Neler yeni

[Genel] Oyun dünyasındaki sistem gereksinimleri

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#61
Overwatch, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu nişancı oyunudur. 7 Kasım 2014 tarihinde duyurulduktan sonra 24 Mayıs 2016 tarihinde dünya genelinde çıkış yapmıştır.

Overwatch, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan, takım temelli, çok oyunculu birincil kişi shooter video oyunudur. Mayıs 2016'da Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya çıktı. Oyun farklı haritalarda farklı oyun modları ile oynanır. Oyun içerisinde farklı özelliklere ve yeteneklere sahip birçok karakter ve bu karakterlerin her birinin farklı rolleri vardır. Oyuncular altı kişilik iki takıma atanır ve her oyuncunun oyunlarında "kahramanlar" olarak bilinen, rolleri dört genel kategoriye ayrılmış eşsiz bir oyun tarzı olan 20 karakterden oluşan bir listeden seçim yapılır.

Oyun başlangıçta rekabetçi sıralı modu, çeşitli arcade oyun modları ve sonradan piyasaya sürülmesinden sonra eklenen oyuncu özelleştirilebilir bir sunucu tarayıcısı ile sıradan oyunlarla başlatıldı. Buna ek olarak, tüm Overwatch güncellemelerinin ücretsiz kalacağını belirten Blizzard, yeni karakterler, haritalar ve oyun modları geliştirdi ve yeni karakterler ile haritalar ekledi.

Overwatch Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci (CPU): Intel Core i3 veya AMD Phenom X3 8650
 • RAM: 4 GB
 • İşletim Sistemi: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit (latest Service Pack)
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850, veya Intel HD Graphics 4400
 • Boş Alan: 30 GB
Overwatch Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
 • İşlemci (CPU): Intel Core i5 veya AMD Phenom II X3, 2.8 GHz
 • RAM: 6 GB
 • İşletim Sistemi: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit (latest Service Pack)
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 veya ATI Radeon HD 7950
 • Boş Alan: 30 GB
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#62
Age of Empires: Definitive Edition, Microsoft tarafından yayınlanan ve Age of Empires serisinin ilk oyunu Age of Empires (AoE)'ın yeniden uyarlaması olan tarih temelli gerçek zamanlı strateji oyunudur.
[h=3]Age of Empires: Definitive Edition[/h]

Age of Empires, adeta 20 yıllık bir miras başlatan RTS oyunudur ve şimdi Windows 10 bilgisayarlar için geri döndü. Resmi olarak yayınlanan içeriğin tümünü modern oyunlarla bir araya getiren, tamamen yeni görseller ve bir dizi yeni yeni özellikler ile Age of Empires: Definitive Edition komple bir RTS paketidir. Yeni anlatım ve ilerleme ile 40 saatten uzun süren güncellenmiş mücadele harita içeriği ile uğraşacaksınız, yeni rekabetçi özellikler ve modlarla 8 oyuncuya kadar çevrimiçi savaşacaksınız, elden geçirilmiş animasyonlar ile 4K HD görsellerini deneyimleyeceksiniz, senaryo oluşturucu ile birşeyler oluşturup, bu olşumunuzu paylaşabileceksiniz.
Age of Empires, oyuncunun bir avcı toplayıcıdan geniş bir Demir Çağı İmparatorluğu'na kadar bir medeniyet geliştirmesini gerektirir. Zafer kazanmak için, oyuncu yeni birimler, binalar ve daha ileri teknolojiye para ödemelidir. Bunu için de kaynaklar toplamalıdır. Oyun ilerledikçe yeni kaynaklar sağlanmadığından kaynaklar da korunmalıdır, örneğin kesilen ağaçlar büyümeyecektir.
Oyunda medeniyetler mevcuttur. Her biri, çeşitli mevcut teknolojiler ve birimler dahil olmak üzere, bireysel özellikler kümelerine sahiptir. Her uygarlığın kendine has teknolojileri vardır; oyunda hiçbir uygarlık mümkün olan tüm teknolojilere sahip olmaz.

