Neler yeni

GTA 5 Hakkında önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#21
Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olmasını istediğimiz 8 söylenti

Sizin görmek istediğiniz özellikler neler peki?Grand Theft Auto VI söylentileri başladı artık, her ne kadar Rockstar Games hala Grand Theft Auto Viçin içerikler çıkarıyor olsa da. Söylentiler, tahmin edebileceğiniz üzere bayağı bir fazla, fakat bizim GTA 6 içerisinde görmek istediğimiz söylentiler de var. Bu yazımızı hazırlarken de, bu söylentiler arasında, GTA 6 içerisinde kesinlikle görmek istediğimiz söylentileri bir araya toparladık. Bizimle hemfikir olup olmadığınızı bilemiyoruz tabii. Bu sebeple, eğer hemfikir değilseniz veya sizin görmek istediğiniz başka içerikler varsa, bunları yorumlarda belirtebilirseniz seviniriz. Belki sesimizi Rockstar Games ekibi de duyar, belli mi olur?

8. GTA 6 içerisinde, serinin bütün şehirlerinin bulunması

Günümüz açık dünya oyunları arasında, ciddi anlamda büyük dünyalara şahit oluyoruz. Peki, aynı durum neden GTA 6 için de geçerli olmasın ki? Yani, Vice City, Liberty City ve daha nicesi, neden Grand Theft Auto VI içerisinde bizleri karşılamasın ki? Düşünsenize, seri içerisinde geçen bütün şehirler arasında istediğiniz gibi gezip tozabiliyorsunuz. Cidden, çok mükemmel olmaz mıydı? Eminiz ki, biz dahil bütün oyuncular, o eski Grand Theft Auto anılarını canlandırmak için, tek tek bütün şehirlerde dolanacaktır.
7. Nintendo Switch için de piyasaya sürülmesi

Yani, günümüz oyunlarının büyük bir kısmı sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına sahip olan oyuncular ile buluşuyor. Hazır Nintendo Switch ile, Nintendo tarafı donanım açısından da güçlü bir platform ortaya çıkarmış ve PlayStation 4 ile Xbox One da uzun süre piyasada duracakken, neden Nintendo Switch kullanıcıları da oyunu oynayamasın ki? Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Nintendo DS üzerinde de çıkışını gerçekleştirdiğinde, PlayStation Portable‘a göre daha farklı bir oynanışa sahipti. Konsolun özelliklerini kullanan oyun, daha eğlenceli bir haldeydi. Hazır Nintendo Switch de farklı ve eğlenceli bir yapıya sahipken, kesinlikle GTA 6 ile harika bir oynanış tecrübesi bizlere sunulabilir. Grafiklerden kısılır elbet muhtemelen, fakat zaten Nintendo kullanıcılarının grafikleri önemsediği falan yok.
6. Serinin ilk kadın kahramanı

Bunca zaman hep erkek ana karakterler ile oynamıştık oyunu ve bu sebeple, Grand Theft Autoserisinin oyunlarını oynarken, sürekli dünyaya bir erkek gözüyle bakmıştık. Peki, neden bir kadının gözüyle dünyayı görmeyelim ki? Geliştirici ekip tarafından GTA 5‘te her ne kadar organik olarak 3 erkek kahramanın uygun görüldüğü belirtilmiş olsa da, serinin gelecek yapımlarında bir kadın ana karakter görme ihtimalimizin de söz konusu olduğu belirtilmişti. Bakarsınız, Grand Theft Auto VIoynarken, dünyayı bir de bir kadın gözüyle tecrübe ederiz?
5. Ryan Gosling ve Eva Mendes

GTA serisi, oyuncuların olduğu kadar Hollywood yıldızlarının da ilgisini çekmeyi başarmış olan bir seri. Bunlara örnek olarak da Ray Liotta ve Michael Madsen gösterilebilir. Şimdi de, söylentilere göre Ryan Gosling ve Eva Mendes‘in, GTA 6 içerisinde karşımıza çıkma potansiyeli bulunuyor. Açıkçasını sorarsanız, biz böyle bir ihtimalin, olabilme potansiyelini sevdik. Hadi be Rockstar? Bir kıyak?4. Tam sanal gerçeklik desteği

Günümüzde bizleri en çok heyecanlandıran olaylardan biri de, sanal gerçeklik. Kabul, biraz sağlam bir sistem istiyor, fakat oyun tecrübesini ilahi seviyelere taşıyor. Grand Theft Auto VI ile birlikte bizlere tam sanal gerçeklik desteği sunulursa, alabileceğimiz oyun zevkini hayal edebiliyor musunuz? Bildiğiniz GTA dünyasında, tam bir Grand Theft Auto temalı bir hayat yaşama fırsatımız olacak bu sayede. Peki, sizce böyle bir tecrübeye bizim tepkimiz ne olur? Tabii ki, “Lütfen be Rockstar Games,çok mu şey istiyoruz sanki?” olur. O sanal gerçeklik buraya gelecek!
3. Tanıdık yüzlerin de tekrar gelmesi

Buna Niko Bellic, Carl ya da diğer bilinen adı ile CJ de dahil. Yahu, bütün o efsaneleri tekrar, daha büyük ve kapsamlı bir Grand Theft Auto oyununda görmek gibi ne olabilir başka? Biz, GTA 6‘da, Niko Bellic, CJ ve diğer bütün eski ana karakterlerimizi görme ihtimalimizde hayat bulduk. Elbette bir söylenti tabii, ama yine de umutlarımızın tavan yaptığı bir söylenti. Kim istemez Niko Bellic ile tekrar kaos yaratmayı yahu?

2. Grand Theft Auto VI içerisinde bir 70’ler teması

Yine içimizde bir şeyleri kımıl kımıl bir hale sokan söylentiye geldi sıra. Yeni GTA 6‘nın 70’ler temasına sahip olması, ciddi anlamda muhteşem olmaz mıydı? Fakat, böylesi bir oyunda Trevor‘ı belki görebiliriz, ama Franklin? Neyse, Franklin‘den bir şey olmaz gibi görünüyor. Yani, 80’lerde geçen Vice City‘i konu alan oyundan sonra, 70’lerde geçen bir Grand Theft Auto, her ne kadar birçok karakteri göremeyeceğimiz anlamına gelse de, yine de fazlasıyla heyecan veren bir söylenti.
1. Zaman yolculuğu

GTA 6 içerisinde eğer böyle bir özellik olursa, işte o zaman daha evvel bahsetmiş olduğumuz özelliklerin de mantığı olur. Diğer bütün karakterleri görebileceğimiz zamanlara ulaşabilecek olmamız, güzel bir ayrıntı olurdu aslında. 70‘ler dahil, bir sürü zaman diliminde geçecek hikayeler, CJ, Niko Bellicve daha nicesi karşımızda olacak, düşünsenize? Rockstar ekibi artık kesinlikle bir açıklama yapmalı ve bizleri tam olarak nasıl bir oyunun beklediğini anlatmalı. Daha şimdiden fena bir heyecan bastı bizi.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#22


GTA 6 için ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Rockstar Games‘in oyun dünyasına damga vuran serisi yeni oyunla ile yoluna devam etmeye hazırlanıyor.
Peki, GTA 6 ne zaman çıkacak ve nasıl bir oyun olacak? İşte tüm bilinenleri bir araya getiriyoruz.


İşte GTA 6 hakkında tüm bilinenler

GTA 6 haberleri ve sızan bilgileri uzun bir zamandır internette dolanıyor. Ama bunun öncesinde, biraz GTA 5 üzerinden gitmek gerekiyor. 2013yılında çıkan GTA 5, yeni oyun için de önemli bir yol gösterici olma potansiyeline sahip.Eylül 2013’te bizlerle buluşan GTA 5, inanılmaz bir başarı yakalamayı başarmıştı. Aslına bakarsanız halen internetin en ünlü oyunlarından biri konumunda. GTA Online üzerinde yapılan güncellemeler ve eklentiler, oyunun heyecanını en üst düzeyde tutmayı başardı.İlk 24 saatinde rekor kıran oyun, bu süre içerisinde 1 milyar dolarlık gelir sağlamayı da başarmıştı. İşte tüm bunların ışığında GTA 6 nihayet kendini belli etmeye başladı. Yine de hızımızı yavaşlatmamız gerekiyor çünkü Rockstar şu sıralar Red Dead Redemption 2‘nin çıkış süreci ilgileniyor. Bu yüzden uzunca bir süre daha resmi ağızlardan yeni oyun açıklamaları görmeyi beklemiyoruz. Ama bunun öncesinde ortaya çıkan bilgiler, bizlere ne bekleyebileceğimiz konusunda yol gösteriyor.GTA 6 hakkında ilk somut bilgi ise oyunun muhtemel seslendirme sanatçısı tarafından basına sızdırıldı. NeoGaf forumlarına düşen bilgiye göre, Tim Neff‘in paylaştığı CV’de ilginç bir detay göze çarpıyor. Neff, kısa bir zaman öncesine kadar Red Dead Redemption 2 ve GTA 6 için mo-cap çalışmalarına katılmış. Aşağıdaki görsel üzerinden de bu çok rahatlıkla görülebiliyor.Olayın ortaya çıkması ile çalışmalara katılan aktör ile doğal olarak iletişime geçildi. Sitedeki CV bilgileri hızla değiştirilken, Tim Neff söz konusu bilgilerin sahte olduğu konusunda açıklama yaptı.
Sadece yıllar öncesinde GTA 5 için çalıştığını belirten aktör, Red Dead Redemption 2 hakkında ise bilgi vermekten kaçındı. Her ne kadar taraflar oyunun geliştirme aşamasında olduğunu yalanlıyor olsa da GTA 5’in de aynı şekilde sızdırıldığını unutmamak gerekiyor. 2011 yılındabirçok aktör CV listelerinde yeni GTA oyununa yer vermişler ama bunu bir şekilde yalanlamışlardı.Şu sıralar yapım aşamasında olan GTA 6 oynamak için elbette beklememiz gerekiyor. GTA 5’in hemen ardından ön yapım aşamasına geçen oyun hakkında Rockstar patronu önemli açıklamalarda bulunmuştu. Peki, bu açıklamalar nasıldı?

Uzun süredir Amerikan Rüyası modelini benimseyen Grand Theft Autoserisi, ilk kez yeni şeyler deneyebilir. Bu da oyunun ülke dışına çıkması anlamına geliyor.
Daha önceleri GTA: San Andreas, GTA 4 ve GTA: Vice Cityile farklı bölgelere macerayı taşıyan Rockstar bu kez ülke dışına çıkarak tüketim kültürünü farklı noktalarda eleştirebilir.

GTA 6 hangi şehirde veya şehirlerde olacak?

GTA 4 ile Amerika Rüyası modelini mükemmele ulaştıran seri, bu kez ülkenin dışına çıkarak Tokyo’ya gidebilir. Bu büyük ve önemli bir ihtimal olarak göze çarpıyor. Eğer yurt dışına çıkılacaksa, Amerikan Kültürü’nü benimseyen bir ülke olan Japonya’ya gidilmesi ihtimaller dahilinde görünüyor.Üstelik bunu kafamızdan uydurmuyoruz. 2000’lerin başında çıkacak olan GTA: Tokyo son anda serinin yapımcıları tarafından iptal edilmiş ve rafa kalkmıştı. PlayStation 2 için çıkacak olan Japonya temalı GTA oyununun, bu kez yepyeni teknolojiler ile karşımıza çıkması hayli muhtemel bir seçenek.

Geçtiğimiz yıl Rockstar’dan istifa eden Leslie Benzies ise GTA planlarınıdaha önceleri açıklamıştı. Dan Houser’ın ardından en bilinen isimlerden biri olan Benzies, ellerindeki fikirlerin daha birçok GTA oyununa konu olacağını açıklayarak hepimizi sevindirmişti.
Tokyo dışındaki diğer bir seçenek ise farklı bir Amerika eyaletinde bulunmak. Evet, bazı yerlerde oyunun tüm ABD’de geçeceği söylense de, bizce bu ihtimal dahilinde olmayan bir seçenek. En fazla tıpkı, San Andreas‘ta olduğu gibi eyalet üzerinden ilerlenebilir.

GTA 6 ana karakteri kim olacak?


İşte en çok tartışılan noktalardan biri. Leslie Benzies uzunca bir süre GTA baş karakterlerinin kadın olması konusunda Rockstar’da araya taş koyan isimdi. Oyunun yapısının kadın ana karakteri kaldırmadığını ve Amerikan Rüyası konseptinin sadece erkek karakterlerle sağlanabileceği düşüncesi, yapımı bu noktaya sürüklemişti.Eh, artık firmada Leslie Benzies yok ve GTA 6 için şimdiden kadın karakter dedikoduları duymaya başladık. Üstelik oyunun ana karakterini seslendirecek kişinin de Eva Mendes olmadı gündeme geldi. Küba asıllı Amerikalı aktris, daha önceleri Daha Hızlı ve Daha Öfkeli filmiyle herkese ismini duyurmuştu.

GTA 6 ne zaman çıkacak?


GTA 6 çıkış tarihi ise halen büyük bir tartışma konusu olmuş durumda. Öncelikle şunu unutmamak gerekiyor. GTA Online halen güncelleniyor ve Rockstar bir diğer dev markası Red Dead Redemption’a odaklanmış durumda.Normal şartlar altında çoktan bir GTA 6 duyurusu alırdık ama öncelikle RDR 2’nin içeriklerinin bitmesi gerekiyor.Oyunun çıkış tarihi ise 2019 sonu veya 2020 başı olacaktır. Rockstar’ın 2018 ortasında oyunun ilk duyurusunu yapması bekleniyor. Tıpkı GTA 5 zamanında olduğu gibi, yeni yapımda da oyun içi teknolojileri gösteren bir duyuru fragmanı gelecektir

.
GTA 6 PC için gelecek mi? Veya gelmeyecek mi?

Oyunun PC çıkışı yine gecikecektir diye tahmin ediyorsanız, son yıllarda PC’nin büyük bir çıkışı bulunuyor. Hatta konsola özel bir oyun olan Destiny bile yeni oyunu Destiny 2 ile PC’ye de geliyor.Red Dead Redemption 2‘nin sadce konsola özel olması oyuncuları endişelendirmiş olsa da, duyuru zamanı büyük sürprizlere hazır olun deriz. GTA 6 sistem gereksinimleri de aynı şekilde ilerleyen süreçte paylaşılacaktır.Elbette bu yazı burada sona erdi sanmayın. GTA 6 ile yeni bilgiler paylaşıldıkça, bizler de bu bölümü güncelleyerek oyunun heyecanını had safhada tutmaya çalışacağız.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#23
Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olmasını istediğimiz 8 söylenti

Sizin görmek istediğiniz özellikler neler peki?


Grand Theft Auto VI söylentileri başladı artık, her ne kadar Rockstar Games hala Grand Theft Auto Viçin içerikler çıkarıyor olsa da. Söylentiler, tahmin edebileceğiniz üzere bayağı bir fazla, fakat bizim GTA 6 içerisinde görmek istediğimiz söylentiler de var. Bu yazımızı hazırlarken de, bu söylentiler arasında, GTA 6 içerisinde kesinlikle görmek istediğimiz söylentileri bir araya toparladık. Bizimle hemfikir olup olmadığınızı bilemiyoruz tabii. Bu sebeple, eğer hemfikir değilseniz veya sizin görmek istediğiniz başka içerikler varsa, bunları yorumlarda belirtebilirseniz seviniriz. Belki sesimizi Rockstar Games ekibi de duyar, belli mi olur?

8. GTA 6 içerisinde, serinin bütün şehirlerinin bulunması

Günümüz açık dünya oyunları arasında, ciddi anlamda büyük dünyalara şahit oluyoruz. Peki, aynı durum neden GTA 6 için de geçerli olmasın ki? Yani, Vice City, Liberty City ve daha nicesi, neden Grand Theft Auto VI içerisinde bizleri karşılamasın ki? Düşünsenize, seri içerisinde geçen bütün şehirler arasında istediğiniz gibi gezip tozabiliyorsunuz. Cidden, çok mükemmel olmaz mıydı? Eminiz ki, biz dahil bütün oyuncular, o eski Grand Theft Auto anılarını canlandırmak için, tek tek bütün şehirlerde dolanacaktır.
7. Nintendo Switch için de piyasaya sürülmesi

Yani, günümüz oyunlarının büyük bir kısmı sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına sahip olan oyuncular ile buluşuyor. Hazır Nintendo Switch ile, Nintendo tarafı donanım açısından da güçlü bir platform ortaya çıkarmış ve PlayStation 4 ile Xbox One da uzun süre piyasada duracakken, neden Nintendo Switch kullanıcıları da oyunu oynayamasın ki? Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Nintendo DS üzerinde de çıkışını gerçekleştirdiğinde, PlayStation Portable‘a göre daha farklı bir oynanışa sahipti. Konsolun özelliklerini kullanan oyun, daha eğlenceli bir haldeydi. Hazır Nintendo Switch de farklı ve eğlenceli bir yapıya sahipken, kesinlikle GTA 6 ile harika bir oynanış tecrübesi bizlere sunulabilir. Grafiklerden kısılır elbet muhtemelen, fakat zaten Nintendo kullanıcılarının grafikleri önemsediği falan yok.
6. Serinin ilk kadın kahramanı

Bunca zaman hep erkek ana karakterler ile oynamıştık oyunu ve bu sebeple, Grand Theft Autoserisinin oyunlarını oynarken, sürekli dünyaya bir erkek gözüyle bakmıştık. Peki, neden bir kadının gözüyle dünyayı görmeyelim ki? Geliştirici ekip tarafından GTA 5‘te her ne kadar organik olarak 3 erkek kahramanın uygun görüldüğü belirtilmiş olsa da, serinin gelecek yapımlarında bir kadın ana karakter görme ihtimalimizin de söz konusu olduğu belirtilmişti. Bakarsınız, Grand Theft Auto VIoynarken, dünyayı bir de bir kadın gözüyle tecrübe ederiz?
5. Ryan Gosling ve Eva Mendes

GTA serisi, oyuncuların olduğu kadar Hollywood yıldızlarının da ilgisini çekmeyi başarmış olan bir seri. Bunlara örnek olarak da Ray Liotta ve Michael Madsen gösterilebilir. Şimdi de, söylentilere göre Ryan Gosling ve Eva Mendes‘in, GTA 6 içerisinde karşımıza çıkma potansiyeli bulunuyor. Açıkçasını sorarsanız, biz böyle bir ihtimalin, olabilme potansiyelini sevdik. Hadi be Rockstar? Bir kıyak?4. Tam sanal gerçeklik desteği

Günümüzde bizleri en çok heyecanlandıran olaylardan biri de, sanal gerçeklik. Kabul, biraz sağlam bir sistem istiyor, fakat oyun tecrübesini ilahi seviyelere taşıyor. Grand Theft Auto VI ile birlikte bizlere tam sanal gerçeklik desteği sunulursa, alabileceğimiz oyun zevkini hayal edebiliyor musunuz? Bildiğiniz GTA dünyasında, tam bir Grand Theft Auto temalı bir hayat yaşama fırsatımız olacak bu sayede. Peki, sizce böyle bir tecrübeye bizim tepkimiz ne olur? Tabii ki, “Lütfen be Rockstar Games,çok mu şey istiyoruz sanki?” olur. O sanal gerçeklik buraya gelecek!
3. Tanıdık yüzlerin de tekrar gelmesi

Buna Niko Bellic, Carl ya da diğer bilinen adı ile CJ de dahil. Yahu, bütün o efsaneleri tekrar, daha büyük ve kapsamlı bir Grand Theft Auto oyununda görmek gibi ne olabilir başka? Biz, GTA 6‘da, Niko Bellic, CJ ve diğer bütün eski ana karakterlerimizi görme ihtimalimizde hayat bulduk. Elbette bir söylenti tabii, ama yine de umutlarımızın tavan yaptığı bir söylenti. Kim istemez Niko Bellic ile tekrar kaos yaratmayı yahu?

2. Grand Theft Auto VI içerisinde bir 70’ler teması

Yine içimizde bir şeyleri kımıl kımıl bir hale sokan söylentiye geldi sıra. Yeni GTA 6‘nın 70’ler temasına sahip olması, ciddi anlamda muhteşem olmaz mıydı? Fakat, böylesi bir oyunda Trevor‘ı belki görebiliriz, ama Franklin? Neyse, Franklin‘den bir şey olmaz gibi görünüyor. Yani, 80’lerde geçen Vice City‘i konu alan oyundan sonra, 70’lerde geçen bir Grand Theft Auto, her ne kadar birçok karakteri göremeyeceğimiz anlamına gelse de, yine de fazlasıyla heyecan veren bir söylenti.
1. Zaman yolculuğu

GTA 6 içerisinde eğer böyle bir özellik olursa, işte o zaman daha evvel bahsetmiş olduğumuz özelliklerin de mantığı olur. Diğer bütün karakterleri görebileceğimiz zamanlara ulaşabilecek olmamız, güzel bir ayrıntı olurdu aslında. 70‘ler dahil, bir sürü zaman diliminde geçecek hikayeler, CJ, Niko Bellicve daha nicesi karşımızda olacak, düşünsenize? Rockstar ekibi artık kesinlikle bir açıklama yapmalı ve bizleri tam olarak nasıl bir oyunun beklediğini anlatmalı.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#24

Rockstar Games şimdilik dikkatini yeni projelere vermeyi tercih ediyor.

Grand Theft Auto 5 piyasaya çıkalı 4 sene oldu, ancak bu zaman zarfında Rockstar’dan oyun için herhangi bir tek kişilik ek görev paketi gelmedi. Bu durum oyunun hayran kitlesini üzse de, Rockstar en azından şimdilik bu durumda bir değişiklik yapmayı düşünmediklerini açıkça söylüyor.Şirketin en büyük probleminin insan kaynağı olduğu ifade ediliyor. Red Dead Redemption 2 gibi büyük projeler üzerinde çalışan şirket, eldeki personelin ciddi kısmını bunlara ayırmış. Kalanların da GTA Online için yeni içerik üretmeye odaklandığı biliniyor. Çıktığından beri şirkete 1 milyar dolar kazandıran GTA Online, yönetim için altın yumurtlayan tavuk sayılıyor.Bununla birlikte Rockstar yönetiminin GTA 5 ana hikayesine tamamlanmış gözüyle baktığı da bir sır değil. Ancak yönetim gelecekte GTA 5 için yeni DLC yapma fikrini de tamamen rafa kaldırmamış. Fakat bunun için şimdilik bir planları olmadığını da açıkça söylüyorlar.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#25
Bu yıl GTA serisinin 20. yıl dönümü. Bu serüven bundan tam 20 yıl önce başladı ve GTA harika gelişimlerle evrimleşti. Bu 20 yıllık geçmişin yıl dönümünde; PS1 ve PC'deki mütevazı başlangıcından,
GTA 5'in şaşırtıcı derecede kalıcı satışına kadar, GTA'nın gelişimine ve bugünkü haline nasıl dönüştüğüne bir göz atalım.

GTA Evrimi

Grand Theft Auto serisi
(GTA Serisi) Grand Theft Auto III ile 3D'ye geçtiğinde gerçekten de ön plana çıkmış olmasına rağmen, o zamana kadar zaten başarılıydı. GTA, ilk günlerinden itibaren GTA 5'in serbest bırakılmasına ve sonraki dört yıllık başarıya dek, 20 yıllık geçmişi boyunca oyun dünyasının en etkili oyun serilerinden biri haline geldi. Açık dünya tasarımını ve oyun oynamasını yeniden tanımlamaya yardımcı oldu.
Bu 20 yıllık geçmişin yıl dönümünde; PS1 ve PC'deki mütevazı başlangıcından, Grand Theft Auto V'in şaşırtıcı derecede kalıcı satışına kadar,
GTA'nın gelişimine ve bugünkü haline nasıl dönüştüğüne bir göz atalım.

İsterseniz Videoyu da inceleyebilirsiniz;


GTA Serisi Video
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#26
Bu hafta GTA 5 Online'daki yenilikler. Artık başka yeni bir araç mevcut.
Rockstar, bu hafta Grand Theft Auto V'ye gelen en yeni içeriği açıkladı. Satın almak için yepyeni bir araç ile birlikte, GTA Online oyuncuları Cadılar Bayramı temalı indirimler ve bonuslar bulacaklar.

GTA 5 OnlineKoleksiyonunuza bu hafta ekleyebileceğiniz yeni sürüş ise, bir pistte veya suda bulunabilen şık ve renkli bir uçak olan Western Seabreeze. Elitas Travel'den bir tane satın alabilirsiniz Makineli tüfek ve bomba bölmesi gibi silahlarla birçok özelleştirme seçeneği imkanı sağlar.
Rockstar, geçen haftaki güncellemede tanıtılan yeni düşman modu olan Condemned'i oynamak için hala çift GTA $ ve RP teklif ediyor. Oyuncuların bu bonuslardan yararlanmak için 6 Kasım'a kadar zamanı var. O zamana kadar bir Cadılar Bayramı Oyun listesi de mevcuttur ve aşağıdaki modları içerir:
- Lost vs. Damned
- Slasher
- Beast vs. Slasher
- Come Out to Play
- Transform - Inferno Race
GTA Online'da sınırlı bir süre için satılan Cadılar Bayramı temalı ürünler de vardır. Oyuncular 6 Kasım'a kadar FränkenStange, Lurcher, LCC Sanctus ve Duke O'Death'i %25 indirim ile elde edebilirler.
Cadılar Bayramı ikramiyeleri ve indirimleri dışında Rockstar ayrıca 6 Kasım'a kadar Smuggler's Sell Missions ve Stockpile Adversary Mode için çift GTA $ ve RP, Bodyguards and Associates için ise çift GTA $ maaşı da sunuyor. Oyuncular ayrıca bu süre zarfında aşağıdaki öğrelere %25 indirimden sahip olabilecekler:
- Western Company Besra (Jet)
- Nagasaki Blazer Aqua (Special Vehicle)
- Hangar Custom Shop Add-On
- Progen GP1 (Super)
- Grotti Cheetah Classic (Sports Classic)
- HVY Insurgent (Off-Road)
- Lampadati Toro (Boat)
- All Melee Weapons
Son olarak, bu haftaki premium yarışı, Ruiner 2000'e odaklanan Drop Ship'dır. Katılan herkes üçlü RP alırken, ilk üç oyuncu büyük bir GTA $ ile ödüllendirilecek. Bu haftaki zaman denemesi ise Observatory. Hedef zamanını geçmeyi başaran oyuncular büyük bir GTA $ ve RP ödülü kazanırlar.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#27
Grand Theft Auto Online içerisinde Red Dead Redemption 2 dosyaları bulundu

Grand Theft Auto Online: The Doomsday Heist güncellemesi ile geldi bu dosyalar.Grand Theft Auto Online için geçtiğimiz günlerde oldukça çılgın bir güncelleme yayımlandı. Grand Theft Auto Online: The Doomsday Heist güncellemesi ile oyuna karada, havada ve suda giden arabalar eklendi, sırt roketi eklendi, yepyeni görevler ve çok daha fazlası eklendi. Şu an bu güncelleme ile gelen neredeyse tüm içerikler oyunculara sunuldu. Neredeyse dedik çünkü bu güncelleme ile GTA Online içerisine başka şeyler de eklendi ve bu şeyler şu an oyunculara sunulmadı. Başlığımızdan da anlayabileceğiniz gibi bu şeyler direkt olarak Red Dead Redemption 2 ile alakalı.Oyunun içerisine eklenen yeni dosyalara göre 2018 içerisinde, Red Dead Redemption 2 çıkmadan önce Grand Theft Auto Online içerisinde bir hazine avı etkinliği başlayacak. Bu etkinlikte yer alan oyunculara ise hem GTA Online, hem de Red Dead Online üzerinde kullanılabilecek özel bir silah verilecek. Tabii biz tahminen Red Dead Online diyoruz. Bu silah Red Dead Redemption 2 içerisinde de kullanılabilir. Peki, tüm bunları nereden biliyoruz?
Bir araştırmacı oyuncu ulan kişi, Grand Theft Auto Online: The Doomsday Heist ile oyuna eklenen dosyaları karıştırırken hazine sandığı modeli keşfetti. Bu hazine sandığı modelinin üzerinde ise Boles Overland Stagecoach Co. yazıyordu. Bilmiyorsanız hemen söyleyelim, Boles Overland Stagecoach Co.daha önce Red Dead Redemption 2 için yayımlanan videolarda görünmüştü. Peki, bu sandıktan ne çıkıyor? Tabii ki özel bir silah. Hem de altın kaplama.
Bahsettiğimiz bu yeni sandık ve silahın ortak açıklamasında ise direkt olarak, “Bazen intikam günde 6 kez servis edilen, genelde iki gözün tam ortasından alınan bir şeydir. Double Action Revolver Head Shot yarışına katılmak için Rockstar Games Social Club sistemine üye olun. Bu yarışı kazanırsanız GTA$ ve Red Dead Redemption 2 içerisinde bulunacak bir silahın özel sürümünü kazanın.” yazıyo
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#28
Aynı zamanda ücretsiz bir araba da...
Grand Theft Auto V herkesin noel tatilini kutluyor ve yeni güncellemesini sunuyor. En yeni GTA Online güncellemesinde San Andreas karlarla kaplandı. Ayrıca noelde bedava araçlar var. Hemen bir tane alabilirsiniz.

GTA V'in PS4, Xbox One ve PC'deki Festival Surprise etkinliğinin bir parçası olan San Andreas artık karla kaplı. Dahası, insanlara kartopu atabilirsiniz. Klavyenizdeki D-padde sola veya G'ye basarak bir kartopu alıp NPC'lere veya arkadaşlarınıza atabilirsiniz.

Buna ek olarak, Albany Hermes Muscle Car Noel gününde oyuna giren herkese açıktır, Thruster için 5 ücretsiz araç alabilirsiniz. Rockstar, daha önce, Noel arifesinde Krampus maskelerini dağıtacağını açıkladı. Tatil amaçlı giysiler ve maskeler de oyun içi mağazalardan satın alınabilir.

Güney San Andreas Süper Otomobillerde alabileceğiniz yeni bir araç da var. Benefactor Streiter olarak adlandırılan bu, "şık estetik ve 4x4 güç birleşimi" resimde görebilirsiniz.


[h=3]Benefactor Streiter[/h]

Rockstar daha önce GTA Online'ın mevcut Premium Stunt Race'inin H200 olduğunu açıkladı ve Sawmill için Time Trial'in noel gününe kadar olduğunu belirtti. 26 Aralık'ta, bu, Premium Stunt Race olarak Double Loop'a ve Time Trial olarak Cypress Flats'a geçiyor. Premium yarışmalara katılan herkes üç kat RP kazanacak ve ilk üç yarışmacısı büyük bir GTA $ ödülü alacak. Bu arada, Time Trial'de hedef zamanı yenenler için büyük bir GTA $ ve RP bonusu veriliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#29
[h=1]Grand Theft Auto Online için Overflod Autarch arabası ve Slasher oyun modu geldi[/h][h=2]Yeni bir araba, yeni bir mod ve yeni yıl hediyeleri Grand Theft Auto Online oyuncularını bekliyor.
[/h][FONT=&quot]
[FONT=&quot]Grand Theft Auto Online ile ilgili bu haberi yazarken[FONT=&quot], ilk Grand Theft Auto[/FONT] oyununun çıktığı günleri anımsadım bir anda. O zamanın[FONT=&quot] oyun dergileri,[/FONT] gelişmekte olan 3 boyutlu oyunların gündemi oluşturduğu zamanlarda, eski nesil grafikli, üstten arabaları gördüğümüz bir oyuna [FONT=&quot]9-10 puan[/FONT]verdiklerinde garipsemiştim. Bu zamanda,[FONT=&quot] iki boyutlu[/FONT], basit bir oyuna bu kadar puan verilir mi, diye. Hatta kızmış, merak edip oynamamıştım bile. [FONT=&quot]Grand Theft Auto 2[/FONT] çıktığında yine büyük ses getirince dayanamamış, fazla beceremesem de [FONT=&quot]deneyimleme[/FONT] imkanı bulmuştum. [FONT=&quot]10 senenin[/FONT] üzerinde bir zaman geçti, seri 3 boyutlu halini alıp, yeni çıkan pek çok oyuna fikir babalığı yaptı ve son oyunu Grand Theft Auto V’in bile çıkışının ardından yıllar geçmiş olmasına rağmen gündemde kalmayı sürdürüyor. İlk çıktığı zamanlardan, küçük ama [FONT=&quot]harika bir fikir[/FONT] olarak lanse edilişinden, [FONT=&quot]efsaneye[/FONT]dönüşeceğini tahmin etmek çok zordu açıkçası. Evet, haberimizde [FONT=&quot]GTA Online[/FONT] için gelen [FONT=&quot]yeni bir araç[/FONT], yeni bir [FONT=&quot]resmi mod[/FONT] ve karlı atmosferlere kavuşulacağımız,[FONT=&quot] yeni yıl[/FONT] etkinliklerinden bahsedeceğiz.[/FONT]

Oyuna eklenen yeni araba [FONT=&quot]Overflod Autarch. Oyunda kazanılabilen para kurundan,[FONT=&quot] 1.955.000 $[/FONT]değeriyle, [FONT=&quot]GTA Online[/FONT] modundaki en pahalı 9. otomobil konumunu alıyor. Gayet şık duran Overflod Autarch; harika dizaynı, yüksek kapasitesi, estetik eklentileriyle oyuncuların tercih edebileceği bir [FONT=&quot]süper araba[/FONT]. Ayrıca, oyunun [FONT=&quot]klasik modlarından[/FONT] Adversary Mode içinse yeni bir etkinlik eklenmekte, [FONT=&quot]Slashers[/FONT]. İki takım arasında geçen vahşi mücadeleye yeni bir soluk getirecek olan savaşlar ile Slasher ekibi[FONT=&quot] intikam için[/FONT] geri dönecek. Pala ve pompalı tüfekli Slasher üyeleri, termal görüşler ve el feneri ile donatılmış Hunted ekibinin peşinden, intikam hırsıyla ilerleyecekler. Tabii işler her an tersine de dönebilir. [FONT=&quot]Grand Theft Auto Online[/FONT] oyuncularının dikkatli olmalarında fayda var, her zamanki gibi. Bu modun oyunculara, 8 Ocak 2018 tarihine kadar iki kat [FONT=&quot]GTA doları ve RP[/FONT] vereceğini de hatırlatalım.[/FONT]
Yıl boyunca emek saf eden [FONT=&quot]Grant Theft Auto Online oyuncuları için, eski dönemlerde verilen hediyeleri ve yenileri de geri geliyor.[FONT=&quot] Kar yağışı[/FONT] altındaki dünyada, yılbaşı için özel hazırlanan hediyelere sahip olma şansı veriliyor. Grand Theft Auto VI, henüz ufukta dahi görünmezken, yeni etkinlikler ve özellikle [FONT=&quot]Grant Theft Auto Online[/FONT] için gelen yenilikler, bekleyişi uzatacak gibi bir izlenim edindiriyor. Bu arada firmanın sadece [FONT=&quot]GTA[/FONT] oyunlarıyla uğraşmadığını hatırlatmak isterim. Vahşi Batı’nın zorlu atmosferine geri döneceğimiz [FONT=&quot]Red Dead Redemption 2[/FONT]’nin de 2018 yılının ilk çeyreğinde, hayranlarıyla buluşması bekleniyor. GTA Online yeniliklerini devam ettire dursun, oyun dünyası açısından çok eğlenceli olacak 2018 senesi, bekleyip göreceğiz.[/FONT]
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#30
[h=1]Grand Theft Auto V, 2017 senesinin en çok para kazanan dijital oyunu oldu[/h][h=2]Rockstar Games ve Take-Two Interactive, Grand Theft Auto V ile çılgın başarılara koşmaya devam ediyor.
[/h][FONT=&quot]
İlk olarak 2013 senesinde [FONT=&quot]PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkışını gerçekleştiren Grand Theft Auto V, 2014 senesinde [FONT=&quot]PlayStation 4 ve Xbox One[/FONT] için, 2015 senesinde de PC platformu için çıkışını gerçekleştirmişti. Bu oyun, 2013 senesinden beri de ciddi anlamda başarılar yakalamaya devam ediyor. Öncelikle aradan [FONT=&quot]3-4 yıl geçmesine rağmen[/FONT] en çok satan video oyunları listesinden bir türlü inmeyen [FONT=&quot]GTA 5[/FONT], şimdi de yapılan yeni açıklamalara göre 2017 senesinin en çok para kazanan dijital video oyunu oldu. [FONT=&quot]SuperData[/FONT] ekibinden gelen açıklamalara göre oyun, 521 milyon dolar gelir elde etti.[/FONT]

[FONT=&quot]Grand Theft Auto V oyununu 9 milyon dolar fark ile Call of Duty: WWII takip etti. Ayrıca [FONT=&quot]2017 senesinde[/FONT] en çok para kazanan dijital oyunlar arasında [FONT=&quot]Call of Duty: WWII haricinde[/FONT], Call of Duty: Infinite Warfare ve Call of Duty: Black Ops III oyunları da bulunuyordu. Bu 3 Call of Duty oyununun toplam kazandırdığı para ise [FONT=&quot]GTA 5 oyununun tek başına[/FONT] elde ettiği kazancı neredeyse ikiye katlıyor. Çünkü SuperData açıklamalarına göre bu [FONT=&quot]üç Call of Duty oyunu[/FONT] toplamda 951 milyon dolar gelir sağladı.[/FONT]
Tabii ki [FONT=&quot]SuperData ekibinin ortaya koyduğu bu bilgiler, sadece araştırma temelli bilgiler. Yani [FONT=&quot]Rockstar Games ve Take-Two Interactive[/FONT] gibi ekiplerden gelen resmi açıklamalar şimdilik bulunmuyor fakat önümüzdeki haftalarda veya aylarda mutlaka [FONT=&quot]mali konular[/FONT] hakkında açıklamalar alabiliriz. Çünkü [FONT=&quot]Take-Two Interactive[/FONT], 7 Şubat 2018 tarihinde bir girişimciler konferansı düzenleyecek. Bu konferansta belki finansal raporlar yayımlanabilir.[/FONT]
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#31
[h=1]GTA 5 Redux modunun 1.3 güncellemesi, kaliteyi daha da arttırıyor[/h][h=2]Oyunu daha da gerçekçi bir hale getiren GTA 5 Redux modunun 1.3 sürümü, bizlerle.
[/h][FONT=&quot]
[FONT=&quot]Grand Theft Auto V, uzun süredir biz oyunculara keyifli dakikalar yaşatmayı başarmış bir yapım bildiğiniz üzere. Her ne kadar [FONT=&quot]GTA 5[/FONT]‘in geliştirici ekibi izin vermiyor olsa da, oyunun hayran kitlesi, oyun için mod çıkarmaktan vazgeçmedi hiç. Bu, oyun için çıkarılan modlardan bir tanesi de, [FONT=&quot]GTA 5 Redux[/FONT] isimli bir mod. Kendisi, [FONT=&quot]oyundaki[/FONT] gerçekçiliği güçlendirmesi ile bilinir. Haberimize konuk olan bu modun, artık yeni sürümü olan 1.3 de, biz oyuncuların beğenisine sunulmuş bulunmakta.[/FONT]

[FONT=&quot]GTA 5 için sunulmuş olan modun yeni sürümü, bizlere, modun önceki sürümüne göre daha fazla gerçekçilik sunan [FONT=&quot]GTA 5 Redux 1.3[/FONT]‘ün oyunda neler değiştirdiğini merak edenler de olabilir tabii. [FONT=&quot]Grand Theft Auto V[/FONT] için yayımlanmış olan mod, oyundaki hemen hemen her şeyin gerçekçiliğini geliştiriyor diyebiliriz. [FONT=&quot]Buna[/FONT] örnek olarak, ateş, patlama, duman, parçacık efektleri ve daha fazlasını da gösterebiliriz. Sadece görsel açıdan geliştirmeler de sunmuyor elbette mod. Aynı zamanda, fizik konusunda da birtakım geliştirmeler bulunuyor modun içerisinde.[/FONT]
[FONT=&quot]GTA 5 Redux isimli modun son sürümü olan 1.3 ile gelen değişikliklerde de karşımıza çıkan NPC fizikleri de, modun sağladığı görsel şölenden biri olarak gösterilebilir. [FONT=&quot]NPC[/FONT] fiziklerinin yanı sıra, [FONT=&quot]%100[/FONT]olarak değiştirilmiş hava durumu dosyaları, oyun içerisindeki hemen hemen her türlü doku ve oyun içi efektler de, mod ile iyileşen özellikler arasında bulunuyor. Mod hakkında[FONT=&quot] daha detaylı bilgi edinmek[/FONT], indirmek veya [FONT=&quot]bilgisayarınıza indirip oyununuza kurmak için[/FONT], [FONT=&quot]buraya[/FONT] tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sayfasını takip edebilirsiniz.[/FONT]
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#32
[h=1]Grand Theft Auto Online için yeni vergi iade dönemi geliyor[/h][h=2]Sakın kaçırmayın, çok güzel oyun içi paralar geri geliyor.
[/h][FONT=&quot]
Sevilen oyun [FONT=&quot]Grand Theft Auto Online için vergi iade dönemi geldi çattı. Yıl boyunca [FONT=&quot]San Andreas[/FONT]şehrinde yaşanan nüfus artışı kutlanıyor. Oyuncular yıl boyunca [FONT=&quot]harcadıklarını[/FONT] güzel bir [FONT=&quot]geri dönüşle[/FONT]kazanacaklar. Vergilerin iade alınması için yapılması gereken ise çok basit, [FONT=&quot]GTA Online[/FONT] oyununa bir kere girmek yetecek ama sadece [FONT=&quot]kısıtlı bir süre[/FONT] için.[/FONT]

Öncelikle belirtelim, oyunda kazanılacak vergi [FONT=&quot]iadesininhttps://leadergamer.com.tr/gta-5-en-cok-para-kazanan-oyun/ değeri tam [FONT=&quot]250 bin[/FONT] GTA Doları. Bunu oyun içi para olarak kazanmak için ise [FONT=&quot]16 Şubat 2018[/FONT] ile [FONT=&quot]26 Şubat 2018[/FONT] tarihleri arasında [FONT=&quot]Grand Theft Auto Online[/FONT] girişi yapmanız yeterli olacak. Bir güzel haber daha verelim; bu tarihler arasında, oyunda harcayacağınız tüm masraflarınız, [FONT=&quot]yüzde 10[/FONT] oranında [FONT=&quot]geri iade[/FONT] edilecek. Ayrıca, sürecin bitimiyle birlikte [FONT=&quot]yeni indirim[/FONT] ve geri ödeme etkinliklerin geleceğini de belirtelim.[/FONT]
Satışlarındaki başarının ve mikro ödeme içeriklerine rağmen sevilmelerinin sırları sorulduğunda, [FONT=&quot]Grand Theft Auto geliştiricileri, paralıların yanında bol bol ücretsiz içerik [FONT=&quot]verdiklerinden[/FONT]bahsetmişlerdi. İyi bir oyun yapıldığında, eğer oyun [FONT=&quot]eğlence ve rekabet[/FONT] ortamı sağlıyorsa, oyuncuların ödeme yapmaya devam ettikleri söyleniyordu oyunun geliştiricileri tarafından. Şimdi de görüldüğü üzere [FONT=&quot]GTA Online[/FONT] için ücretsiz hediye vakti. Ödeme alma ve geri verme işini gerçekten iyi yapıyor [FONT=&quot]Grand Theft Auto Online[/FONT] oyunu. Oyunun hayranları zaten fırsatı kaçırmayacaktır ama biz yine de hatırlatmadan geçmeyelim.[/FONT]
[FONT=&quot]Grand Theft Auto Online, 30 oyuncunun çevrim içi oynayabileceği dinamik, sürekli gelişen [FONT=&quot]bir Grand Theft Auto evrenidir. Tüm mevcut oynanış yükseltmeleri ve oyunun ilk çıkışından beri sunulan tüm içerik GTA 5 ile birlikte verilir. Kendi [FONT=&quot]suç imparatorluğunuzun CEO’su olmak için kaçakçılık yaparak veya bir motosiklet kulübü kurup sokakların hakimi olarak üst sıralara tırmanın. İş birliğine dayalı karmaşık “[FONT=&quot]Soygunlarda” becerilerinizi gösterin veya adrenalin dolu “[FONT=&quot]Yarışlara” katılın. Benzersiz Adversary mode’larda ([FONT=&quot]Rakip modlarında) yarışın ya da kendi içeriğinizi oluşturun ve [FONT=&quot]Grand Theft Auto Topluluğunda paylaşın.
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#33
Southern San Andreas Super Sports Series'in ikinci haftası. Bakalım bu hafta PS4, Xbox One ve PC için GTA Online'da neler var.
[h=3]GTA 5: GTA Online[/h]Rockstar, Grand Theft Auto V için yeni bir içerik grubu oluşturdu. Bu, Rockstar'ın GTA Online için yarış temalı güncellemelerinin büyük sezonu olan Southern San Andreas Super Sports Series(Güney San Andreas Süper Spor Serisi) nin ikinci haftasını işaret ediyor. Bu sefer geliştirici, çevrimiçi modda yeni bir çift araç daha ekledi ve oyun içi yeni indirimlerden oluşuyor.
Bu hafta iki yeni araba GTA Online'a geliyor. Birincisi, oyuncuların Legendary Motorsport'tan alabileceği şık Pegassi Tezeract. Ekran görüntülerinde her iki araca da bir göz atabilirsiniz.

[h=3]GTA Pegassi Tezeract[/h]

Yeni araçların üzerinde, Rockstar geçen hafta GTA Online güncellemesinde sunulan yeni multi-lap yarışları Hotring Circuit'den alabileceğiniz bonusları genişletti. Oyuncular, 2 Nisan boyunca modu oynayarak çift GTA $ ve RP kazanmaya devam edecekler. Oyuncular, 2 Nisan boyunca modu oynayarak çift GTA $ ve RP kazanmaya devam edecekler. Buna ek olarak, Özel Kargo Satışları bu hafta iki kat fazla GTA $ değerinde. Bodyguards ve Associates çift GTA $ maaşları kazanacak.
Bu haftaki indirimlerden bazıları bir kez daha araçlara odaklanıyor ve bazı yeni depolama tesislerinden tasarruf etmenizi sağlıyor. Oyuncular ayrıca motorları, üniformaları, spoilerları ve daha fazlası dahil olmak üzere otomobilleri için bir dizi kişiselleştirme parçasından da tasarruf edebilirler. Aşağıda indirimli ürünlerin tam listesini bulabilirsiniz.
Bu haftaki Premium Race, Steeplechase'dir. Katılan herkes üçlü RP alırken, ilk üçte bitirenler büyük bir GTA $ kazanırlar. Haftanın Time Trial'i ise Del Perro Pier. Hedef zamanı yakalayan en iyi oyuncular güzel bir GTA $ ve RP ödülü alacak.
Bu Haftanın GTA Online İndirimleri
Özellikler
- Fort Zancudo Hangar A2 -- % 50 indirim
- Special Cargo Warehouses -- % 50 indirim
- Smoke Tree Road Bunker -- % 35 indirim
- Arcadius Business Center -- % 30 indirim
- Aquarius Yacht -- % 30 indirim
- FH-1 Hunter (Silahlı Helikopter) -- % 50 indirim (Hemen Al ve Ticaret Fiyatı)
Araç Yükseltmeleri
- Exhausts (JATO dahil) -- % 25 indirim
- Liveries -- % 25 indirim
- Engines -- % 25 indirim
- Turbo -- % 25 indirim
- Brakes -- % 25 indirim
- Transmission -- % 25 indirim
- Spoilers -- % 25 indirim
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#34
Lindsay Lohan, Studio Rockstar Games'in Grand Theft Auto V'deki bir karaktere izinsiz olarak kendi tarzını kullandığını iddia ettiği Take-Two Interactive'e karşı açılan dava için temyizi kaybetti.
[h=3]Lindsay Lohan GTA Davası[/h]

Lindsay Lohan, Studio Rockstar Games'in Grand Theft Auto 5'deki bir karaktere izinsiz olarak kendi tarzını kullandığını iddia ettiği Take-Two Interactive'e karşı açılan dava için temyizi kaybetti. Dava, ilk olarak 2016 yılında reddedilmişti, çünkü video oyunlarındaki kişileri parodi yapmak yasaldır.
Oybirliği ile yapılan oylamada, bir New York eyaleti temyiz mahkemesi, oyunun tasvirlerinin "kültürel yorumdan başka bir şey" olmadığını ve Take-Two'un Lohan'a zarar vermediğini açıkladı. Yargıç Eugene Fahey, söz konusu GTA 5'teki karakterin Lacey Jones, özellikle oyuncuya atıfta bulunmayan genel olarak yirmili yaşlarda bir kadını tasvir ettiğini söyledi.
Fahey mahkeme kararında "Değiştirilen şikâyetin uygun şekilde reddedildiği sonucuna vardık, çünkü sanatsal görseller belirsiz, davacı olarak makul bir şekilde tanımlanamayan modern, sahilden giden genç bir kadının tarzının, görünüşünün ve kişiliğinin hicivsel ifadeleridir." diye yazdı.
Ayrı bir kararda, mahkeme ayrıca, benzerliğinin başka bir karakter için kullanıldığını iddia eden gerçek televizyon dizisi Mob Wives'ın yıldızı olan Karen Gravano'dan Take-Two'a karşı benzer iddiaları da reddetti.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#35

[h=2]GTA 5 kazandırdığı para açısından tüm sinema filmleri, kitaplar ve müzik albümlerini geride bıraktı.[/h]Rockstar’ın 2013’te piyasaya çıkan Grand Theft Auto 5 oyunu, tüm zamanların en başarılı medya ürünü olmayı başardı. 90 milyon satış adedine ulaşan oyun, Rockstar’a 6 milyar dolar brüt gelir sağladı.
GTA 5, sağladığı bu gelir ile Star Wars ve Avatar gibi dev markaları geride bıraktı. Avatar 237 milyon dolar bütçesiyle yapımcısına 2,8 milyar dolar gelir sağlarken, GTA 5’in yapımında 265 milyon dolar harcandı. GTA 5’e en yakın oyun ise 26.5 milyonluk satış ile Call of Duty: Modern Warfare 3 oldu.
Grand Theft Auto 5’in platformlara göre satış dağılımı ise bir hayli ilginç. 90 milyon GTA 5’in %32,8’i PlayStation 3 platformunda satılmış.

PC platformunda yalnızca %2,1’lik bir orana ulaşmış olması ise bir hayli şaşırtıcı. Oyunun PC sürümünün çok daha geç piyasaya çıkmasının bu düşük oranda payı olduğunu tahmin ediyoruz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#36
Bu hafta PS4, Xbox One ve PC için GTA Online'da hangi yenilikler var? İşte GTA Online'daki "Contraband Week" de tüm satışlar, etkinlikler ve daha fazlası.
[h=3]GTA Online[/h]

