Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Minix HD Amigo Serisi Cihazlar için Yapılması Gerekenler

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,571
57,655
113
izmir çamdibi
Selam arkadaslar benimde bu sorun var cihaz daha dun getirttim 1 gun kullandim ben fransada yasiyorum 9.12.2015 guncellemesi yaptim cihaz kapandi açilmiyo simdi kirmizi isik yaniyor yesil oluyo kurtarma modunu deniyom olmuyo bu resimdeki gibi erasing data yazmiyor receiving data yaziyor hemen kapaniyor çozemedim admin bana da yardim edermisin ya benim atladigim bisey var yada yanlis yapiyom bi yardim edermisiniz arkadaslar acil lutfen

selam buradaki kuatarma yazılımını denedinizmi dikkatli okuyun iki dosya var bir talimat biri yazılım faydası olur kanısındayım
http://www.next.web.tr/showthread.p...erisi-Cihazlar-için-Yapılması-Gerekenler.html

alperen34

0
Üye
16 Ocak 2016
3
0
1
selam cevabin icin tsk kardesim ama denedim hep deniyorum sonuc ayni receiving data yaziyor hemen kapaniyor yardim edicek kimse yokmu cihazi resetleme sansimiz falan yokmu yardim edecek kimse yokmu uzman arkadaslar bi el atin bakalim selamlar

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Bütün uğraşılarınıza rağmen sorununuz çözülmüyorsa,en yakın servise götürünüz.(Yurt dışında olduğunuzu görmedim!)

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
selam cevabin icin tsk kardesim ama denedim hep deniyorum sonuc ayni receiving data yaziyor hemen kapaniyor yardim edicek kimse yokmu cihazi resetleme sansimiz falan yokmu yardim edecek kimse yokmu uzman arkadaslar bi el atin bakalim selamlar

Alperen önce anlatımı oku ekli dosyayı zipden çıkar usb ne sadece rom.bin kopyala .bi dene

http://www.next.web.tr/showthread.php/4578-A%C3%A7%C4%B1lmayan-Minix-HD-Amigo-Serisi-Cihazlar-i%C3%A7in-Yap%C4%B1lmas%C4%B1-Gerekenler.html

kısa alıntı (9-12 yazılımı)
Karbon
Cihazın yazılım yüklemesi sırasında kesinti vb. durumlarda açılmaması durumunda İlk önce BOŞ bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirip indirdiğiniz yazılım dosyasını USB belleğe kopyalandıktan sonra, USB bellek cihaza takılıp enerji verilir ve kumandadan OK tuşuna üstüste bir kaç kez basılırsa yazılım güncelleme işlemi boot modunda yapılabilir.

not: winrar yoksa tıkla http://www.win-rar.com/postdownload.html?&L=5
-------------------------------------------------------------------------------

Ekli dosyalar

• rom.rar
    7.1 MB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:

alperen34

0
Üye
16 Ocak 2016
3
0
1
Alperen önce anlatımı oku ekli dosyayı zipden çıkar usb ne sadece rom.bin kopyala .bi dene

Kardesim senin gonderdigin rom dosyasiyla oldu oburleriyle olmadi Allah senden razi olsun yardimin icin cok tsk ederim tuttugun altin olsun guzel turkiyemin guzel insani guzel Turkiyeme vatanima selamlar

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ

Kardesim senin gonderdigin rom dosyasiyla oldu oburleriyle olmadi Allah senden razi olsun yardimin icin cok tsk ederim tuttugun altin olsun guzel turkiyemin guzel insani guzel Turkiyeme vatanima selamlar

Alperenim ALEYKUM SELAM TÜRKİYEMDEN .
Sevgi Saygıyla

not: sitemizden Next_MinixHD_Amigo_Dec_9_2015 TEST YAZILIMI nı indirdim klasördeki bin dosyasına sag tık yeniden adlandır dedim ve rom.bin olarak degiştirip rar olarak sıkıştırdım.

Not:1 mesajdaki bot yazılımı yenilendi.

Son düzenleme:

Nihat 0835

0
Üye
20 Ocak 2016
1
0
1
Selam Arkadaşlar Ben 3 ay önce Next Mini Amigo Aldım.Fakat bir ay kadar Film İzle den filmleri izleyebiliyordum,fakat son iki aydır filmler açılmıyor.Ayrıca Daiymation da Veri hatasını veriyor.Müşteri hizmetleri ile görüşüyorum sorun çözülecek diyorlar.Ama kesin çözülecek diye birşey de yok diyorlar.Sizde de böyle bir sorun var mı..Veya çözüm yolu var mı..

eray

0
Üye
14 Ocak 2013
232
7
18
Selam Arkadaşlar Ben 3 ay önce Next Mini Amigo Aldım.Fakat bir ay kadar Film İzle den filmleri izleyebiliyordum,fakat son iki aydır filmler açılmıyor.Ayrıca Daiymation da Veri hatasını veriyor.Müşteri hizmetleri ile görüşüyorum sorun çözülecek diyorlar.Ama kesin çözülecek diye birşey de yok diyorlar.Sizde de böyle bir sorun var mı..Veya çözüm yolu var mı..

