Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

EPG Sorunu

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Eski yazılımlarda SDS EPG varmış ama kaldırılmış.
Türksatta çoğu kanalın EPG bilgisi yok.
Bu özelliğin tekrar yazılıma eklenmesi mümkün mü?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Eski yazılımlarda SDS EPG varmış ama kaldırılmış.
Türksatta çoğu kanalın EPG bilgisi yok.
Bu özelliğin tekrar yazılıma eklenmesi mümkün mü?

Sn.Girgınoz selamlar evet doğrudur cihazda böyle bir özellik vardı,fakat ne yazikki oluşan bazı nahoş durumlar nedeni ile DOKTOR üstat tarafından görülen lüzum üzerine KALDIRILDI.! Bu özelliğin tekrar geleceğini hiçmi ama hiç sanmıyorum.!!!

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Sağol. SDS yi Next Yazılımdaki yazılımları incelerken gördüm. Burada konu açmadan önce arama yaptım ama çıkmadı.
Mesajınız üzerine google arama yapınca TF deki mesajları gördüm.
Huyum kurusun, yine de eski bir yazılımı deniyeceğim bi ara.

Son düzenleme:

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Denedim: D Smartın hiçbir frekansında SDS aktif olmadı. Sanırım eski 10970 frekansına ayarlı.
Üstelik Tandberg yok

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Denedim: D Smartın hiçbir frekansında SDS aktif olmadı. Sanırım eski 10970 frekansına ayarlı.
Üstelik Tandberg yok

Sn.Girginoz TANDBERG olmaması gayet doğal çünkü o şifre sistemi yeni PUBLİCK oldu ve o yazılım hemen sonra verildi.! Diğer olay SDS-EPG zaten 10970 ten çalışıyordu ama o zamanlar yaşanan başka sıkıntılardan dolayı kaldırılması uygun görüldü.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Filbox ve Tivibu Türksattaki kanalların kodlarından EPG gönderdiği için ben Amigo Plus kullanıcısı olarak bu paketteki herhangi bir kanalın üzerine gelip beklediğimde EPGsi olmayan birçok kanala EPG'yi sorunsuz alıyorum.

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Filbox ve Tivibu Türksattaki kanalların kodlarından EPG gönderdiği için ben Amigo Plus kullanıcısı olarak bu paketteki herhangi bir kanalın üzerine gelip beklediğimde EPGsi olmayan birçok kanala EPG'yi sorunsuz alıyorum.

Enigma2 cihazlarda da bu kullanılabiliyor, hatta Digitürk kanalları da veriyor ama Machina3d de denedim, her paket ancak kendi kanallarını veriyor. (Sadece ilgili frekanstakileri) Bu kadar EPG 2MB flaşlı eski SD alıcılarda da var.
Machina Portalda da EPG var ama kanallar eski, 24 kanalın 14 tanesinde bilgi yok.

Son düzenleme: