Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Bazen Horizontal Yayınlar İçin Sinyal Yok Mesajını Alıyorum

darkhorn

0
Üye
6 Eyl 2018
3
0
1
2-3 günde bir aşağı yukarı yarım gün süren bir sorun ortaya çıkıyor; Horizontal'den yayınlanan kanallar için "sinyal yok" mesajı çıkıyor. Vertikallerde hiç sorun yok. Sadece Horizontaller, dediğim gibi 2-3 günde bir görünmüyor. Bunun nedeni ne olabilir?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
2-3 günde bir aşağı yukarı yarım gün süren bir sorun ortaya çıkıyor; Horizontal'den yayınlanan kanallar için "sinyal yok" mesajı çıkıyor. Vertikallerde hiç sorun yok. Sadece Horizontaller, dediğim gibi 2-3 günde bir görünmüyor. Bunun nedeni ne olabilir?

1.Lnb de H polaritede meydana gelen arıza.! (Eğer lnb sağlamsa bu durumda AŞAGIDAKİ seçenekler devreye girer)
2.Cihazın TUNERİNDE meydana gelen bir arıza.!
3.Cihazın BESLEME katında yada ADAPTÖR de bulunan kandansatör şismesi ile ilgili bir durum.!
3.Zayıf bir ihtimal daha var KABLODA ek varsa yada eskimeden dolayı meydana gelen omaj kaybı neticesinde oluşan bir durum.!

darkhorn

0
Üye
6 Eyl 2018
3
0
1
Peki şu ihtimal olabilir mi? Türksat4A gökyüzünde 8 şeklinde hareket ediyor. Çanak anten ilk başta 8'in ortasına doğru yönlendirilmişken zamanla kafası aşağıya doğru eğilmeye başlamış ve 8'in alt kısmına odaklanmış. Dolayısıyla Türksat4A uydusu gökyüzünde 8'in üst kısmına geldiğinde horizontal yayınlar görünmüyor ama vertikal yayınları etkilemiyor. Böyle bir ihtimal var mı?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Peki şu ihtimal olabilir mi? Türksat4A gökyüzünde 8 şeklinde hareket ediyor. Çanak anten ilk başta 8'in ortasına doğru yönlendirilmişken zamanla kafası aşağıya doğru eğilmeye başlamış ve 8'in alt kısmına odaklanmış. Dolayısıyla Türksat4A uydusu gökyüzünde 8'in üst kısmına geldiğinde horizontal yayınlar görünmüyor ama vertikal yayınları etkilemiyor. Böyle bir ihtimal var mı?

Arkadaşım bir konu açarak sıkıntınızı dile getirdiniz bende bir UYDUCU olarak madde madde yazarak cevap verdim.Bu yazdıklarınız çok saçma sapan şeyler.! Size ne yazdıysam o boşverin böyle boş işleri...

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,520
22,576
113
Adana
Haydar ustama katılıyorum önce lnb'nizi kontrol edin sorun yoksa cihazınızın yatay,dikey entegrelerinde sorun vardır cihazınızı bir tamirciye göstermenizde fayda vardır......

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Konuyu hortlatayım diğer odada uyduyu açınca salonda ki uyduda Horizontal kanallarda sinyal yok diyor her iki cihazda next minix hd 2000 internet machina neden yapar acaba.

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
690
93
hortlatmaya cevap vereyim:) merkezi sistem kullanıyorsan şayet santralden tek hat gelirse bu tek hattı 2 cihaza verirsen yayını keser ve sakıncalı olur ya santrelin gözünü veya cihazı bozar birde tek lnb kullanırsan bunu swişle ayırırsan yine aynı sorun olur a cihazı izlerken b cihazın fişini çekmen lazım sadece kumanda dan kapatmakla olmaz kısaca uydu yayını bağımsız olmalı direk yayın gelmeli

heremt666

New member
Üye
18 Ağu 2021
1
0
1
Ankara
parimatchtr15.com
Merhaba! Bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkürler. Ayrıca herhangi bir cevap aramaya çalıştım. Bu basit görünüyor.
Birinin iyi bir çözüm sağlayıp sağlamadığını bilmek için bu tartışmayı her ihtimale karşı kaydedeceğim.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
hortlatmaya cevap vereyim:) merkezi sistem kullanıyorsan şayet santralden tek hat gelirse bu tek hattı 2 cihaza verirsen yayını keser ve sakıncalı olur ya santrelin gözünü veya cihazı bozar birde tek lnb kullanırsan bunu swişle ayırırsan yine aynı sorun olur a cihazı izlerken b cihazın fişini çekmen lazım sadece kumanda dan kapatmakla olmaz kısaca uydu yayını bağımsız olmalı direk yayın gelmeli

Merkezi sistem değil Lnb çift Çıkışlı.

Selim66

New member
Üye
23 Ocak 2023
2
0
1
Aynı sorunu bende yaşıyorum. vertikal yayinlar var horizantal yayinlar yok yada gidip geliyor.Eskiden bu sorun Astra uydusunda yaşanıyordu. şimdi turksat yayınlarında yaşanıyor. tv izlemek can sıkıcı hale geldi trtlere mahum olduk. lnb den olabilir diye 2 lnb,daizek mi sorun diye daizek aldım daizek lnb arası yeni kabloları hazırladım. soru1senedir var. çatıya çıkmak gerekiyor.

fezaa

Active member
Üye
19 Eyl 2018
296
203
43
bursa
www.next.web.tr.com
Aynı sorunu bende yaşıyorum. vertikal yayinlar var horizantal yayinlar yok yada gidip geliyor.Eskiden bu sorun Astra uydusunda yaşanıyordu. şimdi turksat yayınlarında yaşanıyor. tv izlemek can sıkıcı hale geldi trtlere mahum olduk. lnb den olabilir diye 2 lnb,daizek mi sorun diye daizek aldım daizek lnb arası yeni kabloları hazırladım. soru1senedir var. çatıya çıkmak gerekiyor.
Büyük ihtimalle daizek kısa devre yapmış olabilir. Bunu anlamak için eve yani cihaza giden kablonuzu daizekten çekip direkt Lnb ye takın( Türksata veya Astra ya). Bunu yapınca kanallarda bir sıkıntı yoksa kesin daizek kısa devre yapmıştır.

radyonextstar

Active member
Üye
30 Eki 2021
88
108
33
elembi degişiniz bazen elembi içi yarısı yanıyor 11 bin frekanslara sınyal olur 12 binlere olmaz elembi yarım arızalı