Neler yeni

[Güncel] Oyunlardaki inceleme puanları

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#1
Outlast 2 için ilk inceleme puanları yayımlandı

Oyunun inceleme puanları, bekleneni veremedi.

Bugün çıkışını gerçekleştirecek olan Outlast 2 için ilk inceleme puanları yayımlandı. OpenCriticistatistiklerimize göre bu oyunun ortalama inceleme puanı 100 üzerinden 77 oldu. Öyle ki, bu puan birçok oyuncuyu memnun etmedi. Fakat bu bir ortalama tabii. Oyuna gelen en yüksek puan ise 100 üzerinden 90 oldu. Bu puanı, tam 9 farklı site verdi. En düşük puan ise 100 üzerinden 30 oldu. Bu puan da Paste Magazine ekibinden geldi. Dilerseniz hemen aşağıdan tüm puanlamalara göz atabilirsiniz. Ardından da yorumlarınızı bekliyor olacağız. Acaba Outlast 2, böyle düşük bir puanı hak etti mi?

--------------------

Zelda: Breath of the Wild, inceleme puanları konusunda oyun sektörünün gelmiş geçmiş en yüksek puanlı oyunlarından biri olmayı başardı.
Nintendo Switch ve Wii U oyun konsolu için dün resmi olarak piyasaya çıkan yeni Zelda oyunu The Legend of Zelda: Breath of the Wild, şimdiden oyun sektörüne damgasını vurmuş durumda.

Bunun nedeni ise oyunun, sektörde kabul görmüş pek çok oyun sitesinden aldığını yüksek inceleme puanları. Ülkemizde hemen hemen hiç popüler olmasada özellikle Uzak Doğu ve Amerika pazarında ciddi rağbet gören Nintendo, yeni oyun konsoluyla da bu pazarlara ağırlığını ciddi şekilde koyacak gibi.Bu bağlamda yeni Zelda oyunun da Nintendo Switch'e sunulacak en önemli oyun olduğunu göz önüne alırsak, aslında gelen inceleme puanlarına çok şaşırdığımızı da söyleyemeyiz. Zelda: Breath of the Wild, aldığı skorlar ile çoğu oyun sitesinde GTA V, Last of Us gibi oyunları geride bırakmayı başarmış.

-Açık konuşmak gerekirse Zelda'nın gereğinden fazla abartıldığını ve böylesine aman aman bir oyun olmadığını düşünüyorum ancak- oyunun önemli yerlerden aldığı inceleme puanları şu şekilde:

Gamespot: 10
EGM: 9.5
Jeuxvideo: 20/20
Polygon: 10
Destructoid: 10
USgamer: 5/5
The Guardian: 5/5
IGN: 10
Attack of the Fanboy: 5/5
Giant Bomb: 5/5
Shacknews: 9
Nintendo Life: 10
RPG Site: 10
Videogamer: 9
Telegraph: 5/5
TIME: 5/5
Nintendo Insider: 10
CGMagazine: 9.5
God is a Geek: 10
Paste Magazine: 9.7
Easy Allies: 4.5/5
Overcritic: 98
Metacritic: 99

--------------------

Outlast 2 inceleme
Merakla beklenen korku oyunu Outlast 2, sonunda oyuncularla buluştu. İlk oyunun ardından büyük bir hayran kitlesi yakalamayı başaran serinin yeni oyunu için ilk inceleme puanları da yayınlandı.

Bir akıl hastanesinde geçen ilk oyun, gerek hikayesi gerekse oynanışıyla oyuncuları etkilemeyi başarmıştı. Vasat korku oyunlarının arasından sıyrılarak, kendine özel bir yer edinen Outlast'ın çıkışının üzerinden çok zaman geçmeden, Red Barrels yeni oyunu da duyurmuştu. Aynı yerde ve temada geçmese de benzer mekanikler kullanan ve ilk oyundaki korku seviyesini bir üste taşımayı başaran Outlast 2'nin çıkmasıyla birlikte ilk incelemeler de yayınlandı.

