Neler yeni

Call of Duty hakkındaki son gelişmeler

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#21
oyuncuların gönlünde ayrı bir yere sahip olan Call of Duty, yeni mobil oyunu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
Candy Crush yapımcısından mobil CoD oyunu!

Son zamanlarda çıkardığı oyunlar yüzünden yoğun bir eleştiri yağmuruna maruz kalan Call of Duty, gelecek ana temasından vazgeçerek, yeni oyunuyla birlikte özlenilen ikinci dünya savaşı zamanlarına geri döneceğini resmi olarak doğrulanmıştı.
Hatırlayacağınız üzere Activision yetkilileri, 2016 yılında, büyük bir ilgiyle oynanan Candy Crush'ın yapımcısı King Studios'u satın almıştı.
King Studios'u satın alan Activision, bu satın alınmanın ne için yapıldığı hakkında net bir açıklamada bulunmamıştı. Bugün ise çıkan haberlere bakacak olursak, aklımızda kalan bu soru cevabını buldu.
Activision yetkililerinin yapmış olduğu açıklama ile birlikte, King Studios'un mobil için yeni bir Call of Duty oyunu üzerine çalıştığını duyurdu.
Oldukça iyi bir oyun geliştireceklerini açıklayan yetkililer, ne yazık ki yeni oyun hakkında pek fazla bir detay paylaşmadı.
Mobil için geliştirilen Call of Duty'nin adeta konsol tadından bir oyun olacağını belirten yetkililer, oyunun kemik kitlesini hedef aldıklarının da altını çizdi. İyi bir oyun için elinden geleni yaptıklarını açıklayan yapımcı ekip, işlerini ince eleyip sık dokuyarak ilerletiyor.
İlerleyen günlerde mobil için geliştirilen Call of Duty hakkında detaylı bilgiler paylaşılması bekleniyor. Bakalım, yapımcılar vaatlerini yerine getirebilecekler mi?
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#22
Call of Duty: WWII, Sledgehammer Games ekibinin en büyük oyunu olacak

Acaba inansak mı?

Call of Duty: Modern Warfare Remasteredsayesinde biraz da olsa satsa da, Call of Duty: Infinite Warfare genel olarak nefret edilen bir oyun oldu. Şu an serinin üzerinde dolaşan kara bulutları da hemen düzeltebilecek tek bir geliştirici ekibi var: Sledgehammer Games. Çünkü Sledgehammer Games, 2017 senesinde çıkacak olan serinin yeni oyununu geliştiriyor ve bu oyunun Call of Duty: WWII olduğu söyleniyor. Yani oyunun adına bakacak olursak, serinin yeni oyunu ile 2. Dünya Savaşı temasını göreceğiz. Peki, başarısız bir sene ardından, yeni oyun ile nasıl bir seviye atlatacak geliştirici ekip ve Activision?

3 Kasım 2017 tarihinde çıkışını yapması beklenen yeni oyun, Sledgehammer Games tarafından paylaşılan yeni bir resmi açıklamada yer aldı ve geliştirici ekip, “Bu sene, en büyük oyun projemizipiyasaya süreceğiz. Projemizi dünyaya ve tabii ki takipçilerimize açıklamak için oldukça sabırsızlanıyoruz.” dedi bu açıklamada. Açıkçası, bu tip açıklamaları her sene alıyoruz ve her sene de düzenli olarak inanıyoruz bu açıklamalara. Bakalım bu geliştirici ekip, serinin üzerindeki kara bulutları dağıtabilecek mi tek bir oyun ile? Bu sorunun cevabını sadece oyun çıktığı zaman görebileceğiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#23
Call of Duty: WWII, bu hafta sonu duyurulabilir

Sadece bir söylenti mi, yoksa gerçekten bir duyuru görecek miyiz?

Oyunların duyuruları yapılmadan önce şirketlerindirekt olmayan mesajlar vermeleri çokça görülmüş bir tekniktir. Özellikle Call of Duty: Infinite Warfare ile tam anlamıyla bir travma yaşayan Activision, seriyi yeniden canlandırma çabası içerisine girecektir. 2017 yılı içerisinde karşımıza çıkacağı söylenen Call of Duty: WWII, beklediğimizden çok daha yakında olabilir. Size oyunun bu hafta sonu duyurulabileceği söylentisinin olduğunu söylesek ne düşünürdünüz? Evet, oyun bu hafta sonu, 22 Nisan 2017 ile 23 Nisan 2017 tarihlerinde duyurulabilir.


Oyunun isminin yer aldığı sanat görsellerinin sızdırılmasının ardından, bütün oyuncular olarak oldukça heyecanlandık. Serinin gelecek konseptini devam ettirmeyecek olmasının ihtimalini düşünmek bile, bizleri mutlu eder hale geldi. NeoGAF’teki bir paylaşıma göre, IGN büyük bir duyuruyubizlere fark edilmesi zor bir şekilde iletti. Activision markasından yapılan sızdırmalarıyla ünlü olan Jason Schreier ise bizlere bu duyurunun Call of Duty: WWII ile ilgili olduğunu söyledi.
Öncelikle NeoGAF üzerindeki paylaşımda, “Hangi yıllık askeri nişancı oyunu serisi her zaman NBA playoff maçlarının ilk veya ikinci haftasında duyurulur?” şeklinde bir soru ile yorumda nulunan Kotaku editörü, hepimizin aklını kurcalamayı başardı. Daha sonra Twitter adresi üzerinden, “C ile başlıyor ve all of Duty: WWII ile bitiyor.” şeklinde bir paylaşımda bulunan Jason Schreier her şeyi kesinleştirmiş oldu. Tabii ki bütün bunları bir söylenti olarak düşünmeli, duyuru olmayacağı ihtimalini göz önünde bulundurmalıyız.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#24
Call of Duty: WWII resmi olarak onaylandı

Dünden beri oyun hakkında çıkan tüm haberleri, tek bir yazıda toparladık.

Call of Duty serisi şu an hiç de olumlu bir durumda değil. Ne yazık ki serinin oyunu kötü bir performans sergiliyor ve bu yüzden de Activision, erkenden bir sonraki oyunu oyunculara göstermek istiyor. Bu zaten çok açık değil mi? Normalde yeni Call of Dutyoyunları Mayıs aylarının sonlarında gösteriliyor fakat bu sefer tam 1 ay erkenden yaşanıyor bu duyurular. Sızdırma bilgiler de aynı şekilde. Normalde Mart-Nisan gibi başlayan bilgiler, bu sene direkt olacak Ocak 2017 tarihinde başlamıştı. Yani belli, arka planda Activision oldukça endişeli idi. Her neyse, işte bu sızdırma bilgilerini gördüğümüz Call of Duty: WWII resmi olarak geçen akşam onaylandı.

Daha önce Call of Duty: Advanced Warfare ve Call of Duty: Modern Warfare 3 oyunlarını geliştirmiş olan Sledgehammer Games tarafından bizlerin karşısına çıkartılacak olan Call of Duty: WWII, sizlerin de yukarıdaki görselden ve tabii ki oyunun adından anlayabileceğiniz gibi bizleri 2. Dünya Savaşı zamanlarına götürecek. Tabii Activision, alternatif bir zaman dilimi oluşturmazsa bu savaş içerisinde. Bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama olmadığı için kesin bir şey söyleyemiyoruz. Peki, ne zaman öğrenebileceğiz bu bilgiler? Activision, bu yeni oyunu ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihindegösterecek. Bu gösterim sırasında oyunun platformlarını, çıkış tarihini ve diğer detaylarını rahatlıkla görebileceğiz.
Oyun hakkında sizlere farklı detaylar vermeden önce, küçük bir şeyi belirtmek istiyoruz. Yukarıdan görebileceğiniz bu görsel, Activision tarafından resmi bir şekilde yayımlandı ve yayımlanan bu görselin adı, “4.22-Tease-Background-Desktop.jpg” olarak görünüyor. Yani, bugün içerisinde kısa da olsa bir video görebileceğiz, ana tanıtımdan önce. Bu yüzden bizleri merakla takip etmeye devam edebilirsiniz çünkü yeni kısa tanıtım videosunu sizlere aktarıyor olacağız.
Haberimizin devamında ise, oyunun ek paketleri ile alakalı bir şey var. Amazon, oyunun gösterilmesi ile resmi internet siteleri üzerinde bu oyunun ön siparişlerini açtı. Ön siparişler, tabii ki oyunun resmi kapak tasarımları ile açıldı. Bu kapak tasarımlarında ise dikkat çeken bir durum vardı. Sizlerin de yukarıdaki tasarımdan görebileceği gibi, PlayStation 4 kapak tasarımında özel bir ek paket belirteci bulunuyor. Yani son Call of Duty oyunlarında olduğu gibi, Call of Duty: WWII ile de PlayStation 4 oyuncuları, ek paketlere 1 ay erkenden ulaşabilecek. PC ve Xbox One oyuncuları ise 1 ay geç ulaşacakbu ek paketlere, doğal olarak.

Peki, her şey iyi hoş ama, Sledgehammer Games bu oyuna ne kadar önem veriyor? Aslında bu sorunun cevabı Twitter üzerinden gelmişti birkaç saat önce. Geliştirici ekip olan Sledgehammer Games cephesinden gelen yeni bilgilere göre ekip, bu oyun için 2 buçuk senedir araştırma yapıyordu. Geliştirici ekibin kurucularından olan Michael Condrey tarafından gelen bu bilginin devamına göre, geliştirici ekipten birçok isim, Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerine ziyaretlerde bulundu. Bunun sebebi ise, oyunu ve oyunun içerisinde bulunduğu zamanı doğru yansıtabilmekti. Bakalım Michael Condrey ve ekibi, bu kadar araştırmadan sonra nelerle çıkacak karşımıza?

Bizlere soracak olursanız, bu oyunun hayal kırıklığı olma ihtimali veya oyuncuları büyük bir şekilde sinirlendirme ihtimali oldukça yüksek. Bunun sebebi ise, oyunun Sledgehammer Games tarafından geliştiriliyor olması. Hatırlarsanız eğer Call of Duty serisine mikro ödemeleri, kutu açma sistemini, ücretli silah çeşitliliğini ve buna benzer birkaç sinir bozucu sistemi Sledgehammer Games getirmişti. Bu yüzden mutlaka Call of Duty: WWII içerisinde de bu tip şeyler göreceğiz. İkinci Dünya Savaşı temasına bu şekilde mikro ödemeler ile karakter/silah özelleştirme nasıl eklenir, şu an bilemiyoruz fakat Activision mutlaka bunu isteyecektir. Çünkü ekip, sadece mikro ödemelerden milyar dolarlar kazanıyor efendim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#25
Call of Duty Online eğer dünyaya açılırsa, diğer Call of Duty oyunlarının sonu gelir

Doğru duydunuz, diğer Call of Duty oyunlarını zor günler bekliyor olabilir.

Hafta sonu sizlere bir haber sunmuştum. Bu haber, Call of Duty Online’ın tüm dünyaya açılacak olması ile alakalıydı. İsterseniz bu yazımızı okumadan önce, o habere bir göz atın buraya tıklayarak. Bu noktadan sonra, haberi okumuş olduğunuzu varsayacağım. Şimdi, Call of Duty Online, Çin sınırları içerisinde inanılmaz popüler. Öyle ki, bu popülerlik batı ülkelerini de etkiliyor ve batıdan oyuncular da bu oyunu oynamak istiyor. Fakat bu çevrim içi bir oyun olduğu için, 500’e varangecikme/ping oranları görüyorsunuz. Bu da, oyun deneyiminizi mahvediyor. Tencent ise bunu değiştirmek için, Call of Duty Online’ı tüm dünyaya açıyor. Peki, böyle bir şey yaşanırsa, diğer Call of Du


Call of Duty Online şu an içerisinde birçok PvP modu, farklı PvE modları, uzaylı PvE modları ve zombi PvE modlarını bulunduruyor. Bu modlar sürekli olarak güncelleniyor, yenileri ekleniyor. Yani oyun modu açısından, tek bir Call of Duty oyununun size sunabileceği şeyden çok daha fazlasına sahip bu oyun. Silahlara gelecek olursak, oyun içerisinde birçok farklı Call of Duty oyunundan silahlarbulunuyor. Serinin kendi silahları haricinde, daha fantastik, sadece bu oyun için yapılmış silahlar da bulunuyor. Yani yine tek bir Call of Duty oyunu, bu oyun tarafından rahatlıkla ezilebiliyor. Ayrıca bu silahların, oldukça hoş desenlere ve benzersiz tasarımlara da sahip olduğunu söylemem gerekir sanırım.
Call of Duty Online şu an silahlar ve oyun modları bakımından oldukça zengin. Aynı şey karakter özelleştirmeleri için de geçerli. Serinin birçok oyununda karakter özelleştirme bulunmuyor ve haberimizde bahsettiğimiz bu oyunda karakter özelleştirmenin olması, bu oyunu avantajlı bir duruma sokuyor. Fakat bu oyunun da problemleri var: Mikro ödemeler. Call of Duty Online, oynaması ücretsiz bir oyun ve oyunun içerisinde mikro ödemeler adeta at koşturuyor. Sadece gerçek para ile alınabilen şeyler bulunuyor. Hatta, oyun parası ile uzun zaman sonra alınabilecek şeyleri, gerçek para ile hemen alabiliyorsunuz. Fakat bu ne kadar büyük bir sorun?
Mikro ödemeler, oyun içerisinde çok fazla olsa da, kesinlikle oynanışı büyük bir şekilde etkilemiyor. Mesela bir M4 silahı diyelim. Oyun parası ile alınan hali, 45 değerindeki sekmeye sahipse, gerçek para ile alınan sürümü 43 değerinde bir sekmeye sahip. Yani silahların istatistikleri, minimum şekilde değişiyor. İki M4 arasındaki en büyük fark ise, tasarımlar oluyor. Mesela M4 üzerinden değil de, RPG üzerinden örnek vereyim. Oyunda öyle bir RPG var ki, silaha bir ejderha sarılmış şekilde. Ayrıca bu ejderha arada sırada alev de üfürüyor. Fakat sadece bu. Gerçek para ile satılıyor diye RPG aynı anda 5 mermi sıkmıyor.
Silahlardan sonra, sırada haritalar var tabii. Call of Duty Online içerisinde özellikle çok fazla Modern Warfare serisinden harita bulunuyor. Tam harita sayısı mı? 26 efendim. Evet, bu oyun ücretsiz, hiçbir ek paket yok ve haritaların hepsi ücretsiz. Günümüz Call of Duty oyunları ise standart 10-12 harita ile geliyor ve ek paketler ile yine 10-12 harita ekleniyor. Fakat Call of Duty Online, ücretsiz bir şekilde 26 harita bulunduruyor. Üstelik bu haritaların çoğu da seriye ait haritalar. Bu oyuna özel sanırım birkaç harita var fakat bu konuda pek emin değilim. Yani demek istediğim şu; bu oyunun genişliği, serinin diğer oyunlarını çöpe attıracak seviyede.
Yazımı şöyle bir özetleyip, finale geçeyim şimdi. Bu oyun içerisinde, içerisinde Captain Price ve Ghostgibi karakterlerin bulunduğu bir senaryo modu, Call of Duty: Modern Warfare 3 oyundaki hayatta kalma modu, Call of Duty: World at War’dan zombi modu ve tüm haritaları, Cyborg Evacuationmodu, Death March modu ve bunun gibi 1-2 tane daha PvE modu bulunuyor. Yani, oyunculara karşı oynamayı sevmiyorsanız, bir PvE cenneti bu oyun. Ayrıca tüm bu modlar da oldukça ödüllendirici. Oynadığınıza değiyor yani.
İçerisinde 20’den fazla çoklu oyuncu karakteri bulunduran bu oyun, 80 kadar da silaha sahip. Bu silahların çoğu, seriye ait silahlar fakat daha çılgın, özel silahlar da bulunuyor. Çoklu oyuncu oyun modu sayısı ise 17. Harita sayısı ise dediğimiz gibi 26. Bu 26 haritada genelde Modern Warfare ve Black Ops serisinden haritalar bulunuyor. Tabii bu saydığımız tüm şeylerin sayısı, 1 eksik veya 1 fazlaolabilir. Oyun sürekli güncel tutuluyor ve bazen silahlar kaldırılıyor, yerine yenisi ekleniyor. Bazen de etkinlik amacıyla yeni haritalar, oyun modları eklenebiliyor. Fakat şöyle bir baktığımız zaman, Call of Duty Online ciddi derecede geniş görünüyor.
İşte tüm bu genişlikten ötürü, Call of Duty Online eğer dünyaya açılırsa, diğer Call of Duty oyunlarınınsonu gelir. Düşünün bir, ücretsiz bir şekilde bu kadar fazla içeriğe mi sahip olmak istersiniz? Yoksa 60 dolar verip, 10 civarı silah, 3 oyun modu, 10 civarı da haritaya mı sahip olmak istersiniz? Üstüne bir de ek paketler gelecek yine 60 dolar toplamda. Yani, tek bir Call of Duty oyununa 120 dolar harcadığınız zaman bile, Call of Duty Online kadar içeriğe sahip olmuyor. Bu yüzden birçok oyuncu, bu oyunu tercih edecektir ve serinin yeni oyunlarının satışı düşecektir. Tabii bu noktada diyeceksiniz, yeni oyunların yeni silahları, modları ve senaryosu oluyor diye. Hemen cevaplayalım.
Öncelikle senaryo, kusura bakmayın fakat eğer yeni Call of Duty oyunlarını senaryo için oynuyorsanız, büyük hata yapıyorsunuz. Evet, bu seri eskiden senaryosu ile sattırıyordu ve çoklu oyuncu modu ekstra idi. Şimdi her şey tam tersine döndü. Senaryo modu bir ekstra oldu. Seriyi en başından, en sonuna bir tarayın. En çok önem verilen mod, hangisi acaba? Tabii ki çoklu oyuncu modu ve zombi modu. Çünkü Activision sadece bu iki mod üzerinden para kazanabiliyor. Bilirsiniz, mikro ödemeler ve ek paketler. İşte bu, satışların etkilenmesi için ilk sebep.
Seriye eklenecek olan yeni oyun modları, haritalar ve silahlardan bahsedelim şimdi de. Call of Duty Online, dediğimiz gibi sürekli güncel tutulan bir oyun ve sürekli yeni şeyler ekleniyor. Yeni eklenen bu şeyler de, yeni çıkan Call of Duty oyunlarından rahatlıkla alınabilir. Çünkü diğer Call of Duty oyunları da Activision ekibine ait, bu oyun da. Evet, mesela Call of Duty: WWII çıktığı an bu oyuna da onun haritaları ve silahları eklenmeyecek ama bir süre sonra gelecek. O silahlar gelmese bile, yeni silahlar ve yeni diğer şeyler mutlaka gelecek. Bu da, satışların etkilenmesi için son sebebimizdi efendim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#26
Call of Duty: WWII için heyecanlanmamıza gerek yok

Nedenleri ise yazımızda sizleri bekliyor.

Call of Duty: WWII, tam 1 gün sonra, bu saatlerde resmi olarak gösterilecek ve gösterimden 1 saat sonra da, bizler özel birkaç içerik ile karşınıza çıkacağız. Yani, bugün ve yarın Call of Duty: WWIIile bayağı meşgul olacağız. Fakat, gerçekten bu oyun için heyecanlanmaya değiyor mu? Sonucunda, bu tip heyecanlar sayesinde oyuna ön sipariş verebiliyoruz, sonrasında da pişman olabiliyoruz. Bu tip şeyler yaşamak istemeyiz sanırız. Bu yüzden, bu yazımızda sizlere neden bu oyun için heyecanlanmanıza gerek olmadığınısöyleyeceğiz. Fakat bu demek değil ki, Call of Duty: WWII kötü bir oyun olacak. Aksine, güzel bir oyun olabilir eğer siz beklentilerinizi düşük tutarsanız ve tabii ki heyecan yapmazsanız.


