Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD MiNİX MACHİNADAN MAXİMUM VERİM ALMAK İÇİN TAVSİYELER:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhabalar,

Yaklaşık 1,5 yıldır bu cihazı kullanıyorum açıkçası çok memnunum yalnız son 1-2 aydır şöyle bir sorun başladı. TV izlerken seste 1sn lik kesinti oluyor ses gidip geliyor seste görüntüye göre geri kalma yok ses gidip geliyor ve bunu 5dk da bir tekrarlıyor diyebilirim. Eğer ki fişi çekip takarsam düzeliyor ama belki 1 hafta sonra yine başlıyor. Fabrika ayarlarına döndürdüm belki düzelir diye yine olmadı aynı şekilde devam ediyor acaba ne sorunu olabilir bunu yaşayan oldu mu?

**Dün akşam ilk defa ses gitti ve gelmedi kanalı değiştirip tekrar kanala dönünce normalde döndü ( belki kanaldan kaynaklı da olabilir tabi)

İşte ben bunun nedenini biliyorum sanıyorum yüksek bir ihtimalle FREE yani ÜCRETSİZ günlük server kullanıyorsunuz.Yada ücretli bir serverde kullanıyor olabilirsiniz farketmez.İşte o Cccam serverler sık sık kopup bağlanma yaptıkları için bu durum meydana gelmektedir.Bunu bendede yapmıştı tespit edene kadar canım çıktı ama sonunda bunun nedenini bu şekilde bulmuştum.Eğer o ses kısılmaları olduğunda internet kablosunu cihazdan çekerseniz sorunun oratadan kalktığını göreceksiniz...

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,562
57,601
113
izmir çamdibi
sayın ustalar siteye resim eklemek icin hangi yoları kulanmam gerek bu konularda bilgi sahibi degilim uygun bölümü bulamadıgım icin buraya yazdım yardımlarınızı bekler saygılar dilerim

Kolay ve Hızlı Resim Yüklemenin Tek Adresi

dosya şeç
yükle
Direkt Link
kopyala

mesaj panosunda resim ekle tıka iki seçenek var url veya pc den direrk olarak yükleyebilirsin pcden yükleme daha basit

odUnIm.jpg

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
muhteşem ikili bu aparatla macina buz gibi yanındaki repetarla evin heryerine kablolu olarak baglanıyorsun wifiyi kabloluya dönüştürüyor ve her modem girişli uydu alıcıda calışıyor cilent modunda ayarlıyorsun bu sogutucu ayrı adaptörle calışıyor usb ler boş kalıyor nekadar soguk cıhaz okadar verim wifi cıhazı ısınma sorunu yok usb ısnma sorunu yok bilgi verebildiysem ne mutlu saglıcakla kalın sayın cafi ve dost verdiginiz bilgiler icin teşekür ederim

batuhantt123

New member
Üye
24 Eki 2018
3
1
3
10:Cihazımızda aynı anda FREE SERVER ve ÖZEL SERVER kullanıyor isek FREE-SERVERİ kesinlikle KAPATALIM.( Böylece ortaya çıkabilecek ÇAKIŞMA nın önüne geçerek cihazdaki AĞIRLAŞMA nın önüne geçebilirsiniz.)
Bu özellige nerden bakabiliyoruz

buraksenbas

0
Üye
25 Nis 2018
26
1
3
Kardeşim o bazı kanallarda (TRT-Aspor-Tv8 gibi) kanallarda 1-2 saniyelik gitmeler bende de oluyor eskiden paylaşımlarda dile getiren arkadaşlar oldu ama düzeltilmedi onu fazla mesele etme bazen oluyor.
benimki bu kanallar dışında da oluyor kanald filan mesala tv8 komple donuyo bazen o genel bir sorunmuş birşey demiyoruz artık ona.

buraksenbas

0
Üye
25 Nis 2018
26
1
3
İşte ben bunun nedenini biliyorum sanıyorum yüksek bir ihtimalle FREE yani ÜCRETSİZ günlük server kullanıyorsunuz.Yada ücretli bir serverde kullanıyor olabilirsiniz farketmez.İşte o Cccam serverler sık sık kopup bağlanma yaptıkları için bu durum meydana gelmektedir.Bunu bendede yapmıştı tespit edene kadar canım çıktı ama sonunda bunun nedenini bu şekilde bulmuştum.Eğer o ses kısılmaları olduğunda internet kablosunu cihazdan çekerseniz sorunun oratadan kalktığını göreceksiniz...
ücretli iptv kullanıyorum ama bu bahsettiğim sorun uyduda oluyor iptvde hiç denk gelmedim daha.

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
2018 den 2019 girerken macinadan verim alan sorunları olmayan mutlu yılar olur inşalah saygılar vede hürmetler

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
10. seceneği biraz açarmısın server duzenin de iks ve özel diye secenek var ücretli cccam var elim de özel olanı mı secmem gerek

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
689
93
SABAH BAKTIĞIMDA FOX NETWORKLAR AÇILMADI İZLEYENİNİZ VARMI AN İTİBARİ İLE İŞTEYİM ŞİMDİ CİHAZ NEXT 2000 MİNİ HD MACHİNA

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
komle reset nasil yapiliyor
En saglam reset atmak için Fabrika ayarlarından dördünüde sil seçenegi ile fabrika ayarlarına dönmen lazım Dahada temiz olsun dersen boot modunda güncel yazılımı yüklemen lazım tabi yazılımı yükledikten sonra fabrika ayarlarına dönmen lazım .bunu yapmdan önce yedek alırsan kanal taramsı için ugraşmazsın aşagıdaki link te açıklaması mevcut boot modunda yazılım yüklemek için
Next 2000 HD Boot Modunda Yazılım Yükleme ( Açılmayan Cihazlar İçin)

musti_52

0
Üye
18 Şub 2016
6
1
3
bu next hd internet machina cihazindan ben de aldimyurt disinda kulanicagim ben stalker portal ile kulanmak istiyorum orada iptv vod var series eklenmemis bunu eklemeleri icin teknik servis ile mi gorusmemiz lazim bir deben bu cihazdan satmak istiyom yurt disinda bu seri stelkere eklenirse iyi olucak m3u ile diziler geliyor stalker daha iyi bir sorun daha gordum kanal degisirken calisan kanali durdurun diye ikaz geliyor cok fazla bakamadim aldigim yerde ozeliklerini ne nasil olur tarif eti satan kisi izindeyin bakma sansim da eve gidene kadar tesekurler

saban yigit

Active member
Üye
15 Mar 2019
182
45
28
bende fox tv ve tv 8 kanal 7 hd olanlargostermiyiyor kanallar aciliyor bir ileri geri yapinca gostermiyor yardimci olurmusunuz diger 2000 hd serileride yapiyormu yoksa benim cihazmi arizali haydar bey yardimci olursan sevinirim selamlar