Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Arçelik biss

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Arkadaşlar arçelik a49L 8900 tv aldım.buna biss key nasıl giriliyor.key gireceğim bölümü bulamadım nasıl bulabilirim bu bölümü?

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Menü ekranı açıkken uzaktan kumanda üzerinden "2477" ya da "2011" rakamlarını tuşladığınızda karşınıza Biss Key ekranı çıkar. Kumanda üzerindeki sarı tuşa basarsanız Biss Key ekleme işlemi yapabilirsiniz. Eğer Biss Key ekranı çıkmıyorsa televizyonunuz bu özelliği desteklemiyor demektir.

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Menü ekranı açıkken uzaktan kumanda üzerinden "2477" ya da "2011" rakamlarını tuşladığınızda karşınıza Biss Key ekranı çıkar. Kumanda üzerindeki sarı tuşa basarsanız Biss Key ekleme işlemi yapabilirsiniz. Eğer Biss Key ekranı çıkmıyorsa televizyonunuz bu özelliği desteklemiyor demektir.
Hocam ben denedim bunları ama gelmedi nedense.şifreli kanal üzerinde mi yapmak gerekiyor bu dediğini

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Bu azersat uydusundan neden kanal bulamıyorum arçelik tv de.biss menüsüde açılmıyor.nasıl bi tv bu yaaa

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
8 li disecq kulkabıyorum.azersat uydusundan nasıl kanal bulabilirim.ayrıca biss menüsü gelmiyor.arçelik a49l 8900 5a tv kodu.bilen arkadaşlar var mı

dangerous2144

New member
Üye
12 Mar 2020
4
1
3
Ben aynı televizyonun beko olanından aldım. Beko model numarası b49l 8900 5a. Biss key desteği yok denildi ancak bu televizyonda biss key desteği var. Kaynak tuşuna (Mute düğmesinin üstünde aşağı yön tuşunun altındaki) basıp 2477 ye (Arçelikte 2477 yerine 2011 olabilir) basarsanız biss key menüsü açılıyor.

mahmut7272

0
Üye
26 Şub 2012
84
41
18
Arçelik Led Tv Servis Menüsüne nasıl gidiyor onu anlatacağım.

Arçelik Led Tv lerin servis menüsüne şu şekilde giriyoruz.

Kumandadan Menü tuşuna basıp 9301 i tuşluyoruz.
Bu menü 9301 Arçelik OSD için geçerli
Olay şu:
Siz servis menüsüne menü 9301 yaparak girdiniz,TV Configuration içine girip orada OSD Selection kısmından Arçeliği Grundig yaparsanız ve servis menüsünden çıkarsanız tekrar Menü 9301 ile servis menüsüne giriş yapamazsınız.
Grundig OSD için yine Menü ardından 8500 ı tuşluyoruz her 3 marka bir olsada arçelik Grundig de bir ayrıcalık yapmış logo ve özelik bakimindan.

Servis menüsüne girdik,kumandadan yukarı aşağı gidebiliyoruz ama kısımların içine OK tuşuna basarak giremiyoruz girmek istediğimiz foksiyonun üstünde yine kumandadan 2356 yı tuşluyoruz.
Servis Menüsü içinde kısımlar menüsü için tuş kombinasyonları yapıyoruz.
Misal;Servis menüsündeyiz ve System Configuration a girmek istiyoruz.Bunun için System Configuration un üstündeyken kumandadan 2356 yı tuşluyoruz.

dangerous2144

New member
Üye
12 Mar 2020
4
1
3
Arçelik Led Tv Servis Menüsüne nasıl gidiyor onu anlatacağım.

Arçelik Led Tv lerin servis menüsüne şu şekilde giriyoruz.

Kumandadan Menü tuşuna basıp 9301 i tuşluyoruz.
Bu menü 9301 Arçelik OSD için geçerli
Olay şu:
Siz servis menüsüne menü 9301 yaparak girdiniz,TV Configuration içine girip orada OSD Selection kısmından Arçeliği Grundig yaparsanız ve servis menüsünden çıkarsanız tekrar Menü 9301 ile servis menüsüne giriş yapamazsınız.
Grundig OSD için yine Menü ardından 8500 ı tuşluyoruz her 3 marka bir olsada arçelik Grundig de bir ayrıcalık yapmış logo ve özelik bakimindan.

Servis menüsüne girdik,kumandadan yukarı aşağı gidebiliyoruz ama kısımların içine OK tuşuna basarak giremiyoruz girmek istediğimiz foksiyonun üstünde yine kumandadan 2356 yı tuşluyoruz.
Servis Menüsü içinde kısımlar menüsü için tuş kombinasyonları yapıyoruz.
Misal;Servis menüsündeyiz ve System Configuration a girmek istiyoruz.Bunun için System Configuration un üstündeyken kumandadan 2356 yı tuşluyoruz.
bu modelde servis menüsü dediğiniz şekilde açılıyor mu? yoksa biss key gibi onun tuş kombinasyonu da farklı mı ve beko için kombinasyon nedir?

dangerous2144

New member
Üye
12 Mar 2020
4
1
3
yalnız biss menüsü açılınca aşağıda sadece ok tuşu çıkıyor ekle falan çıkmıyor bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı? bu sorun nasıl çözülüyor? Hazır biss key listesi atılabiliyor mu televizyona?

mahmut7272

0
Üye
26 Şub 2012
84
41
18
Şifreli kanalın üzerinde iken denemek lazım bende şu an açık hazır key listesi atılmıyor tek tek elle girmeniz lazım

dangerous2144

New member
Üye
12 Mar 2020
4
1
3
Teyit ettik. Bu model eski marka ve modellerden farklı olarak biss keyli kanalları otomatik olarak biss key listesine atıyor. Ekle menüsü kaldırılmış. Ok tuşuna basılıp biss key giriliyor ve key doğru girilirse söz konusu kanal açılıyor. Bilginize.