Sledgehammer Games henüz seride çok yeni.

Çok değil, birkaç sene öncesine kadar Call of Duty serisi, sadece 2 geliştirici ile yapılıyordu. Bu geliştiriciler, seriyi ilk başlatan Infinity Ward idi ve serinin 3. oyunu ile ilk defa karşımıza çıkan Treyarch idi. Bu iki geliştirici ekip, 2011 senesine kadar tek başlarına idare edebildi fakat 2011’de çıkan Call of Duty: Modern Warfare 3 ile yepyeni bir geliştirici ekip girdi serinin içerisine: Sledgehammer Games. Öyle ki, bu oyunu da tek başına yapmamıştı Sledgehammer Games. Infinity Ward ile ortaklaşa yapılmıştı. Bu oyundan birkaç sene sonra, yani 2014 senesinde, Sledgehammer Games ilk defa, tek başına bir Call of Duty oyunu yaptı ve bu oyun, Call of Duty: Advanced Warfare idi.
Kısacası şunu söylemek istiyoruz, Call of Duty: WWII, bu geliştirici ekibin serideki 3. oyunu olacak. Tek başlarına geliştirdikleri 2. oyun olacak. Yani bu oyunun üzerinde amatör hataların bulunması çok doğal olacaktır. Tüm bunları geçtik, bu geliştirici ekibin bizlere sunduğu oyunlar, seriye çok büyük sorunlar da getirdi. Dilerseniz bu sorunlara da başka bir başlık altında göz atalım. Çünkü yepyeni bir başlığı hak ediyorlar.Mikro ödemeler, silah çeşitliliği ve abartılı hareket sistemi.

Sledgehammer Games, daha önce de dediğimiz gibi sadece Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Call of Duty: Advanced Warfare oyunlarını geliştirdi. Peki, bu oyunlar nasıldı? Geliştirici ekibin ilk oyunu, Modern Warfare serisinin ilk oyunu olarak söylenti tüm oyuncular tarafından. Ekibin son oyunu ise, seriye ciddi anlamda berbat bir sistem getirdi: Mikro ödemeler. Şu anda gerçek para ile satılan COD Points, oyun içerisinde oldukça haksız bir şekilde kullanılıyor. Oyuncular, gerçek para harcayarak, oyun içerisinde kimsede olmayan silahları veya aynı silahın başka bir versiyonunu açabiliyor. Fantastik desenler ve bunlara benzer çok daha fazla şey elde edebiliyor.
Hatırlıyor musunuz, eski oyunlarda tüm bunlar yetenek ile alakalıydı. Oyunun bizlere verdiği görevleri yerine getirerek yeni logolar, silah desenleri, arka plan görsellerini açıyorduk. Aslında hala aynı sistem var fakat, kutu açarak elimize geçen silah desenleri, silahlar, silah versiyonları, logolar ve diğer her şey, oyunun orijinal olarak sunduğu şeylerden kat ve kat daha güzel. Oyuncular da doğal olarak güzel şeyleri istiyor. Bu yüzden de bir süre sonra oyunda gerçek para harcamak gerekiyor. Evet, COD Pointsile alınan kutuları, kendimiz oynayarak da kazanabiliyoruz ama işe yarar şeylere sahip olabilmek için haftalarımızı vermemiz gerekiyor. Herkesin bu kadar vakti olmayabilir.
Demek istediğimiz şu, Call of Duty: WWII her ne kadar geçmişte geçiyor olsa da, kutu sistemini, COD Points sistemini içerecektir. Bu kutular, başta sadece kozmetik olacak fakat sonradan yeni silahlar eklenecek ve sadece kutudan alabileceksiniz bu silahları. Activision ve geliştiriciler, Call of Duty: Advanced Warfare çıktığından beri zaten bu yalanı söylüyor. İlk olarak kutular sadece kozmetik olacak diye söz veriliyor, ardından da bu kutulara daha ilgi çekici, herkesin sahip olmak isteyebileceği şeyler ekleniyor. Call of Duty: WWII kaderi de bu olacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#27
Call of Duty: WWII çevrim içi oyuncu sayısı 48’den 18’e düştü

48 büyük bir ihtimalle Headquarters için verilmişti. 18 ise gerçek oyun modları için.

Geçtiğimiz günlerde, sizlere bir haber sunmuştuk ve bu haberimizde, Call of Duty: WWII oyununun çoklu oyuncu modunun 48 oyuncuya kadar destek verdiğini söylemiştik. Çünkü oyunun Xbox Mağazası detaylarında, bu şekilde görünüyordu. Geçen gün ise bu sayfa güncellendi ve desteklenen oyuncu sayısı 48’den 18’e düştü. Bunun sebebi ise bizlerin tahmin ettiği gibi, büyük bir ihtimalle oyunun sosyal alanı ile alakalı. Bildiğiniz gibi Call of Duty: WWII, 48 kişiye kadar destek veren sosyal bir alana sahip olacak. Büyük bir ihtimalle Xbox Mağazası da bu modu, çevrim içi oyuncu moduna saydı ve bu yüzden 48 oyuncu gözüktü.
Görülen o ki, oyunumuz, normal oyun modlarında 18 oyuncuya kadar destek verecek. Bu durum büyük bir ihtimalle oyuncuları hiç üzmeyecektir çünkü bu oyunun serisi uzun zamandır çevrim içi modlarında bu kadar oyuncuya destek veriyor. Yani bir Battlefield 1 gibi 64 oyunculuk modlara hiçbir zaman sahip olmadı bu seri. Yine de, Call of Duty: WWII ile gelecek olan War modu hakkında heyecanlanmıştık. Belki o modda da 48 kişiye kadar destek çıkar diye fakat hayallerimiz suya düştü. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#28
Call of Duty serileri uzun bir aradan sonra yeniden Normandiya sahillerine ayak basıyor.

Activision bünyesinden çıkan Call of Duty oyunlarının geçen yıllarla birlikte gittikçe daha bilim-kurgu tadını alması, oyun piyasasında iyi bir etki yapmadı. Son çıkan CoD oyunu Infinite Warfare ile uzaya çıkan Activision, orada aradığını bulamadan geri dönmek zorunda kaldı.
Bir süredir CoD serilerinin başladığı noktaya geri döneceğine dair söylentiler mevcuttu. Yeni nesil oyuncular pek hatırlamasa da, ilk Call of Duty oyunları İkinci Dünya Savaşı’nı konu alıyordu. Bu oyunların çıktığı dönemde İkinci Savaş oyunlarda sık sık işleniyordu.
Yapımcı stüdyo Sledgehammer en sonunda yeni oyunu resmen duyurdu. Call of Duty: WWII ile CoD serileri gerçekten de ilk günlerine geri dönecek. 3 Kasım tarihinde çıkması planlanan oyunda, Band of Brothers tadında bir macera yaşayacağız.
Teksaslı bir çiftçi ailenin çocuğu olan ana karakterimiz, Normandiya çıkarması ile başlayan, oradan Belçika ve en sonunda da Almanya’ya uzanan yoldan yürüyecek. Aşağıda resmi tanıtım videosunu görebileceğiniz oyun hakkında, önümüzdeki E3 fuarında çok daha fazla bilgi verileceği tahmin ediliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#29
Call of Duty: WWII hakkında bildiğimiz her şey

Oyunun çıkış tarihi, fiyatı, çoklu oyuncu detayları ve çok daha fazlası, bu yazımızda.

Call of Duty: WWII, şu sıralar kendi serisinin kurtarıcısı olarak görünüyor. Oyuncular tarafından da büyük bir merakla bekleniyor tabii ki. Fakat, bu oyunu merakla bekleyen o oyuncular, Call of Duty: WWII hakkında her şeyi bilmiyor olabilir. Biz de bu yüzden, Call of Duty WW2 hakkında bildiğimiz her şeyi sizlere aktarmak istedik. Dilerseniz, yazımızın devamından, bu oyun hakkında bildiğimiz her şeye, mesela çıkış tarihine, çoklu oyuncu modu detaylarına ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.


Call of Duty: WWII Çıkış Tarihi

Call of Duty: WWII, çıkışını 3 Kasım 2017 tarihinde; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için gerçekleştirecek. Ayrıca bu oyun, PlayStation 4 Pro için de özel bir destek verecek. Benzer bir destek, Project Scorpio için de geçerli olur mu, şu an bilemiyoruz fakat PlayStation 4 Pro için hazırlanan bu desteğin, Activision ile Sony arasındaki partnerlik ile alakalı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Bu arada, Eric Hirshberg, vermiş olduğu röportajda, “En önemli şey, piyasayı nereden vuracağını bilmek. Dengeyi bulmalısınız. Eğer oyun, yeteri kadar oyunculara yakın gelmezse, serinin severlerine bu oyunu ulaştıramayız. Eğer oyun yeterince yenilikçi olmazsa, oyuncular çabuk sıkılır. Bu yüzden iki ucu da dengede tutmaya çalışıyoruz. Fakat dengeyi tutturduğunuz zaman, ortalama olarak en iyi oyunu çıkarttığınız, en iyi fan geri dönüşünü aldığınız zamandır. İşte bu zaman da, o zamanlara benziyor. Call of Duty: WWII; doğru zamanda, doğru kişiler tarafından yapılan, doğru bir oyun.” demişti.
Call of Duty: WWII İlk Senaryo Görevi

