Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

hangi uydu kurulmalı

cevo35

0
Üye
14 Eki 2017
94
33
18
izmir
THOR uydusunu merkez hotbırt olmak üzere net ve % 90 ile Günümüz Dijitürkçülerinin kullandığı kurdugu çanak ile aldım (üyeliği bitmiş arkadaşın çanagını hotbırte çevirip aparatla astra 4 a ve thoru aldım ! aparatın kanalının en sonuna tek cıvata ile lnb bogazını bagladım yani flatörün ikinci cıvata ucu kanalın dışında boş kaldı)
dost usta thor uydusunu aparatla alabılırsem thor canagını hıspasat yaparım.ama izmirden thor aparatla nasıl olur denemek lazım

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Anladigim kadariyla Turksat 42° ile ayni anda Thor + Hotbirt veya astra 19.2 imkansiz gorunuyor cunku 42° cok uzak mesafede, canak 100 cm.
Avrupada bizim icin Turksat olmazsa olmaz, balkonlara bazen tek canagi musaade etmezler iken 2. bir canak cok daha fazla goruntu cirkinligi olusturacak, Turksat ile birlikde kullanabilecegimiz coklu uydularda onemli kanallar var ise isimize yarar yoksa bu bana pek uymadi.

akrep1961

0
Üye
17 Eki 2016
260
306
63
62
T.C.İzmir
dost usta thor uydusunu aparatla alabılırsem thor canagını hıspasat yaparım.ama izmirden thor aparatla nasıl olur denemek lazım

Ben de İzmir'deyim,90 lık ofset çanakta merkez 13 Hotbird,multifeed aparatla ince lnb 19 Astra bir tarafta,diğer tarafta 0,1 Thor uydusunu ayarladım.Astra 19 ful gelirken şimdilik tam ince ayar yapamadığmThor'dan 400 küsur kanal geliyor.Siz de yapabilirsiniz.İyi günler.

maviaxlp

Active member
Üye
18 Eyl 2018
114
28
28
İzmir'den Astra 19 odaklı çanağımda apartla Thor uydusundan 5 frekans geliyor, sanırım onlarda en güçlü gelen, digi sportlarin SD yayınlarini alabilirsiniz