Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Alım Satım Bölümü Kuralları

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Alım Satım Bölümü Kuralları

1 - Alım Satım Bölümü ticari amaçla kullanılamaz. Sadece Hobi amaçlı, amatör kullanıcıların ikinci el ürünlerini değerlendirmeleri için kullanılmalıdır.

2 - Forumun diğer bölümlerinde olduğu gibi her türlü Kart paylaşımı, IPTV , satışı illegal olan her türlü ürün, ilaç vb. İnternet Ortamında Satışı Yasak Olan Ürünlerin satışı yasaktır.

2 - Mesajlarınızda ürün ile ilgili gerekli tüm bilgileri vermeniz beklenmektedir, ürün ile ilgili doğru olmayan yanıltıcı bilgiler verilmesi yasaktır.

3 - Ürün ilanlarınızda mutlaka ürün fiyatı, iletişim şekli, gönderim şekli, mümkün ise ürün görseli olmak zorundadır, aksi halde mesajlar silinir.

4 - Satışa konu ürün ile ilgili fiyat belirlemede, mevcut ürünün piyasadaki sıfır fiyatına göre kıyaslama yapılarak, mantıklı fiyatlar belirlenmelidir. Abartılı polemiğe neden olacak fiyatlandırma yapmak yasaktır.

5 - Satılan ürün ile ilgili iletişimler satıcıya PM ( Özel Mesaj) ile ulaşılarak yapılmalıdır. Satış konuları içerisinde gereksiz ya da teknik destek istemeye yönelik mesajlar, polemik yaratacak ve kişisel tartışmaya dönüşecek mesajlar yazmak yasaktır. Ürün ile ilgili teknik desteği ürünlerin kendi bölümlerinden yada satıcı ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

6 - Satışa konu ürün ile ilgili şatış sırasında yada sonrasında doğabilecek her türlü itilaf, oluşabilecek hukuki sonuçların mesuliyeti sadece satıcı ve alıcıdadır, ortaya çıkabilecek kişisel veya yasal sorunlar tarafların kendi aralarında çözülmelidir. Forumun taraflar arasında herhangi bir bağlayıcıllığı yoktur, itilaflardan forum sorumlu tutulamaz.

7 - Bu bölümde konu açacak, alım satım yapacak tüm üyeler, bu kuralları takip etmek ve uymak zorundadır. Satış ya da Alım için konu açmış üye bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.