Outlast 2'de, bir cinayeti araştırmak için Arizona'ya giden Blake ve Lynn Langermann çiftinin yaşadıklarına şahit oluyoruz. Jane Doe (ABD'de kimliği belirlenemeyen kurbanlara verilen isim) isimli genç ve hamile bir kadının öldürülmesinden sonra olayı araştırmak için bölgeye giden gazeteci çift, bir çiftlikte sapık bir ailenin ellerine düşüyorlar. Oyun boyunca bu çiftin bölgeden kaçmaya çalıştıkları sırada gördüklerini, yaşadıklarını deneyimliyor ve korkuyu iliklerimize kadar hissediyoruz.

25 Nisan itibarıyla PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına çıkan Outlast 2 için yayınlanan ilk inceleme puanlar aşağıdaki gibi listelendi. Oyunun Metacritic ortalaması ise 77'de kaldı.

Destructoid - 8/10
PlayStation Universe - 8.0 / 10
PlayStation LifeStyle - 9.0 / 10
Rely on Horror - 7 / 10
Polygon - 7.5 / 10
Gamer Assault Weekly - 10 / 10
The Koalition - 9.0 / 10
Push Square - 7 / 10
Hooked Games - 10/10
Let's Play Video Games - 4/10
PC Invasion - 7/10
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#2
Outlast 2 için ilk inceleme puanları yayımlandı

Oyunun inceleme puanları, bekleneni veremedi.

Bugün çıkışını gerçekleştirecek olan Outlast 2 için ilk inceleme puanları yayımlandı. OpenCriticistatistiklerimize göre bu oyunun ortalama inceleme puanı 100 üzerinden 77 oldu. Öyle ki, bu puan birçok oyuncuyu memnun etmedi. Fakat bu bir ortalama tabii. Oyuna gelen en yüksek puan ise 100 üzerinden 90 oldu. Bu puanı, tam 9 farklı site verdi. En düşük puan ise 100 üzerinden 30 oldu. Bu puan da Paste Magazine ekibinden geldi. Dilerseniz hemen aşağıdan tüm puanlamalara göz atabilirsiniz. Ardından da yorumlarınızı bekliyor olacağız. Acaba Outlast 2, böyle düşük bir puanı hak etti mi?


IGN Spain – 90 / 100
Digital Trends – 90 / 100
Leadergamer – 90 / 100
GameSpew – 90 / 100
PlayStation LifeStyle – 90 / 100
Areajugones – 90 / 100
Game Revolution – 90 / 100
Press Start – 90 / 100
IBTimes UK – 90 / 100
TechRaptor – 85 / 100
PC Gamer – 85 / 100
God is a Geek – 85 / 100
Wccftech – 83 / 100
IGN – 83 / 100
New Game Network – 83 / 100
Hardcore Gamer – 80 / 100
Oyungezer Online – 80 / 100
Easy Allies – 80 / 100
GameMAG – 80 / 100
GamingBolt – 80 / 100
Spaziogames – 80 / 100
PlayStation Universe – 80 / 100
IGN Italy – 80 / 100
Destructoid – 80 / 100
PS Site – 80 / 100
Game Informer – 78 / 100
Polygon – 75 / 100
We Got This Covered – 70 / 100
Push Square – 70 / 100
GameSpot – 70 / 100
GameCrate – 70 / 100
PC Invasion – 70 / 100
Metro GameCentral – 60 / 100
Twinfinite – 60 / 100
Gamers Heroes – 50 / 100
GamesRadar+ – 50 / 100
Cubed3 – 50 / 100
Paste Magazine – 30 / 100

--------------------

The Elder Scrolls Online: Morrowind İnceleme (Kapalı Beta)

Yepyeni bir sınıf, PvP modu ve Morrowind ile dev gibi bir paket.

