Neler yeni

Destiny 2 hakkında her şey

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#1
Klanların tahmin ettiğinizden daha faydalı.


Dün, tüm oyuncuların merakla beklediği gelişme yaşandı: Destiny 2 klanları resmi olarak oyun içine eklendi. Tabii klanların oyun içine eklenmesi ile birlikte oyuncuların, bu klanlara girerek neler yapacağı da belli oldu. Öncelikle belirtelim, Destiny 2 içerisinde bir klana dahil olmak, sizi oyun içindeki tüm içeriklerde daha avantajlı bir hale getiriyor. Ayrıca bazı bonus ödüllere sahip olabiliyorsunuz. Öncelikle, klanınızda ne kadar çok oyuncu oyun oynarsa, size de o kadar özellikler geliyor. Çünkü klan her seviye atladığında, klan bayrağınız sayesinde bonuslara kavuşabiliyorsunuz. Eğer bir klana girdiyseniz, bayrağınızı sosyal alanlardan alabilirsiniz.
Destiny 2 içerisindeki klan sistemi, sezonlar ile çalışıyor. Yani her sezon başında ilerlemeler sıfırlanıyor. Mesela şu an 1. sezondayız ve 1. sezonda klanınız en fazla 6. seviyeye kadar yükseliyor. Bu da demek oluyor ki, oyun içinde 6 farklı klan bonusu var. Fakat ikinci sezon başladığında tüm bu bonuslar silinecek ve klanınız 1. seviyeye geri dönecek. Ardından bonuslar yenilenecek ve belki seviye sınırlandırması da değişecek. Peki, klan seviyesi nasıl artacak?
Klanınızda bulunan herhangi bir oyuncu, oyun içindeki herhangi bir aktiviteyi yaparak, klana tecrübe puanı kazandırabiliyor. Mesela Strike veya senaryo görevleri 500 EXP veriyor. Ayrıca bir oyuncu, 1 hafta içerisinde en fazla 5000 EXPbağışlayabiliyor. Tabii bu noktada güzel bir şey de var, klana herhangi bir platformdan oyuncu alabiliyorsunuz. Mesela bizim klanımızda şu an PC oyuncuları bulunuyor ama ben lider olarak PlayStation 4 üzerinden oynuyorum. Bu fark etmiyor. Oyunun PC sürümü çıktığı zaman, klanımızdaki değerli PC oyuncuları da katkı yapabilecek. Aynı şekilde Xbox One oyuncuları da, PlayStation 4 oyuncuları da.


--------------------

Destiny 2 oyuncu sayısı açıklandı

Bu sayılar tabii belli bir günün, belli bir anına ait. Yine de oyunun bayağı bir popüler olduğunu anlıyoruz.


Geride bırakmaya hazırlandığımız şu haftada çıkışını gerçekleştiren Destiny 2, birçok oyuncu tarafından büyük bir merak ile karşılandı. Öyle ki, oyunun PlayStation 4 sunucuları aşırı yoğunluktan dolayı da biraz sorunlar yaşadı. Durum böyle olunca, birçok oyuncu, Destiny 2’nin aktif oyuncu sayısını merak etti. Oyunun geliştirici ekibi ise beklenen açıklamayı bugün yaptı. Bungie cephesinden gelen açıklamalara göre Destiny 2, anlık 1.2 milyon oyuncuya ev sahipliği yapBungie tarafından verilen bu rakamlar sadece PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına ait, doğal olarak. Çünkü oyun PC için henüz çıkmadı. Fakat PC oyuncularının bu oyun için oldukça meraklı olduğunu göz önünde bulundurursak, PC oyuncularının da en azından bir 500 bin oyuncu katacağını düşünüyoruz.


--------------------

Destiny 2 klanımız ve grubumuz açıldı

Herkesi bekliyoruz!


Eğer Xbox One veya PlayStation 4 üzerinde Destiny 2 oynuyorsanız veya PC üzerinde Destiny 2oynamayı planlıyorsanız, sizi klanımıza ve grubumuza bekliyoruz. Öncelikle grubumuzdan bahsedeyim. Destiny 2 grubumuzun adı Leadergamerve katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Grubumuza herkes katılabilir. İsterseniz oyuna yeni başlamış olun, isterseniz de ustası olun, sizleri bekliyoruz. Peki, grubumuzda neler oluyor? Grubumuzda diğer Destiny 2 oyuncularından öneri alabilirsiniz, taktik paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz veya takım olup birlikte PvP veya PvE aktivite yapabilirsiniz. Oyunda sınırsız sayıda gruba katılabildiğiniz için, Leadergamer grubumuzakatıldığınız zaman diğer gruplardan çıkmanız gerekmeyecek.Destiny 2 klanımızın adı ise daha ilgi çekici: Türkiye Gardiyanlar Odası. Eğer dilerseniz buraya tıklayarak klanımıza katılabilirsiniz. Peki, klanımızda neler oluyor? Aslında grup ile aynı sayılır ama klan sistemi direkt olarak oyunun içinde de bulunuyor. Yani, Destiny 2 oyununu açtığınız zaman arkadaş listenizin yanında bir de klan arkadaş listeniz çıkıyor ve eğer dilerseniz klan arkadaşlarınız ile kolayca, birlikte oyun oynayabiliyorsunuz. Ayrıca eğer klanımız başarılı olursa, benzersiz ödüller de kazanabiliyoruz. Bu ödül sistemi hakkında henüz bilgimiz olmadığı için daha fazla yorumyapamayacağız ne yazık ki.
Leadergamer grubumuzda olduğu gibi, Türkiye Gardiyanlar Odası klanımızda da muhabbetler edebilir, sorular sorabilirsiniz. Eğer deneyimli bir oyuncuysanız, Nightfall veya Raid görevlerinde rehber olup, deneyimsiz oyunculara yardımcı olabilirsiniz. Aynı şekilde, eğer siz deneyimsiz bir oyuncuysanız, klanımızdan bir rehber ile Raid veya Nightfall görevlerine girebilirsiniz. Destiny 2 klanımız ve grubumuza herkesi bekliyorum. Dev gibi bir Destiny 2 topluluğu umuduyla!


--------------------

Destiny 2: Curse of Osiris içeriği sızdırıldı

Daha oyun yeni çıktı ve ek paket haberleri tam gaz gelmeye devam ediyor.


