Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

hangi uydu kurulmalı

Kaan Sparrow

0
Özel Üye
31 Eki 2012
460
620
93
İstanbul
Yaklaşık 15 uyducuyu telefon ile aradım, hepsi bir bahane sunarak Thor uydusunu kurmak istemiyor, nasıl iş anlamadım, adamların konuşmalarından bir korku sezdim, bununla alakalı fikri olan yada bana yardımcı olabilecek birileri var mı? Teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Çatıda 150lik üç tane çanak var, Türksat, Hotbird ve Eutelsat yani Digitürk. Ben Hotbird olanı Thora çevirmek istiyorum

Anladım çok kolay çanağın arkasına geçin çanağı tutan arka vidaları hafifçe gevşetin.Yani çanak sadece hafifçe oynayabilecek durumda olsun,birde çanağın yukarı aşağı gövde vidalarinida aynı şekilde gevşetin.Simdi uydu bulucu yada receiverdan şu anda aktif kullanılan bir tp açın.Mesela BBC EARTH in frekansı 12015 H 30000 u acin.Canagi yaklaşık 5 cm kadar sağa çevirin çevirirken yükseliş ayarını hafifçe aşağı olarak oynaya oynaya yetmezse yine sağa minik cevirislerle bulun.Yalniz LNB konumu pek değişmez ama hafifçe oda lazım olabilir.Sonrada ince ayar icin 12303 V 27500 u kullanıp en yüksek değerde bırakın ve vidalari sabitleyin.İste hepsi bu kadar hatta bir aparat ve bir LNB ile çanağı komple çevirmeden bile bu iş yapılır...

ego37

0
Üye
21 Ağu 2016
122
14
18
Kastamonu
4.9 astra uydusunu tavsiye ederim. Discovery paket türkçe dil mevcut. Powervu uydu cihazın desteklerse izlersin

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,586
57,741
113
izmir çamdibi
Anladım çok kolay çanağın arkasına geçin çanağı tutan arka vidaları hafifçe gevşetin.Yani çanak sadece hafifçe oynayabilecek durumda olsun,birde çanağın yukarı aşağı gövde vidalarinida aynı şekilde gevşetin.Simdi uydu bulucu yada receiverdan şu anda aktif kullanılan bir tp açın.Mesela BBC EARTH in frekansı 12015 H 30000 u acin.Canagi yaklaşık 5 cm kadar sağa çevirin çevirirken yükseliş ayarını hafifçe aşağı olarak oynaya oynaya yetmezse yine sağa minik cevirislerle bulun.Yalniz LNB konumu pek değişmez ama hafifçe oda lazım olabilir.Sonrada ince ayar icin 12303 V 27500 u kullanıp en yüksek değerde bırakın ve vidalari sabitleyin.İste hepsi bu kadar hatta bir aparat ve bir LNB ile çanağı komple çevirmeden bile bu iş yapılır...
ancak bu kadar güzel anlatılabilir emeğine bilgine sağlık haydar üstadım

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Çatıda 150lik üç tane çanak var, Türksat, Hotbird ve Eutelsat yani Digitürk. Ben Hotbird olanı Thora çevirmek istiyorum
Benim naçizane fikrim ise 3 çanağınızda aynı yönde dursun
1.türksat ın sağına 1 lnb 39 hellassat soluna 1 lnb azersat
2. Hotbird çanağınızın soluna 2 lnb 19 astra.ve 23.5 astra yan yana
3.dijitürk çanağınızın sağınada 1lnb thor uydusu için
Tabiiki çanaklara önden bakarak lnb ler sağ sol yönü
Hem size zevkli kolay kurulumlu bir uğraş olur
Hem de güzel bir sisteminiz olur
Basit ve kurulumu kolaydır inanıyorum sizde kendiniz kurabilirsiniz bu uyduları