Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Çanak antensiz izlenen uydular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

balkanli1

New member
Üye
3 Kas 2019
2
1
3
Merhaba arkadaşlar,
Günlerdir içinden çıkamadığım bilgileri aramak için foruma yeni üye oldum.
Hepinize sevgiler gönderiyorum.
Evimde kurulu 100 cm Türksat, 85 cm. Astra 19 ve 85 cm. Hotbird çanaklarım var. Herbirinde birer tane 4 lü Ku band LNB var.
Buraya kadar bir sorun yok. Bu uydular sorunsuz izleniyor.

Ancak bu üç çanakla ve her bir disect çıkışında da
Sirius 4.8 Doğu Ku bant,
Eurobird 16A 15.8 Doğu Ku bant,
Astra 23.5 Doğu Ku bant,
Eurobird 1 28.2 Doğu Ku bant
Insat 3A-4B 93.5 Doğu C ve Ku bant,
Asiasat 4 122.2 Doğu C bant,
Intelsat 8 166 Doğu C bant,
Amos 2-2 4 Batı Ku bant,
Nilesat 7 Batı Ku bant,

uydularının yayınlarını neredeyse tamamen sorunsuz olarak alıyorum. Çanaklar bildiğimiz offset. Yansıtmalı filan değil. 166 derece doğuya kadar, C bant yayınlarına kadar izliyorum.
Nasıl oluyor bu iş. Bir bilen var mı acaba. Kime sorduysam bilmiyor. Merak ediyorum.
Bir bilen yanıtlarsa herkes öğrenir.
Sevgilerimle.

M. Şefik Balkanlı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Siz nerede oturuyorsunuz yazın ki bakalım ne diyeceğiz.Oyle garip şeyler yazmisinizki çok enteresan.Hem 28 dereceyi alacaksınız hemde Nilsati böyle bir şey KESİNLİKLE OLAMAZ.! Zaten 28 derece için en az 2.5 metrelik anten lazım vede BATİ bölgelerinden birinde olmanız lazim.Zaten Nilsat batıdan hiç alinmaz.Simdi bu duruma göre 85 cm antenle bunlar olmaz.Muhtemelen bu uyduları tarattınız ordada birbirine yakın uydularda aynı TP ler var onlar çıkmıştır.Sizde böylece bu uyduları izliyorum saniyorsunuzdur.Ayrica belirteyim C band yayınları ku band LNB ile izlenemez.! Onun LNB si özeldir bari bunları bilseydi sorduğunuz kimseler.Belliki uydu dünyasından bir haberler zavallılar...

balkanli1

New member
Üye
3 Kas 2019
2
1
3
Değerli arkadaşlarım,
Bir diğer forumdaki arkadaşlarımın yönlendirmesiyle doğru yanıtı buldum.
Onların yönlendirmesiyle de yaptığım incelemede
Sirius uydusundaki 11843 frekansındaki kanalların Astra 11836 frekansında, 11977 frekansındaki kanalların Astra 11973 frekansında, 11958 frekansındaki kanalların Astra 11954 frekansında,
Intelsat8 uydusundaki 3740 frekansındaki kanalların HB 11179 frekansında, 3920 frekansındaki kanalların HB 10992 frekansında,
Asiasat uydusundaki 3760 frekansındaki kanalların HB 11137 frekansında,
Insat 3A uydusundaki 3725 frekansındaki kanalların HB 11179 frekansında aynen bulunduğunu buldum.

Yani aslında farklı uyduları izliyor sanarken aslında evimde kurulu olan Hotbird ve Astra uydularını izliyormuşum.
Her ne kadar frekanslar farklı isede, Bantlar farklı ise de demekki böyle işler olabiliyor.
Devamındaki diğer uyduları da aramaya gerek görmedim.
Hepinize teşekkürler.

akrep1961

0
Üye
17 Eki 2016
260
306
63
62
T.C.İzmir
Sn.Balkanli1 bey nihayet doğruyu deneyerek bulmuşsunuz.Çünkü anlattığınız şekilde mümkün değildi zaten tüm uyduları sizdeki çanaklarla izleyebilmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...