Rockstar, bu haftaki tüm yeni satış, etkinlik ve GTA Online için çift XP fırsatlarını açıkladı ve çok şey var. Şimdi Rockstar'ın "Contraband Week" dediği şeyin bir parçası olarak 16 Nisan'a kadar tüm Gunrunning Sell görevleri için çift GTA $ ve RP kazanabilirsiniz.
Ayrıca, Target Assault yarışları aynı anda çift GTA $ ve RP ödeyecek. Bu, sadece bu ay piyasaya sürülen yarış ve çekim özelliklerine sahip yeni bir mod.
Satış açısından, Warstock Cache & Carry mağazası araçlar ve yükseltmeler gibi şeylerde güzel indirimler sunuyor. Buna ek olarak, bunker ve bunker yükseltmeleri satışa sunulurken, Legendary Motorsport, 16 Nisan'a kadar Pfister Neon ve Overflod Autarch arabalarının yüzde 25'ini sunuyor. Rockstar'ın blogunda belirtildiği gibi, bu haftanın indirimlerinin tam bir özetini aşağıda görebilirsiniz.
Diğer yandan, bu haftanın Premium Race "The Loop", Time Trial ise "Great Ocean Highway" dir. Her zamanki gibi Premium Race'da ilk üçte tamamlayanlar GTA $ kazanacak ve bitiren herkes üçlü RP alacak. Time Trial için, zamanı geçenler başarıları için GTA $ ve RP'nin bir payını alacaktır.
İleriye baktığımızda Rockstar, yeni bir mod olan Vespucci Job'un önümüzdeki hafta GTA Online'a geleceğini duyurdu. Bu modda, küçük Weeny Issi Classic otomobilindeki oyuncular, LSPD takım arabalarındaki diğer oyunculardan kaçmaya çalışacak. Buna ek olarak, Rockstar önümüzdeki haftaki oyuna Vapid Flash GT spor arabası ve Sea Sparrow chopper formunda yeni araçlar ekliyor.
GTA Online İndirimleri:
WARSTOCK CACHE & CARRY
- Mobile Operations Center Cabs – % 30 indirim
- Mobile Operations Center Bays – % 30 indirim
- Mk II Weapon Upgrade – % 25 indirim
- Vom-Feuer Anti-Aircraft Trailer – % 25 indirim (Hemen Al ve Ticaret Fiyatları)
- HVY APC – % 25 indirim (Hemen Al ve Ticaret Fiyatları)
- BF Dune FAV – % 25 indirim (Hemen Al ve Ticaret Fiyatları)
- Declasse Weaponized Tampa – % 25 indirim (Hemen Al ve Ticaret Fiyatları)
- HVY Nightshark – % 25 indirim
BUNKERS & UPGRADES
- Farmhouse Bunker – % 50 indirim
- Thomson Scrapyard Bunker – % 45 indirim
- Smoke Tree Road Bunker – % 40 indirim
- All Bunker Upgrades – % 30 indirim
- All Bunker Renovations – % 30 indirim
LEGENDARY MOTORSPORT
- Legendary Motorsport'un en iyi otomobillerinden ikisi de bu hafta satışa sunuldu - 16 Nisan'a kadar hem Pfister Neon'da hem de Overflod Autarch'da % 25 indirim aldı.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#37

[h=2]Daha heyecanlı bir Los Santos deneyimi için bu modlara bir göz atın deriz.[/h]GTA 5 yayınlanalı neredeyse 5 yıl oluyor. Rockstar Games’in epik açık dünya aksiyon/macera oyunu, bu süre içinde birden fazla nesle konuk etti. Çıkışından sonra yayınlanan Online modu ile de ömrü birkaç yıl daha uzatıldı.
GTA 5 günümüzde hala en çok oynanan oyunlardan biri ve sadece online modundan da bahsetmiyoruz. Oyuncular GTA 5’in tek kişilik modunda bile saatlerce yapabilecek bir şeyler bulabiliyor. Oyunun sahip olduğu devasa mod topluluğu da bunun başlıca sebeplerinden biri.
GTA 5 için bugüne kadar yüzlerce mod yayınlandı. Oyunun grafiklerini baştan aşağı yenileyen dev paketlerden, ufak tefek kozmetik değişiklikler yapan scriptlere kadar dev bir mod kütüphanesi GTA 5 oyuncularının hizmetinde. Biz de bu yazımızda ilginizi çekebilecek farklı GTA 5 modlarını listeledik.
[h=3]Grand Theft Space[/h]Oyuncuyu Los Santos’un güneşli sahillerden alıp uzayın derinliklerine fırlatan Grand Theft Space modu, tam fonksiyonel bir uzay aracına ve keşfedilebilir 11 gezegen ve 3 uyduya sahip. Sürekli gelişmekte olan Grand Theft Space modu şu anki haliyle bir Mass Effect olmasa da, oyunculara ufak da olsa bir uzay macerası yaşatıyor.

[h=3]Natural Vision Remastered[/h]GTA 5’in grafiklerinin kendine has bir güzelliği olsa da, oyun için pek fotorealistik demek mümkün değil. Natural Vision Remastered modu da oyunculara aradıkları gerçekçi grafikleri sunmayı hedefliyor. Oyunun görsel tasarımını baştan aşağıya değiştiren bu mod, Razed adındaki yaratıcısı tarafından 1200 saati aşkın bir sürede geliştirildi.

[h=3]Project London[/h]Bir başka grafik modu olan Project London, güneşli Los Santos şehrini Londra’nın yağmurlu atmosferi ile değiştirmeyi hedefliyor. Hala geliştirme aşamasında olan modun yaratıcısı KieranMerrilees, adım adım Londra’nın ünlü binalarını ve tarihi yapılarını oyuna ekliyor.

[h=3]LSPDFR[/h]GTA 5 genellikle oyuncuyu polisler ile karşı karşıya getiriyor. Peki ya oyuncu bir polis olmak isterse? İşte orada devreye LSPDFR modu giriyor. LSPDFR modu ile polis telsizlerini dinleyip çatışmalara polislerin yanında katılabilir ve yüksek hızlı araç takiplerinde yer alabilirsiniz.

[h=3]Funny Vehicles Pack[/h]GTA 5’te herkese ve her zevke uygun bir araç var. Tabii zevkiniz gerçekçiyse. Eğer değilse de merak etmeyin, Funny Vehicles modu tahmin edebileceğiniz her çeşit absürt aracı oyuna ekliyor.

[h=3]Superhot Mod[/h]Superhot, zamanın oyuncu ile paralel hareket ettiği oldukça farklı bir FPS oyunu. Superhot modu ise aynı mekaniği GTA 5’e ekliyor. Superhot modunda silahlı çatışmaların ne denli fonksiyonel olduğu tartışılır. Ancak bu ilginç yaklaşımın oyuna yeni bir hava katacağı su götürmez bir gerçek.

[h=3]Gang and Turf[/h]Lucas Vinicius tarafından geliştirilen Gang and Turf, oyunun sahip olduğu en eski modlardan biri, ancak günümüzde hala yoğun ilgi görüyor. Bunun başlıca sebebi ise oyuncuların GTA: San Andreas’tan alışık olduğu çete savaşı mini oyununu GTA 5’e eklemesi. Gang and Turf modu oyunculara kendi çetelerini ve çete araçlarını sunuyor. Gerisi ise kaotik bir çete çatışması.

[h=3]Marlowe Valley[/h]Gerçek bir organize suç lideri gibi hissetmek isteyenler için Franklin’in nezih bir mahalledeki ufak evi pek yeterli olmayabilir. Daha egzotik bir deneyim arayanlar için Marlowe Valley modunu tavsiye ediyoruz. 30 araç kapasiteli, birden fazla helikopter pistine sahip, silahlı güvenliği bulunan bu devasa mansiyon aradığınız deneyimi size sunabilir.

[h=3]Ped Riot[/h]Hiç kimse GTA 5’i kanunlara uyan örnek bir vatandaş gibi oynamıyor. Oyuncular sürekli yasa dışı aktivitelere dahil oluyor. Yolda yürüyen NPC’lere saldırmak da bu aktivitelerden biri. Ancak kendini savunamayan NPC’lerden sıkıldıysanız, her yayaya bir silah veren Ped Chaos modunu yükleyebilirsiniz. Emin olun karşıdan karşıya geçmeye çalışan birine saldırmak eskisi kadar kolay olmayacak.

[FONT=&quot]Poke Ballhttps://www.gta5-mods.com/weapons/pokeball-pokemon[/FONT]
Pokemon ve GTA dünyanın en büyük oyun serilerinden ikisi. Haliyle bu iki serinin bir şekilde harmanlanması kaçınılmazdı. GTA 5’in Poke Ball modu da tahmin edebileceğiniz gibi Pokemon mekaniklerini GTA dünyasına dahil ediyor. 6 adet poke topuna sahip olan oyuncu, bu toplar ile NPC’leri yakalayıp kendi yanında savaşmaya zorlayabiliyor.

[h=3]Army at Five Stars[/h]Önceki GTA oyunlarında oyuncu 5 yıldız aranan seviyesine ulaştığında takibe ABD ordusu da dahil oluyordu. GTA 5’te bu seviye, SWAT ve FIB birlikleri ile değiştirilmiş. Ancak Army at Five Stars modu, ordu birimlerini oyuna yeniden dahil ediyor.

[h=3]Reaper mod[/h]Los Santos’ta gezinirken mutlaka gökyüzünde turlayan zeplinleri görmüşsünüzdür. Reaper mod, adından da anlaşılabileceği gibi bu zeplinleri Mass Effect serisinin devasa Reaper gemileri ile değiştiriyor.

[h=3]Raven Rock[/h]Raven Rock modu, haritaya aynı isimde yeni bir ada ekliyor. Ancak bu adayı elinizi kolunuzu sallayarak gezmeden önce adada konumlanmış ordu birliklerine dikkat etmenizi öneririz.

[h=3]Yeni garajlar[/h]GTA 5’in belki de en sinir bozan yanlarından biri, araçlarınızı depolayacak garaj sayısının yetersiz olmasıydı. Neyse ki Single Player Garage ve Extra Singleplayer Garages modları sayesinde haritanızdaki garaj sayısı birkaç katına yükselecektir.

[h=3]Knight Rider[/h]80’lerin kült polisiye dizisi Knight Rider’ı izlediyseniz, bir noktada dizinin meşhur konuşan aracı KITT’e sahip olmayı aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz. GTA 5’in Knight Rider modu size bu fırsatı sunuyor. Bu mod ile Los Santos sokaklarında KITT ile gezebilir, iki teker üzerinde turlayabilir ve KITT’in konuşmalarını dinleyebilirsiniz.

