Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Battlefield 1’de kullanacağımız atlar detaylandırıldı

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Battlefield 1’de kullanacağımız atlar detaylandırıldı

Süvari olmaya hazırlanın.

Artık beklemekten ciğerimizin solduğu, her gelen videodan sonra daha da büyük bir heyecan yaşadığımız Battlefield 1 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Açıkçası bir çoklarının aksine, benim oyundaki en merak ettiğim kısım atlardı. 1. Dünya Savaşı’nda etkin bir biçimde rol oynayan süvari birlikleri oyunda nasıl resmedilecekti acaba? İşte gelin bu sorunun cevabını DICE yetkililerden aldığımız bilgilerle açığa çıkaralım.
battlefield1_horses_1608_1.jpg

Öncelikle, ilk başta düşünülenin aksine, atların mekanik bir taşıttan ziyade, canlı, kendi yargıları olan birer hayvan olarak işlenmeleri beni oldukça mutlu etti.Atlarla bir uçurumun köşesine koştuğumuzda kendi yargısını verip oraya gitmek istemeyebiliyor ya da yön değiştirebiliyor. Ayrıca engellerin üstünden atlayarak sizleri ve kendini koruyabiliyor, çevredeki bir çok etkenin farkına varabiliyor ve buna göre tepki verebiliyorlar.
Beklenenin aksine Battlefield 1’de atlar bir taşıt olmaktan çok daha fazlasını da oyunculara sunuyor. Atların üzerindeyken uzun namlulu tüfeklerle düşmanları uzaktan indirebiliyor, kılıcımızla ani saldırılar yapabiliyor, hatta siperleri zayıf köşelerinden kısa namlulu tabancalarımızla kuşatabiliyoruz.
İlk başta sadece ani baskınlar için düşünülse de, atlar o kadar kolay ölmüyorlar ve çevredeki dost birliklerine verilebilecek bir çok destek ekipmanı taşıyabiliyorlar. Çantamızda, mermi paketleri, ilk yardım paketleri ve benzeri bir çok ekipman taşıyabiliyoruz. Savaş alanında oldukça büyük rolü olacak atlı birlikleri seçtiğinizdeyse, diğer taşıtlara benzer şekilde ayrı bir sınıfa tabi oluyorsunuz.
Atların dışında bol bol da tankları görebildiğimiz tanıtım videosu bir süre daha bizi oyalayacak gibi görünüyor. Ayrıca, 31 Ağustos 2016 tarihinde başlayacak “Beta” süresince oyundaki bir çok yeniliği görme fırsatı yakalayacağız.Atların ve tankların da dahil olduğu açık beta süreci bakalım sevenlerini mutlu edebilecek mi?