Neler yeni

Dokunmatik Ekranlar Nasıl Çalışır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
128
#1

Akıllı telefonların olmazsa olmaz bileşenlerinden olan dokunmatik ekranların çalışma prensibi.Gelişen teknoloji, akıllı telefonların çalışma mekanizmasını da gün geçtikçe değiştirmeye başladı. Önceleri yalnızca fiziksel tuşlardan ve birkaç inçlik ekrandan oluşan telefonlar, artık bu fiziksel tuşlardan uzak bir yapıya ve kocaman dokunmatik bir ekrana kavuşmaya başladılar. Yeni olarak kabul edebileceğimiz ekran kilidini açmak için kullanılan parmak izi okuyucu teknolojisi bile fiziksellikten kurtularak yerini iris tarayıcı teknolojisine bırakmaya başladı. Peki tüm bunların arasında pratik kullanımıyla işimizi belki de en çok kolaylaştıran dokunmatik ekranların çalışma prensibiyle ilgili neler biliyorsunuz? Evrim Ağacı, bu anlamda bizleri bilgilendirecek yararlı bir grafik hazırlamış. Bizler de bu konuda fikri olmayan kullanıcıların faydalanması amacıyla hazırlanan bu grafiği paylaşalım istedik.


 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
128
#2
Microsoft, Surface Pro 4 Tabletleri İndirime Gidiyor
Aralık ayı içerisinde Surface Pro 4 için indirim müjdesi verildi. İşte detaylar.

Diğer perakendeciler gibi Microsoft da "Fırsatların 12 Günü" adı verilen bir kampanyayla aktif olmuştu. İndirim günlerinin dördüncü gününde ve yazılım devi Xbox One oyunları, PC'ler ve dizüstü bilgisayarları için yüksek indirimler sunduktan sonra Surface Pro 4 tabletlerin fiyatını da düşürdüğünü duyurdu.

Surface Heyecan Yaratıyor!

Surface Pro 4 ile birlikte tablet sektöründe de fark yaratmaya başlayan Microsoft, özelikle Surface serisi ile heyecan uyandırıyor. Microsoft cihazın her versiyonunda 150 ila 200 Dolar arasında değişen fiyat indirimleri sunuyor. Bu bakımdan yüksek indirimlerden yararlanabilmek mümkün durumda. Ancak en çok ilgi ve dikkat çeken indirim, Surface Pro 4'ün en temel sürümünde oldu. Normal fiyatın % 28 oranında indirime gidilmesi tabletlerin her zamankinden daha ucuz bir şekilde satın alınmasını sağlıyor. Yurtdışından ürün getirebilecek ya da yurtdışından ürünü satın alabilecek kişiler için de Türkiye’de kuşkusuz Surface Pro 4 indirimleri makul duruyor.

Surface Pro 4 Teknik Özellikleri Neler?

Cihazın 12,3 inç'lik PixelSense dokunmatik ekrana sahip olması ve Intel Core m3 işlemci, 128 GB SSD ve 4 GB RAM kullanması tablet için çok iyi bir seçenek yaratıyor. Sadece bugün itibari ile geçerli olacak indirimde gün sonuna kadar indirimlerden yararlanmak mümkün.