Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
ilk defa cihazın donma sorunu geldi sanırım cihazdan kaynaklı donanımla ilgili olsa gerek çünkü cihazın böyle bir sorunu yok birtek cccam full girilince boot ediyordu önemli sorundu oda yazılımla giderildi gerçi yazılımdan sonra full girip deneme yapan çıkmadı ama sizde durum ne 10 tane cccam girilimi? belkide sorun devam ediyor olabilir girili ise bu sefer boot etmiyorda donma olarak karşımıza çıkmışta olabilir yok cccam girili değilse o zaman sorun donanımsalda olabilir.

Sevgili kardeşim benim cihazda şimdi 7 adet Cccam satırı girili olduğu halde ayrıca FREE-SHARE açık olduğu halde cihazda ne kasma ne donma hiç bir şey yok.Bir şeyi açıkça ortaya koyayım bundan önceki yazılımlarda 4 ten sonra girili olan 7 ye kadar olan satırlarda cihaz kasmaya başlıyordu.Fakat şimdi hal böyle olduğu halde banamısın demiyor.Yani cihazın bu konuda çalışması kat be kat hızlanmış normal şartlarda bu olaya büyük ihtimal sistemde olan bir aksaklık yada cihazda sonradan oluşmuş bir sıkıntıda neden olabilir...

SANCAKBEYİ

0
Üye
14 Kas 2016
17
0
1
internet bağlantısını kestim.
donma yok
sanırım net ile alakalı
test ediyorum neticeyi yazarım

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Sevgili kardeşim benim cihazda şimdi 7 adet Cccam satırı girili olduğu halde ayrıca FREE-SHARE açık olduğu halde cihazda ne kasma ne donma hiç bir şey yok.Bir şeyi açıkça ortaya koyayım bundan önceki yazılımlarda 4 ten sonra girili olan 7 ye kadar olan satırlarda cihaz kasmaya başlıyordu.Fakat şimdi hal böyle olduğu halde banamısın demiyor.Yani cihazın bu konuda çalışması kat be kat hızlanmış normal şartlarda bu olaya büyük ihtimal sistemde olan bir aksaklık yada cihazda sonradan oluşmuş bir sıkıntıda neden olabilir...

haydar ustam 7 tane denemedim 3 denedim enson 9 girmiştim ustam sonrası malum :D ben kasma yaşamadım şimdiye kadar sadece iptvde kanalda donma kırılma olursa o zaman kasılma yapıyor cihaz bağlanmaya zorladığında kumandaya geç cevap veriyor biraz beklersen rahatlıyor sonra sıkıntı düzeliyor o kasılma ilk esnada oluyor
bende arkadaşın sorununu sizin gibi düşünüyorum. ayrıca net bağlantısını kesince düzeldi dedi wifimi kablolumu kullanıyordu yazarsa iyi olur

SANCAKBEYİ

0
Üye
14 Kas 2016
17
0
1
Ethernet kablolu.50 mbit internet var evde.
cccamları sildim hep
ancak yeni yazılımı attım.
fabrika ayarlarına dönüp 4 bölümün tümün birden sil ok ledim
hepsini sildim
kanal yedeğimi yükledim
Ethernet bağlantısını takmazsam gördüğüm kadarı ile pek sorun gözükmüyor
ama bağlantıyı takınca hem menüde gezerken donuyor kalıyor cihaz.
yada
kanal izlerken yada kanal değişiminde donuyor kalıyor.
mübalağasız 8-10 defa yaşadım.güç kablssunu sök taktan bıktım.
hatta 10 sn tutunca boot oluyordu cihaz oda olmaz oldu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ethernet kablolu.50 mbit internet var evde.
cccamları sildim hep
ancak yeni yazılımı attım.
fabrika ayarlarına dönüp 4 bölümün tümün birden sil ok ledim
hepsini sildim
kanal yedeğimi yükledim
Ethernet bağlantısını takmazsam gördüğüm kadarı ile pek sorun gözükmüyor
ama bağlantıyı takınca hem menüde gezerken donuyor kalıyor cihaz.
yada
kanal izlerken yada kanal değişiminde donuyor kalıyor.
mübalağasız 8-10 defa yaşadım.güç kablssunu sök taktan bıktım.
hatta 10 sn tutunca boot oluyordu cihaz oda olmaz oldu

Size nacizane tavsiyem önce cihazı komşunuzda yine kablolu olarak bir deneyin,sorun yine devam ederse size yakın next servisine cihazı götürüp baktırın.! Bundan yıllar önce buna benzer bir tecrübe yaşamıştım bir müşterime bir cihaz satmıştım.Beni arayıp cihazın sürekli şekilde boot ettiğini söyledi evine gittiğimde gerçektende durum öyleydi,arkadan eternet fişi çıkarınca cihaz normale dönüyordu.Takınca tekrar sapıtıyordu meğerse müşterimin oğlu gitmiş modem çıkışını hub çoklayıcıya takmaması gereken yere takmış,doğru bağlantıyı yapınca cihaz normale döndü.

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
Viasat explorer , english clup ücretli server ile açık.
Viasat History HD serveni bulamazsın piyasada.

Football 1-2 kanalları minix 2000 HD ile freeserverdr açık.
Viasat Explorer paketi günlük ücretsiz serverlerde de açık.
Football 1-2 kanalları bende açmıyor ama FS aktif internet bsürekli bağlı cihazda ama açmıyor neden olabilir teşekkürler

kahramanx21

0
Üye
2 May 2013
9
0
3
Viasat explorer , english clup ücretli server ile açık.
Viasat History HD serveni bulamazsın piyasada.

Football 1-2 kanalları minix 2000 HD ile freeserverdr açık.
Viasat Explorer paketi günlük ücretsiz serverlerde de açık.
serverle açık olan viasat Explorer kanalın frekansını verebilirmisiniz bulunduğum yerde astra 4 a frekanslarını ful alıyorum

murat25750

0
Üye
20 Şub 2015
158
4
18
Sevgili kardeşim şimdi bir konuya açıklık getirelimki konu birbirine karışmasın.Öncelikle bu uyduda özel serverler ile açılabilen kanal sayısı oldukça azdır.En baba serverde bile durum böyledir.Üstüne üstlük zaten NORDİC kapsama alanı ne yazikki Türkiye'den bile alınması neredeyse imkansızdır,almak isteyen en az 3 metrelik anten ile şansını deneyebilir.Ve bu nedenle alınabilen kanal sayısı kısıtlıdır.Dediğim gibi serverle açılabilen kanl sayısı çok azdır.Fakat POWERVU şifreleme sistemi ile yayın yapan BELGESELLER vardır ve bizim cihazlarımızda güncel keyler ile internete bile gerek olmadan bu kanallar izlenebilmektedir...

Haydar1966 hocam machine 3d kullaniyorum. Tandberg ile powervu ayni anda calismiyor. Bunun bir caresi var mi?

osmanguneri1

0
Üye
20 Şub 2016
59
21
8
Zaten aslında yazılımla çalışıyor fakat D-SMART modüllerindeki çakışma nedeni ile olmuyor.! Yani bu şekilde kullanılmaya devam edecek şimdilik başka çare yok...
Acaba şu şekilde bir imkan olamazmı Örnek sadece de sımart mödülü kulanmayanlara özel bir yazılım bir cok kulanıcı farklı bilatform kulanıyor cokmu şey istemiş oluruz saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Acaba şu şekilde bir imkan olamazmı Örnek sadece de sımart mödülü kulanmayanlara özel bir yazılım bir cok kulanıcı farklı bilatform kulanıyor cokmu şey istemiş oluruz saygılar

Maalesef böyle bir şey mümkün değil DOKTOR üstat bu konuda böyle bir şeyin olamayacağı konusunda son noktayı koymuştu.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Football 1-2 kanalları bende açmıyor ama FS aktif internet bsürekli bağlı cihazda ama açmıyor neden olabilir teşekkürler

Genelde Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi günü açılıyor kanallat FreeServer ile hocam.

--------------------

serverle açık olan viasat Explorer kanalın frekansını verebilirmisiniz bulunduğum yerde astra 4 a frekanslarını ful alıyorum

12367 H 14465 Türkçe Viasat server ile sorunsuz açık.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
sayın ixir
bu kanallar bıss ile şifrelidir
cihazınızı buradakı gibi http://www.next.web.tr/showthread.p...mp-Key-Dosyaları-Yüklemek-ve-Güncellemek.html internet üzerinden softcam ve key güncellemesi yaparsanız açılması lazım diye biliyorum
bende mac 3d var bu şekilde kanallar açık şu an

Ne biss'si hocam? Viacces ve Conax şifrleme sistemine sahip kanallar. İki tane şifreleme sistemi kullanıyor. Biss ile alakası yok kanalların. Kanallar sadece server ilr açık. Emu ile açamazsınız kanalları.

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
Genelde Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi günü açılıyor kanallat FreeServer ile hocam.

--------------------

12367 H 14465 Türkçe Viasat server ile sorunsuz açık.
SELAM ARKADAŞIM SERVER İLE AÇIK DEMİŞSİNİZ AMA cihazın içerisindeki Free Server ilemi yoksa sizin kendi aldığınız ücretli serverlemi veya başka ücretsiz free serverlemi bilgi verirmisiniz teşekkürler

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Ne biss'si hocam? Viacces ve Conax şifrleme sistemine sahip kanallar. İki tane şifreleme sistemi kullanıyor. Biss ile alakası yok kanalların. Kanallar sadece server ilr açık. Emu ile açamazsınız kanalları.

doğrudur saın sezgin 2 buradan özür dilerim hatalı bilgi paylasımı için
bu frekansda bissli kanallarda vardı onlarrla kasıştırmısım herhalde
kanallar bıss değilmiş serverla ücretli olanla açılıyor
tekrardan özür dilerim