Daha önce Kotaku tarafından sızdırılan bilgiler sayesinde Destiny 2: Curse of Osiris isimli genişletme paketinin, oyun için çıkacak olan ilk genişletme paketi olduğunu öğrenmiştik. Kotaku, bu bilgileri sızdırdığı zaman genişletme paketi hakkında hiçbir bilgi vermemişti. Fakat bugün Xbox Mağazası üzerinde Destiny 2: Curse of Osiris göründü ve ürünün açıklama kısmında da birçok hoş detay bulunuyordu. Xbox Mağazasında ortaya çıkan detaylara göre Destiny 2: Curse of Osiris, oyuna Merkür’ü ve içerisindeki Infinite Forest isimli bir bölgeyi ekleyecek. Yeni senaryo görevleri ve yan görevler de böylece oyuna eklenecek.
Tabii tüm içerik bununla sınırlı değil. Destiny 2: Curse of Osiris oyuna PvP aktivite haritaları, PvE haritaları, yeni aktiviteler, Merkür temalı silahlar, zırhlar ve çok daha fazlasını ekleyecek. Bu ek paketin senaryosu Warlock ustası olan Ikora Rey odak noktalı olacak. Ayrıca bu ek paketin net çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor.


--------------------

Destiny 2 almak için 10 sebep

Destiny 2 almak ile almamak arasında kararsız kaldıysanız, bu yazımız sizlere yardımcı olabilir.


Destiny 2, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Bizler de hemen oynamaya ve oyunu incelemeye başladık. İnceleme yazımız muhtemelen Pazar günü yayımlanmış olacak. Fakat biz inceleme yazımızı yayımlamadan önce sizlere klasik serimizi sunmak istedik: Destiny 2 almak için 10 sebep ve tabii ki Destiny 2 almamak için 10 sebep. Bu yazımızda oyunu almak için 10 sebep sunacağız sizlere. Daha sonra da, Destiny 2 almamak için 10 sebepbaşlıklı başka bir yazı yayımlayacağız ve tahmin edebileceğiniz gibi o yazımızda da sizlere oyunu almamak için 10 sebep sunacağız. Dilerseniz şimdi sizlere oyunun olumlu yönlerinden bahsetmeye başlayalım.
Oyunun Verdiği FPS Hissi

Bungie, FPS tipinde usta olmuş geliştiricilerden bir tanesi. Zaten bunu serinin ilk oyununda da görmüştük. Elimize silah alıp, saatlerce Vex veya Fallen öldürmek çok zevkli oluyordu. Aynı durum Destiny 2 içerisinde de devam ediyor. Oyunun FPS mekanikleri, silahları, vuruş hissi gerçekten çok güzel ve sürekli olarak ateş etmek istiyorsunuz. Bu yüzden oyunun hem PvP, hem de PvE modları oldukça eğlenceli oluyor.
Ana ve Yan Görevler

Destiny 2 içerisinde 15 civarı senaryo görevi, 30 civarı da yan görev bulunuyor. Bu görevlerin her 1 tanesi maksimum 1 saat sürebiliyor. Yani oyunun senaryo görevleri de uzun, yan görevleri de. Ayrıca gayet de eğlenceliler. Yaptığınız her görev, size senaryo hakkında daha fazla bilgi veriyor ve böylece yaptığınız şeyler de kulağa sebepsiz gelmiyor.
Artık Her Şey Oyun İçinde

Senaryo demişken, artık senaryo hakkında ihtiyacınız olan her bilgi oyunun içinde. Bir silahın veya karakterin hikayesini öğrenebilmek için oyundan çıkıp, Bungie’nin sitesine girip, kartların arasında kaybolmuyorsunuz. Her şeyin oyun içine taşınmış olması, hem oyuncuyu tek bir deneyim içerisinde, güzel bir şekilde tutuyor, hem de işimizi kolaylaştırıyor.
Her Karakter Sınıfının Her Yeteneği Eğlenceli

Evet, oyunun içerisinde bulunan 3 sınıf da, 9 alt sınıf da ilk oyunda vardı. Fakat bu oyunda her sınıf ve alt sınıf daha detaylı ve güzel güçlere sahip. Ayrıca, yeni alt sınıflar açabilmek için çok güzel, yine senaryo dolu bir mini görev yapıyoruz. Güçlerimizi öyle keşfediyoruz. Keşfettiğimiz güçler de dediğimiz gibi hem eğlenceli, hem de kullanışlı. Dilersek kendi başımıza ilerleyebiliyoruz bu güçlerle. Dilersek de takım arkadaşlarımıza yardımcı olabiliyoruz.İçerik

Destiny 2 sizleri içeriğe boğuyor. Bizler şu sırada oyunun 250 Power seviyesine ve 20 karakter seviyesine sahibiz ve oyundaki içeriklerin sadece yarısını, belki yarısından biraz fazlasını bitirebildik. Öncelikle PvP modunda rekabetçi ve günlük modlar bulunuyor. Günlük modlar sizi kolayca ve hızlıca herhangi bir maça bağlıyor. Rekabetçi modlarda ise kendi yetenek seviyenizde insanlarla oynuyorsunuz. Oyunda 4 civarı PvP oyun modu, 6 civarı da PvP haritası bulunuyor. Eğer sadece PvP oynama amacınız varsa, Destiny 2 tek başına yetersiz olacaktır ama zaten oyunun temeli PvP değil. PvE yapmalısınız. Sinematik sahneler ile donanmış senaryo görevleri, yan görevler, Lost Sector isimli mini Strike görevleri, hazine kutuları, Raid, Strike görevleri, gizli silah ve keşif görevleri ve çok daha fazlası oyun içerisinde sizleri bekliyor.
Sunum

Aslında bir önceki maddede bahsetmiştik, oyun içerisinde bolca sinematik sahne bulunuyor. Bu sinematik sahneler hem bizim tarafımızı, hem de The Red Legion tarafını gösteriyor. Böylece hem kendi tarafımızda dönen hikayeyi, hem de kötü karakterimizin hikayesini en güzel şekilde anlayabiliyoruz. İlk oyunda senaryo hakkında kötü olan ne varsa, bu oyunda düzeltilmiş. Bungie ekibini tebrik etmek lazım.
Yeni Ganimet ve Karakter Gelişme Hissi

Destiny 2 oyununun temelinde sürekli ganimet toplama ve karakterinizi geliştirme bulunuyor. Binlerce düşmana ateş edeceksiniz, 2 tane silah düşüreceksiniz, karakterinizi 1 adım ileriye taşıyacaksınız. Tüm bu söylediklerim size sıkıcı gelebilir ama kesinlikle değil. Daha önce demiştim, oyunun FPS mekanikleri çok başarılı. Ateş etmekten sıkılmıyorsunuz. Düşürdüğünüz ganimetler ise genellikle ihtiyacınız olan ganimetler oluyor ve bu yüzden mutlu oluyorsunuz, yeni ganimetler düşürmek istiyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz ki yeni ganimetler, sizin karakterinizi 1 adım ileriye taşıyacak ve siz 1 adım ileriye gittiğinizde oyun gerçekten karakterinizin geliştiği hissini size verecek.
Müzikler