Eskiden oynadığımız oyunları yeniden deneyimleme fırsatı bulmak bizleri anında mutlu edebiliyor. Genellikle kutusundan çıkarıp tekrar oynasak da, bazen oyunların yenilenmiş halleri direkt olarak bizlere sunuluyor. The Elder Scrolls serisinin üçüncü oyunu olan Morrowind, geçmişte yaşattığına benzer hisler sunmaya geliyor. The Elder Scrolls Online: Morrowind oyuna yepyeni bir sınıf olan Warden’ı, yepyeni mekanları ve izleyebileceğiniz doğal güzellikleri getiriyor. Bunların yanı sıra yeni bir hikaye de oyuncuları bekliyor olacak. Yazımın devamında bahsedeceğim pek çok içerik daha var, ancak hepsine girişte değinemem tabii ki. Dilerseniz yavaş yavaş kapalı beta içeriklerini incelemeye başlayalım.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.


Yepyeni bir hikaye, Morrowind atmosferi ile.

Karanlık ve ruhunuzu sakinleştiren bölgeleri muhteşem bir şekilde dengeleyen topraklar geri döndü. The Elder Scrolls Online, şimdiye kadarki en büyük haritasıyla bizlerin karşısına çıkıyor. Haritanın boyutunun, orijinal The Elder Scrolls III haritasıyla aynı olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. Atmosferin bire bir korunmasının yanı sıra tam boyutlu olarak oyuna aktarılması beni etkilemeyi başardı. Oyunun yapısından dolayı her şey size biraz daha hızlı gelecektir, bu nedenle haritayı küçük gibi hissedebilirsiniz ancak böyle olmadığını bilin.
Eğer bir The Elder Scrolls serisi oyuncusuysanız, Vvardenfell topraklarında gezerken kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Genellikle uyarlamalar bu kadar başarılı olmaz, ancak Bethesda atmosferi mükemmel bir şekilde korumayı başarmış. Oldukça zengin bitki örtüsü ve haritanın merkezine doğru ilerledikçe karanlıklaşan atmosfer, oyunu oynarken aldığınız zevki katlıyor. Tabii ki her şey aynı değil, hem söylediğim gibi evinizde hissedeceğiniz hem de orijinal Morrowind’den 700 yıl geride olduğu için farklılıklar göreceğiniz bir Vvardenfell sizleri bekliyor.
Tabii ki bu atmosferin desteklediği ve hizmet ettiği bir de yepyeni hikaye bulunuyor. Öncelikle oyuna başlarken her zaman olduğu gibi karakterinizi yaratmanız ve eğitiminizi tamamlamanız gerekiyor. Vvardenfell topraklarına doğru ilerleyen bir kayıkta oyunumuza başlıyoruz. Küçük adamızda eğitimimizi tamamlamamızın ardından, bütün oyun bizlere kapılarını açıyor. Eğitim ile ilgili söylemek istediğim bir şey var, o da oyunu daha önce oynamamış birisi için oldukça yüzeysel kaldığı.
Bunun yanı sıra, oyundaki detaylılıktan da eser yok bu eğitimde. Yani hem oyunu daha önce oynamış hem de oynamamış bireyler için oldukça yetersiz bir eğitim olmuş. Kapalı beta sürecinde bu eğitim değiştirilir mi bilinmez, ancak ben değişmeyeceğini düşünüyor ve bunu bir eksi olarak görüyorum. Oyun size kapılarını açtığı andan itibaren ise, zaten mecburi olarak mekanikleri ve yapmanız gerekenleri öğreniyorsunuz. Mekaniklerden bahsetmişken, The Elder Scrolls Online: Morrowind’in getirdiği yepyeni sınıf Warden’a da yazımın devamında değineceğim merak etmeyin.
Tabii ki hikayeyi direkt olarak sizlere anlatmayacak ve The Elder Scrolls Online: Morrowind çıkış yaptığında alacağınız zevki baltalamayacağım. Sizlere anlatabileceğim üç farklı alanda başlatacağınızve ilerleyeceğiniz görev ağaçları bulunuyor, bunların zorlukları da tabii ki değişiyor. Kapalı betasınırlamalarından ötürü her şeyden bahsetmem mümkün değil, ancak söyleyebileceğim tek bir şey var o da görevlerin harika tasarlandığı. Oyun size sadece görevi oluşturan bir taban hikaye vermiyor, anlamanız gereken sorular ve bulmaca benzeri içerikler de sizleri bekliyor. Oyunun bu dinamik yapısı sayesinde, görevler hiç olmadığı kadar eğlenceli ve ilgi çekici bir hal alıyor.
Görevlerde yaptıklarınız ise gidip birilerini öldürmekten ibaret değil, kapkaççılık yapabiliyor veya çıkar uğruna birilerine yardım edebiliyorsunuz. Sözlerimi burada sınırlamak istiyorum çünkü incelemem ile alacağınız zevki yok etmek istemiyorum. Görevler yolu ile seviyenizi belirli bir noktaya kadar yükselttikten sonra, Warden sınıfının bineğini de kullanabiliyorsunuz. Neden bunu belirtiyorum, çünkü deneyiminizi görevler ile yükseltmek çok kol


