Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Azerspace uydusundan yayın kalitesi

Tayfun07

New member
Üye
6 Mar 2019
17
0
3
Samsung smart full HD TV kullanıyorum Türksat ve azerspace uydusunu birleştirip tek kablo üzerinden izliyorum kanallari. Bu uyduda bazı kanallar hiç kaliteli yayın yapmıyor neden kaynaklanıyor bilgisi olan varmi. Örnek; İdman TV HD ve bu kanal HD olmasına rağmen sanki internetten 360p kalitesinde film izliyormussun gibi kalitesiz yayın yapıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Samsung smart full HD TV kullanıyorum Türksat ve azerspace uydusunu birleştirip tek kablo üzerinden izliyorum kanallari. Bu uyduda bazı kanallar hiç kaliteli yayın yapmıyor neden kaynaklanıyor bilgisi olan varmi. Örnek; İdman TV HD ve bu kanal HD olmasına rağmen sanki internetten 360p kalitesinde film izliyormussun gibi kalitesiz yayın yapıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?
Idman tv hd yayin yapmiyor.hd yazdigina bakma

Kenan dstn

Member
Üye
9 Şub 2019
46
3
8
Bizde iptv var ama hotbird turksat sirius var siriustaki discovery kanallarini falan acmiyor yukrada 2 canak turksat hotbird ve sirius var

Kenan dstn

Member
Üye
9 Şub 2019
46
3
8
Sirius yerine baska bir uydu ayarlayabilirmiyim yada baska bir uyduyu astra19 ayarlamak istiyorum ama nasil yapcam bikmiyorum yeni canak mi kurmak lazm

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Sirius yerine baska bir uydu ayarlayabilirmiyim yada baska bir uyduyu astra19 ayarlamak istiyorum ama nasil yapcam bikmiyorum yeni canak mi kurmak lazm
Astra 19 uydusunu hotbird canaginin arkadan bakinca sag tarafina biraz asagisina lnb koyunca alabilirsin.tabi bulundugun yerin kapsama alanina ve canak capina bagli.mesela ben 90 lik canakla hotbird sirius astra 19 uydusunu alabiliyorum.