İlk Destiny oyununun müzikleri kusursuzdu. Bestelenen o epik müzikler, gerçekten oyunun evrenine oturuyordu ve oyuncuya güzel bir his veriyordu. Ayrıca dinamik müzik teknolojisi sayesinde, arka planda çalan bir müzik, siz aksiyona girdiğiniz zaman bir anda farklı bir müziğe dönüşmüyordu, aynı müzik, girdiğiniz aksiyona uygun bir şekilde şekilleniyordu. Aksiyon bittiği zaman da aynı şekilde, dinamik olarak sonlanıyordu. Bu, siz belki fark etmeseniz bile güzel bir deneyim sunuyor oyunculara. Kimse rahatsız olmuyor.Grafikler

İlk Destiny oyununun grafikleri de, müzikleri gibi güzeldi. Ayrıca manzaralar ağız sulandırıcı idi. Destiny 2 içerisinde de durum aynı. Grafikler belki günümüzün kusursuz seviyesinde değil fakat kesinlikle gözünüzü hoş tutacak seviyede. Ayrıca oyunda kafanızı nereye çevirirseniz çevirin, kusursuz bir manzara ile karşılaşıyorsunuz. HUD kısmını tamamen kapatıp, şöyle bir oyunda dolaşın, birkaç görevi öyle yapın. Pişman olmayacaksınız.
Destiny

Eğer ilk Destiny oyununu oynadıysanız ve beğendiyseniz, Destiny 2 satın almamak için elinizde bir sebep bulunmuyor bizce. İlk oyunda güzel olan her şey, ikinci oyunda da güzel. İlk oyunda kötü olan şeyler ise ikinci oyunda düzeltilmeye çalışılmış. Bol ganimet, bol seviye, bol silah, bol düşman… Daha ne olsun?


--------------------

Destiny 2 almamak için 10 sebep

Destiny 2 almak için 10 sebep isimli yazımızda oyunun iyi yönlerine değinmiştik. Şimdi sırada kötü yönleri var.


Sizlere Destiny 2 almak için 10 sebep isimli yazımı sunduk. Yani sırada Destiny 2 almamak için 10 sebep başlıklı yazımız var. Bu yazımızda sizlere oyunun sadece olumsuz yönlerini aktarmaya çalışacağız. Bu iki yazımız sayesinde böylece, ayrı ayrı, oyunun hem olumlu, hem de olumuz yönlerini rahatlıkla görebileceksiniz. Dilerseniz giriş kısmını çok fazla uzatmadan, Destiny 2 oyununu yerin dibine sokmaya başlayalım.
Görevlerde Çeşitlilik Yok

Destiny 2 içerisinde birçok farklı yapılacak şey var. Bunlardan çoğu ise yan görev ve senaryo görevleri. Bu görevlerde sürekli amacımız farklı ve güzel olsa da, yaptığımız şeyler sürekli aynı. Mesela, sürekli olarak bir şeyi patlatıyoruz, sonra bir şeyi alıyoruz, başka bir şeyin içerisine yerleştiriyoruz. Başka bir görevde ise mesela 10 tane Vex öldürüp, bilgi topluyoruz. Yetmedi mi? Klasik olarak Ghost’umuz çıkıyor ve belli bölgelerde araştırma yapıyor. Biz de onu koruyoruz. Aslında ilk Destiny oyunu ile karşılaştırırsak, Destiny 2 içerisindeki görevler biraz daha çeşitli ama yine de tamamen benzersiz değiller.
Ek Paket… Fakat Bağımsız Ek Paket

Bu konu hakkında daha önce bir yazı paylaşmıştım. Aslında Destiny 2, Destiny 2 değil de Destiny 1.5idi. Oyunu oynadım ve kararımı verdim. Destiny 2 kesinlikle ek paket seviyesinde bir oyun. Eğer Destiny ve Destiny 2 oyununu yan yana açacak olursanız, hem içerik olarak, hem de oyunun temeli olarak her şeyin aynı olduğunu göreceksiniz. Bir devam oyunu böyle olmamalı. Tamam, bir devam oyunusun sen. İlk oyundan izler taşıyabilirsin ama ilk oyunun tamamını kendi içinde taşıyamazsın ki. Hatta ilk oyunda başarılı aktarılan şeyler, ikinci oyunda mahvedilmiş durumda. Mesela Shader ögeleri. Eğer şimdi çıkıp, ilk Destiny oyununun tüm ek paketlerin filan satın alıp, oynamaya başlarsınız çok daha dolu ve eğlenceli bir deneyim yaşarsınız.
Mikro Ödemeler

Eğer bir video oyununa, tam paket fiyatı olarak belirlenen, minimum 60 doları veriyorsak, o oyun içerisinde mikro ödemeler olmamalı. Hadi, ek paketler veya genişletme paketlerini 60 dolarlık bir oyunun üstüne sayabilirsiniz ama mikro ödemeler nedir? Bu mikro ödeme dediğimiz şeyler sadece birkaç sene önce ücretsiz oyunlarda kullanılan, ucuz para kazanma yöntemleri idi. Sonra bağımsız oyunlara geldi, şimdi de 60 dolarlık AAA oyunlarda. Bu mikro ödemeler sadece kozmetik olsa da, oynanış avantajı verse de, ne olursa olsun, 60 dolarlık bir oyun içerisinde olduğu sürece benim kitabımda, oyunu satın almamak için önemli bir nedendir.
Performans

Destiny 2; PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One ve Xbox One X platformlarında 30 FPS performans veriyor. Bir FPS oyunu için 30 FPS bizce kabul edilemez. Özellikle bu FPS oyunu içerisinde rekabetçi PvP modları bulunuyorsa. Tabii eğer oyunu PC üzerinde oynamak istiyorsanız problem yok. PC platformunda 4K/60 FPS bile alabiliyorsunuz.Her Bölge Büyük Değil

Destiny 2 içerisinde 4 gezegen bulunuyor. Bu 4 gezegenden 2 tanesinin açık dünyası gerçekten etkileyici seviyede büyük. Fakat diğer 2 gezegenin açık dünyası ciddi anlamda küçük. Sadece 1 saatinizi ayırarak, o gezegenlerin açık dünyasında yapılabilecek her şeyi yapabiliyorsunuz. Üzücü bir durum.
Karakter Oluşturma

Eğer ilk Destiny oyununu oynadıysanız, Destiny 2 içerisinde ilk oyundaki karakterinizi kullanabiliyorsunuz. Fakat yeni bir karakter oluşturmak isterseniz, moralleriniz biraz bozulabilir. Çünkü ilk oyunda da, ikinci oyunda da geliştirici ekip, karakter özelleştirmenin, herkesin benzersiz görünmesinin önemli bir şey olduğunu belirtmişti. Fakat Destiny 2 karakter oluşturma ekranı, Destiny karakter oluşturma ekranı ile neredeyse bire bir aynı.
Karakter Özelleştirme

Daha şimdi dedim, geliştirici ekip için karakter özelleştirme oldukça önemliydi. Tamam, karakter oluşturma çok sığ, peki özelleştirme? Mesela oyun başladıktan sonra dilediğimiz kıyafeti, dilediğimiz şekli ile, dilediğimiz rengi ile giyebiliyor muyuz? Hayır. Öncelikle, artık Shader ögeleri tek kullanımlık ve mikro ödemelere bağlı. Shaderlar siz oyunu oynadıkça düşebiliyor fakat bu düşen Shaderlar genelde Uncommon seviyede oluyor. Üst nadirlik seviyesindeki Shader ögeleri rahatlıkla mikro ödemeli kutulardan çıkıyor. Aynı şekilde, egzotik silahlarınızın şeklini değiştirebilen ögeler de çok daha sık bir şekilde mikro ödemeleri kutulardan düşüyor. Yani, karakter özelleştirme de kusursuz değil.Fakat ilk oyundan bir tık daha iyi diyebiliriz.
Strike Görevlerinde Oyuncu Kitlesi

Eğer Destiny 2 oyununu tek başınıza oynamak istiyorsanız, bir kısma kadar bunu yapabilirsiniz. Fakat oyunun, oyun sonu içeriğine ulaştığınız zaman artık başka oyuncularla takım olup, Strike görevlerine gitmeniz gerekiyor. İşte bu noktada da benim ayar olduğum bir şey karşımıza tekrar çıkıyor. Bu durum beni ilk oyunda çok rahatsız ediyordu, ikinci oyunda da hiçbir şey değişmemiş. Durum şu, Strikegörevlerinde birlikte oynadığınız insanlar genelde sanki arkalarında kendilerini kovalayan biri var gibi tüm düşmanları pas geçerek, direkt bölüm sonu canavarına ulaşmaya çalışıyor. Yahu bir durun, şuradaki mini görevi yapalım, tecrübe puanı alalım ama yok. Herkes aracına atlayıp, 50 tane düşmanın arasından hızlıca geçip, final savaşa koşturuyor. Strike görevleri böyle oynanmaz.Başarı Zaman İster

Destiny 2 ne yazık ki birkaç saatinizi verip, başarılı olabileceğiniz bir oyun değil. Birkaç saatinizi değil, en azından birkaç ayınızı vermeniz gerekiyor. Eğer video oyunu oynamaya çok fazla zamanınız yoksa, Destiny 2 oyunundan uzak durmak isteyebilirsiniz. Fakat bol bol oyun oynayacak zamanınız varsa ve aynı şeyleri aylarca yapmaya sabrınız varsa, bu oyuna şans verebilirsiniz. Yoksa, uzak durunuz.
Gelecek İçerikler

İlk Destiny oyunu için 2 küçük ek paket, 2 büyük genişletme paketi çıkmıştı. Eğer oyunu bu 4 içerik olmadan oynarsanız, çıplak bir oyun oynamış gibi hissediyorsunuz. Aynı durum Destiny 2 için de muhtemelen geçerli olacak. Öyle ki, oyun ilk sızdırıldığı zaman ek paketleri ile sızdırılmıştı, düşünün. Daha biraz önce oyunun ilk ek paketi hakkında detaylı içerikler de ortaya çıktı ve bu bilgilere göre Merkür’e gideceğiz. Peki, Merkür seriye gelen yeni bir gezegen mi? Hayır. İlk oyunda bu gezegen vardı, ilk oyuna neden ana içerik ile taşınmadı da, ek paket ile taşınıyor? Tabii ki bunun birçok sebebi olabilir ama hadi… Destiny serisinin arkasında Activision var. Dönün bir Activision oyunlarındaki para tuzaklarına bakın, içeriklerin nasıl ek paket olduğuna bakın, mikro ödemelere bakın, lütfen ondan sonra bir Activision oyununu savunun.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#2
Destiny 2 hakkında bilmediğiniz 10 şey

Mesela hızlı bir şekilde Power seviyesi atlamak için birkaç önemli yöntem bulunuyor.


Eğer Destiny 2 oynamaya yeni başladıysanız, oyun hakkında muhtemelen bilmediğiniz çok şey var demektir. Bizler de bu yazımızda, muhtemelen bilmediğiniz 10 şeyden bahsedeceğiz. Dilerseniz giriş kısmını çok uzatmadan, sizleri direkt muhtemelen bilmediğiniz Destiny 2 gerçekleri ile baş başa bırakalım.
Haritayı açmanın daha kolay ve kısa bir yolu var.

Destiny 2 ile hayatımıza çok güzel bir yenilik girdi: Haritalar. Artık birçok bölgede harita açıp, nerede, ne var görebiliyoruz. Haritayı açabilmek için DualShock 4 üzerindeki dokunmatik alana basılı tutmamız gerekiyor. Fakat bazı oyuncular, bunu biraz uzun buldu. Basılı tutma süresini yani. Fakat haritayı açmanın aslında daha kolay ve kısa bir yolu var. Eğer Options tuşu ile dokunmatik alana aynı anda basarsanız, harita anında açılır.
Ghost aslında oldukça yardımcı olabiliyor.

Destiny 2 içerisinde bolca gezebileceğiniz alanlar var. Bu alanlarda hazine kutuları bulabilir, taranabilecek eşyalara rastlayabilirsiniz. Bana soracak olursanız, tüm bu eşyaları bulmak aslında çok kolay fakat oyuncular zaman zaman zorlanabiliyor. Fakat Ghost’unuz bu konuda size çok yardımcı olabilir. Çünkü taranacak bir eşyanın, hazine kutusunun veya materyalin yanında Ghost’unuzuçıkartırsanız, Ghost’unuz o eşyaya doğru çevirecektir başını. Böylece ne tarafa gideceğinizi çok rahatlıkla görebilirsiniz.
PvP için silahlarınızı saklayın.

Eğer PvE oynarken bir silahı çok sevdiyseniz, fakat PvP için size gücü düşük geldiyse, bunu dert etmenize gerek yok. Çünkü Destiny 2 içerisindeki tüm PvP modlarında tüm seviye avantajları kapalı. Yani, kim, hangi silahı kullanırsa kullansın, kaçınca seviye olursa olsun, herkes eşit. Ayrıca bazı silahların PvP ve PvE halleri farklı olabiliyor. Mesela, oyunun PvE kısmında çok yavaş sıkan bir otomatik tüfek, PvP içerisinde biraz daha hızlı sıkıyor.
Kalkanlar kırılabilir.

