Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

eyupahmet

0
Üye
4 Eyl 2012
50
29
18
Sabit canak tekli lnb,ayni sorun var bendede Fox tv sifreli diyor,kanal degistirip tekrar geldiim zaman kanala bir problem olmuyo

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
Tekli LNB de mi oluyor dedin kardeşim.! Çanak çatıdamı.? Yoksa sizin balkonunuzda falanmı.? Eğer çatıda ise sizin haberiniz olmadan bir başka daire sahibi bir uyducu getirip sizin tekli lnb yi çıkarıp 2 li yada diğer çoklu lnb lerle değiştirmiş olabilirmi.? Ben uyducu olduğum için bu tür durumlarla çok sık karşılaşıyorum adamcağızın haberi bile yok sanıyor sadece kendisi kullanıyor.! Yukarı çıkınca kendisi bile şaşırıyor duruma.! Yok eğer sizin dairenize ait bir yerde ise o zaman bizde ona göre fikir yürütürüz.!
merak etme hocam ev müstakil ve lnb tekli markası next yeni aldım çanak çatıda ve 120 lik 20 tane uydu ekli hepside güzel çekiyor cihazda sorun arayın bence WESELAM

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
tek lnb türksat ve 7e kullanıyorum. Hiç böyle bi uyarı vermedi. Bende sorun yok.
selam sezgin yazdığım kanalların sinyal ve kalite seviyelerini yazarmısın kaçlık çanak var motorlumu sabitmi şehir gibi haydar ustamda görsün bu işin uzmanı seviyeler ne olmalı düşüncelerini paylaşacaktır umarım diğer arkadaşlarda yazsınlar
Tv8
Tvnet
Kanal A
Fox
Ülke
sd ve hd olarak

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
selam sezgin yazdığım kanalların sinyal ve kalite seviyelerini yazarmısın kaçlık çanak var motorlumu sabitmi şehir gibi haydar ustamda görsün bu işin uzmanı seviyeler ne olmalı düşüncelerini paylaşacaktır umarım diğer arkadaşlarda yazsınlar
Tv8
Tvnet
Kanal A
Fox
Ülke
sd ve hd olarak

Toplam kablo uzunluğum 20 Metre civarı. 90lık çanak. Adana/Karaisalı.
Bende herhangi bir uyarı yok. Tekli LNB ile. Sıkıntısız herşey.

TV 8 HD:
Sinyal: 92
Kalite: 77

TV8 SD:
Siyan: 91
Kalite 74

Tv Net HD:
Kalite: 73

TvNet SD:

Kanal A HD:
Sinyal: 93

Kanal A SD:
Kalite: 74

Fox HD:
Kalite: 86

Fox SD
Sinyal: 91
Kalite: 83

Ülte TV HD-SD:
Kalite: 80

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
merak etme hocam ev müstakil ve lnb tekli markası next yeni aldım çanak çatıda ve 120 lik 20 tane uydu ekli hepside güzel çekiyor cihazda sorun arayın bence WESELAM

Şimdi sevgili kardeşim bana bu cevabınız kusura bakmayın ama biraz MANİDAR geldi.! Ben bu konuyu açarken bu cihazın sıkıntılarını KULLANICILARA yıkmak için değil tam tersine cihazdaki bu durumun farkında olarak yazdım.! Bu şekilde ben İLK defa bir şikayet gördüm ve siz ev konumunuzu yazmadığınız için bende nacizane fikir yürüttüm.Hatamı yaptım yoksa.? Ben mesleki hayatımda neler yaşadım biliyormusunuz o yazdıklarım işte o yüzdendi.! Allah aşkına bu sorunla ilgili neler yaptıklarımızı biliyormusunuz acaba.? Gecenin saat 11.5 unda sevgili kardeşim Murat ile beraber nasıl uğraştığımızı neler denediğimizi biliyormusunuz.? Bilmem yazılanları okuyormusunuz bu sorun genellikle 8 li lnb lerde sonrasında 4 ve 2 li lnb lerde görülüyordu.Ama siz tekli lnb yazınca ben o yüzden şaşırıp yazmıştım ama anlaşılan hata etmişim...(Sizden ricam LÜTFEN bana cevap lütfen yazmayın.)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Toplam kablo uzunluğum 20 Metre civarı. 90lık çanak. Adana/Karaisalı.
Bende herhangi bir uyarı yok. Tekli LNB ile. Sıkıntısız herşey.

