Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Başlangıçta İşletim Sistemi Gösterme Nasıl Engellenir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
[h=1]Başlangıçta İşletim Sistemi Gösterme Nasıl Engellenir?[/h][h=2]Kişilerin Windows işletim sistemi açılışında işletim sistemi gösterme ekranını kapatması mümkündür.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
baslangicta-isletim-sistemi-gosterme-nasil-engellenir.png
Bilgisayarında iki farklı işletim sistemi kullanan ya da yanlışlıkla ikini bir sistem kuran kişilerin bu konuda başlangıçta işletim sistemi seçmesi istenecektir. Fakat bu konuda hangi sistem açılmak isteniyorsa varsayılan atanarak, işletim sistemi seçme ekranı es geçilebilir.
İşletim sisteminin gösterilmesini istemeyen kişilerin bu konuda ayarlama yapması yeterli olacaktır. Ayarlama işlemleri için ilk olarak bilgisayara sağ tık yaparak özelliklere tıklanmalıdır.
-11-.jpg

Özellikler açıldığındai ise kişilerin sol menüden gelişmiş sistem ayarlarına tıklaması gerekir.
sistem-12-.jpg

Gelişmiş sistem ayarları seçildiğinde aşağıdaki resimdeki gibi ekran açılır. Üst tarafta yer alan sekmelerden gelişmiş sekmesi seçilmelidir.
sistem-ozellikleri-13-.jpg

Bu ekranda ise işaretli bölümde yer alan ayarlar butonuna tıklayanarak ayarlar açılmalıdır.
baslangic-ve-kurtarma-13-.jpg

Resimde görüldüğü gibi kişiler varsayılan sistemi seçtikten sonra işeltim sistemi göster ekranındaki işareti kaldırmalıdır. Böylece sistem direk varsayılan sistemde açılacaktır.
[/FONT]