Cabal ırkı her ne kadar Destiny 2 içerisinde güçlü gibi görünse de, aslında ilk oyunda daha güçlülerdi. Çünkü ilk oyundaki Cabal kalkanları kırılmıyordu. Fakat şimdi kırılabiliyorlar. Bunu yapabilmek için kalkanın tam ortasındaki kırmızı alana ateş etmeniz yeterli. Kalkan kırıldıktan sonra, hedefinize ateş etmek için birkaç saniyeniz olacak. Ardından kalkan geri dönüyor. Fakat bu birkaç saniyede, kafadan vuruşlar ile düşmanı hemen öldürebilirsiniz.Alt sınıflar kendi kendine açılmıyor.

Destiny 2 içerisindeki 3 sınıfın da 3 alt sınıfı bulunuyor. Her karakter için 1 alt sınıf zaten otomatik olarak açılıyor ve geriye 2 alt sınıf kalıyor. Fakat bu 2 alt sınıfı önce keşfetmeniz, sonra görevini açmanız, sonra da o görevi yapmanız gerekiyor. Alt sınıfları keşfedebilmek için geniş bir şekilde oyunu oynamanız yeterli. Advanture yapın, Public Event’lara katılın ve çok daha fazlasını yapın. İkinci alt sınıfın 8. seviye civarında, son alt sınıfın da 15. seviye civarındakeşfedilebiliyor.
Heroic Public Event’lara mutlaka katılın.

Destiny 2 içerisinde egzotik seviyede zırh veya silah kazanmak oldukça önemli. Bunları kazanabilmek için Raid veya Nightfall Strike yapmak isteyebilirsiniz, haklısınız. Fakat Heroic Public Event sırasında da egzotik silahlar veya zırhlar düşebiliyor. Tabii her Public Event, Heroic olarak gelmiyor. Normal başlayan Public Event’ları sizin Heroic yapmanız gerekiyor. Normal Public Event sırasında genelde Rare veya Legendary eşya bulabiliyorsunuz.
Sosyal alanlara daha dikkatli bakın.

Oyundaki sosyal alanlarda keşfetmeniz gereken birkaç gönderme var. Mesela, The Farm içerisinde kısa bir görev yaparak tek seferlik yüksek zıplama ve hızlı koşma yeteneği kazanabiliyorsunuz. Aynı şekilde The Tower içerisinde de klasik mor topumuz bulunuyor, bulup oynayabiliyorsunuz.
Infusion sistemini anlamadan bir şey yapmayın.

Infusion sistemi aslında ilk oyunda da vardı ama ikinci oyunda biraz değişikliğe uğradı. Artık Infusionyapacağınız her silahın tipinin uyuşması gerekiyor. Mesela, bir keskin nişancı tüfeği ile roket atar arasında Infusiongerçekleştiremiyorsunuz. Ayrıca Infusion sistemini oyunun başlarında kullanmamanızı da öneriyoruz. Çünkü Infusion, oyunun daha ileri kısımlarında, Power seviyesini 280 ve üzerine çıkartmanıza çok yardımcı oluyor.Egzotik silah veren özel görevler geri döndü.

Serinin ilk oyununda bazı gizli görevler vardı ve bu gizli görevlerin sonunda özel egzotik silahlara sahip olabiliyorduk. Bu görevlerden Destiny 2 içerisinde 4 tane bulunuyor. Oyundaki her gezegende 1 tane bulunuyor. Bu görevleri açmak için yapmanız gereken tek şey, o gezegendeki tüm aktiviteleri bitirmek. Ardından mavi renkli bir görev açılacak ve bu görevin 3 adımı olacak. 3 adım bittikten sonra, o gezegenin yetkili ismi ile konuşacaksınız ve egzotik silahın tarifi elinizde olacak. Sonrasında ise o tarifte yazan görevleri bitirmeniz gerekecek.
Hızlı Power seviyesi için Lost Sector.

Her gezegende birkaç tane bulunan Lost Sector, eğer Power seviyesini yükseltmeniz gerekiyorsa, en iyi seçenek olacaktır. Öncelikle, sadece Lost Sector oynayarak Power seviyenizi rahatlıkla 260 civarına taşıyabiliyorsunuz. Fakat Lost Sector görevleri ne yazık ki sizi 260’dan ilerisine biraz zor taşır. Taşır, ama çok zor. Fakat aynı şekilde Lost Sector yapıp, Token toplayıp, topladığınız Token aracılığı ile gezegenlerin yetkili isimlerinden seviye atlayabilirsiniz. Her seviye atladığınızda da en az 1 adet Legendary silah veya zırh verilecek size. Bu şekilde kendinizi 280 Power seviyesine kadar çıkartabilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#3
Destiny 2 oynamaya yeni başlayan oyunculara 18 ipucu

Oyunu bir süre oynamış olan oyuncuların da göz gezdirmesinde fayda var, gözden kaçan özellikler de olabilir.


Destiny 2 artık en sonunda biz oyuncuların beğenisine sunuldu ve birçok oyuncu, uzun süredir beklenilen oyunun içinde kendini kaybetmeye başladı bile. Tabii, birçok kişinin gözden kaçan şey de var oyun içerisinde ve işin daha da kötü kısmı, Destiny 2, gözden kaçan bu detayları biz oyunculara ne yazık ki söylemiyor. Biz de, bütün bu sebeplerden dolayı, elimizden geldiğince oyunun söylemediği, fakat çok iş görecek şeyleri sizlere, özellikle de oyuna yeni başlayan oyunculara yardımcı olması amacıyla aktarmaya çalıştık.

1) Çiftliğin gizli bölgesi

Bungie ekibi, çiftliğin sosyal bir bölge olarak kullanılacağını biliyordu anlaşılan ve belki de bu sebeple, çiftliğin sosyal bir bölgeden daha fazla işe yaraması amacıyla, çiftliğe gizli bir bölge daha eklemiş olmalı. Genelde bir şeyi yazı ile anlatınca çok karışıyor, bu sebeple hemen aşağıya yerleştirmiş olduğumuz videoyu izleyerek, bu gizli bölgeye ulaşabilir ve bölgenin gizli görevlerini tamamlayabilir, ödülünüzü alabilirsiniz.
2) Bir titan barikatının arkasına saklanarak otomatik şarjörünüzü değiştirin

Destiny 2 içerisinde bizlere bahsedilmeyen özelliklerden bir başkası da, titan sınıfına ait olan, otomatik olarak şarjör değiştirme özelliği. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken şey, seviye atlayıp Rally Barricade isimli yeteneği almak. Bu yeteneğinizi kullandığınızda, elinizdeki silah ne olursa olsun, ne kadar kullanılmış olursa olsun, şarjörünüz tekrar dolacaktır.
3) Warlock sınıfının patlatılabilen Nova bombası

Bir Warlock‘un Nova bombası tarafından takip edilmek kadar sinir bozucu ne var, birisi söyleyebilir mi? Hele de, karşı takımın büyük bir kısmını yerle bir etmişken. Neyse ki bu sinir bozucu durum için de bir çözüm var. Destiny 2, biz oyunculara, bu sinir bozucu bombayı eğer bomba bize ulaşmadan vurabilirsek, o lanet bombayı yok etme imkanı sunuyor.