TV 8 HD:
Kalite: 77

TV8 SD:
Siyan: 91
Kalite 74

Tv Net HD:

TvNet SD:

Kanal A HD:

Kanal A SD:
Kalite: 74

Fox HD:
Kalite: 86

Fox SD
Sinyal: 91
Kalite: 83

Ülte TV HD-SD:
Kalite: 80

Sevgili Sezgin değerler gayet iyi durumda bendekilerle neredeyse aynı sayılır,olay farklı bir durum arz ediyor üzerinde titizlikle çalışılıyor.! Bundan hiç kimsenin zerre kadar kuşkusu olmasın.Her şey DOKTOR üstad ile paylaşılıyor inşaallah kısa zamanda bu durum normale dönecektir...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Burada sadece bir tespit yapacağım.

bir diğer konuda önce cihaza aşırı yüklenen bir arkadaşım vardı iki uydu ful tarandı 4000 ip kanalı yüklendi cccam yüklendi ve cihaza kast edercesine en agır şartlarda kullanıldı ve 9 server yükleyip fresharede açınca cihaz kendini korumaya aldı...
derken bi abimiz bu durumdan haber edildi
ve benzer işler aynen tekrarlandı o cihazda aynı sonuca vardı ve aynı usul ile geri döndürüldü.

Şimdi bu iki arkadaşımızda bunu niye yaptı ? Bu kişiler tester değildi next le gönül bağı vardı sadece ve bu testi kendileri için yapmadılar (kim kendine zarar vereceğini bile bile zarar verirki)birileri için yaptılar o birileri de bu yapılanları takdir ediyor gerektiği yerde eleştiriyor gerektiği yerde teşekkürüde borç biliyor.

Sevgi ve Saygıyla

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Burada sadece bir tespit yapacağım.

bir diğer konuda önce cihaza aşırı yüklenen bir arkadaşım vardı iki uydu ful tarandı 4000 ip kanalı yüklendi cccam yüklendi ve cihaza kast edercesine en agır şartlarda kullanıldı ve 9 server yükleyip fresharede açınca cihaz kendini korumaya aldı...
derken bi abimiz bu durumdan haber edildi
ve benzer işler aynen tekrarlandı o cihazda aynı sonuca vardı ve aynı usul ile geri döndürüldü.

Şimdi bu iki arkadaşımızda bunu niye yaptı ? Bu kişiler tester değildi next le gönül bağı vardı sadece ve bu testi kendileri için yapmadılar (kim kendine zarar vereceğini bile bile zarar verirki)birileri için yaptılar o birileri de bu yapılanları takdir ediyor gerektiği yerde eleştiriyor gerektiği yerde teşekkürüde borç biliyor.

Sevgi ve Saygıyla

Şöyle bir şeyde iddia etmek gerekiyor. Testerler ne iş yaptı? Yani cihazı tam kapasite kullanmak neden normal kullanıcıların aklına geliyor? Gönül veren insanlar bu hataları bulmak zorunda mı? Ben testerim deyip menüden 3-5 resimi piyasaya çıkmadan paylaşak mıdır testerlik? Xpanalede 3-4 tane paneli ve server bölümünde 10 bölümü doldurmak çok mu zordu? Ki piyasa ücretsiz birçok server var. 10 dakikasını almak test etmek. Diğer forumda ki admin denen bir zavallı hiçbir gerekçe göstermeksizin insanları engelliyor ama tester olarak görevlendirildiği işi doğru yapmıyor. Bu forumdakileri tenzih ederek diğer testerlere de sevgi ve saygı içerisinde yaklaşmak ne kadar mantıklı? Parasını verip sorunsuz bir cihaz kullanmak isteyen müşteriler sorunu buluyorsa bu cihazı test eden bazıları neden var?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Sezginim

Her işte bir hayr vardır. Bizler iyi ve kötüyü doğru ile yanlışı ayırt etmek için bir şeylere ihtiyaç duyarız bir şeyler başımıza gelir önemli olan her zaman doğru tektir.

Teşekkürler..

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
Herkes görmüyor çünkü siliyorsun
Tartışma denilen birşey varr üyeleri küçük gördüğünü demek istiyorsun bu hareketinle ben ne haşa küfür etti. Ne hakaret neden siliyorsun yazımı tartışmaktan kaçma bence ilk mesajından bana diyorsunki git çanağına bak lnb değiştirmiş olabilirler bu dalga geçmektir bu üslubla forumu boşaltırsın ve nextten soğutursun

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Herkes görmüyor çünkü siliyorsun
Tartışma denilen birşey varr üyeleri küçük gördüğünü demek istiyorsun bu hareketinle ben ne haşa küfür etti. Ne hakaret neden siliyorsun yazımı tartışmaktan kaçma bence ilk mesajından bana diyorsunki git çanağına bak lnb değiştirmiş olabilirler bu dalga geçmektir bu üslubla forumu boşaltırsın ve nextten soğutursun

Senin amacın nedir kardeşim sana insan gibi yazdık cevap verdik ama anlamıyorsan kim ne yapsın.! Sen gerçektende hastasın sana ne dedim ben benim mesleki hayatımda yaşadığım bir tecrübe idi o yazımdaki imam.! Sen önce adam gibi yaz bak bakalım ben o şekilde yazıyormuyum gelmişin bende tekli lnb var bendede sorun var diyorsun.Peki çok iyi niyetli isen neden demedin benim oturduğum yerde başka kimse yok sadece çanak bana ait diye.? Kalmışın daha kafadan sorun cihazda diyorsun.!

Bak mesajında ne demişsin.!

Bnm tek lnb tv 8 ve kanal 7 de oluyor bazen

Benim verdiğim cevap.!

Tekli LNB de mi oluyor dedin kardeşim.! Çanak çatıdamı.? Yoksa sizin balkonunuzda falanmı.? Eğer çatıda ise sizin haberiniz olmadan bir başka daire sahibi bir uyducu getirip sizin tekli lnb yi çıkarıp 2 li yada diğer çoklu lnb lerle değiştirmiş olabilirmi.? Ben uyducu olduğum için bu tür durumlarla çok sık karşılaşıyorum adamcağızın haberi bile yok sanıyor sadece kendisi kullanıyor.! Yukarı çıkınca kendisi bile şaşırıyor duruma.!
Yok eğer sizin dairenize ait bir yerde ise o zaman bizde ona göre fikir yürütürüz.!

Yahu bunda ne var bak o kırmızıya ne demişim.!!!!

İşte buda bana verdiğiniz cevap.!

merak etme hocam ev müstakil ve lnb tekli markası next yeni aldım çanak çatıda ve 120 lik 20 tane uydu ekli hepside güzel çekiyor
cihazda sorun arayın bence WESELAM

Bak yaptığını görüyormusun daha sana ne diyeyim o kırmızıyı yazmasa idin bende ona göre bir fikir yürütseydik daha iyi olmazmıydı.? Ama olurmu vur abalıya gitsin.Halada diyeceğin varsa yaz...

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
bana HASTA demişsin seni terbiyeni takınmaya davet ediyorum cihaz vs gelip gider ama terbiye kalıcı

Sana bu lafı yakıştıramadım kalbimi kırdın
Cihazda hata ara dedim kendine hakaret kabul etmişsin kim hasta belli

Son düzenleme:

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
Sen tatlı canını sıkma Haydar ustam,
ben bu arkadaşın yazısını daha ilk okuduğumda senin yardım çabalarını takip edip seni takdir ettim ama
gel gör ki asıl yardım edilen seni hepimizin gözleri önünde linç ediyor çok yazık...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Arkadaşlar biraz sakin olalım, burada kimsenin birbirini üzmesine kırmasına gerek yok, sonuçta hepimiz aynı gemideyiz, herkesi sükunete davet ediyorum..

Bir sorun var ise bakılır kontrol edilir gerekli testler yapılır, bizimde yaptığımız bildirimler var cihazda sorun var ise bakılır çözülür, sistemlerde sorun var ise herkes fikrini söyler, herkesin söylediklerine göre değerlendirmeler yapılır ve gerçekler ortaya çıkar.. Hakikat şimşeği fikirlerin çarpışmasından doğar. Yeterki gönüller bir olsun.

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
Sayın karbon adminin mesajlarımızı okuyun lütfen eyerki terbiyesi birsey demissem yasaklayin beni lütfen saygilar

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
Sen tatlı canını sıkma Haydar ustam,
ben bu arkadaşın yazısını daha ilk okuduğumda senin yardım çabalarını takip edip seni takdir ettim ama
gel gör ki asıl yardım edilen seni hepimizin gözleri önünde linç ediyor çok yazık...
Burda tartışıyoruz sana ne oluyor be adam ?