Eğer 2. Dünya Savaşı hakkında bazı şeyler biliyorsanız, bu savaşın en önemli, en ikonik anının D-Dayolduğunu bilirsiniz. Bu savaş ile, Almanya’ya karşı ikinci bir cephe açılmıştı. Ayrıca D-Day, tarihin en büyük hava, kara ve deniz operasyonu özelliğini taşıyordu. Böyle büyük ve ikonik bir olay da, Call of Duty WW2 için açılış görevi olarak seçilmiş. Evet, oyunun ilk görevinde D-Day olayına şahit oluyoruz.
Bu bölümün tamamını göremedik fakat gördüğümüz kadarıyla söyleyebiliriz ki, oyunun ses tasarımıgerçekten başka bir seviyede. Zaten bu ses tasarımı, kendisini Hürtgen Ormanı Muharebesigörevinde de göstermişti. Bu görevde, çıkartma yapan taraftayız. Bu yüzden, denizden karaya indidiğimiz o an gerçekten oldukça etkileyici görünüyordu. Her neyse, çıkartma ardından klasik Call of Duty anları görüyoruz. Bu noktada çok ilginç bir şey yok. Ardından daha yakın menzilli savaşlaratanıklık ediyoruz ve en sonda da, o sinematik sahnelerden biri karşımıza çıkıyor. Bir asker bize saldırıyor ve bir süre boyunca onunla dövüşüyoruz. En sonunda ise, yerden aldığımız bir kask ile, düşmanın kafasına kafasına vuruyoruz.
Peki, bu anlardan sonra ne oluyor? Dediğimiz gibi, bu anların devamını göremedik ama D-Day, Paris’in özgürlüğü ve ardından da Almanya’ya giriş ile devam ediyordu. Bu yüzden, oyunun bir sonraki bölümünün de Paris’te devam edeceğini düşünüyoruz. O bölümde de mutlaka ikonik sahneler olacaktır herhalde. D-Day ve Hürtgen Ormanı Muharebesi’nde zaten oyun bizlere oldukça heyecanlı ve akıcı bir oynanış/senaryo sunmuştu.Call of Duty: WWII İle Kontrol Edeceğimiz Karakter

Call of Duty: WWII ile amatör, belki de ilk defa bir savaşa giren Amerikan askerlerinin senaryosuna şahitlik ediyoruz. Oyun boyunca, tek bir Amerikan askeri grubunun senaryosuna şahitlik ediyoruz tabii ki. Bu yüzden, karakterlere kolayca ısınabiliyoruz. Bu karakterlerimiz, ilk defa savaşa giriyor ve bu savaş, tabii ki D-Day oluyor. Askerlerimiz, oyun boyunca farklı şeylerle karşılaşıyor. Zorluklarla baş ediyorlar, farklı şeylerin farkına varıyorlar. En önemlisi de, kahramanlığın ne olduğunu anlıyorlar. Bu arada küçük bir not düşelim, oyunun senaryosu genel olarak 1944 ve 1945 senelerinde geçiyor.
Oyunda bizlerin karşısına çıkacak olan bu grubun bir özelliği de var tabii ki. Bu gruptaki askerler, rastgele seçilmiş insanlar değil. Hepsi, birbiri ile arkadaş. Bu yüzden de savaşta ölme korkusu, hepsinin en büyük korkusu oluyor aslında. Bu sayede de 2. Dünya Savaşı sırasında yaşanan o korku, az da olsa bizlere güzel bir şekilde aktarılabiliyor. Bu başlık altında da son notumuzu düşelim, Call of Duty WW2 içerisinde bazı tanıdık yüzler var. Fakat bunların kim olduğunu henüz söyleyemiyoruzama yine de, bunların öyle çok büyük isimler olmadığını söylememiz lazım. Yani, oyundaki en önemli karakterler, yine bizim grubumuz gibi aktarılıyor bizlere.
Sizlere biraz önce söyledik, oyunda sürekli olarak bir grup Amerikan askerinin kontrolünü elimizde bulunduruyoruz diye. Fakat nadiren olsa da, savaşa çok farklı cephelerden bakabiliyoruz. Sadece Amerika tarafında olmuyoruz yani. Mesela bir bölümde, Fransız Direnişi anlarına gidiyoruz ve bayan bir karakteri kontrol ediyoruz. Bunun haricinde, Kanadalı, İngiliz ve Fransız cephelerini görüyoruz. Çünkü geliştirici ekip, 100 milyon insanın hayatını etkileyen bu savaş anlarının, her tarafın gözünden görünmesini istiyor. Yalnız böyle dedik diye kafanız karışmasın. Odak noktamız hala bizim o klasik Amerikan askeri grubumuz.
Henüz emin değiliz ama Call of Duty: WWII senaryosunda Pasifik cephe savaşları bulunmuyor. Fakat iş, çoklu oyuncu moduna geçtiği zaman daha farklı bir yapı karşımıza çıkıyor. Mesela, oyunun çoklu oyuncu modunda, senaryo modunda olmayan bazı bölümler/haritalar bulunuyor. Ayrıca çoklu oyuncu modunda, Amerikan ve Alman olabiliyoruz. Başka taraflar var mı, bilmiyoruz çünkü biz sadece Alman ve Amerikan tarafını gördük. Ayrıca, gelecek ek paketler de var tabii ki. Bu ek paketler ile Fransız tarafı filan da oyuna rahatlıkla gelebili


Call of Duty: WWII Çoklu Oyuncu Detayları

Call of Duty: WWII, senaryo modu ile bizleri etkilese de, artık Call of Duty oyunlarının ana odak noktası çoklu oyuncu modu oldu. Bu yüzden, bizlerin de büyük bir merakla beklediği oyun modu, Call of Duty: WWII çoklu oyuncu modu idi. Oyunun çoklu oyuncu modu, tam olarak bizlere gösterilmedi çünkü Activision bunu E3 2017 sırasında yapacak. Fakat gördüğümüz kadarıyla, çoklu oyuncu modu gerçekten yenilikçi.
Oyunun çoklu oyuncu modunda, karşımıza çıkan ilk mod Boots on the Ground temelli bir mod oluyor. Çift zıplamalar, sırt roketleri, enerji mermileri filan bu oyunda doğal olarak yok. Oyunun çoklu oyuncu hızı ise, normalin biraz üzerinde. Mesela Call of Duty: World at War, bu oyundan biraz daha yavaş oluyor. Fakat asıl yenilik burada değil, “Create-a-Class” özelliğinde. Bu özelliğin yerini artık Divisionsalıyor. Divisions ile karakterimizi özelleştirebiliyor, silah setlerimizi yapabiliyor ve oyunun çoklu oyuncu modundaki rolümünü seçebiliyoruz. Yani evet, bu oyunda karakter özelleştirme ve rollerbulunuyor.
Peki, Battlefield 1’deki Operasyonlar modunu sevdiniz mi? Eğer cevabınız evet ise, aynısını Call of Duty: WWII da yapıyor. Call of Duty: WWII, karşımıza War isimli yeni bir çoklu oyuncu modu ile çıkıyor. War modunda, çoklu oyuncu karakterimizi, senaryolu bir yolla geliştirebiliyoruz. Çünkü War modundaki her oyun, oyunculara bir senaryo sunuyor. Asimetrik haritalarda, her 2 grubun da benzersiz bir görevi oluyor ve oyuncular, o görevi tamamlamak için uğraşıyor. Yani, Operasyonlar moduna bayağı bir benziyor.
Bundan önce, sizlere sunmuş olduğumuz bir haberde, aslında şimdi bahsedeceğimiz şeyin ipucunu vermiştik. Bu oyun ile, oyuncular, diğer oyuncularla ve arkadaşları ile daha rahat etkileşim içinde olabilecek demiştim. Oyunun çoklu oyuncu moduna gelen Headquarters ise tam da bu işe yarıyor. Headquarters, iki oyun sırasında oyuncuları bir sosyal alana atıyor. Eğer Call of Duty: Advanced Warfare oynadıysanız, sanal lobileri hatırlarsınız. İşte o sanal lobiler, artık daha gerçekçi oluyor ve lobilerde, karakterimizi kontrol edebiliyoruz, diğer karakterler ile etkileşime geçebiliyoruz.
Son olarak, oyunun çoklu oyuncu modunda bulunan ülkelerden de bahsedelim. Geliştirici ekibin söylediğine ve bizlerin de gördüğüne göre Kanada, Avustralya, Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya ve Almanya bulunuyor oyunun çoklu oyuncu modunda. Tabii bu ülkelerin hepsi, ana oyunda bulunacak mı, yoksa bazıları ek paketlere mi dahil edilecek, henüz bilemiyoruz. Kişisel fikrimizi soracak olursanız, 7 tane ülkenin ana oyun için biraz fazla olması. Yani en azından bu ülkelerin yarısı, bizce ek paket ile oyuna eklenecek. Umuyoruz ki böyle olma


Call of Duty WW2 Destek Vereceği Oyuncu Sayısı

Geçtiğimiz günlerde, sizlere bir haber sunmuştuk ve bu haberimizde, Call of Duty: WWII oyununun çoklu oyuncu modunun 48 oyuncuya kadar destek verdiğini söylemiştik. Çünkü oyunun Xbox Mağazası detaylarında, bu şekilde görünüyordu. Geçen gün ise bu sayfa güncellendi ve desteklenen oyuncu sayısı 48’den 18’e düştü. Bunun sebebi ise bizlerin tahmin ettiği gibi, büyük bir ihtimalle oyunun sosyal alanı ile alakalı. Bildiğiniz gibi Call of Duty: WWII, 48 kişiye kadar destek veren sosyal bir alana sahip olacak. Büyük bir ihtimalle Xbox Mağazası da bu modu, çevrim içi oyuncu moduna saydı ve bu yüzden 48 oyuncu gözüktü.
Görülen o ki, oyunumuz, normal oyun modlarında 18 oyuncuya kadar destek verecek. Bu durum büyük bir ihtimalle oyuncuları hiç üzmeyecektir çünkü bu oyunun serisi uzun zamandır çevrim içi modlarında bu kadar oyuncuya destek veriyor. Yani bir Battlefield 1 gibi 64 oyunculuk modlara hiçbir zaman sahip olmadı bu seri. Yine de, Call of Duty: WWII ile gelecek olan War modu hakkında heyecanlanmıştık. Belki o modda da 48 kişiye kadar destek çıkar diye fakat hayallerimiz suya düştü. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.
Call of Duty WW2 Kadın Karakterleri