4) Kalkanlı bir Cabal’ı kolayca alaşağı edin

Destiny serisinin ilk oyunundaki kalkanlı Cabal, büyük bir bela demekti bizler için, fakat neyse ki Destiny 2‘de bu işler biraz değişti. Eğer kalkanın tam ortasındaki parlayan kısma nişan alırsanız, Phalanx‘a kritik hasar verebilir ve kolayca düşmanınızı devirebilirsiniz.
5) Değiştirilebilir emote özelliği

Muhtemelen, zaten emote özelliğinin değiştirilebilir olduğunu biliyorsunuz, fakat biz yine de sizlere yardımcı olabilecek ufak bir bilgi verelim. Emote özelliği, oyun içerisinde Engrams aracılığıyla ve oynadıkça açılan bir özellik, fakat bir yöntem daha bulunuyor Destiny 2’de. Çiftliği ziyaret ederseniz, Vault‘a gidebilir ve bir sürü emote ile karşılaşabilirsiniz. Fakat, işin kötü kısmına gelecek olursak, kontrolcünüzdeki bütün d-pad yönlerine atayamıyorsunuz, ama yine de hiç yoktan iyidir, öyle değil mi?
6) Rally The Flag, süperinizi dolduruyor

Destiny 2‘deki dinamik herkese açık etkinlikler, oyun içerisindeki en iyi özelliklerden bir tanesi, fikrimizi soracak olursanız. Fakat, Rally the Flag’ın süperinizi anında doldurduğu hakkında bir fikriniz var mıydı? Aktif olmayan herkese açık bir etkinliğe, herhangi bir gezegene gidip yapabileceğiniz bu özellik, eğer aktif olan başka göreviniz varsa, sizler için büyük bir fayda sağlayacaktır.

7) Kilitli sandıklar için her zaman bir bölüm sonu canavarı bulunabiliyor

Eğer Destiny 2 içerisinde keşif yapmaya odaklandıysanız, muhtemelen kilitli sandıklarlakarşılaşmışsınızdır. Bu sandıkları nasıl açacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, etrafta yüksek seviyeli bir düşman gözetleyin, çünkü kilitli sandıklar genellikle yüksek seviye düşmanlar tarafından korunuyor. Bu düşmanları öldürmek, gerekli olan anahtarı sizlere sağlayacaktır.
8) Destiny 2 oynarken, oyunun erken aşamalarında Exotic zırh nereden alınır?

Oyunun erken aşamalarındaysanız ve zırha ihtiyacınız varsa, bu tüyomuz tam olarak sizler için. Bir titan olarak Red War hikayesini tamamladığınızda, gidip Sloane ile konuşun. Sloane sizi 1 tane değil, tam 3 adet Exotic seviyede zırh parçası ile ödüllendirecektir.
9) Diğer görünen oyuncuları partiye davet etmek

Fikrimizi soracak olursanız, aslında bu bahsedeceğimiz özelliğin daha ön planda tutulması gerektiğini düşünüyoruz. Destiny 2 oynarken bir herkese açık etkinlikte yer alıp kazandınız veya başka bir şekilde insanlarla karşılaştınız diyelim. Oyunu durdurma tuşuna basıp Roster kısmına gelin. Burada, halihazırda arkadaşınız olan insanlar ile beraber, sizin yakınlarınızda bulunan oyuncuları da görebilirsiniz. Arkadaş olup beraberce görevlerinizi yapabilirsiniz bu özellik sayesinde.
10) Başka sınıfları da açın

Destiny 2 içerisindeki yeni alt sınıflar, açıkçası gerçekten muhteşem düşünülmüş bir özellik. Fakat, insanlar yine de Destiny 1‘deki orijinal sınıfları özlüyor. Neyse ki, oyun içerisindeki rastgele düşen sınıf eşyaları ile, bu özlem giderilebiliyor. Titan, Hunter veya Warlock ön adına sahip olan, “(Sınıf adı) Relics” isim eşyayı kullandığınızda bir sayaç ortaya çıkacak. Bu sayaç düşmanlarınızı öldürdükçe doluyor ve dolduktan sonra da o özlenilen yetenekleri kullanma fırsatını elde edebileceksiniz.

11) Haritayı A tuşuna basarak daha hızlı açabilirsiniz

Çok küçük bir şey, fakat oyun içerisinde büyük yardımı dokunabilecek bir tüyomuz var sizlere. Eğer o küçük tuş simgesinin dolmasını beklemek istemiyorsanız, Xbox One üzerindeki View ve Menutuşlarına aynı anda basarak geçebilirsiniz. PlayStation 4 için ise bu özellik, Touchpad ve Options ile kullanılabiliyor.
12) Bir Sparrow nasıl açılır?

Sparrow‘ları oyunda henüz göremediyseniz sabretmenizi söyleyebiliriz. Sürprizini kaçırmadan nasıl açacağını anlatalım hemen. Oyunun ana hikayesini bitirdikten sonra, belirli bir ana karakter ile konuşun, size bedavadan bir Sparrowverecektir.
13) Cisimlerin üzerine tırmanma

Destiny 2 içerisindeki belirli bir animasyon ile, nesnelerin üstüne tırmanabilirsiniz artık. Ayrıca, Counter-Strike oynamış olan oyuncuların sık sık yaptığı, zıpladıktan sonra Ctrl tuşuna basıp çömelme hareketi de, yine Destiny 2 içerisinde işinizi görebilir. En azından, çatışma esnasında bu hareketi yaparak düşmanınızın sizi vurmasını zorlaştırabilirsiniz.