[h=3]Age of Empires: Definitive Edition Sistem Gereksinimleri[/h]Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
- İşlemci: Intel 1.8 Ghz+ Dual Core veya daha iyi i5 ya da AMD eşdeğer
- Bellek: 4 GB RAM
- Ekran Kartı: 1 GB ile Intel HD 4000 ve daha iyi | nVidia GPU puanı 500 veya üstü | AMD GPU puanı 500 veya üstü
- DirectX: Sürüm 11
- Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
- İşlemci: 2.4 Ghz i5 veya daha iyi (4 çekirdek)
- Bellek: 16 GB RAM
- Ekran Kartı: 2 GB ile Nvidia GTX 650; AMD HD 5850
- DirectX: Sürüm 11
- Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#63
Mafia, Illusion Softworks tarafından geliştirilen ve Gathering of Developers tarafından yayınlanan, açık dünya macera oyunudur.
[h=3]Mafia[/h]

Oyun Ağustos 2002'de Microsoft Windows için piyasaya sürüldü ve daha sonra 2004'te Kuzey Amerika ve Avrupa'da PlayStation 2 ve Xbox konsollarına taşındı. Oyun 1930'larda hayali bir mafyada olan Tommy Angelo'nun yükselişine ve düşüşüne odaklanıyor.
Mafia, oyunun PlayStation 2 ve Xbox sürümleri karışık eleştiriler alırken, gerçekçilikle övgü alan Windows sürümü için olumlu eleştiriler aldı.
Mafya 1930'ların yasak yıllarında, hayali Amerika kenti Lost Heaven'nde yer alır. Lost Heaven, aynı zaman döneminden itibaren New York ve Chicago'nun gerçek hayat şehirlerinden mimari stiller, toplu taşıma araçları ve diğer dikkate değer yerler içeren bir kıyı kentidir ve çevresindeki kırsal alan, yaklaşık 12 kilometrekareyi kapsar.
Yerel bir taksi şoförü olan Thomas "Tommy" Angelo (Michael Sorvino) 1930'da iki gangsterin suç patronu için çalışmasına yardım etmek üzere silahlanır. Don Ennio Salieri (George DiCenzo), Morello ailesinin üyeleri tarafından planlanan bir pusudan kurtulur ve yardım sözü alır. Bunun akbinde de olaylar gelişir.

[h=3]Mafia Sistem Gereksinimleri[/h]Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
- İşlemci: 1.4 GHz veya daha hızlı
- Bellek: 2 GB RAM
- Ekran Kartı: 3D Graphics card, DirectX 9.0 ile uyumlu
- DirectX: Sürüm 9.0
- Depolama: 3 GB kullanılabilir alan
- Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
- Uyumluluk Uyarısı: Windows 8 ve üstü DirectPlay gerektirir. Windows XP 64-bit desteklenmez.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#64
Assassin's Creed IV: Black Flag, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunudur. Assassin's Creed serisinin altıncı büyük oyunudur.
[h=3]Assassin's Creed 4: Black Flag[/h]

Assassin's Creed IV: Black Flag, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunudur. Assassin's Creed serisinin altıncı büyük oyunudur. Black Flag, Ekim 2013'te PlayStation 3, Xbox 360 ve Nintendo Wii U için ilk yayınlandı ve bir ay sonra PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için çıktı.
Oyun, gerçek dünya olaylarının kurgusal bir geçmişinde yer alır ve özgür irade ile barış için savaşan Assassins ile kontrol yoluyla barışı isteyen Tapınakçılar arasındaki yüzyıllarca süren mücadeleyi izler. Çerçeveleme hikayesi 21. yüzyılda ayarlanmıştır ve oyuncu Abstergo ajanı olarak tanımlanır. Ana hikaye ise, 18. yüzyılda Karayipler'de Golden Age of Piracy sırasında belirlenmiştir. Assassin's Creed III kahramanı ve hasımları Ratonhnhaké:ton ve Haytham Kenway'nin büyükbabası ve babası olan ünlü Galli korsanı Edward Kenway'i izliyor. Bir Korsan Cumhuriyeti ütopyası kurulmasına teşebbüs önemli bir unsurudur.
Assassin's Creed 4: Black Flag, açık bir dünya ortamında kurulmuş ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir aksiyon-macera, gizlilik oyunudur. Oyun üç ana şehri içermektedir; Havana, Kingston ve Nassau, sırasıyla İspanyol, İngiliz ve korsan nüfuzunun hakimiyetinde. Ayrıca, atoller, deniz kaleleri, Maya kalıntıları, şeker fundalıkları ve su altındaki batıklar da dahil olmak üzere keşfetmek için 50 ayrı ayrı yer var. Assassin's Creed'de bulunanlara benzer görevleri olan daha açık bir dünya hissine ve oyuncu için daha az kısıtlamaya sahiptir. Oyuncu ormanlar, kaleler, kalıntılar ve küçük köylerle karşı karşıya kalacak. Dünya oyuncuların daha fazla özgürlük sağlaması için kuruldu. Örneğin; oyuncuların ortamda takılıp kalmasına izin vererek, geçmekte olan gemileri yakalamalarını ve yakındaki plajlara kesintisiz bir şekilde yüzmeleri gibi. Buna ek olarak av sistemi, oyuncunun ekipmanı yükseltmek için kullanılan kaynaklarla topraklarda avlanmasına ve suda balık avlanmasına izin verir.