Call of Duty WW2, bildiğiniz üzere; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca oyun, PlayStation 4 Pro için de özel bir destek içerecek. 3 Kasım 2017 tarihinde çıkacak olan bu oyun, kendi serisine ait diğer oyunlar gibi 3 farklı mod ile çıkışını gerçekleştirecek: Senaryo modu, eşli oyuncu modu ve çoklu oyuncu modu. Oyunun senaryo modunda bayan karakterlerin olacağını ve bu karakterlerin oynanabileceğini biliyorduk. Bugün ise, benzer bir açıklama Twitter üzerinden geldi. Bu açıklamaya göre Call of Duty WW2 çoklu oyuncu modunda, kadın karakterler de olacak.
Böylece oyunun senaryo ve çoklu oyuncu modunda kadın karakterlerin olacağı onaylanmış oldu. Geriye kaldı zombi modu. Öyle ki, bizler zombi modunda da bir kadın olacağını düşünüyoruz. Çünkü serinin son oyunlarına baktığımız zaman, zombi kadrosu sürekli olarak 3 erkek, 1 kadın ile geliyor. Her neyse, bahsettiğimiz bu yenilik ardından, oyun için, birkaç yeni görsel daha yayımladı. Bu görselleri, hemen aşağıdaki galerimizde sunacağız sizlere. Yorumlarınızı da bekliyor olacağız, hem kadın karakterler hakkında, hem de bu görseller hakkında. Haberimizi sonlandırmadan önce söyleyelim, yayımlanan bu görseller, resmi yollarla sunulma


Call of Duty WW2 Türkiye Fiyatı

Call of Duty WW2 dün akşam duyuruldu ve bu duyuru ile birlikte oyunun PC, PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri için ön siparişler açıldı. Yurt dışında sabit, 60 dolarlık fiyata sahip olan bu oyun, ülkemize de oldukça farklı fiyatlar ile girdi. Örnek vermek gerekirse, Xbox Mağazası üzerinde şu an oyun 253,50 TL fiyat etiketi ile alıcılarını bekliyor. PlayStation Mağazası ise bu oyunu 254 TL fiyat etiketi ile satıyor. En ucuz fiyat ise Steam tarafından geliyor. Steam, bu oyunu şu an 209 TL etiket ile satıyor. Tabii bu fiyatlar, oyunun standart sürümü için geçerli. Öyle ki, Call of Duty: WWII – Digital Deluxe almak isterseniz, PlayStation 4 için tam 399 TL vermeniz gerekiyor. Yani ortada büyük bir fiyat çılgınlığı var.
Peki, Call of Duty WW2 – Digital Deluxe içerisinde ne bulunuyor? Sadece özel bir tema ve Sezonluk Geçiş ögesi. Yani 399 TL vererek, tam bir oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz PlayStation 4 üzerinde. Steam üzerinde ise aynı paket 349 TL fiyat etiketi ile satılıyor. Peki, haberimizi sonlandırmadan önce sizlerin fikrini de almak isteriz. Bu fiyatlar hakkındaki düşünceniz nedir? Sizce tam bir deneyim yaşayabilmek için 399 TL vermek, biraz fazla değil mi? Bu tür fiyatlandırmalarda Sony, Microsoft ve Aral, özel bir hareket ile daha uygun fiyatlar ile bu oyunu ülkemize sokmamalı mı?
Ana fiyatı 60 dolar olan bu oyunun fiyatı, doğal olarak ülkeden ülkeye farklılık da gösterebiliyor. Mesela bizim ülkemizde Call of Duty: WWII ön siparişi, PC için 209 TL, PlayStation 4 için 254 TL ve son olarak Xbox One için 253 TL. Yani anlayacağınız, oyun bayağı bir pahalı. Peki, dünya genelinde durum nasıl? Bu sorunun cevabını bizlere SteamDB verecek çünkü SteamDB verilerine göre Call of Duty: WWII Türkiye fiyatı, 22 ülkenin fiyatından daha ucuz. 5 ülkenin fiyatından da daha pahalı. Dilerseniz bu durumun detaylarına, yazımızın devamından göz atalım.
Bahsettiğimiz sitenin verilerine göre, bu oyun en pahalı olarak Peru ülkesinde satılıyor. Bu oyunun fiyatı, Peru’da tam 77 dolar. Bizim ülkemizde ise 58.92 dolar. İşte bu iki fiyat arasında tam 21 ülke daha bulunuyor. Bu ülkeler arasında Hong Kong, Birleşik Devletler, Filipinler, Tayvan, Brezilya ve Avro kullanan ülkeler bulunuyor. Bu oyun, yine Steam üzerinde, en ucuza CIS – Birleşik Devletler Doları birimi ile satılıyor. Bu da tam olarak 31.99 dolar oluyor. Eğer dilerseniz daha detaylı istatistiklere, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#30
Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles, yarın duyurulacak

Ayrıca bu ek paket, ilk defa oyun içerisinde göründü.

Bir YouTube içerik üreticisi olan JCbackfire, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve Call of Duty: Black Ops III geliştirici ekibinden Jason Blundell’ın, kendi kanalında bir duyuru yapacağını belirtti. 4 Mayıs 2017 tarihinde, yani yarın, gerçekleşecek olan bu duyuru, şu an nedir, resmi olarak bilmiyoruz fakat herkesin kafasında tek bir tahmin var: Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles. Son birkaç gündür sürekli olarak karşımıza çıkan Call of Duty: Black Ops 3 – Zombies Chronicles, sanıyoruz ki yarın, JCbackfire kanalı üzerinden duyurulacak geliştirici ekip tarafından.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 854x480px.


Peki, nereden biliyoruz bu duyurunun Call of Duty: Black Ops 3 – Zombies Chronicles olacağını? Çünkü, dediğimiz gibi, son birkaç gündür sürekli olarak bu paketin adı karşımıza çıkıyor. En son, video oyunları kategorisinde derecelendirilen bu paket; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için görünmüştü. Bugün ise, oyunun dosyaları arasında, serinin oyuncuları Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles açıklaması buldu. Bu açıklamaya göre, bu 5. ek paketin içerisinde söylendiği gibi 8 haritaolacak. Bu haritalara ve ek paketin ekstra içeriğine hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Call of Duty: World at War oyunundan 3 harita: Nacht der Untoten, Verruckt ve Shi No Numa
Call of Duty: Black Ops oyunundan 4 harita: Kino Der Toten, Ascension, Shangri-la ve Moon
Call of Duty: Black Ops II oyunundan 1 harita: Origins
Takeo ve Richtofen temalı Calling Card
Dempsey ve Nikolai temalı Calling Card
Zombies Heroes animasyonlu Calling Card

--------------------

Call of Duty: WWII ile Call of Duty: Advanced Warfare 2 arasında bir oylama yapıldı

Call of Duty: WWII geliştirilmeye başlanmadan önce, stüdyo içerisinde bir oylama yapılmış iki oyun için. Kazanan ise belli.

Şu sıralar Sledgehammer Games tarafından geliştirilen Call of Duty: WWII, geliştirici ekibin tek başına çalıştığı 2. oyun. Bu ekip, daha öncesinde karşımıza Call of Duty: Advanced Warfare ile çıkmıştı ve oyunculardan pek de güzel tepkiler almıştı. Tabii Call of Duty evrenini biliyorsunuz, bu evrende 3 geliştirici ekip bulunuyor ve sırayla bu 3 geliştirici ekip, her sene 1 oyun piyasaya sürüyor. Sledgehammer Games ise yeni gelen bilgilere göre, Call of Duty: Advanced Warfare ile işleri bittikten sonra stüdyolarında bir oylama yapmış. Bu oylama, Call of Duty: Advanced Warfare 2 ile Call of Duty WW2 arasında gerçekleşmiş. Kazanan ise Call of Duty: WWII olmuş. Bu yüzden, şu an bu oyun ile karşı karşıyayız zaten.


O


Geliştirici ekibin baş kurucularından olan Michael Condrey, “Sürekli olarak stüdyo ile konuştuğumuz bir sistemi adapte ettik kendimize. Activision ile yaptığımız her oyun, bir oylama sonucunda geliştiriliyor. Call of Duty: Advanced Warfare yapıtımızdan memnunduk ve kendimize sorduk, bir devam oyunu istiyor muyuz yoksa serinin köklerine mi dönmek istiyoruz, diye. Seriyi köklerine döndürme fırsatının o an bizim elimizde olması, görmezden gelebileceğimiz bir fırsat değildi.” diyor bu konuda.

--------------------

Türkiye’de en çok satan oyunlar (24 Nisan 2017 – 30 Nisan 2017)

Siz, geçen hafta hangi oyunları satın aldınız?

Playstore, Voidu ve Microsoft cephelerinden gelen listelere göre Türkiye’de geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar belli oldu. FPS ve 1. Dünya Savaşı temasıyla öne çıkan ve herkesi etkilemeyi başaran Battlefield 1 – They Shall Not Pass, Voidu listesinin birincilik tahtında oturuyorken; Minecraft: Xbox One Edition ise Microsoft listesinin birincisi. Tüm bunların haricinde, Playstore listesinin başını ise Türk oyuncuların bayağı bir sevdiği oyun, Football Manager 2017 çekiyor. İşte ülkemiz sınırları içerisinde, Türkiye’de en çok satan oyunlar!


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.


Voidu

Battlefield 1 – They Shall Not Pass
For Honor
Grand Theft Auto V
Bayonetta – Deluxe Edition
Resident Evil 7
Football Manager 2017
FIFA 17
Dishonored 2
Doom
Project Cars

Microsoft

Minecraft Xbox One Edition
Rocket League
Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
Call of Duty: Infinite Warfare
Forza Horizon 3
FIFA17
Mass Effect Andromeda
NBA 2K17
Grand Theft Auto V
Battlefield 1

Playstore

Football Manager 2017
Battlefield 1
Warhammer 40,000: Dawn of War III
Sniper: Ghost Warrior 3
Battlefield 1 – Premium Pass
FIFA 17
Mass Effect: Andromeda
Little Nightmares
Mafia III
Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#31
Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles resmi olarak duyuruldu
5. ek paket ile benzersiz bir zombi deneyimine hazır olun.

Son birkaç gündür sürekli olarak söylentilerini duyduğumuz Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles resmi olarak duyuruldu. Treyarch ekibinden Jason Blundell tarafından, JCbackfire isimli YouTube içerik üreticisinin canlı yayınında duyurulan Call of Duty Black Ops 3 Zombies Chronicles, 16 Mayıs 2017 tarihinde PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek. Bu çıkıştan 1 ay sonra ise PC ve Xbox One oyuncuları tadabilecek bu ek paketi. Bu ek paket içerisinde Treyarch ekibinin 8 zombi haritası bulunuyor olacak. Bu haritalar tabii ki iyileştirilmiş ve yeni özelliklere kavuşturulmuş olacak.

Call of Duty Black Ops 3 Zombies Chronicles

Bahsettiğimiz canlı yayında sadece bu ek paketin ana duyurusu yapıldı ve pek bir şey gösterilmedi. Çünkü geliştirici ekip, ana gösterimi 8 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Bahsettiğimiz bu ek paket içerisinde olacak haritalar ise; Nacht der Untoten, Verruckt, Shi No Numa, Kino Der Toten, Ascension, Shangri-la, Moon ve Origins olacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#32
Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles fiyatı belli oldu

Çıkış tarihi ve çıkış gününe özel etkinlikler de belli oldu.

Treyarch tarafından geliştirilmiş olan Call of Duty: Black Ops III için duyurulan Zombies Chronicles ek paketi, ayrıntılara kavuştu. 16 Mayıs 2017 tarihinde, ilk olarak PlayStation 4 platformu için çıkışını gerçekleştirecek olan Call of Duty Black Ops 3 Zombies Chronicles, serinin zombi hayranlarına güzel bir nostalji yaşatacak. Dilerseniz haberimizin devamından, paket için yayımlanan ayrıntılara göz atabilirsiniz.

Yapımcı ekip, zombi modunu sevenleri düşünüyor olsa gerek, tamamen nostaljik bir hava yaratmaya çalışmışlar. Call of Duty Black Ops 3 Zombies Chronicles ile klasik zombi oyuncuları, oldukça güzel anlar yaşayacak.. Çünkü paket içerisinde daha önceki Call of Duty oyunlarının zombi modlarında gezdiğimiz, tozduğumuz ve öldüğümüz haritalar bulunuyor. 16 Mayıs 2017 günü PlayStation 4 için satışa sunulacak ek paket için Activision genel müdürü Rob Kostich, “Call of Duty’nin zombi modukalbimizde özel bir yer edindi. Derin bir oynanış ve hayal gücü ile şekillenen macera yapısını, yeni nesilde de hayranlarıyla paylaşabilmek bizi heyecanlandırıyor.” gibi cümleler sarf etti.
Ek paketin ayrıntılarına gelecek olursak, bu paketin içerisinde 8 harita, yeni zombiler, silahlar ve zombi modu için yeni özellikler bulunuyor. Bütün bu paketin fiyatı ise $29.99. Ek paket için fazla pahalı görünen bu paketi satın alıp, almayacağınızı konuşmamıza gerek yok sanırım. Tek başına bir bağımsız oyunun fiyatıyla çıkacağına göre, devamlılığı sunacak bir paket olsa gerek. Ayrıca bu paket Season Pass içerisine dahil edilmeyecek. Paket içerisinde; Nacht der Untoten, Verruckt, Shi No Numa, Kino Der Toten, Ascension, Shangri-La, Moon ve Origins haritaları bulunacak.

Dahası, ek paketin çıktığı gün, yani 16 Mayıs 2017 günü, tüm platformlarda 8 Days of the Undeadetkinliği yapılacak. Tabii ki bu etkinlik Call of Duty: Black Ops III sahibi olan tüm oyuncular için olacak. Oyuncular, etkinlik süresi boyunca iki kat daha fazla deneyim puanı ve oyun içi hediyeler alabilecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#33
En iyi Call of Duty oyunları

Sizin favori Call of Duty oyununuz hangisi?

Activision liderliğinde ilerleyen dev bir FPS serisi, Call of Duty. Eminim bu yazıyı okuyorsanız, hayatınızda en az 1 kez bile olsa, bu seriden bir oyunu oyunu oynamışsınızdır. O oynadığınız oyunu sevmişsinizdir veya sevmemişsinizdir. Çünkü bu seri, hem oyun dünyasının en iyi oyunlarına ev sahipliği yapıyor; hem de en kötülerine. Peki, bu iyilik ve kötülük kime göre, neye göre belirleniyor? Aslında tamamen bir oyuncuya bağlı. Mesela herkes Call of Duty: Ghosts’u sevmemiş olabilir fakat seven oyuncular da yaşıyor bu evrende. Yani diyeceğimiz o ki, bu yazımızda sizlere bir sıralama hazırlayalım dedik. Yani, bu seriyi komple ele alalım, en kötü oyundan, en iyisine kadar bir sıralama yapalım istedik.

Sıralamamıza geçmeden önce, yazım hakkında ufak bir bilgi vermek istiyorum. Bu yazımda yapacağım sıralama tamamen kendi fikirlerime ve zevkime göredir. Ayrıca yine bu yazımızda, serinin sadece büyük/ana yapıtlarına yer vermek istedik. Mesela listemizde Call of Duty: United Offensive bulunmuyor fakat ana seride olmamasına rağmen Call of Duty Online bulunuyor. Neyse efendim, umarım listemizi beğenirsiniz ve kendi sıralamanızı da yorumlar kısmında bizlerle paylaşırsınız. Şimdiden keyifli okumalar!
18- Call of Duty: Heroes

Serinin en kötü oyununu belirtmeden önce, tek bir soru sormak istiyorum: Neden? Tamam, Call of Duty: Heroes aslında serinin çok yan bir ürünü. Yine de mobil platformda isim yapmıştı, serisinin isminden ötürü. Oynanış ise o zamanın popüler mobil oyunlarının yapısına oldukça benzemekteydi. Activision böyle bir fırsatı kaçırmamak istemiş anlaşılan. Bence bu oyun, serinin en alakasız oyunudur. Bu yüzden sonuncu olmayı hak ediyor.
17- Call of Duty 2: Big Red One

Sırada 2005 senesinde PlayStation 2, Xbox ve GameCube platformları için piyasaya çıkmış bir oyun var. Bu oyun, ses ve bölüm tasarımı konusunda gerçekten kötüydü. Özellikle bu oyundan önce çıkmış Call of Duty oyunlarına baktığımız zaman, bu oyun gerçekten gölgede kalıyordu. Oyunun PC platformunu es geçmesi de ayrı bir kötülüktü bence. Treyarch için de bembeyaz sayfalarına, kapkara bir kir idi.

16- Call of Duty: Finest Hour

Aslında sıralamamızın bir önceki oyunu için söylediğim her şey, bu oyun için de geçerli sayılır. Söylediklerime ek olarak, bu oyunun silah tasarımı ve senaryo modunun çok tekdüze olması bir tık daha kötüydü belki. Peki, neden bu oyun daha üst sırada? Çünkü sunum gerçekten kusursuzdu.
15- Call of Duty: Roads to Victory

Zamanının en iyi 2. Dünya Savaşı oyunlarından bir tanesi olan bu yapıt, çoklu oyuncu modu ile birçok oyuncuyu memnun etmişti. Fakat yine kendi zamanının oyunlarına göre grafiksel açıdan bir adım geride kalırken, sinir bozucu tuş basma sahnelerine de ev sahipliği yapıyordu.14- Call of Duty: Ghosts

Serinin ilk oyunlarından, bir anda daha modern bir oyuna zıplıyoruz. Bu oyun, yeni nesil konsollara çıkışını yapan ilk Call of Duty oyunu idi. Fakat oyunun geliştirilme süreci ile yeni nesil konsolların geliştirici sürümlerinin dağıtılması biraz kötü bir zamanlama ile buluştuğu için, biraz sorunlu bir oyunla karşılaştı tabii oyuncular. Oyunun haritaları oldukça küçük idi. Oynanış kısmında oyuncuların nefret ettiği bazı özellikler ve araç gereçler geri dönüş yapmıştı. Senaryo ise eh işte tarzında idi. Çoklu oyuncu modunun genel olarak sıkıcı olması ve oyunculara yenilik sunulmaması da oyunun en kötü yönlerinden bir tanesi.
13- Call of Duty: Advanced Warfare

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, “Supply Drop” ismi altında karşımıza sunulan mikro ödemeler, ilk olarak bu oyun ile karşımıza çıkmıştı. Ayrıca oyunun çoklu oyuncu modunda haritalar, serinin önceki oyunlarına göre çok daha açık ve serbest idi. Tabii serinin oyuncularının alışık olmadığı bir durumdu bu ve insanları çok düşündürdü. Karakter ve silah özelleştirmeleri ise, tüm serinin en detaylısı idi. Fakat bu ne kadar iyi, ne kadar kötü, tartışır. Çünkü oyunun canlılık süresi sona ererken, oyun içerisinde palyaçolar dolaşıyordu ellerinde fantastik renkli silahları ile.12- Call of Duty 3

Call of Duty 3, benim seri ile tanıştığım oyundu. Oyunun PlayStation 3 sürümünde bulunan bölünebilir ekran ile eşli oyuncu desteği ise o zamana göre efsanevi idi. Ayrıca Sixaxis fonksiyonları da oldukça etkileyici idi. Çoklu oyuncu modundaki eğlenceden, senaryo sunumundan ve grafiklerden söz etmiyorum bile.
11- Call of Duty Online

Sanıyorum ki listemin en ilginç oyunu bu. Call of Duty Online, ne yazık ki ülkemizde yok ve sadece Çin’de bulunan oyuncular oynayabiliyor bu oyunu. Yine de 250 değerindeki bir gecikme ile batılı oyuncuların oynayabilme imkanı bulunuyor. Oyunda bulunan uzaylı/zombi modları, karakter özelleştirme ögeleri oldukça güzeldi. Tek bir sorun var, mikro ödemeler. Bu oyun da, tüm diğer çoklu oyunculu FPS oyunları gibi para tuzağı idi.