[h=3]Open All Interiors[/h]GTA 5’in ana hikayesini takip ettiyseniz oyunun sizi bazı eşsiz iç mekanlara gönderdiğini fark etmişsinizdir. Ancak normal şartlar altında ilgili görevleri bitirdikten sonra bu mekanlara dönmek mümkün değil. Open All Interiors modu bu engelleri kaldırıp dilediğiniz zaman bu mekanlara geri dönmenize olanak sağlıyor.

[h=3]Simple Passenger[/h]Los Santos’un uçsuz bucaksız yollarında tek başınıza seyahat etmekten yoruldunuz mu? O zaman otostop çekmeyi deneyin. Simple Passenger modu sayesinde herhangi bir araca, sürücüsünü dışarı atmadan binebilirsiniz. Aracın içindeyken dilerseniz sürücü için bir hedef noktası belirleyin, dilerseniz de kontrolü tamamen sürücüye bırakın.

[h=3]Benzin sistemi[/h]Los Santos sokaklarında benzin istasyonları ile karşılaşabilirsiniz ancak normal şartlarda bu istasyonlardan aracınıza benzin dolduramazsınız, zira GTA 5’te benzin bitmesi diye bir kavram yok. Ancak Fuel Script ile aracınıza bir benzin sayacı ekleyebilir ve bu sayaç azaldığında yakıtınızı benzin istasyonlarında tazeleyebilirsiniz.

[h=3]Gravity Gun[/h]Half Life 2’nin meşhur yer çekimi silahı, Gravity Gun modu ile GTA 5’te kendine yer buluyor. Yapmanız gereken tek şey yer çekimi silahı ile nişan alıp E tuşuna basmak.

[h=3]Nice Fly[/h]Los Santos tam olarak Metropolis olmasa da, Nice Fly modu ile şehrin semalarında Superman gibi uçmak mümkün. Üstelik havada kalmak için bir uçak çalmanıza da gerek yok.

[h=3]Portatif radyo[/h]Araç radyosu, GTA oyunlarının vazgeçilmez özelliklerinden biridir. Her ne kadar GTA oyunları birbirinden iyi radyo istasyonlarına sahip olsa da, bu radyoları dinlemek için bir araç içinde olmak şart. Mobile Radio modu ise GTA 5’in sunduğu radyoları yaya halinde dinlemenizi sağlıyor.

[h=3]Özel plaka[/h]GTA 5 oynayan herkesin oyunda favori bir aracı vardır. Özellikle otomobil tutkunları, favori araçlarını kişisel zevklerine göre modifiye etmekten büyük zevk alır. Ancak GTA 5 araçlarının plakaları normal koşullarda değiştirilemiyor. Customize Plate adlı ufak bir mod bu sorunu çözüyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#38
Grand Theft Auto 5'in Eylül 2013'te piyasaya sürülmesinden sonra yaklaşık 5 yıl ve 90 milyon kopyanın ardından, geliştirici Rockstar Games bugün açık dünya oyununun "yeni" versiyonunu yayınladı.
[h=3]GTA 5: Premium Online Edition[/h]

Grand Theft Auto 5'in Eylül 2013'te piyasaya sürülmesinden sonra yaklaşık 5 yıl ve 90 milyon kopyanın ardından, geliştirici Rockstar Games bugün açık dünya oyununun "yeni" versiyonunu yayınladı. 85 dolarlık GTA 5: Premium Online Edition, ana oyunu, GTA Online'ın güncel bir sürümünü ve Criminal Enterprises Starter Pack'i içeriyor.
Bu paket, GTA $ 'da 1 milyon dolar ile birlikte gelir, mülkler, silahlar, araçlar ve iş yerleri konusunda yardımcı olacak işler gibi (aşağıdaki tam listeyi görebilirsiniz). The Criminal Enterprises Starter Pack ise aylardır mevcut. Zaten GTA 5'iniz varsa, başlangıç paketini 40 $ karşılığında kendiniz alabilirsiniz.
PS4, Xbox One ve PC için fiziksel ve dijital mağazalarda satışa sunulacak olan GTA 5'in yeni versiyonunun GTA Online'a odaklanması sürpriz değil. Çevrimiçi mod, mikro ödemeleri hala çok ve fazla para çekerek, son derece popüler olmaya devam ediyor.
GTA Online'nı bu kadar popüler yapan şeyin bir parçası, Rockstar'ın güncellemeleri yayınlamaya ve satışları düzenli olarak yapmaya devam etmesi. GTA V için hiçbir tek oyunculu DLC piyasaya sürülmemiş olsa da, GTA Online, tümü özgür olan bir dizi zengin içerikli güncellemeyi memnuniyetle karşıladı. Bunlar; The Doomsday Heist, Gunrunning, Bikers ve Smuggler's Run gibi şeyler.
Criminal Enterprises Starter Pack İçeriği:
Özellikleri:
Maze Bank West Executive Office
Paleto Forest Gunrunning Bunker
Senora Desert Counterfeit Cash Factory
Great Chaparral Biker Clubhouse
1561 San Vitas Street Apartment
1337 Exceptionalists Way 10 Car Garage
Araçlar:
Dune FAV
Maibatsu Frogger
Enus Windsor
Obey Omnis
Coquette Classic
Turismo R
Pegassi Vortex
Huntley S
Western Zombie Chopper
Banshee
Silahlar, Kıyafetler ve Dövmeler:
Compact Grenade Launcher
Marksman Rifle
Compact Rifle
Stunt Race & Import / Export Outfits
Biker Tattoos
Eğer GTA Arabaları ve Araçlarını görmek isterseniz GTA 5 Araçları konumuza göz atabilirsiniz. GTA 5 indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
GTA 5 İndir
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#39
Trap Door olarak adlandırılan yeni bir Adversary modu artık mevcut. Rockstar, Grand Theft Auto V için yeni bir içerik sundu.
[h=3]GTA 5 Trap Door[/h]

Rockstar, Grand Theft Auto V için yeni bir içerik sundu. Oyun içi bonuslar ve indirimlerden oluşan yeni bir seçimle birlikte, geliştirici, PS4, Xbox One ve PC'de oynanabilecek olan, Trap Door adlı GTA Online için yeni, battle royale esinli bir Adversary modu başlattı.
Trap Door, takımları maç boyunca "hızla" daralan yüzen bir platformda birbirleri ile karşı karşıya getirir. Bir oyuncu her öldürüldüğünde, kırmızı bölgeye taşınır. Bölge kaybolmadan önce ana platformdan kaçmak için sadece birkaç saniye verilir ve herkes okyanusa bırakılır.
Trap Door'un lansmanını kutlamak için, önümüzdeki birkaç gün içinde yeni moda katılan herkes ekstra bonus kazanacak. Bugünden 21 Mayıs'a kadar, Trap Door GTA $ ve RP'nin iki katı miktarını ödemektedir. Açılış ekranından ya da Featured Adversary moduna bir yol noktası ayarlayarak moda geçebilirsiniz.
Trap Door'a ek olarak, oyuncular Biker Business Sell Missions için çift GTA $ ve RP kazanırken, Smuggler's Run görevleri bu hafta iki GTA $ ödeyecek. Geçen haftaki Business Week etkinliğine katılanlar şimdi, Maze Bank hesaplarında bekleyen bonus paralarını bulacaklar.
Bahsi geçen bonusların üzerine, oyuncular bu hafta GTA Online'da Executive Office Garajları'nda % 30 indirimden yararlanabilirler. "Fan favori" araçlar ve silahların bir ürün yelpazesi de satışta; İndirimli eşyaların tam listesi aşağıdadır. Rockstar'ın resmi web sitesinde bu haftaki GTA 5 indirimi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Bu Haftanın GTA Online İndirimleri
Araçlar
Mammoth Hydra -- % 40 indirim (Hemen Al ve Ticaret Fiyatı Alın)
Declasse Hotring Sabre -- % 25 indirim
Vapid GB200 -- % 25 indirim
Vulcar Fagaloa -- % 25 indirim
Ubermacht SC1 -- % 25 indirim
Coil Cyclone -- % 25 indirim
Lampadati Viseris -- % 25 indirim
Vapid Caracara -- % 25 indirim
GTA 5 araçlarına buradan göz atabilirsiniz.
Silahlar ve Dövmeler
Tüm Ammo (Mk II dahil) -- % 25 indirim
Tüm Assault Rifles -- % 25 indirim
Tüm Sniper Rifles -- % 25 indirim
Tüm Shotguns -- % 25 indirim
Doomsday Heist tattoos -- % 25 indirim
 

selvinaz

New member
Üye
Katılım
19 May 2018
Mesajlar
18
Beğeniler
0
#40
Bitmez bir oyun neydi ne oldu oyun gelmiş geçmiş n yüksek kazancı elde eden oyun oldu