[h=3]Black Flag Sistem Gereksinimleri[/h]Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya Windows 7 SP1 veya Windows 8 (32/64bit)
- İşlemci: Intel Core2Quad Q8400 @ 2.6 GHz veya AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz
- Bellek: 2 GB RAM
- Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 260 veya AMD Radeon HD 4870 (512MB VRAM ile shader Model 4.0 veya daha yüksek)
- Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
- Ses Kartı: DirectX Son sürücülerle birlikte uyumlu ses kartı
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya Windows 7 SP1 veya Windows 8 (32/64bit)
- İşlemci: Intel Core i5 2400S @ 2.5 GHz veya daha iyi ya da AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 GHz
- Bellek: 4 GB RAM
- Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 470 veya AMD Radeon HD 5850 (1024MB VRAM ile Shader Model 5.0) veya daha iyi
- Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
- Ses Kartı: DirectX Son sürücülerle birlikte uyumlu ses kartı
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#65
Assassin's Creed 2, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir 2009 aksiyon-macera video oyunudur. Assassin's Creed serisinin ikinci büyük oyunu, 2007'deki Assassin's Creed'in devamı ve Ezio üçlemesinin ilk bölümüdür.
[h=3]Assassin's Creed 2[/h]

Assassin's Creed 2, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir 2009 aksiyon-macera video oyunudur. Assassin's Creed serisinin ikinci büyük oyunu, 2007'deki Assassin's Creed'in devamı ve Ezio üçlemesinin ilk bölümüdür. Oyun ilk olarak Kasım 2009'da PlayStation 3 ve Xbox 360'da piyasaya sürüldü ve daha sonra Mart 2010'da Microsoft Windows'da ve Ekim 2010'da OS X'te piyasaya sunuldu.
Olay, kurgusal bir tarihe oturtulur ve özgür irade ile barbarlık için savaşan Assassins'le, kontrol yoluyla barışı isteyen Knights Templars arasındaki yüzyıllık mücadeleyi takip eder. Çerçeveleme öyküsü 21. yüzyılda belirlenir ve Desmond Miles'ı atalarının Ezio Auditore da Firenze'nin genetik anılarını canlandırırken izler.
Oyuncular ekran karakterini üçüncü şahıs bakış açısıyla doğrudan kontrol eder ve kamerayı kontrol edebilir ve çevrenin 360 derecelik bir görünümünü sağlar. Oyun; doğrusal olmayan oyun ile açık bir dünya ortamında gerçekleşir ve oyuncunun Venedik, Floransa, Monteriggioni, Forli, San Gimignano, Roma (sadece Vatikan) ve Toskana gibi on beşinci yüzyıl İtalya'sının çeşitli bölgelerinde serbestçe dolaşmasına izin verir. Assassin's Creed'de aynı isimli makinenin yeni bir versiyonu olan Animus 2.0, oyun öğelerinde değişiklikler ve eklemeler için oyun içi bağlam sağlar. Oyuncunun karşılaştığı önemli yerler, karakterler ve servisler hakkında daha fazla tarihsel bilgi sağlayan bir veritabanı da mevcuttur. Sağlık sistemi daha dinamik hale getirildi, Animus ile senkronize edildi ve karakterin sadece küçük yaralanmalardan kurtulması sağlandı. Daha fazla ciddi yaralanmalar, cadde tarafındaki bir doktora veya ilaç kullanımına başvurmayı gerektirir.

[h=3]Assassin's Creed 2 Sistem Gereksinimleri[/h]Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows® XP (32-64 bit) / Windows Vista® (32-64 bit) / Windows 7® (32-64 bit)
- İşlmeci: Intel Core® 2 Duo 1.8 GHZ veya AMD Athlon X2 64 2.4GHZ
- Bellek: 1.5 GB Windows® XP / 2 GB Windows Vista® - Windows 7®
- Ekran Kartı: Shader Model 3.0 ile 256 MB DirectX® 9.0 uyumlu veya daha yüksek
- DirectX®: DirectX 9.0
- Sabit Disk: 8 GB boş alan
- Ses Kartı: DirectX 9.0 uyumlu ses kartı
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows® XP (32-64 bit) / Windows Vista® (32-64 bit) / Windows 7® (32-64 bit)
- İşlemci: Intel Core® 2 Duo E6700 2.6 GHz veya AMD Athlon 64 X2 6000+ ya da daha iyisi
- Bellek: 1.5 GB Windows® XP / 2 GB Windows Vista® - Windows 7®
- Ekran Kartı: GeForce 8800 GT veya ATI Radeon HD 4700 ya da daha iyisi
- DirectX®: DirectX 9.0
- Sabit Disk: 8 GB boş alan
- Ses Kartı: 5.1 ses kartı
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#66
Just Cause 2, Eidos Interactive tarafından yayınlanan Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için Square Enix tarafından dağıtılan Avalanche Studios tarafından geliştirilen 2010 açık dünya aksiyon-macera video oyunudur.
[h=3]Just Cause 2[/h]

Just Cause 2, Eidos Interactive tarafından yayınlanan Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için Square Enix tarafından dağıtılan Avalanche Studios tarafından geliştirilen 2010 açık dünya aksiyon-macera video oyunudur. 2006’daki Just Cause'in devamı olup, Avalanche Studios'un Avalanche Engine'i tarafından desteklendi. Maritime Güneydoğu Asya'da kurgusal bir distopya adası milleti Panau'ya diktatör Pandak "Bebek" Panay'ı devirmek ve eski akıl hocası Tom Sheldon ile yüzleşmek için gelen kurgusal Ajansın büyük bir faaliyeti olan Rico Rodriguez'i içeriyor. Oyun, Rico'yu silahlı bir avcı militanı ile mücadele eden ve bir av tüfeğiyle, oyuncuların birbirlerine nesneyi bağlamalarına ve bir paraşütle havaya sapmalarına imkan veriyor. Just Cause 2, oyuncuların görevlerini tamamlamaları ve Chaos puanları için Panau'daki hükümet mülklerini imha etmesi gereken Kaos Sistemini tanıtıyor. Bu noktalar hikaye ilerlemesi için gereklidir.
Oyun üç tür göreve sahiptir. Ajans görevleri hikayeyi ilerletir ve oyunun ana mücadelesidir; hizip görevleri, oyuncular oyunun üç hizibine yardımcı olur ve güçlü görevler, oyuncuları hükümet tabanlarına sızmak ve gruplara ayırmak içindir. Mücadelenin görevlerini ilerletmek için bir oyuncunun, oyuna sokulan bir ilerleme sistemi olan kaos noktaları kazanması gerekir. Oyuncular görevleri tamamlamak ve belirlenen devlet mülkiyetini yok etmek için kaos puanları kazanırlar. Kaos noktalarının sayısı arttıkça, hizipler nüfuz kazanır ve hükümet çökmeye başlar. Tipik görevlere ek olarak, Just Cause 2 oyunculara cash veren yarış zorluklarına sahiptir.

[h=3]Just Cause 2 Sistem Gereksinimleri[/h]Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows Vista (Windows XP desteklenmiyor)
- İşlemci: SSE3 ile Dual-core CPU (Athlon 64 X2 4200 / Pentium D 3GHz)
- Bellek: 2 GB
- Ekran Kartı: DX10 uyumlu 256 MB ekran kartı (Nvidia GeForce 8800 series / ATI Radeon HD 2600 Pro)
- Sabit Disk: 10 GB boş alan
- Ses Kartı: % 100 DirectX 10 uyumlu ses kartı
- DirectX®: Microsoft DirectX 10
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows Vista SP1 veya Windows 7
- İşlemci: Intel Core® 2 Duo 2.6 GHz ya da AMD Phenom X3 2.4GHz veya eşdeğer
- Bellek: 3GB
- Ekran Kartı: DX10 uyumlu 512 MB ekran kartı (Nvidia GeForce GTS 250 series / ATI Radeon HD 5750 series)
- Sabit Disk: 10 GB boş alan
- Ses Kartı: % 100 DirectX 10 uyumlu Dolby Digital 5.1 ses kartı
- DirectX®: Microsoft DirectX 10.1
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#67
[FONT=&quot]12 Haziran 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Jurassic World Evolution için pek çok bilgi geldi. Geliştirici ekip tarafından; çıkış tarihi verildiğinde, 29 Mart 2018 tarihinde oyuna dair yeni bilgilerin paylaşılacağı açıklanmıştı. Sözünde duran oyunun geliştirici ekibi ve dağıtıcısı Frontier Developments, oyunun PC sürümü için gerekli minimum sistem gereksinimleri, mod desteği ve daha pek çok konu hakkında bilgiler verdi. Ayrıca oyunda dair, yeni ve detaylı görseller yayımlandı. Dilerseniz bu görsellere haberimizin en alt kısmında bulunan galeriden ulaşabilirsiniz.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Kendi dinozor parkımızı kuracağımız strateji ve park simülasyonu türündeki bu video oyununun, öncelikle PC platformu için gerekli sistem gereksinimlerinden bahsedelim dilerseniz. Oyunu çalıştırmak için bilgisayarlarımızda 64 bit işletim sisteminin kurulu olması gerekiyor. Minimum sistem gereksinimlerini hemen aşağıda liste halinde belirttik. Bu sistem gereksinimleri açıklamasına bir de not düşüldüğünü ekleyelim. Oyunun geliştirici ekibi; geliştirme aşamasında, minimum sistem gereksinimlerinin değişebileceğini ifade ediyor.[/FONT]
[h=3]Jurassic World Evolution minimum sistem gereksinimleri:[/h]
 • İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1 +), Windows 8.1, Windows 10 64bit
 • İşlemci: Intel i5-2300 / AMD FX-4300
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: nVidia GTX 650 (2GB RAM) veya AMD Radeon 7850 (2GB RAM)
 • DirectX: Sürüm 11
 • Sabit Disk Alanı: 8 GB kullanılabilir alan
[FONT=&quot]Oyundaki mod desteğiyle ilgili de bazı bilgilerin açıklandığını belirtelim. Bu açıklamalara göre; oyun çıkışını yaptığında herhangi bir mod desteği barındırmayacak. Ayrıca oyuncular, kendi ürettikleri birimleri yükleyemeyecek ve paylaşamayacaklar. Oyunun çıkış tarihine henüz süre olduğu için bu konuda değişiklikler yapılabileceğine dair yorumları yapıldığını da ekleyelim. Oyunun geliştirici ekibi, mod desteği yerine eklenti paketleriyle oyunda çeşitliliğin sağlanacağını belirtiyor. Eklenti paketlerinin dinozor parklarındaki aletlerden, yeni dinozor türlerine kadar pek çok birimi içereceği tahmin ediliyor. Bu arada Jurassic World Evolution oyununda 40 farklı dinozorun ve 5 adanın bulunacağı bilgisinin verildiğini de ekleyelim.[/FONT]
[FONT=&quot]Tüm bu bilgilerle birlikte Jurassic World Evolution için yeni görseller paylaşıldı. Oyunun grafiklerini daha yakından görmemize imkan verilen görsellerin odak noktası ise oyundaki dinozorların detaylı çizimleri oluyor. İçeriğimizin alt kısmındaki galeriden inceleyebileceğiniz bu görsellerde, oyunda bulunan dinozorların detaylı çizimlerini görebiliyoruz. Tabii bu görseller üzerinde oynamalar yapılma ihtimalini de hatırlatalım. Kendi dinozor parkımızı kuracağımız oyunun kamera açısıyla, böylesine detayları görebilir miyiz bilemiyoruz ama oyundaki ara sahneler ve tasarım bölümlerinde karşımıza çıkacağını tahmin ediyoruz.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#68
Sniper: Ghost Warrior 2, Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için City Interactive tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir taktik nişancı video oyunudur.
[h=3]Sniper Ghost Warrior 2[/h]

Sniper: Ghost Warrior 2, Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için City Interactive tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir taktik nişancı video oyunudur. İlk sürümün Ağustos 2012'de yapılması planlanmıştı, ama 12 Mart 2013'e kadar ertelendi.
Oyun, CIA Özel Temsilcisi Diaz'ın, ABD'de bir kaç paralı askerin bir anlaşmaya aracılık etmesi için bir araya getirdiği bir uçta çalışırken eski bir Rus radar postasına doğru yola koyularak ABD Deniz Kuvvetleri Komutanı Cole Anderson'ın kontrolünü ele geçirmesiyle başlıyor. Diaz onu yok ederken, paralı askerler tarafından PSC için çalışan bir casusun ele geçirilmesi hakkında düşman radyo muhabirine kulak misafiri olur. Sonrasında olaylar gelişiyor.
Sniper: Ghost Warrior 2, gizli, hand-to-hand suikastlar ve titiz nişanlama teknikleri kullanan bir taktik nişancı diyebiliriz.