10- Call of Duty 2

Belki de serinin en efsanevi oyunu budur. Fakat listemizin başında değil çünkü diğer oyunlar teknolojik ögelerin avantajını kullanmakta. Her neyse, zamanının en iyi görünen, en iyi tasarımına sahip olan, en etkili çoklu oyunculu moduna sahip olan oyunu idi bu. Keşke bu oyunu günümüz teknolojisi ile de görebilsek.
9- Call of Duty: Black Ops

Serinin Modern Warfare oyunlarından sonra en etkili üçlemeye ev sahipliği yapan Black Ops serisinin ilk oyunu var sırada. Alex Mason, Jason Hudson ve Viktor Reznov gibi unutulmaz karakterlere ev sahipliği yapıyordu bu seri. Oyunun çoklu oyuncu modunda bulunan RPG temelli seviye sistemi, çok güzel tasarlanmış çoklu oyuncu haritaları ve senaryo modu gerçekten bu oyunu en ön plana sokan faktörler idi. Tek sorun, grafiklerin biraz ilginç olması ve senaryo modunun gerçekten çok kısa olması idi. Tamam, devam oyununa bazı şeyler saklanıyordu fakat bu yüzden de senaryo kısaltılmaz ki kardeşim.
8- Call of Duty: Modern Warfare 3

Açıkçası bu oyunu nereye koysam bilemedim. Oyunun senaryo modu ve çoklu oyuncu modu o kadar ortada olan bir oyun ki, tam bir yere oturtamıyorsunuz. Ayrıca bu oyun, benim Modern Warfare serisinde en az oynadığım çoklu oyuncu modu şerefine sahip. Senaryo modu ise bana soracak olursanız, klasik bir Modern Warfare idi. Üçlemeye güzel bir son getirmişti.
7- Call of Duty

İşte tüm seriyi başlatan ana oyun. Grafikler, oynanış mekanikleri ve yapay zeka sistemi belki o zaman oyuncular için yeterli değildi fakat, oyuncuların bu tarz bir oyuna ihtiyacı vardı ve bu oyun da gayet güzel bir şekilde sunuldu. Başarılı bir serinin temelleri atıldı


6- Call of Duty: Infinite Warfare

Serinin en yeni oyunu, listemizin bu sırasında bulunuyor. Aşırı teknolojiden nefret eden bir insan olarak, bu oyun beni gerçekten bir süre boyunca eğlendirdi. Öncelikle senaryo, oldukça kısaydı fakat anlamlı ve güzel sunulmuş bir senaryo idi. Özellikle zaman zaman verdikleri o gezegen manzaraları adeta Destiny ile kapışacak seviyede idi. Zombi modu ise oldukça başarılı bir serinin başlangıcına imza atmış gibi duruyor. Fakat çoklu oyuncu modu için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Sanıyorum ki tüm seride en sevmediğim çoklu oyuncu modu bu olacak. Beni oynatmayan bir şey var o modda. Fakat çözemedim.
5- Call of Duty: Black Ops III

En sevmediğim çoklu oyuncu modundan, favori çoklu oyuncu modu deneyimime geçeyim. Bu oyunun çoklu oyuncu modu ve zombi modu gerçekten kusursuzdu. Özellikle çoklu oyuncu modu, klasik Call of Duty geleneği ile teknolojik gelişimlerin arasında kusursuz bir denge tutturmuştu. Silah kaplamaları, karakter sınıfları ve özelleştirmeleri de ayrı bir güzeldi. Fakat Black Ops serisinin en kara lekesiydi bu oyunun senaryo modu. Böyle bir senaryo, nasıl bu üçlemeyi bitirdi, ben anlayamadım.4- Call of Duty: World at War

Seriye zombi modunu getiren, efsanevi çoklu oyuncu moduna sahip olan ve eh işte dedirtecek bir senaryo moduna sahip idi bu oyun. Oyunun hem senaryodaki atmosferi, hem de çoklu oyuncu modundaki atmosferi efsanevi idi. Zombi modu ise ilk deneyime göre oldukça başarılı idi. Umuyoruz ki geliştiriciler, bu oyunun izinden gider bir gün.
3- Call of Duty: Black Ops II

Sanıyorum ki Black Ops serisinin en iyi senaryosu bu oyunda vardı. Fakat çoklu oyuncu modu ve zombi modu, serinin son oyunundaki gibi değildi. Fakat bu oyunun daha yüksekte olmasının sebebi, o son oyundaki teknoloji ayaklanmasının bu oyunda olmaması. Botlarımızın yere basması, fantastik hareketlerin, robotların olmadığı bir dünya. Daha ne ister bir oyuncu?

2- Call of Duty 4: Modern Warfare

Artık listemizin kalanını tahmin etmek oldukça kolaydır sanırım. Bu oyun aslında birçok günümüz Call of Duty oyuncusunun belki de seri ile tanıştığı oyun olabilir. Çünkü hem güzel bir üçlemenin başlangıcı idi, hem de unutulmaz karakterlere sahipti. Evet, Captain Price bu oyundan önce de vardı fakat belki oyun dünyasının bir çok ismi bu oyun ile onu tanıdı. Captain Price, bu oyun ile Captain Price oldu yani. Eğlenceli çoklu oyuncu modu ve senaryo güzelliğinden bahsetmiyorum bile


1- Call of Duty: Modern Warfare 2

Bu seride en sevdiğim oyun kesinlikle, ama kesinlikle bu. Çoklu oyuncu modunu en çok oynadığım oyun bu. Senaryosunda gözlerim dolduğu, heyecanlandığım, sinirlendiğim, bazı karakterleri delicesine sevip, bazı karakterlerden de delicesine nefret ettiğim oyun yine bu. Ayrıca arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz ekstra 3. oyun modu da oyuna yepyeni bir hava getirmişti bence. Oldukça güzel bölümlere sahipti o mod da. Tüm bunların haricinde, oyun genelindeki tüm haritaların ve bölümlerin tasarımları da kusursuz ve akılda kalıcı idi. Daha ne isteriz bir oyundan?
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#34
Call of Duty: WWII ile ilgili önemli bilgiler içeren görseller internete düştü

Gerçekten efsane görünüyorlar.

Call of Duty: WWII, bildiğiniz üzere 3 Kasım 2017 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunulacak bir yapım. Gelişi ile birlikte bizi tekrar o eski Call of Duty oyunlarının 2. dünya savaşı atmosferinde ağırlayacak. Uzun bir süre günümüze yakın zamanlarda geçen oyunların ardından tekrar eskisi gibi bir şeyler yapabilme umuduyla risk alarak geleceğe giden seri, elinde olan hayranların da büyük bir kısmını kaybetmişti. Fakat, ortaya çıkan görseller, yolda olan oyunun, o eski 2. dünya savaşı atmosferini hissettireceğini gösteriyor. Ayrıca, ortaya çıkan görseller arasında, Call of Duty WW2 içerisinde bizi karşılayacak bir silah da bulunuyor.

Heyecanla beklenen oyunun atmosferini gösteren görsellere geçmeden önce, hemen yukarıda bulunan görselden söz edelim. Yukarıdaki görselde gördüğünüz silah bir STG-44. Günün mesajı başlığı ile beliren bildirim panelinde yazanlara göre ise, bu silah Call of Duty: WWII‘de bizleri bekliyor olacak. Ayrıca, hemen altındaki mesajın başında bulunan, “WWII silahları Advanced Warfare‘da. Aynen öyle!” kısmı da, ortaya daha fazla silahın çıkabileceğini gösteriyor.
Ortaya çıkan bildirim panelinde, “Call of Duty: WWII‘yi E3‘te ortaya çıkarmamıza az kaldı. Hepinizi E3‘te görmeyi umuyoruz. Gelemeseniz bile, bizden size STG-44 Relic hediye olsun. Advanced Warfare oynamaya ve desteklemeye devam ettiğiniz için bir teşekkürdür bu.” diye bir açıklama girilmiş. Hemen ardından ise, “Call of Duty: WWII, 3 Kasım‘da çıkacak. Xbox One mağazasından veya tedarikçinizden önceden sipariş vermeyi unutmayın.” diyerek de bizleri hiç şaşırtmayan bir istekte bulunmuşlar.
Haberimizin en altında bulunan galeri kıvamındaki görseller ise tamamen oyun içinden çekilmiş. Işıklandırma, gölgelendirme ve doku kalitesi bir yana, atmosfer gerçekten çok güzel görünüyor. Eğer bir de bütün bunların üstüne ses ve seslendirme kalitesini tam kıvamında oturtabilirlerse, tadından yenmeyecek bir yapım olacaktır Call of Duty WW2. Hemen aşağıdan oyun içi görsellere göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#35
Bugüne kadar gösterilen Call of Duty: WWII silahları

Silah yelpazesi bayağı geniş tutulmuş.

Call of Duty: WWII günümüzün en çok beklenilen oyunlarından bir tanesi. Her ortaya çıkan detay serinin hayranlarını daha da heyecanlandırıyor. Yani, özellikle son oyundan sonra Call of Duty serisi bayağı çöküşe geçmişti, fakat şu anda geliştirilme aşamasında olan oyun, açıkçasını sorarsanız bizi bile heyecanlandırdı. Uzun bir süre sonra,“Belki?” şeklinde umutlu sorular sormamıza sebep olan Call of Duty: WWII‘nin çoklu oyuncu modunda kullanabileceğimiz silahlar da oyunun resmi internet sitesi aracılığıyla paylaşıldı.

Resmi olarak gösterilen Call of Duty: WWII çoklu oyun modu silahları

Birincil silahlar:
M1 Garand (Tüfek)
BAR (Tüfek)
STG 44 (Tüfek)
M1928 (Hafif makineli tüfek)
Grease Gun (Hafif makineli tüfek)
MP-40 (Hafif makineli tüfek)
Lewis (Hafif makineli tüfek)
MG15 (Hafif makineli tüfek)
M1903 (Keskin nişancı tüfeği)
Kar98k (Keskin nişancı tüfeği)
Winchester 1897 (Pompalı tüfek)
Toggle Action (Pompalı tüfek)

İkincil silahlar:
1911 (Tabanca)
Luger (Tabanca)
US Shovel (Yakın dövüş silahı)
M1 Bazooka (Roketatar)
Panzerschreck (Roketatar)
M712 (Tabanca)
Ice Pick (Yakın dövüş silahı)

Ekipman:
Mk 2 Fragmentation (El bombası)
M18 Smoke Grenade (Sis bombası)
N 74 ST (Yapışkan bomba)
Tabun Gas Grenade (Zehirli gaz bombası)
Bouncing Betty
British N 69
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#36
Oyuncular tarafından uzun zamandır beklenen Call of Duty Modern Warfare Remastered, nihayet piyasada.

Remastered yani yenilenmiş oyunlar gittikçe daha popüler olmaya devam ediyor. Firmalar, daha önce çok popüler olan ve yeni nesil oyunculara da kazandırmak istedikleri oyunları daha iyi grafik, ses ve oynanış kalitesiyle yapılandırıp yeniden piyasaya sürüyorlar. Tabii herkes böyle düşünmüyor. Bu tür oyunların firmaların yeterince iyi yeni fikirler bulamadığı için piyasaya sürüldüğünü söyleyenler de var.
Remastered oyunlar hakkındaki görüşler bir yana, Call of Duty serisindeki Modern Warfare de yeniden piyasaya sürülen yapımlar arasında. Çıktığı yıl ve hatta daha sonrasında bile oldukça başarılı olan Call of Duty Modern Warfare, şimdi ise daha iyi oynanış, grafik ve ses kalitesiyle yeniden piyasaya sürüldü. Çoklu platform olarak çıkan oyun, dün itibariyle PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Oyun, ABD’de 40$’dan satışa sunuldu.
Call of Duty Modern Warfare Remastered Minimum Sistem Gereksinimleri

CPU: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 810 @ 2.80 GHz
RAM: 6 GB
İşletim sistemi: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit / Windows 10 64-bit
Grafik kartı: NVIDIA GeForce GTS 450 @ 1GB / ATI Radeon HD 7850 @ 1GB
55 GB boş disk alanı
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#37
Activision: “Oyuncular, herhangi bir Call of Duty oyununu oynadığı sürece biz mutluyuz.”

Call of Duty: Infinite Warfare başarısızlığı, Activision ekibinin pek umurunda değil yani.


Call of Duty: Infinite Warfare artık bir süredir piyasada. Hatta Activision, artık serinin yeni bir oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fakat ekipten gelen açıklamalara göre, oyuncuların yeni oyunları oynaması çok da önemli değil. Activision, oyuncuların herhangi bir Call of Duty oyununu oynaması, kendilerini mutlu ettiğini belirtiyor. GamesIndustry ekibine bir röportaj veren Activision, “Cal of Duty, sadece video oyunu olarak değil, bir kültür olarak da benzersiz. Bu yüzden serinin oyunları düzenli bir çıkış içerisinde ve her sene listelerin tepesinde.” diyor bu konuda.Ekibin açıklamaları, “Sonuç olarak, ortaya da benzersiz fırsatlar ve zorluklar çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de, artık aynı anda 1’den fazla Call of Duty oyununun aktif olması. Bu yüzden, oyuncular herhangi bir Call of Duty oyununu oynadığı sürece, biz mutluyuz.” şeklinde devam ediyor. Zaten, çıkışından 2 sene sonra bile Call of Duty: Black Ops III oyununa yeni içeriklerin geliyor olmasının sebebi de bu olarak gösteriliyor.
Sonuç olarak görüyoruz ki, Activision artık serinin yeni oyunları hakkında çok çılgın bir şekilde düşünmüyor. Ekibin gözünde, oyuncular artık en son çıkan oyunu oynamak zorunda değil. Eğer gelecek temalı bir FPS istiyorsanız, günümüzden biraz ileride geçen bir FPS istiyorsanız veya modern zamanlarda geçen bir FPS istiyorsanız, hepsi bu şirketin çatısının altında var ve hepsi aktif. Hatta önümüzdeki aylarda bu çatıya bir de Dünya Savaşı temasıeklenecek. Böylece ekip, oyun dünyasında popüler olan birçok zaman dilimi içerisinde geçen FPS oyunlarına, aynı anda sahip olacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#39
Call of Duty: WWII zombi modunun ne zaman gösterileceği açıklandı

Beklediğimizden çok yakın bir tarihte. Ayrıca, bu tarihte Call of Duty: WWII zombi modunun gösterileceğini, bizler de tahmin etmiştik.

3 Kasım 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Call of Duty: WWII, bu güne kadar karşımıza senaryo modu ve çoklu oyuncu modu ile çıktı. Oyunun senaryo moduna ait sinematik anlar gördük. Oyunun çoklu oyuncu modu ise, onlarca oynanış videosu ile yayımlandı. Peki, zombi modu? Zombi modu hakkında elimizde sadece 1 adet görsel vardı. Görülen o ki, tüm bunlar değişecek çünkü oyunun geliştirici ekibi ve yayıncı şirketinden gelen bilgilere göre Call of Duty WW2 zombi modu, önümüzdeki bir tarihte resmi olarak tanıtılacak. Bu oyun modunun gösterileceği tarih, 20 Temmuz 2017 olacak.

20 Temmuz 2017 tarihinde ne var diye düşünebilirsiniz, hemen söyleyelim: Bu tarihte San Diego Comic-Con 2017 gerçekleştirilecek ve Call of Duty: WWII yetkilileri de bu etkinliğe katılacak. Oyunun zombi modu da, dediğimiz gibi bu etkinlik anında tanıtılacak.
Call of Duty WW2 hakkında bildiğimiz diğer şeyler


 • Call of Duty WW2 içerisinde Supply Drop sistemi olacak. Ayrıca Supply Drop içerisinden kazanılabilecek olan her şey, kozmetik özellikler taşıyacak. Oynanışı etkilemeyecek.
 • Geliştiriciler, bu oyun ile elektronik spor dalına daha çok önem verecek. Özellikle oyun içerisindeki Ranked Play ve Game Battle modları, oldukça önem taşıyacak elektronik spor için. Oyundaki elektronik spor özellikleri hakkındaki bilgiler, bu yaz verilecek.
 • Geliştirici ekip, Comic-Con 2017 etkinliğine katılacak ve bu etkinlik sırasında oyun hakkında yeni duyurular yapılacak. Nelerin duyurulacağı ise yakın bir tarihte açıklanacak.
 • Call of Duty: WWII zombi modu hakkındaki bilgiler, beklediğimizden çok daha yakın bir tarihte gelecek. Muhtemelen Gamescom 2017 olacaktır.
 • Call of Duty WW2 için herhangi bir Nintendo Switch versiyonu düşünülmüyor.
 • Oyunda Clan Wars desteği olmayacak.
 • Oyunun çoklu oyuncu modu içerikleri, War modu ve Headquarters, geliştirici ekibin bu zamana kadar sunduğu en zengin çıkış içeriği olacak.
 • Call of Duty: WWII senaryo modu sadece tek kişilik olacak. Eşli oyuncu desteği verilmeyecek.
 • Scorestreak ilerlemeleriniz, her öldüğünüzde sıfırlanacak fakat bunun sıfırlanmaması için bir Perk kullanabileceksiniz. Bu durumda, Scorestreak kazanmak için daha fazla skora sahip olmanız gerekecek.
 • Oyunun PC sürümü detayları, daha sonra açıklanacak.
 • Oyun sunucuları 60 Hz olacak.
 • Çoklu oyuncu modundaki haritalar, tamamen benzersiz, farklı yerlerde, farklı temalara sahip olacak.
 • Oyunun çıkışında, karakterlerin kıyafetleri ve aksesuarları, döneme uygun olacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#40
Call of Duty: WWII’da video kayıt sistemi olan Theatre modu olmayacak

Theatre modu, oyunun her anını kaydederek, istediğiniz görseli ve videoyu oluşturmanıza olanak sağlıyordu.

Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Call of Duty: Black Ops serisinin tüm oyunlarındabulunan ve oyuncular tarafından sevilen Theatre modu, Call of Duty: WWII‘da bulunmayacak. Theatre modu, ekran görüntüleri almanıza, oynadığınız oyunu videoya alıp, video üzerinde oynamalar yapmanıza ve ürettiğiniz içerikleri kütüphanenize yükleyerek,başkalarıyla paylaşmanızı sağlıyordu. Ayrıca istediğiniz zamanı, istediğiniz kamera açısından yakalaya biliyordunuz. Call of Duty WW2 oyuncuları, bunu ne yazık ki kaçıracak.

Geçtiğimiz gün yaptığımız, Call of Duty WW2 hakkındaki bir haberde Michael Condrey, takım çalışmasını öne çıkaran War modunu tanıtarak oyuncu dünyası tarafından olumlu tepkiler almıştı. Bu sefer ise Michael Condrey, karşımıza kötü bir Call of Duty: WWII haberi ile çıktı. Michael Condrey, “Olmayacak. Üzgünüm. Fakat PlayStation 4 konsolundaki paylaşım aracı, yakalama ve yükleme açısından çok daha güçlü.” diyerek PTesh adlı kullanıcıya olumsuz yanıt verdi ancak oyuncular, PlayStation 4 konsolunun paylaşım aracı, Xbox’ın doğal oyun kayıt özellikleri veya PC’deki kayıt programlarından herhangi birini kullanabilirler. Theatre modunun kullanımı, diğer alternatiflere göre daha rahat olabilir ama diğer yandan Theatre modu, oyunun her anını kaydederek oynadığınız makinenin daha fazla işlem yapmasına neden olarak oyun performansınızı düşürüyordu.