Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Çift alt yazı desteği

oktay71

0
Üye
18 Ocak 2012
26
0
1
Ben ingilizce öğrenebilmek için çift altyazı desteğine çok ihtiyaç duyuyorum. ayrıca alt yazının boyutunu ve yerinide belirleyebilsek çok iyi olacak. bazı lg tv lerde bu özellikler var. acaba bu uydu alıcısınada bu anlamda bir yazılım eklenemezmi? eğer bu sorunum çözülürse benim için bu alet muhteşem olacak diyebilirim. ilginize...:confused:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Alt yazı desteği sadece cihaz ile ya da tv ile alakalı değildir ,izlediğiniz yayının farklı alt yazı desteği var ise bunu yapabilirsiniz, ama bununda çift alt yazı yani iki dilde alt yazı göstermesi konusu biraz zor, boyutu ve konumu ile ilgili çalışmalar yazılım ile halledilebilecek şeylerdir.

Kolay gelsin.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Oktay kardeş çift altyazı için yayından böyle bir bilginin gelmesi şart.
Eğer böyle yayınlar var diyorsan, yazılıma bu özellik firma tarafından eklenebilir. Next'te bunu rica et.
Sen eğer film izlerken bundan faydalanmak istiyorsan bunun Minix HD ile yapılabileceğini şimdilik zannetmiyorum çünkü normal altyazı sorunları bile Minix HD'de hala çözülmedi.

Şurdaki bilgi sizin için faydalı olacaktır sanırım.
http://www.vipingilizce.com/ingilizce-ogrenmek-istiyorum-diyorsaniz-bu-yazimizi-mutlaka-okuyun/

oktay71

0
Üye
18 Ocak 2012
26
0
1
benim istediğim şey şu minix hd uydu alıcısı mesela abc adındaki bir videoyu çalıştırırken aynı dosyada olan abc.tr ve abc.eng şeklindeki iki alt yazı dosyasını görmesini ve oynatmasını isterdim. çok zor bişey olmasa gerek diye düşünüyorum. km player programını biliyorum. ancak ben pc üzerinden değil uydu alıcısı üzerinden izlemeyi düşünüyorum çünkü tv ile pc ayrı odalarda ve pc çok ses çıkarıyor. next'e bu konuyla ilgili ricada nasıl bulunabilirim. link ya da telefon numarası paylaşırsanız sevinirim. ilginize teşekkür ederim.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
benim istediğim şey şu minix hd uydu alıcısı mesela abc adındaki bir videoyu çalıştırırken aynı dosyada olan abc.tr ve abc.eng şeklindeki iki alt yazı dosyasını görmesini ve oynatmasını isterdim. çok zor bişey olmasa gerek diye düşünüyorum. km player programını biliyorum. ancak ben pc üzerinden değil uydu alıcısı üzerinden izlemeyi düşünüyorum çünkü tv ile pc ayrı odalarda ve pc çok ses çıkarıyor. next'e bu konuyla ilgili ricada nasıl bulunabilirim. link ya da telefon numarası paylaşırsanız sevinirim. ilginize teşekkür ederim.

[email protected] adresine mail atabilirsiniz.