[h=3]Sniper Ghost Warrior 2 Sistem Gereksinimleri[/h]Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows XP, Vista veya Windows 7
- İşlemci: Intel Core 2 Duo at 2Ghz ya da AMD Athlon 64 x2 2Ghz veya daha iyisi
- Bellek: 2 GB
- Sabit Disk: 9 GB
- Ekran Kartı: 512Mb RAM ile NVidia 8800GT veya daha iyisi
- DirectX®: Sürüm 9.0c
- Ses Kartı: DirectX Uyumlu Ses Kartı
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#69
Call of Duty 2, Infinity Ward tarafından geliştirilen Japonya'da Konami tarafından ve dünyanın geri kalanında Activision tarafından yayınlanan bir birinci şahıs nişancı video oyunudur.
[h=3]Call of Duty 2[/h]

Call of Duty 2, Infinity Ward tarafından geliştirilen Japonya'da Konami tarafından ve dünyanın geri kalanında Activision tarafından yayınlanan bir birinci şahıs nişancı video oyunudur. Call of Duty serisinin ikinci oyunudur. 7 Nisan 2005'te Activision tarafından açıklanan oyun, 25 Ekim 2005'te Microsoft Windows için ve 22 Kasım 2005'te Xbox 360 için piyasaya sürüldü.
Oyun İkinci Dünya Savaşı sırasında belirlendi ve kampanya modu dört asker perspektifi ile deneyimlendi: biri Kızıl Ordu, biri ABD Ordusu, iki İngiliz Ordusu. Bu, toplam 27 görev ile, üç hikayeye bölünmüş dört bireysel mücadele içerir. Pek çok özellik eklenmiş ve ilk Call of Duty, özellikle sağlığı yeniden canlandıran ve patlamak üzere yakındaki bir el bombasını gösteren bir simge eklenmiş ve değiştirilmiştir.
Call of Duty 2, tek oyunculu bir hikaye modu ve çok oyunculu mod içeren birinci şahıs nişancıdır. Oyuncu, II. Dünya Savaşı sırasında belirli görevlerde birkaç Müttefik kahramanının rollerini üstlenir. Oyuncu çömelebilir, eğilimli olabilir, alçak duvarları ve diğer engelleri ölçeklendirebilir. Savaş alanında değiştirilebilen iki ateşli silah taşıyabilir ve hem parçalanma hem de duman bombaları da taşınabilir. Head-up göstergesinde (HUD) bir pusula, hem müttefikler hem de düşmanları ve oyuncunun ulaşması gereken yerleri, savunması gereken alanları veya oyuncuyu devre dışı bırakmak için patlayıcıları yerleştirmesi gereken tankları veya tankları işaret etmek için nesnel belirteçleri gösterir. Makineli tüfekler ve uçaksavar gibi silahlar, düşman birliklerini dışarı çıkarmak için bazı yerlerde mevcuttur. Ek olarak, bazı görevler oyuncuyu bir tankın kontrolüne yerleştirir.

[h=3]Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri[/h]Windows için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows 2000 / XP
- İşlemci: Pentium IV 1.4GHz ya da AMD Athlon XP 1700+ işlemci veya üstü
- Bellek: 256 MB RAM (512 MB RAM önerilir)
- Ekran Kartı: % 100 DirectX 9.0c uyumlu 64 MB donanım hızlandırıcı video kartı ve en son sürücüler
- DirectX: Sürüm 9.0c
- Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
- Ses Kartı: DirectX9c uyumlu

