Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Harddisk (HDD) Sorunu

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Merhaba arkadaslar
Uzunca zamandan beridir Film arsivi olusturmaktayim bu vesileylede elimde yaklasik 12 TB civarinda film var.
Sorunuma gelince Harici 2000 GB lik Seagate barracuda 2TB Turkce dublaj filmlerin oldugu depom harici kutusunda iken pc tanimaz oldu,
PC ye direk bagladim fakat olmadi evde baska bir PC ye denedim yine olmadi. Diger haricilerin kutusuna koydum olmadi, sonunda yeni aldigim Harici kutuda PC tanidi fakat cok gec aciliyor, Diski tikladigimda icine girmem dakikalar suruyor normal sartlarda veri aktarma hizi 33 mo civarinda iken simdi 120 kb yani 700 civarinda bir filmi 1 saatda ancak aktarabiluiyor bunun sebebi nedir. Normal sekilde aktarabilsem baska bir hariciye tamamini aktarip bu hariciye format atacagim yada cope atacagim cunku cok emek verdigim dublaj arsivi kaybetmek istemiyorum.
Programlar ile analiz etmekle veri aktarim hizini normale dondurebilirmiyiz.
Konuya cevap verecek arkadaslara simdiden tesekkurler.

sirius77

Active member
Üye
29 Eki 2019
113
174
43
HDD tune yaİlimini kur ordan bak crc hatası çıkarsa sorun ondadır bendede aynı sorun var okuma yazma yavasliyor

sirius77

Active member
Üye
29 Eki 2019
113
174
43
onu düzeltemesiniz hocam benim bildigim kadarıyla çok kötüyse yedekleyebilgini al sonra çöpe garanti varsa yollla yada kafana görre

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Daha once hemen hemen benzer bir sey yasamis Lyon sehrinde bilgisayar okuyan bir Turk evladimiz onu kurtarmisti, ona ulasir isem HDD yi rahmetli olmadan kurtara bilirim. Eger yedegini alabilir isem onu kesin cope atacagim cunku rist yaratti. BAD SECTOR olayi olmali

Son düzenleme: