Neler yeni

Battlefield hakkında son gelişmeler

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#41
[h=1]Battlefield 1 oyununun final ek paketi, Premium kullanıcılar için çıktı[/h][h=2]Bundan sonra da yeni oyunu beklemeye başlayacağız anlaşılan.
[/h][FONT=&quot]
[FONT=&quot]Battlefield 1 için çıkışını gerçekleştirmesi planlanan son ek paket Apocalypse, EA cephesinden gelen açıklamalara göre bugün [FONT=&quot]Premium[/FONT] kullanıcılara sunulacak. Premium kullanıcılar, oyuna gelecek bir güncelleme ardından oyunun son ek paketine erişim sağlayabilecekler. [FONT=&quot]Premium[/FONT] olmayan oyuncular ise, birkaç hafta sonra bu ek paketi oynamaya başlayabilecek. [FONT=&quot]Somme, Caporetto ve Passchendaele[/FONT]isimli üç harita ile gelecek olan [FONT=&quot]Apocalypse[/FONT], Birinci Dünya Savaşı tarihinin en büyük savaşlarını ele alan bir [FONT=&quot]ek paket[/FONT] olacak. Ayrıca bu ek paketin ardından da artık oyuncular, Ekim 2018 içerisinde çıkacak olan yeni [FONT=&quot]Battlefield oyununu[/FONT] beklemeye başlayabilecek.[/FONT]

Yeni Battlefield 1 ek paketi ile iki özel hava deneyiminde [FONT=&quot]Londra semalarında uçun. Ceza’da Alman hava gemisine saldırın veya onu savunun; [FONT=&quot]Akıncılar’da [/FONT]tüm uçak sınıfları ve birden fazla behemotla gökyüzündeki çatışmalara katılın. İki bombardıman uçağını kullanın: [FONT=&quot]Hansa Brandenburg GI ve Airco DH10[/FONT]. As pilotlar ve keskin nişancılar için akın. Gökyüzünde geçen yeni modda uçaklar tehlikeli [FONT=&quot]it dalaşlarında[/FONT] çarpışıyor ve Hava Gemileriyle karşı karşıya geliyor. [FONT=&quot]Caporetto Muharebesi’nde[/FONT]kullanılan taktiklere paralel olarak yepyeni Livens Projector ile düşmanlarınızı zehirli gazla boğun. Çeşitli görevlerde yeteneklerinizi test edin. Silah Hedefleriyle yeni silahları açın ve Hizmet Hedeflerini tamamlayarak Uzmanlık kazanın.[/FONT]
Ayrıca yeteneklerini her durumda sergilemek isteyen pro oyunculara uygun Acı uzmanlığı ile askerinize [FONT=&quot]çeşitli zorluklar koyabilirsiniz. “[FONT=&quot]Ölümlülük[/FONT]“ü etkinleştirerek her doğuşunuzda 200 puan kaybedin ya da “Paranoya”yı kullanarak sür… [FONT=&quot]Savaş alanında[/FONT] her şeyinizi ortaya koyarak yeni Künyeleri, Hizmet Nişanlarını, [FONT=&quot]Kodeks Kayıtlarını, Madalyaları ve Kurdeleleri[/FONT] koleksiyonunuza ekleyin.[/FONT]
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#42
Battlefield 2, Travma Studios'un katkılarıyla Digital Illusions CE tarafından geliştirilen ve yalnızca Microsoft Windows için Battlefield serilerinde üçüncü oyun olarak yayınlanan, 2005 yılının birinci şahıs nişancı askeri simülatör video oyunudur.
[h=3]Battlefield 2[/h]

Battlefield 2, Travma Studios'un katkılarıyla Digital Illusions CE tarafından geliştirilen ve yalnızca Microsoft Windows için Battlefield serilerinde üçüncü oyun olarak yayınlanan, 2005 yılının birinci şahıs nişancı askeri simülatör video oyunudur.
Oyuncular modern silah sistemlerini kullanarak modern bir savaş alanında savaşırlar. Battlefield 2, bazı strateji ve Taktik nişancı unsurları ile birinci şahıs nişancıdır.
Tek oyunculu özellik, ABD Deniz Piyadeleri, Çin ve kurgusal Orta Doğu Koalisyonu arasındaki çatışmaları içeren görevleri içeriyor. Oyunun çok oyunculu yönü, oyuncuların takım çalışmasını desteklemek için tek bir komutanlığın liderliğindeki ekiplere dönüşmesini sağlar. Hikaye 21. yüzyılın başlarında çeşitli güç blokları arasında kurgusal bir dünya savaşı sırasında gerçekleşiyor: Çin, Avrupa Birliği, kurgusal Orta Doğu Koalisyonu (MEC), Rusya ve ABD.
Battlefield 2, ilkinin popüler oyununa birçok değişiklikle Battlefield Vietnam'ın devamıdır. Bu yeni oyun özelliklerinin birçoğu, takım çalışması ve akılda kalan işbirliği ile oyuna eklendi. Yeni oyun motoru geliştirilmiş fizik, dinamik aydınlatma ve daha gerçekçi malzeme penetrasyonu içerir.

[h=3]Battlefield 2 Sistem Gereksinimleri[/h]Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows XP (32-bit)/Vista/7
- İşlemci (CPU): Pentium 4 veya Athlon XP eşdeğer
- RAM: 512 MB
- Ekran Kartı: % 100 DirectX 9 uyumlu 128 MB Direct3D Card (GeForce FX 5700+/Radeon 8500, 9500+)
- DirectX: Sürüm 9.0
- Ses Kartı: Evet
- Boş Alan: 2.3 GB
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows XP (32-bit)/Vista/7
- İşlemci (CPU): Pentium 4 veya Athlon XP
- RAM: 1 GB
- Ekran Kartı: 256 MB DirectX 9.0 uyumlu ekran kartı (GeForce FX 5700+/Radeon 9500+)
- DirectX: Sürüm 9.0
- Ses Kartı: Evet
- Boş Alan: 3 GB
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#43
[FONT=&quot]Savaş oyunu ve çoklu oyuncu modu denildiği zaman, akla gelen birçok oyun var elbette. Fakat, Call of Duty ve Battlefield gibisi pek de yok ne yazık ki. Her ikisi de, türlerinin en iyi örnekleri olarak gösterilebilir. Oyuncu kitlesi, genel olarak Call of Duty’i tekli oyuncu modundan dolayı, Battlefield’i ise genel olarak çoklu oyuncu modu için seviyor. Bu haberimiz ise, tekli oyuncu modundan ziyade çoklu oyuncu modunu seven oyuncular için kesinlikle. Zira, resmi kaynaklar tarafından yapılan duyuruya göre, 23 Mayıs 2018 tarihi, Battlefield 5 oyununun tanıtımının yapılacağı gün.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[h=3]Battlefield 5, oyunculara canlı yayın esnasında tanıtılacak[/h][FONT=&quot]Haberimize konuk olan bu duyuru, haberimizin baş konuğu olan serinin resmi Twitter sayfası aracılığı ile paylaşıldı. Paylaşılan gönderiyi, haberimizin en sonunda görebilirsiniz. Paylaşılan gönderinin abartısız olarak her bir köşesinde Battlefield V yazılarını görmek mümkün. Asıl dikkat çeken nokta ise, oyunun isminin hemen altında bulunan, “Canlı tanıtım 23 Mayıs” yazısı. Hemen ardından ise, tanıtımın yapılacağı saatler de ayrıca belirtilmiş bulunuyor.[/FONT]
[FONT=&quot]Battlefield 5 için paylaşılan gönderide verilen bilgilere göre, yeni oyunun tanıtımı 23 Mayıs 2018 tarihinde, Türkiye saatleri ile saat 23:00’da bizlerle olacak. Canlı yayının yapılacağı internet siteleri de, yine paylaşılan gönderide bulunan görsel içerisinde bulunuyor. Canlı yayın YouTube, Twitch ve Mixer siteleri aracılığı ile gerçekleştirilecek. Açıkçasını sorarsanız, gelecek oyun ile bizlere ne gibi sürprizler hazırlayacaklarını merakla beklediğimizi söyleyebiliriz.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#45
PS4, Xbox One ve PC için Battlefield 5 çıkış tarihi açıklandı.

EA ve DICE, dünyaya sundukları büyük bir canlı yayın sırasında Battlefield serisinin en yeini oyunu Battlefield V hakkında ilk bakışını verdi.
[h=3]Battlefield 5[/h]

EA ve DICE, dünyaya sundukları büyük bir canlı yayın sırasında Battlefield serisinin en yeini oyunu Battlefield V hakkında ilk bakışını verdi. Oyunun ayarı ve özellikleriyle ilgili ilk ayrıntıların ortaya çıkmasıyla birlikte, yayıncı, merakla beklenen nişancının çıkacağı zamanı duyurdu: 19 Ekim.
Birçok çağdaş oyun gibi, Battlefield 5 iki paket halinde çıkacak. Standart baskı, 60 dolarlık satışlar ve söz konusu tarihte sunulacakken, 80 dolarlık Deluxe sürüm, 16 Ekim'de yayınlanarak oyunculara üç gün erken erişim hakkı veriyor. İkincisi ayrıca, her biri bir adet özelleştirme öğesi içeren beş set paraşütçü kıyafeti, Special Assignments ve 20 haftalık Airlift tedarik dropları içerir.
Daha önce söylendiği gibi, Battlefield V, 2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşiyor ve 2009'daki Battlefield 1943'ten beri çatışma sırasında 2. Dünya Savaşı kurugusu serilerdeki ilk oyun haline geliyor. Aynı zamanda Battlefield 3'ten beri dört oyuncunun misyonlarda birlikte çalışmasına izin veren Combined Arms adlı kooperatif kampanyasının da yer aldığı ilk oyun. Battlefield 1 gibi, yaklaşan oyun tek oyunculu bir Savaş Hikayeleri mücadelesine sahip.
Aynı canlı yayında EA, Battlefield 1 için olduğu gibi, Battlefield V için premium bir DLC geçişi teklif etmeyeceğini de ortaya koydu. Bunun yerine yayıncı, Tides of War canlı hizmetinin bir parçası olarak tüm oyunculara ücretsiz olarak lansman sonrası içerik sunacaktır. Ancak, oyuncular hala oyunda kozmetik ürünleri satın alabilecekler.
Battlefield V, PS4, Xbox One ve PC için Origin'e geliyor. Oyuncular, EA Access Play İlk Deneme ile 11 Ekim'de lansmanından önce oyunu oynama şansına sahip olacaklar.


--------------------

Haftalar süren söylentilerin ardından, EA sonunda Battlefield V'i ortaya çıkardı. DICE'ın 2. Dünya Savaşı'na büyük dönüşü olarak, geliştirici, serinin kökenine geri dönmek ve epik çatışmaya farklı bir bakış açısı ve ayrıntı düzeyi göstermek istedi.
[h=3]Battlefield 5[/h]

Haftalar süren söylentilerin ardından, EA sonunda Battlefield 5'i ortaya çıkardı. DICE'ın 2. Dünya Savaşı'na büyük dönüşü olarak, geliştirici, serinin kökenine geri dönmek ve epik çatışmaya farklı bir bakış açısı ve ayrıntı düzeyi göstermek istedi. Son canlı yayın, oyunun içeriğinin kapsamlı bir dökümünü sunarken, bir dedikodu olan battle royale modu özellikle yokken, bir sonraki Battlefield oyununda ne olacağına dair daha iyi bir fikrimiz var. İşte Battlefield'ın 2. Dünya Savaşı'na dönüşü hakkında şu ana kadar bilinen her şey.
Battlefield V Nedir?
Battlefield V, orijinal Battlefield 1942 de dahil olmak üzere tüm imtiyazın arkasındaki aynı geliştirici olan DICE tarafından geliştirilen yaklaşan 2. Dünya Savaşı birinci şahıs nişancıdır. Oyuncular İkinci Dünya Savaşı sırasında çeşitli büyük ölçekli kara, deniz ve hava muharebelerinde yer alacak ve bir dizi geleneği sürdürecekler. İngiliz ve Avrupalı güçlere odaklanmak odaklanır. Diğer taraflar daha sonraki güncellemelerle birlikte; Kuzey Afrika kampanyası, Rotterdam Savaşı ve Norveç'in işgali dahil olmak üzere çatışmanın benzersiz perspektiflerini göreceksiniz. Oyundaki hikaye anlatımına daha fazla odaklanarak, hem dönen Savaş Hikayeleri hem de çok oyunculu maçlarda, oyuncular ayrıca kendi benzersiz takım kadrolarını oluşturma, co-op ve multiplayer online olarak bir dizi görevleri üstlenme şansına sahip olacaklar.
Battlefield V'i Nasıl Oynarım?
Battlefield V, 19 Ekim'de tüm kullanıcılar için PC (Origin), PS4 ve Xbox One'da mevcut olacak. Ancak, EA/Origin Access'e abone olan ve oyunu önceden sipariş eden oyuncular 11 Ekim'de ücretsiz deneme sürümüne erişebilecekler. Deluxe Edition'ın ön siparişi, oyunu 16 Ekim'de açacak. Ancak, geliştirici, açıklanmayan bir tarihte açık bir beta planlıyor ve herkesin ekim başlamadan önce oyunu deneyimleme şansı yakalamasını sağlıyor.

Battlefield V'de Neler Yeni?
Odak, büyük oyuncu sayılarına sahip savaşlarda hala sınıf tabanlı etkileşimlerde olsa da, Battlefield V, karışıma birçok yeni özellik ekleyecektir. Fragmanda, Fransız kırsalında büyük çaplı bir kavgada yer alan bir takım asker gördük. Bu karakterlerin kendine özgü bir görünümü vardı; birinde mavi yüz boyası vardı ve başka bir kadın askerin protez uzuvları vardı. Bu, kadro özelleştirme olan Battlefield V'deki daha büyük odaklardan birini sergilemeye yardımcı oldu. Geri dönüş yapan sınıf sistemi ile, oyuncular da istedikleri araçlar, silahlar ve kozmetik ürünlerle birlikte bir erkek ve kadın olan asker sınıfını ve kıyafeti seçebilecekler. Ayrıca, bu sınıfları anti-tank becerilerine odaklanan Assault sınıfı gibi özel bir uzmanlığa yükseltebilirsiniz.


Buna ek olarak, önceki Battlefield oyunlarının üzerinde birkaç adımlık daha fazla ayrıntı ve fizik seviyesi eklendi. Geliştiriciler, Battlefield serilerinde bulunan eğlence ve heyecanı korurken, daha fazla gerçekçilik unsuru eklemek istediklerini vurguladılar. Yeni başlayanlara, oyuncu ve silah animasyonları ve fizik daha taktik ve kinetik bir his sunmak için elden geçirilmiştir. Askerler artık geriye doğru eğilimli (sırtınızda), kayan, kayarken ateş eden diğer manevraları ve yakınlardaki duvarları ve kapıları kapmak gibi daha geniş bir hareket aralığına sahiptir. Dahası, silahlar artık oyuncuların arkalarına daha fazla ağırlık veriyor ve oyuncuların her vuruşun arkasındaki güç duygusunu daha fazla almalarını sağlıyor.
Yeni animasyonlar, Battlefield 1'de yinelenen bir sorun olan oyun dengelemesinde de yardımcı oluyor. Örneğin, medikal oyuncuları yeniden canlandırmaya daha fazla dikkat etmek zorunda kalacaklar, çünkü geçmiş oyunların kötü niyetli "Medic-train'ları" ile kıyaslandığında biraz daha zaman alacaklar. Diğer oyun oynanışları arasında, otomatik lekelenmenin kaldırılması, oyuncuların düşmanları ve hedefleri işaretleyerek daha proaktif olmaları ve oyuncuların cephane ve patlayıcı yükleri gibi düşmüş düşmanların kaynaklarını yeniden kazanmaları için daha fazla fırsat sunması yer alıyor.
İşte, canlı akış sırasında tartışılan temel modların ve özelliklerin daha ayrıntılı bir dökümü:
War Stories: Battlefield 1'den dönen bir moddur. İkinci Dünya Savaşı'nın en çok uğraşılan savaşlarda birçok mücadeleyi ve kahramanlık anlarını sergileyen bir hikaye görevlerri serisidir. The War Stories in V, iyi bilinmeyen tüm savaşlara ve perspektiflere daha çok odaklanacak. Canlı akış sırasında, 1943'te Norveç'in Alman işgali sırasında düzenlenen Savaş Hikayelerinden biri için bir görüntü gözüktü. Sevdiklerinin korunmasına çalışırken istilacı güçlerle yüzleşmek zorunda olan genç bir direniş savaşçısı olarak oynuyorsunuz. Son oyun sadece altı War Stories görevi ile başlatılırken, Battlefield V kendi görevleri ile başlayacak ve oyun için süregelen içerik güncellemelerinin bir parçası olarak yavaş yavaş yenilerini görecek.
Grand Operations: Bir dizi harita ve gametypes yayılmış uzun biçim, anlatı odaklı çok oyunculu eşleşmeler ile Operations mosunun bir evrimi olan Grand Operations yeni gametypes ve yerelleri dahil ederek işleri daha da ileri götürüyor. Oyun içi birkaç gün boyunca yer alan Grand Operations, etkileşim için savaş tarzı bir yaklaşım sunuyor. Her zafer kazanan tarafa katma momentum kazandıracak, kaybeden taraf ise bir sonraki tur için daha az cephane ve bilet gibi giderek daha zor engellerin üstesinden gelmek zorunda kalacak. Battlefield 1'in Operations ile karşılaştırıldığında, bir sonraki oyun, her iki taraf için kendi konumlarında, hedeflerinde ve özel koşullarında daha çeşitli özelliklere sahip olacak.
Combined Arms: Yepyeni bir dört oyunculu co-op modunda, oyuncular diğer oyuncularla bir dizi misyonda yer almak için özel askerlerini çevrimiçi olarak alabilirler. Bu seviyelerde, askerler, kilit varlıkları güvence altına almak için düşman hatlarının arkasında paraşütle atlama gibi çeşitli farklı amaçları tamamlamak zorunda kalacaklar. Zorlu hedeflerle gittikçe zorlaşan zorluklara karşı oyuncuları savaşa sokan bir AI görev yöneticisi, kadronuzun performansına bağlı olarak yeni engeller ekleyecek ve düşmanları ortaya çıkaracaktır. Askeriniz için Combined Arms'tan kazanılan tüm ilerlemeler ve sınıflar çekirdek çok oyunculu moduna geçirilebilir.
Fortifications: Geçmiş oyunlarda Conquest modunun hızına karşılık olarak DICE, binaların ve örtü biçimlerinin yok edildiği hızı etkilemek için Fortifications adlı yeni bir özellik oluşturdu. Yeni güçlendirme yeteneğiyle, siz ve ekibiniz, düşman bombardımanına karşı ek savunma ile haritanın alanlarını güçlendirebilirsiniz. Bu, binaları güçlendirme; topçu yuvalarını eklemeyi ve hatta düşmanın yakalamaya çalıştığı bayrakları bile güçlendirmeyi içerir. Bina güçlendirmeleri kaynaklara mal olacak, bu nedenle oyuncular ne yapmak istediklerini dikkatli bir şekilde seçmek zorunda kalacaklar.
Tides of War: DICE, Tides of War olarak bilinen yeni içeriği belirli bir programda aşamalı olarak yaymayı planlıyor. Bu özellik ayrıca, belirli çatışmalara ayarlanmış koşullarla, özel ödüllere giden yollara ve savaşın çatışmasına odaklanan zamanlanmış özel topluluk etkinliklerini de tanıtacaktır. Sonunda Tides of War, savaşmak için yeni haritalar ve silahlarla birlikte savaşın yeni taraflarını da ekleyecek. İlginç bir şekilde, bu takvim aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı olaylarından benzer bir zaman çizelgesi ile eşleşecek ve altı yıllık çatışma sırasında olduğu gibi oyuna yeni taraflar ve yerler giderek eklenecektir.
Mikro Ödemeler (Oyun İçi Ödemeler) Olacak mı?
Şaşırtıcı bir harekette, Battlefield V, artık en yeni Battlefield oyunları için dayanak noktası olan bir sezon geçişine veya Premium Edition'a sahip olmayacak. Oyuncular, karakterleri için özel öğeler üzerinde gerçek para harcayabilmelerine rağmen, haritalar, hikaye görevleri ve oyun modları gibi tüm oyun içi içerik ve etkinlikler, tüm oyuncular için düzenli güncellemelerle kullanılabilir. Yayın sırasında, geliştiriciler oyunun "kazanmak için ödeme" olmayacağını belirtti. Bununla birlikte, geliştiricilerin canlı yayın sırasında içerikleri üzerinde fazla durmamalarına rağmen, bir Deluxe Edition hala mevcut olacak. Büyük ihtimalle, E3 sırasında ve oyunun lansmanına kadar geçen aylarda ayrıntılarla ilgili daha fazla şey duyacağız.