amigo genelinde bu sorun var çalışma yapılıyor bekleyip görelim.

halit74

0
Üye
16 Nis 2015
33
0
6
İstanbul

http://www.next.web.tr/showthread.php/4578-A%C3%A7%C4%B1lmayan-Minix-HD-Amigo-Serisi-Cihazlar-i%C3%A7in-Yap%C4%B1lmas%C4%B1-Gerekenler.html

kısa alıntı (9-12 yazılımı)
Karbon
Cihazın yazılım yüklemesi sırasında kesinti vb. durumlarda açılmaması durumunda İlk önce BOŞ bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirip indirdiğiniz yazılım dosyasını USB belleğe kopyalandıktan sonra, USB bellek cihaza takılıp enerji verilir ve kumandadan OK tuşuna üstüste bir kaç kez basılırsa yazılım güncelleme işlemi boot modunda yapılabilir.

not: winrar yoksa tıkla http://www.win-rar.com/postdownload.html?&L=5
-------------------------------------------------------------------------------

mrb cihazım açılmıyor dediklerinizi yaptım ancak eskiden usbyi taktığımda ışık yanardı usbnin ışığı yanardı şimdi yanmıyor usb girişleri sıkıntılı olduğundan mı boota geçemiyorum lütfen yardım

halit74

0
Üye
16 Nis 2015
33
0
6
İstanbul

donadoni

0
Üye
20 Şub 2016
1
0
1
next minix hd amigo+ plus santral ayarları nasıl yapılır türksat .hotbirt. eutelsat yardım lütfen

herkezisyan

0
Üye
28 Kas 2016
1
0
1
Next Minix Hd Amigo (sarı) ya cihazımdan memnundum fakat geçen birden bire gitti garantiside bitik ne yapabilirim açılmıyor ve IR yeşil yanıp yanıp sönüyor, Rom.bin denedim sonuç alamadım ne olmuş olabilir yada ne yapabilirim çöpmü oldu cihaz yoksa tamir olabilirmi. fişe takıyorum yeşil yanıp sönüyor kırmızı hiç yanmıyor sadece yeşil... bu çöz ise hangi uyduyu tavsiye edersiniz mini ve iptv özellikli...

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Next Minix Hd Amigo (sarı) ya cihazımdan memnundum fakat geçen birden bire gitti garantiside bitik ne yapabilirim açılmıyor ve IR yeşil yanıp yanıp sönüyor, Rom.bin denedim sonuç alamadım ne olmuş olabilir yada ne yapabilirim çöpmü oldu cihaz yoksa tamir olabilirmi. fişe takıyorum yeşil yanıp sönüyor kırmızı hiç yanmıyor sadece yeşil... bu çöz ise hangi uyduyu tavsiye edersiniz mini ve iptv özellikli...

http://www.next.web.tr/showthread.p...Cihazlar-için-Yapılması-Gerekenler.htmlBurayı incelediyseniz,servise götürün.Cihaz alıcağım derseniz 2000 internet machina alınız.

K

koray_pc

Guest
bin yazılım usb at sonra cihaz tak fiz priz tak başlar yüklemeye

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
1 mesajdaki işlemleri uygula

Açılmayan Minix HD Amigo Serisi Cihazlar için Yapılması Gerekenler

Boot Modunda Yazılım Yükleme :

Son günlerde bu konudaki sorunlar nedeniyle yeni bir başlık açmayı uygun buldum.

Cihazın yazılım yüklemesi sırasında kesinti vb. durumlarda açılmaması durumunda İlk önce BOŞ bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirip indirdiğiniz yazılım dosyasını

Yazılım dosyasının ismi rom.bin olarak değiştirilip USB belleğe kopyalandıktan sonra, USB bellek cihaza takılıp enerji verilir ve kumandadan OK tuşuna üstüste bir kaç kez basılırsa yazılım güncelleme işlemi boot modunda yapılabilir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ürün otomatik olarak açılacaktır

attachment.php

Cihazınızın açılmaması durumunda eklentide ki yazılımı,linkte bulunan resimli anlatıma göre yükleyebilirsiniz..

Boot Mod Yazılımı için ALTERNATİF Link.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
forumda loder var kablon varsa yazılımı pc ile uyduya at yapamazsan servise vermen gerekli
benim eklediğim memolinin yapmış olduğu loder denenmiştir başarılıdır yazılımın adını rom uzantısı .bin yani uzantı ile birlikte rom.bin olacak ve DOĞRU YAZILIM atılmalı bu hususlara dikkat ederek dene

NOT:kurtarma denemesine ısrarla devam et enson aşamada kullan loderi yapamazsan servise ver

Son düzenleme: