Neler yeni

BlackBerry, Artık BlackBerry'nin Değil!

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,385
Beğeniler
9,068
Konum
ALMANYA
#1
Bir türlü eski günlerine dönmeyi başaramayan BlackBerry telefonlar, artık BlackBerry'nin değil; onlar da Çinlilerin eline geçti!

Bir zamanların akıllı telefon devi BlackBerry, markasını telefon üreticisi TLC'ye lisansladığını duyurdu. Çinli üretici TLC, bundan böyle BlackBerry markalı telefonları kendi üretecek, kendi pazarlayıp satacak. Başka bir deyişle BlackBerry markalı telefonlarla BlackBerry şirketinin, en azından anlaşma süresince bir ilgisi kalmayacak.

TLC ve BlackBerry, aslında birbirlerine çok da yabancı sayılmazlar. Son iki Android'li BlackBerry telefon DTEK50 ve DTEK60'ın üretim süreci, TLC tarafından yürütülmüştü.

TLC, zor durumdaki telefon üreticilerini düzlüğe çıkartmak konusunda tecrübeli sayılabilir. Daha önce Fransız Alcatel'in telefon kolunu da satın alan şirket, markayı özellikle Kuzay Amerika'da tekrar ayağa kaldırdı ve şu anda, bahsi geçen coğrafyada dördüncü sıraya kadar taşıdı.

Anlaşma ile omuzundaki telefon üretim yükünden kurtulan BlackBerry şirketi ise, tabii ki bundan sonra arkasına yaslanıp beklemeyecek. Şirket, iş gücünü gelecekte tekrar dönebileceği telefon sektöründe kullanmak üzere güvenlik yazılımı ve servisleri geliştirmek için harcayacak.