Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Doktor hocama çalışmalarında yön vermek adına önerilerimiz ?

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Hocam size övgü dolu sözler söylemeye gerek yok cihaz sahipleri size hakkınızı teslim ediyor.
Ben çift tunerli modeli kullanıyorum ve 2 tuneride aktif kullanıyorum.
Dikkatimi bir şey çekti mesela pip yaptığımızda D-smart lı kanalı ana ekranda tuttuğumuzda şifeyi çözüyor diğer ekranda fta bir kanal varken yer değiştirdiğimizde D-smartlı kanal şifreli görünüyor, mantıken modül tek kanalı çözüyor diye biliyorum e tamam bu pip te sadece bir D-smart kanalı varken neden şifreli görünüyor?
Bu çözüle bilmeli bence fta bir kanalla D-smartlı bir kanal pip yapıldığında küçük ekrana alınan şifreli kanalıda modül çözebilmeli galiba bağlantı yapmıyor pipli ekrandaki kanalla modül bu çözülmeli.
D-smart kanallarından kayıt yapmak için zamanlayıcıyı manuel kurduğumda kayıt hiç düzgün yapılmıyor çoğu arkadaş şifreleme esnalarında kayıtta arızalar çıktığını belirtmiş bu düzeltilemez mi?

Hocam bu yazdıklarım sadece bilgi amaçlı çalışmalarınızda yardımcı olmak için kullanıcı olarak gördüklerimi yazdım kimbilir belkide bunlardan habersizsinizdir.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Doktor hocamıza destek hepimizin görevi her ne kadar bizler hazırcılıga alışsakda biraz bilgi biraz beceri ile Doktor hocamızın servis ettiği yemegin bir kısmını (next minix cihaz kullansakda) yemek mümkün .Forum alanımızda mevcut editörler yardımı ile kısıtlıda olsa Doktor Hocamızın mutfağından faydalanıyoruz devamını dilerim.
sevgi saygıyla

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
İnşallah yazdıklarım değerlendirmeye alınır ve buraya olur yada olmaz cevabını verir Doktor hocamız.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Birde hocam bu yüksek kapasiteli taşınabilir disklerle cihazlarımızın uyumu gözden geçirilmeli.
Ben hem WD 5 TB denedim hemde Segate 2 TB yi denedim ayarlamalı kayıt yaptırdığımda FTA bir kanalı hep takılmalı kayıt yapıyor buna bir çözüm olmalı.