Bir PvP modu Battlegrounds bizlere sunuluyor.

Oynanış ile ilgili yeniliklerden bahsetmeye başlayalım isterseniz. Çevrim içi bir oyunun olmazsa olmazı, diğer oyunculara karşı savaşma sistemi The Elder Scrolls Online’ın sevilen özelliklerinden. Yeni içeriklerin arasında ise keyfinize keyif katacak yeni bir mod sizleri bekliyor. Battlegrounds modu ile oyunda yepyeni bir PvP deneyimi yaşıyoruz. Pit Daemons, Fire Drakes veya Storm Lords için savaştığınız bu modda her biri 4 oyuncudan oluşan 4 takım bulunuyor. Bu üç farklı taraf için savaşıyor ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.
Moddaki bütün objektiflerin temel amacı da bu, hayatta kalın ve savaşmaya her zaman devam edin. Bu PvP modunu deneyimleyebilmek için oyununuzu The Elder Scrolls Online: Morrowind’e yükseltmeniz veya direkt olarak satın almanız gerekiyor. Yani bütün oyuncuların bu modu, ekstra para vermeden deneyimlemesi gibi bir durum söz konusu değil. Aslına bakarsanız bu moda sahip olmak az sonra anlatacaklarımı beğeniyor ve ilgileniyorsanız vereceğiniz paraya değer.
Karakteriniz 10. seviyeye ulaştığı andan itibaren, Battlegrounds eşleştirmesi bulmaya uygun hale geliyorsunuz. Bunu yapmak için ise her zaman olduğu gibi, grup ve etkinlik bulma menüsünükullanıyorsunuz. Gerekli seviye aralığına yerleştirildikten sonra sizleri üç farklı oyun stili karşılıyor olacak. Bunları Takım Ölüm Karşılaşması, Bayrağı Ele Geçir ve Üstünlük olarak sıralayabiliriz. Pek çok farklı oyunda gördüğümüz bu modları, The Elder Scrolls Online’ın hızlı yapısında deneyimlemek oldukça zevkli oluyor.
Bütün oyun stillerinin tek bir ortak noktası var. Hepsinde kazanmak için ya skor üst limitineulaşmanız, ya da maç sonunda en yüksek puana sahip olmanız gerekiyor. Tabii ki tek başınıza değil, bütün bunları takım olarak başarmalı ve dört kişi halinde hareket etmelisiniz. Modun takım oyunu gerektirmesi de ilgi çekici olmuş diye düşünüyorum. Bu sayede farklı yeteneklerden farklı şekillerde faydalanabiliyoruz. Ald Carac, Ularra ve Foyada Quarry adlı arenalar kanlı savaşlarımıza ev sahipliği yapan yerler oluyor.
Oldukça hızlı bir oynanışa sahip olan Battlegrounds modu, The Elder Scrolls Online: Morrowind ile bizlere sunulan içeriklerden benim en çok ilgimi çekeni oldu. Takım çalışmasının öne çıkarılması, oynanışın oldukça hızlı olması ve oyunların uzun zaman almamasını ilgimi çeken artılar olarak sıralayabilirim. Gördüğüm tek eksik ise, taktiklerinizi konuşturabileceğiniz bir fırsat olmaması. Yani oynanış oldukça hızlı, aksiyon dolu fakat yüzeysel kalmış diyebilirim.
Söylemeden geçmeyeyim ister takımınızla oynayın, isterseniz de rakiplere veya objektife tek başınıza ilerleyin puan ve ödül kazanacaksınız. Yani oyunun bireysel yeteneklerinizin önemsendiği tarafı yok edilmemiş, aksine tek başınıza yaptıklarınız Battlegrounds modunda da sizlere pek çok şey kazandırıyor. Bu modun bir liderlik tablosuna sahip olduğunu eklemeden geçmeyeyim. Her hafta güncellenen Battlegrounds liderlik tabloları, en iyi oyuncuları ve sıralamadaki yerinizi görmenizi sağlıyor. Rekabeti artırmak ve oyuncuları tetiklemek için oldukça güzel bir özellik olduğunu belirtebilirim

Warden sınıfı karşımızda.

The Elder Scrolls Online: Morrowind, zevk alabileceğiniz tamamen yeni bir sınıf ile geliyor. Yazımın başında da ismini sizlere söylediğim Warden sınıfı, mekaniklerini öğrenebileceğiniz ve ustalaşabileceğiniz yeni bir sınıf. Doğa ile iç içe ve doğa tabanlı bir sınıf olan Warden, pek çok oyuncu gibi benim de ilgimi çekmeyi başardı. Destek yeteneklerini ustaca kullanabilen ve yeteneklerine bakıldığında oldukça yüksek bir hasara sahip olan bu sınıf, kısa zamanda oyuncuların yeni gözdesi haline gelebilir.
Gerektiğinde yanına hayvanlar çağırmak veya kendisini iyileştirmek için topraktan bitkiler çıkarmak gibi pek çok doğa tabanlı yetenek bizleri bekliyor. Bu sınıfta benim ilgimi en çok çeken karakteristik özellik ise, çok fazla yetenek atışı veya planlama gerektirmesi. Oyuna yeni başlayan oyuncular için kolay bir sınıf olmasa da, yetenek geliştirmek için bire bir. Hatta oyunu önceden deneyimlemiş olanların bile, bu sınıftaki zorluktan hoşlanacağını düşünüyorum.
The Elder Scrolls Online çıkış yaptığından beri, ilk defa yeni bir sınıf ekleniyor ve bu sınıf oldukça güzel tasarlanmış. Geliştiricileri bu konuda tebrik etmeden geçmeyeyim. Bu sınıfta arkadaşlarınızı ve kendinizi koruyabildiğiniz, bir süre boyunca hasarı azaltabildiğiniz yetenekleriniz bulunuyor. Bir süre boyunca kısmı oldukça önemli, çünkü bu sınıfta çok fazla süre etkili yetenek var. Çatışmanın gidişatına göre her şeyi düşünmeniz ve az önce de söylediğim gibi planlama yapmanız gerekiyor.
Süre etkili yeteneklerinizi doğru zamanda kullanmalı ve yetenek atışlarınızı tam isabetle tutturmalısınız. Bunları neden anlatıyorum, çünkü zorlayıcı olduğunu açıklamaya çalışıyorum. Bu sınıfın yetenekleri sadece hasar engellemek veya iyileştirmek değil tabii ki, doğayı kullanarak saldırılar yapabiliyor ve oldukça yüksek hasarlar verebiliyorsunuz. Bahsettiğim yüksek hasar daburadan geliyor, destek yeteneklerine odaklanan bir sınıfa göre çatışmada oldukça yüksek hasarlar çıkartabiliyor ve arkadaşlarınıza bu konuda da yardım edebiliyorsunuz.
Doğadan gücünü alan bu sınıfın hem benim hoşuma giden, hem de geliştiricilerin üstünde durduğu ve sizlerin de beğeneceğinizi düşündüğüm bir nokta var. Bu sınıfın görünüşü ve animasyonları doğa ile alakalı olması sebebiyle o kadar doğal gözüküyor ki, gerçekten etkileyici olmayı başarıyor. Doğa ile ilgili yetenekleri daha önce de görmüştük, ancak animasyonları ve efektleri o kadar da doğal değildi. Bu sınıfın oldukça detaylı bir biçimde düşünüldüğünü ve yaratıldığını söyleyebilirim.
Battlegrounds modunda herhangi bir stilde Warden olarak oynadığınızda, ne kadar yararlı olduklarını kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Hasar verme ve engellemedeki yetenekleriyle PvP modu için ideal bir sınıf olan Warden aynı zamanda tek oyunculu görevler için de bire bir. Morrowind yükseltmesinin bizlere sunduğu içeriklerden birisi olan Warden, şahsi takdirimi kazanmayı başardı.