Mac OS X için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: 10.8.5 (Mountain Lion), 10.9.5 (Mavericks), 10.10 (Yosemite), 10.11.6 (El Capitan), 10.12 (Sierra)
- İşlemci: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo (Dual-Core)
- Bellek: 512 MB RAM
- Ekran Kartı: 128 MB NVIDIA Geforce 7300 veya daha iyisi ya da ATI Radeon X1600
- Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#70
[FONT=&quot]EA DICE tarafından geçtiğimiz gün düzenlenen bir canlı yayın ile tanıtılan yeni Battlefield oyunu, seriye büyük değişiklikler getiriyor. Oyunun tanıtım videosunda gördüğümüz aksiyon dolu sahneleri ve canlı grafikleri deneyimlemek ise pek zor olmayacak gibi. Battlefield 5 sistem gereksinimleri resmi olarak açıklandı ve aslında makul gereksinimler olduğu söylenebilir.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Oyuncu rollerini neredeyse tamamen değiştirerek büyük yeniliklere imza atan Battlefield 5, 19 Ekim 2018 tarihinde oyuncularla buluşacak. Haritayı şekillendirebildiğiniz ve savunma bölgeleri kurabildiğiniz bu oyunda takım çalışması oldukça önemli bir rol oynayacak. Daha önce gördüğümüz modların yanı sıra, Operasyonlar modunun yenilenmiş hali olan “Grand Operations” da Battlefield 5 ile birlikte oyunculara sunulacak.[/FONT]
[FONT=&quot]Tüm bunların yanı sıra, seride uzun zamandır görmediğimiz co-op seçeneği de yeni oyun ile birlikte geri dönüyor. Arkadaşlarınızla aranızda rekabet olmadan oyunu deneyimleme imkanını sunacak olan bu modun adı ise “Combined Arms” olarak belirlenmiş. Oyunun sistem gereksinimleri de EA tarafından Origin platformundaki sayfasında listelendi. Dilerseniz hemen aşağıdan oyunun sistem gereksinimlerini inceleyebilir ve tüm bu deneyimi yaşayabileceğinizden emin olabilirsiniz.[/FONT]
[h=4]Battlefield 5 sistem gereksinimleri:[/h][FONT=&quot]İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
İşlemci (AMD): AMD FX-6350
İşlemci (Intel): Core i5 6600K
RAM: 8GB RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2GB
Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB
DirectX: 11.0 sürümü ile uyumlu ekran kartları ve eşdeğerleri
İnternet Bağlantısı Gereksinimleri: 512 KBPS veya daha hızlısı
Depolama alanı: 50 GB
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#71
[FONT=&quot]Geçtiğimiz günlerde tekrar elden geçirildiğini öğrenmiş olduğumuz Resident Evil 2 için şimdi de sistem gereksinimleri ortaya çıktı. Bu da, oyunun Steam platformu üzerinde açılan mağaza sayfası aracılığıyla gösterildi. Ayrıca, oyunun PC sürümünün Standart ve Deluxe pkaetlerinde bizlere sunulacak olan içerikler ile bu paketlerin fiyatlarını da böylece öğrenmiş olduk. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan asıl mevzuya geçelim.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[h=3]Resident Evil 2 oynamak için aşırı uç bir sisteminiz olması gerekmiyor[/h][FONT=&quot]Resident Evil 2 için paylaşılan sistem gereksinimlerine göz attığımızda bizlerden ortalama bir sistem istediğini görebiliyoruz. Oyunun Standart paketi 209 TL ile, Deluxe paketi ise 239 TL ile ön siparişe açılmış bir durumda. Eğer oyunun Standart sürümünü ön sipariş ile alırsanız Samurai Edge – Chris Model, Samurai Edge – Jill Model ve oyun için duvar kağıdı paketi elde ediyorsunuz. Deluxe sürümünün ön sipariş bonuslarında ise, Leon için Arklay Sheriff ve Noir kostümleri, Claire için Military, Noir ve Elza Walker kostümleri bulunuyor. Arıca, Samurai Edge – Albert Model, orijinal versiyon müzikler ve Standart paket bonuslarını elde edebiliyorsunuz.[/FONT]
[h=3]Minimum sistem gereksinimleri[/h]
 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit zorunlu)
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 2.70 GHz veya AMD FX-6300
 • Hafıza: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD Radeon R7 260x
 • DirectX: Sürüm 11
[h=3]Önerilen sistem gereksinimleri[/h]
 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit zorunlu)
 • İşlemci: Intel Core i7-3770 veya AMD FX-9590
 • Hafıza: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480
 • DirectX: Sürüm 11