14) Titan Sentinel’lerin kalkan atma özelliği, birden fazla düşmana otomatik olarak nişan alabilir

Titan sınıfı anlaşılacağı üzere hala en iyi sınıflardan birisi, yani en azından Bungie tarafından en çok kıyak geçilmiş sınıf diyelim. Şu ana kadar saydığımız ipuçlarına göz gezdirdiğinizde, sınıflara özel olan ipuçları hep titan sınıfına özel. Daha fazla süper L1 tuşuna bağlı olan, süper başına daha fazlasını açana kadar tek kullanımlık hareket olan yetenek ile kalkanınızı haritanın öbür ucuna atabiliyorsunuz, tabii eğer yakınlarınızda birden fazla düşman yoksa. Menzilli bir silah olarak muhteşem olan bu yetenek, eğer bir sürü düşman tarafından etrafınız sarılmışsa, düşmanlarınıza otomatik nişan alacak ve onlar arasında sekecektir.
15) Warlock Voidwalker’lar, Grenade Energy özelliğini 2 farklı şekilde kullanabiliyor

Warlock‘ların da aslında çok efsane yeteneği var. Bahsini ettiğimiz şekillerde kullanabilmek için önce, Attunement of Chaof ve Attunement of Hunger özelliklerini açmanız gerekiyor, fakat bunlardan önce Chaos Accelerant‘ı almanız gerekiyor. Bu güç sayesinde L1 tuşuna basılı tutarak, bombayı direkt olarak atmadan önce bombanızı güçlendirebiliyorsunuz. Attunment of Hunger için, Feed the Void‘i aldıktan sonra, yine L1‘e basılı tutmanız gerekiyor. Böyle yaptığınızda, Warlock‘unuz Grenade Energyözelliğini, kendisi için cana çevirecektir.
16) Devasa top sırrı

Sadece hikayeyi tamamladıktan sonra gerçekleşen bu büyük sır olayda, devasa bir topbulabiliyorsunuz. Hemen aşağıya yerleştirmiş olduğumuz videoyu izleyerek, bu sırrı nasıl kullanacağınıza bakabilirsiniz.
17) Hunter Arcstrider alt sınıfı da yakın dövüş komboları yapabiliyor

Hunter Arcstrider alt sınıfı olarak elinizdeki silahın enerjisini mi tükettiniz? Hiç sorun değil. R1tuşundaki hafif saldırı, R2 tuşundaki ağır saldırıları kombolar haline getirebilir ve bir sürü hasar verebilirsiniz. Örnek olarak, hafif-ağır, hafif-hafif-ağır, hafif-hafif-hafif gibi düşmanınızı mahvedecek kombolar yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, başta belirttiğimiz hafif-ağır kombosunu kullanmanız.

18) Destiny 2 içerisinde, daha fazla içerik nasıl açılır?

Oyunu 10 saat kadar oynadıktan sonra biten içeriklerden dolayı sıkıldınız mı? O zaman bu tavsiyemiz tam sizler için, çünkü oyunda açabileceğiniz daha bir sürü içerik bulunuyor. Destiny 2‘deki Strike, Raid, günlük görevler, Flashpoint etkinlikleri, yüksek değerli hedefler, Patrol görevleri gibi bir sürü daha içeriği açmak istiyorsanız, öncelikle hikayeyi bitirmeniz gerekiyor. Bizim tavsiyemiz, öncelikle hikayeyi bitirmeniz, ardından hem açılan, hem de kalan içerikler arasında gezinmeniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#4
İşitme engelli oyunculardan oluşan Destiny 2 klanı, Leviathan görevini bitirdi

Helal olsun.Destiny 2 hem tek başına oyunu oynayan oyunculara, hem de grup şeklinde oyunu oynayan oyunculara hitap ediyor. Fakat oyunu arkadaşlarınızla birlikte, güçlü bir iletişim ile oynuyorsanız oyunda %100 bir oranla başarılı olabiliyorsunuz. Iron Banner etkinliği, Trials of the Nine ve tabii ki Leviathan görevi iletişim olmadan çok zor yapılıyor. Hatta Leviathan, iletişimsiz bir biçimde bitirilemiyor bile. Engelsiz oyuncular için yine de her şey kolay çünkü grup arama siteleri sayesinde dakikalar içinde Leviathan oynayabileceğiniz insanlar bulabiliyorsunuz. Fakat engelli oyuncular için her şey daha zor. Özellikle de duyma engelli oyuncular için.Yine de birçok oyuncuya bu tip şeyler engel olmuyor. DESTINYERRORALWAYSFAMOUS [DEAF] isimli bir Destiny 2 klanı sadece duyma engelli oyunculardan oluşuyor ve bu klan geçtiğimiz günlerde Leviathan görevini bitirmeyi başardı. Xbox One üzerinden birlikte oyun oynayan bu duyma engelli oyuncular, en çok da Glide isimli bir uygulamadan yardım aldı. Bu konuda klanın lideri olanIc3bear76 da bir açıklama yaptı Reddit üzerinden.
Ic3bear76, “Glide isimli bir uygulamaya sahibiz. Bu uygulama genelde videolu konuşmalar için kullanılıyor ama klavyesi de var. Biz de bu klavyeyi kullanarak oyunu oynadık. Leviathan görevindeki sembolleri mesela baş harfleri ile bu uygulamadan gönderdik. Sun için S, Dog için D, Cup için C, Axe için A kullandık. Gauntlet ve köpeklerin olduğu bölüm ise çok kolaydı. Mesela Gauntlet kısmında koşucu yükseğe zıplarsa, en tepe demekti. Dans ederse orta demekti. Çömelirse de en aşağı demekti. Köpek kısmında da emote hareketlerini kullandık. Çiçeği bulan kişi emote yaptı ve böylece o kısmı da bitirmeyi başardık.”dedi. Tabii Desiny 2 oynamıyorsanız bu dediğimiz şeyler sizin için bir şey ifade etmiyor olabilir ama başardıkları şey gerçekten çok etkileyici.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#5
Destiny 2: Curse of Osiris hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Yükselen seviye sınırları ve yapacağız ilk görev gibi birçok detay var yazımızda.PlayStation Media Showcase 2017 sırasında ilk defa Destiny 2: Curse of Osiris için bir video yayımlandı ve bu videonun ardından hem Bungie, hem de Activision, bu genişletme paketi hakkında oyunculara yepyeni bilgiler verdi. Bizler de bu bilgileri toparlayıp, direkt olarak sizlere sunmak istedik. Öğrendiğimiz her şey için teker teker haber yazmak yerine, her şeyi tek bir yazıda toplayıp, sizlere daha az zahmet vermek daha iyi olur diye düşündük. Siz aksini düşünüyorsanız, diyecek bir şeyimiz yok ne yazık ki. Dilerseniz yazımızın devamından Destiny 2: Curse of Osiris hakkında bilmeniz gereken 10 şeye göz atabilirsiniz.Gördüğünüz her şey oyun içinde de var.

PlayStation Media Showcase 2017 sırasında oyunculara gösterilmiş olan tanıtım videosu, direkt olarak oyunun içerisinde bulunan bir sinematik sahne. Yani, Destiny 2: Curse of Osiris satın alıp, oynamaya başladığınız zaman Vex ile Osiris arasındaki o epik anları kendi gözleriniz ile, kendi monitörünüzde veya televizyonunuzda görebileceksiniz. Ayrıca, fark etmediyseniz bizler söyleyelim: Yayımlanan o videoda Osiris’in Fireteam arkadaşları da görünüyor ve o arkadaşları tamamen donuk durumda. Zamanı kontrol edebilen Vex, sadece Osiris’in peşinde ve bu efsanevi Warlock’unarkadaşlarını da tamamen zamanda hapsetmiş durumda. Bizim de başımıza aynısı gelmez umarım.
Kimdir bu Osiris?

Destiny evrenine yabancıysanız, bu Osiris isimli ağabeyimizin inanılmaz efsanevi birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bugüne kadar kendisini daha önce hiç görmemiştik, ama duymuştuk. Osiris de bizler gibi bir Gardiyan fakat kendisi çok uzun zaman önce dışlanmış birisi. Şimdi ise kendisine çok ihtiyacımız var çünkü bizler Cabal ile uğraşırken, Vex bunu bir avantaj bilip, zamanla oynamaya başladı yine.Destiny 2: Curse of Osiris nasıl başlıyor?

Destiny 2: Curse of Osiris genişletme paketinin odak noktası direkt olarak Osiris ve bu genişletme paketinin senaryo görevleri de Osiris’i aramak ile başlıyor. Bunu yapabilmek için tabii ki Merkür’e gidiyoruz. Peki, Merkür’de başımıza neler gelecek?
Osiris yok, Sagira var. Olur mu?

Merkür’e gittiğimiz zaman bizleri Osiris değil, kendisinin Ghost’u olan Sagira karşılıyor. Sagira, Morena Baccarin tarafından seslendirilen bir Ghost. Ayrıca bu Ghost’un şeklinin de en benzersiz şey olduğunu söyleyebiliriz. Her neyse, söylenene göre Osiris, Vex tarafından sıkıştırılınca kendi Ghost’unu uzağa fırlatıyor. Çünkü kendisi hapsedilecek, en azından Ghost kurtulsun, belki yardım bulurum diyor Osiris. Fakat Sagira fırlatıldığı zaman ciddi bir hasar alıyor ve tüm işlevini kaybediyor. Merkür’ün ortasında öylece duran Sagira, zamanla kumların altında kalıyor ve onu bulmak da bizim görevimiz.Tanıdık bir yüz de var.

Destiny 2: Curse of Osiris ile karşımıza ilk oyundan da karakterler çıkacak. Mesela Osiris dendiğinde aklımıza gelen bir karakter de tabii ki ilk oyunun Trials of Osiris etkinliğini yöneten Brother Vance. Bu karakter, Destiny 2 oyununun yeni genişletme paketinde bizlere yardımcı olabilmek için Trials of Osiris etkinliği yöneticiliğini bırakıyor. Kendisi de bizler gibi sahaya inecek mi, bilemiyoruz fakat en azından sesi ve bilgisi ile bizlere destek vermeye çalışacak Brother Vance.
Infinite Forest için hazır olun.

Bu genişletme paketinin en ilgi çekici yanı direkt olarak Infinite Forest çünkü Infinite Forest, oyunculara yeni bir oyun sonu içeriği olmaya hazırlanıyor olabilir. Infinite Forest, Vex tarafından aktif olarak kontrol edilebilen bir bölge ve Vex sürekli olarak Infinite Forest’in içeriğini değiştiriyor. Bu da demek oluyor ki, bizler Infinite Forest içerisine ne zaman adım atarsak, farklı bir bölge ile karşılaşıyoruz. Ayrıca Osiris’i burada bulacağımız da söyleniyor.The Lighthouse

Lighthouse isimli sosyal alan ilk Destiny oyununda vardı fakat oyuncular bu alana Trials of Osirisetkinliğinde başarılı oldukları zaman gidiyordu. Merkür’de bulunan bu sosyal alan, Destiny 2 için çıkacak bu ilk genişletme paketinde her oyuncuya açılacak. Böylece oyunda toplam 3 sosyal alana ulaşmış olacağız: The Farm, The Tower ve The Lighthouse. Tabii başka sosyal alanlar da var fakat o alanlar da belli şeylerde başarılı olanlara açılıyor, o yüzden dahil etmeyeceğiz.
Yepyeni içerikler.

Tahmin edebileceğiniz gibi Destiny 2: Curse of Osiris, beraberinde onlarca içerik getirecek. Mesela yepyeni senaryo görevleri, sosyal alan, yeni bir gezegen, yapacak açık dünya aktiviteleri, yeni Lost Sector bölgeleri ve çok daha fazlası. Bu genişleme paketi ile şu an oyunda temel olarak ne tip etkinlikler bulunuyorsa, bunların üzerine yenileri eklenecek. Bu etkinkiklerin çoğu Merkür üzerinde olacak iken, oyunun diğer gezegenlerine de birkaç yeni şey gelebilir.Temel seviye ve Power seviyesi yükseliyor.

Destiny 2 içerisinde şu an temel seviye sınırı 20, Power seviyesi sınırı ise 305. Bu genişleme paketi ile 20 seviye sınırı 25 oluyor. Yani oyuncular 5 yeni yetenek puanı kazanabilecek ve bu yetenek puanları muhtemelen yeni yetenekler açmamız için kullanılacak. Çünkü bizler bu genişleme paketinde oyunculara yeni yetenekler sunulacağına inanıyoruz. Yoksa neden temel seviye sınırı yükseltilsin ki? Her neyse, Power seviyesi ise 305 yerine 330 olacak. Şu an oyun içinde maksimum sınır 350 olarak görünüyor. Bu da demek oluyor ki, oyunun ikinci genişleme paketi de bu sınırı direkt 350’ye tamamlayacak.
Neden böyle bir şey yapıyorsun Vex?

Bu genişleme paketi ile Ikora bizleri gizli bir göreve sokuyor aslında. Bu görevde anlamış olabileceğiniz için Vex ile savaşıp, onları durdurmaya çalışıyoruz. Peki, Vex neden Merkür’de? Daha da önemlisi, bu düşman sınıfının kökleri nereye dayanıyor? Bungie cephesinden gelen açıklamaya göre bu soruların hepsine cevap bulacağız. Özellikle bu genişleme paketi ile Vex ırkının gelmişini, geçmişini öğrenebileceğiz.