The Elder Scrolls Online: Morrowind tüm ihtişamıyla karşınızda.

Oyunun çıkışından itibaren gördüğü, en büyük yükseltme ile karşı karşıyayız. Dev gibi bir harita ve mükemmel tasarlanmış bir atmosfer bizleri karşılarken, detaylılığına ve çeşitliliğine hayran olduğumuz yepyeni görevler de bizleri bekliyor. Oyunun ilk seviyelerinde karakterimi geliştirmeye çalışırken bile oldukça eğlendiğimi belirtmeliyim. Şimdiye kadar söyleyebileceğim eksiklerin başında ise eğitimin oldukça zayıf olması geliyor. Yazımın en başında da belirttiğim gibi yeni başlayan oyuncular için de, oyunu önceden oynamış oyuncular için de yetersiz bir eğitim bu.
Bunun dışında Morrowind’deki görevler her ne kadar çeşitli ve eğlenceli olsa da yeteri kadar derin değiller. Yani arkalarında yer alan hikaye sizi o kadar da kendisine çekmiyor. Niye bu şekilde kıyaslıyorum, çünkü ister istemez The Elder Scrolls III: Morrowind görevlerini düşündürtüyor. Ancak unutmamak gerek ki, bu oyun çevrim içi oynanması ve o şekilde zevk alınması için tasarlanmış bir oyun.
Battlegrounds modu ile birlikte kısa zamanda hızlı kapışmalar yapabilecek, arkadaşlarınızla birlikte eğlenebileceksiniz. Bu modda 4 kere oynamış olsam da, oyunların her biri 10-15 dakika arası sürdü. Yani eğer zamanınız kısıtlıysa ve eğlenmek istiyorsanız, bu sizin için ideal olacaktır. Yeni PvP modunun yanı sıra, yepyeni bir sınıf olan Warden da The Elder Scrolls Online: Morrowind’i sahip olmaya değer kılan bir diğer unsur. Oyunun çıkışından beri eklenen ilk sınıf olan Warden, doğa ile alakalı güçleri ve destek temelli yetenekleriyle etkileyici bir giriş yapıyor.
Açık dünyasında gezinebileceğiniz ve dinamik atmosferin tadını çıkarabileceğiniz Vvardenfell’ı ile gerçekten kaliteli bir yükseltme olarak karşımıza çıkıyor Morrowind. Kapalı beta sınırlamaları el verdiğince ve bilgilerim yettiğince sizlere deneyimlerimi, içerikleri aktardım. Saydığım eksiler, artıların ve içeriklerin yanında anında yok olduğu için onları dert etmenize gerek yok. Rahatlıkla söyleyebilirim ki The Elder Scrolls Online: Morrowind oldukça kaliteli ve detaylı.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#3
Mart sonlarında çıkış tarihinin ertelenmesinin ardından geçtiğimiz günlerde oyuncularla buluşan Sniper Ghost Warrior 3 için, ilk inceleme puanları verildi. Oyun geçtiğimiz günlerde, yüklenme süresinin uzun sürmesiyle alakalı gündeme gelmişti. Oyuncular Sniper Ghost Warrior 3'ün yüklenme süresinin 5 dakika kadar sürmesinden ve yüklendikten sonra oyuna girerken kayıtlı oyunu açmak için yine beklemek zorunda olmalarından şikayet ettiler. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapan oyunun inceleme puanları da geldi. Gelen puanlara bakılırsa da, oyunla alakalı başka şikayetler de var gibi görünüyor.

