Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Astradan türksat a geçişte sinyal yok

regedit

0
Üye
17 Kas 2016
26
0
1
Selam dostlar.anext minix cx hd uydu alicisinda astra 4.8 den türksat a kanal degisimlerinde sinyal yok hatası alıyorum.diseqi yeni değiştirdim duzelmedi.farklı marka uydu alicisini taktım bir sorun yok.problemi nasıl cozerim

Sorun diseqc 2.0 takılinca duzelmistir.(Aynı sorunla karşılaşan olursa).ilgilenen yorum yazan arkadaslara yardimlarinlarindan dolayı teşekkür ederim.

Son düzenleme:

regedit

0
Üye
17 Kas 2016
26
0
1
Ayrıca turk satin diseq ayarını a b ç d hangisine alırsak hepsindede sinyal var.yani cihaz diseq secmiyor anladığım kadarıyla bu arizamidir yazilimsalmi

foxmen

0
Üye
2 Mar 2017
123
8
18
Ayrıca turk satin diseq ayarını a b ç d hangisine alırsak hepsindede sinyal var.yani cihaz diseq secmiyor anladığım kadarıyla bu arizamidir yazilimsalmi
Bir kaç farklı kanalı açmaya çalış sinyal gelecekdir. Bazen benim cihaz da sinyal almıyor 3 uydu kullanıyorum uydu geçişlerde sinyali görmüyor bazen 10 saniye sonra veya farklı kanalı açtığım da sinyal geliyor öyle dene istersen....

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
bende de Türksat tan farklı uyduya geçince sinyal yok sorunu vardı. DiseqC yi değiştirdim sorun yok

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28

hepsinde sinyal olmaması lazım. Türksat kablosunu DiseqC nin hangi girişine bağladysanz o girişten sinyal almanız gerekir.

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
Selam dostlar.anext minix cx hd uydu alicisinda astra 4.8 den türksat a kanal degisimlerinde sinyal yok hatası alıyorum.diseqi yeni değiştirdim duzelmedi.farklı marka uydu alicisini taktım bir sorun yok.problemi nasıl cozerim

Bendede minix 2000hd var diseq 4 den gecislerde ayni yapiyo degisik firekansa gecince geliyo sinyal

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana

Daha önce benim başıma benzer bir durum gelmişti, Lnb takılıyordu yani sorunlu lnbyi açtıktan sonra diger uydulara dönünce sinyal yok diyordu, o lnb yi değistirdigimde sorun çözülmüştü. saygılar

Kanarya55

0
Üye
22 Kas 2016
61
5
8
Daha önce benim başıma benzer bir durum gelmişti, Lnb takılıyordu yani sorunlu lnbyi açtıktan sonra diger uydulara dönünce sinyal yok diyordu, o lnb yi değistirdigimde sorun çözülmüştü. saygılar

Bendede bu sorun var turksaat dan azeri uydusuna geciyorum sinyal yok diyor
Uyduyu kapatip aciyorum sinyal geliyor

Her seferinde uyduyu kapatip aciyorum bunun çözümü için ne yapmak gerekiyor gecislerde bir sorun var

regedit

0
Üye
17 Kas 2016
26
0
1

Her seferinde uyduyu kapatip aciyorum bunun çözümü için ne yapmak gerekiyor gecislerde bir sorun var

Aynen bu next cx hd marka uydu alıcısında olan bi olay anladığım kadarıyla.aynı kabloya diger odadaki jameson isminde cihazı takıyorum sorun yok.

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana

bende Lnb den kaynaklı bir sorun olarak algıladım, teknik olarak tanımlayamam ancak sorunlu olan lnbde sinyal takılı kalıyordu, 8li diseqc ten bir uyduya gelice diger tüm uydularda sinyal yok diyor tekrar o uyduya gelince o uydunun kanalları açılıyordu. Sinyalin takılı kaldıgını düşündüğüm lnbyi degiştirdigimde normalleşmişti. bahsettiğim lnbyi nezaman tekrar denesem aynı arızayı yasadım,

Yani sinyal gelmeyen lnbyi degilde sinyali kaybolmayan lnbyi değiştirerek, yada 2den fazla lnb kullanıyorsanız digerleri arasında geçiş yaparak deneyin sadace hangi uyduya geldiginizde digerlerinde sinyal yok diyorsa o lnbyi değiştirip deneyin , umarım sorununuz giderilir saygılar.