Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

ASUS N16 MODEMiM.

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
Mrb arkadaşlar Telekom internetim hızı çok yavaş ve sürekli bağlantı kopması ve hız düşmesi yaşıyordum.teknik servisi cagirdigimda servis bana eve gelen kutuya hatta modeme bagladigim kabloya kadar 20mgbit hız geldiğini ancak modemin bu hızı 7 *8mgbite düşürdüğünü ve modemin arızalı olduğunu söyledi.boyle birşey. mümkün mü farklı modemlede hız testi yaptığımda iki modem arasında pek fark görmedim.sizce sorun nerde

Moderatör tarafında düzenlendi:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Mrb arkadaşlar Telekom internetim hızı çok yavaş ve sürekli bağlantı kopması ve hız düşmesi yaşıyordum.teknik servisi cagirdigimda servis bana eve gelen kutuya hatta modeme bagladigim kabloya kadar 20mgbit hız geldiğini ancak modemin bu hızı 7 *8mgbite düşürdüğünü ve modemin arızalı olduğunu söyledi.boyle birşey. mümkün mü farklı modemlede hız testi yaptığımda iki modem arasında pek fark görmedim.sizce sorun nerde

Çok basit kardeşim sorun tamamen ttnet kaynaklı çünkü hayatları yalan dolan üzerine kurulmuş...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Mümkün arkadaşım
Sonradan aldıgımız modemle servis saglayıcının uyuşmazlıgı oluyor .
var ise modeminizin adaptörünü aynı uç(-
+ olarak)aynı voltaj !! ve 1,5Amp
bi adaptörle deneyin.
yine olmaz ise 20mgbit hız modem araştırın.(Araştırırken !! IPTv kurulumu yapılabilen türde olsun)

Iptv kurulumu genelde fiberlerde Adsl bazılarında oluyor özel operatorlerde olmuyor .
ikinci bir internet baglantısı oluşturuyorsunuz (Türk telekomun tivibu yayını verdiklerinin benzeri onlar baglantı şekline Tivibu yazıyor ayarlar aynı siz sadece başlıgına IPTv yazıyorsunuz kotadan yemiyor )

Son düzenleme:

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
Mümkün arkadaşım
bi adaptörle deneyin.
yine olmaz ise 20mgbit hız modem araştırın.(Araştırırken !! IPTv kurulumu yapılabilen türde olsun)

Iptv kurulumu genelde fiberlerde Adsl bazılarında oluyor özel operatorlerde olmuyor .
ikinci bir internet baglantısı oluşturuyorsunuz (Türk telekomun tivibu yayını verdiklerinin benzeri onlar baglantı şekline Tivibu yazıyor ayarlar aynı siz sadece başlıgına IPTv yazıyorsunuz kotadan yemiyor )
Bana çok saçma geldi zaten usta ...modemini degistiremem maalesef daha taksidi bitmedi.adaptor olayini deneye bilirim.Telekom bu kafayla giderse bir yere varamaz

Son düzenleme:

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
P_setting_fff_1_90_end_500.png

Benim modemim ASUS DSL-AC55U, ben çok memnumun bu modemden. Next 2000 HD Minix Internet Machina ile de hiçbir problem olmuyor. Ayrıca bu modemin özelliğinde IPTV desteği var. Internetin hızında düşme olmuyor. Eğer modemi değiştirecekseniz, tavsiye edebilirim.

Modem hakkında genel bilgi edinmek isterseniz: https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-AC55U/

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
P_setting_fff_1_90_end_500.png

Benim modemim ASUS DSL-AC55U, ben çok memnumun bu modemden. Next 2000 HD Minix Internet Machina ile de hiçbir problem olmuyor. Ayrıca bu modemin özelliğinde IPTV desteği var. Internetin hızında düşme olmuyor. Eğer modemi değiştirecekseniz, tavsiye edebilirim.

Modem hakkında genel bilgi edinmek isterseniz: https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-AC55U/
modemin çok güzel kardeşim fakat ben elimdekinden en iyi sonucu almaya calisiyorum next 2000 HD bende de var zaten bundan çok fazla sinyal düşmesi yaşadığım için internet hizimı yükseltmeye çalışıyorum.2000hd için hız sabitleme özelliği varsa iyi olur

baloger

0
Üye
12 Şub 2012
28
1
3
Benimle gibi telekom hala yavaşliyor bıktım artık . Yerine Türknet 150 gb kadar 16 hızli ve sabit hat 1000 dk ücreti ödeme yok ayda 60tl. 16 hızli problem yok 2.5 sene kullaniyorum

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
Mümkün arkadaşım
bi adaptörle deneyin.

modemde ip tv kurulumunun nasıl yapıldıgı hakkın da bir bilginiz varmı...yani ...elimde m3u dosyası var bunu modemimle esleştire bilirmiyim