Sniper Ghost Warrior 3 yayınlanan ilk inceleme puanları, oyun için pek iç açıcı değil gibi. Genel olarak gelen puanlara bakıldığında, oyunun isteneni veremediği görülüyor. Sniper Ghost Warrior 3'ün sitelerden aldığı puanlara bakıldığında oyunun 100 üzerinden ortalamasının 56 olduğu saptandı. Bu da genel olarak bakıldığında düşük bir puan. Sniper Ghost Warrior 3 için verilen en yüksek puan COGconnected tarafından verilen 100 üzerinden 75 oldu. En düşük puanı da 100 üzerinden 40 ile Twinfinite verdi. Oyun için diğer sitelerin verdiği

puanların tümü şöyle;

COGconnected - 75 / 100
Hobby Consolas - 70 / 100
PlayStation LifeStyle - 55 / 100
Hardcore Gamer - 50 / 100
Gadgets 360 - 50 / 100
Attack of the Fanboy - 50 / 100
Twinfinite - 40 / 100
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#4
En yüksek inceleme puanına sahip oyunlar (Ağustos 2017)

Sizce bu inceleme puanlarını, bu oyunlar hak ediyor mu?


Kendinize yeni video oyunları satın alırken veya eski video oyunlarını keşfetmeye çalışırken, inceleme puanlarına da önem veriyorsanız, sizin için altın değerinde olan bu yazıyı, yine sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Çünkü bu yazımızda sizlere en yüksek inceleme puanına sahip oyunlarısıralayacağız. Bu sayede, içerisinde bulunduğumuz sene içerisinde piyasaya sürülen oyunlardan hangileri, en iyi oyun rahatlıkla görebileceksiniz. Bu sıralamamızı hazırlarken OpenCritic istatistiklerini kullanacağız ve dediğimiz gibi, sadece 2017 senesinde piyasaya sürülmüş olan oyunları ele alacağız. Bunun sebebi, OpenCritic ekibinin oyun kütüphanesinin çok geniş olmaması. Son olarak söyleyelim, bu yazımızı düzenli olarak güncelleyeceğiz. Böylece en yüksek inceleme puanına sahip oyunlar sıralamamızı güncel olarak sürekli takip edebileceksiniz. Her ay başında veya ortasında bu yazımızı kontrol etmeyi unutmayın!
Son Güncellenme Tarihi: 16 Ağustos 2017

 1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 96 Puan
 2. Persona 5 – 95 Puan
 3. Mario Kart 8 Deluxe – 92 Puan
 4. Chess Ultra – 91 Puan
 5. Shovel Knight: Treasure Trove – 90 Puan
 6. Paradigm – 89 Puan
 7. Nier: Automata – 89 Puan
 8. Horizon Zero Dawn – 89 Puan
 9. Hollow Knight – 89 Puan
 10. What Remains of Edith Finch – 88 Puan
 11. Final Fantasy XIV: Stormblood – 88 Puan
 12. Nioh – 88 Puan
 13. Robo Recall – 88 Puan
 14. Galactic Civilizations III: Crusade – 88 Puan
 15. Injustice 2 – 87 Puan
 16. Minecraft: Nintendo Switch Edition – 87 Puan
 17. Shovel Knight: Specter of Torment – 87 Puan
 18. Sonic Mania – 87 Puan
 19. Resident Evil 7 Biohazard – 87 Puan
 20. Nex Machina – 86 Puan