Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Hayırlı Cumalar Next Forum

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,580
57,677
113
izmir çamdibi
6cCPj.webp

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Bu cuma aklima hic gelmeyen bir sey basima geldi. Gurbet elde bir hayli canim sıkıldı. Camide hic hirsizlik olmaz cuma namazi eda eden kisiler namazda hirsizlik yapmaz dusuncesiyle el cantami bir koseye koydum namaza durduk namaz sonrasi cami dagildi el cantamda gozluk ve icinde kimlik;ehliyet,sigorta karti, özel sağlık kartı, ve seçmen kartı, Lyon cenaze fonu üyelik kartı gibi değerli kartlarım. para olarak 50 euro civarından bir para vardı. Cuzdan ise yaklasik 60 euro degerindeydi,benim cüzdan sizlere ömür ama asıl ölen insanlıktı. Camide çok sayıda Afgan ve Afrika kökenlilerde vardı. Burası ibadet hane üstelik cuma namazı kılan adamın içinde şeytanlık olmaz diye düşünmüş olmalıyım yani para ve cuzdani unuttum en azından değerli evraklarım çalınmasaydı diye düşündüm. Polis karakoluna ve belediye ye müracaat ettim onlara camide çalındı diyemedim. Sokakta düşürmüş olmalıyım dedim. Camide çalındı desem inanın o gün gazetede yayınlanır ve Hristiyan toplumu müslümanlar camide bile hirsizlik yapiyor diye başlık atılır kötü bir imaj sergilenirdi. Imam efendiyede soyledim hocam hirsizlik camide yapilmadi diyecegim yoksa anket yaparlar sizide sorgularlar ustelik dilde bilmiyor kotu olurdu. Moralim bir hayli bozuldu. Yenilerini cikartmak artik bir hayli zorlasti her sey internet uzerinden yapiliyor polis burada islem yapmiyoruz kendi isini kendin gor deyip yolluyor ya interneten anlamayan dil bilmeyen birisi olsa ne yapacak dedigimde biz ilgilenmiyoruz basinin caresine bak diyebiliyorlar. Ben cüzdan buldum icinde degerli evraklar ve para vardi teslim ettim, keza 1000 euroluk telefon buldum belediyeye teslim ettim. Kaybeden kisi gider belediyeden temin eder ama bu camide hirsizlik yapan namaz kilip icinden seytani atamayan, seytanlar beni fena kizirdi. Musluman toplumu nasil boyle olabilir. Inanin bunu bir hristiyan yapmaz imkansiz, yapar ise o da fransizin clochard dedigi evsiz barksiz sokakta para dilenen sarapcilari yapar. Insan uzuluyor sonrada dunya uzerinde musluman toplumu neden ilerlemiyor diye dertleniyoruz. Hata bende düşünmeliydim vatanini satan insanlar var!!! camide parada calar. bu benim naifliğim bu bana ders oldu. Secdeye eğilirken dikkat edecek isek hakikaten pes yahu. Sonra haberlerde duymustum Turkiye de camide toplanan yardim paralarini calanlar olmustu.
Çok değerli şeyler ölmüş RUHUNA FATİHA.... Bu yorumu buraya yazmamda ki gayem mumkun ise camide de olsaniz degerli esyaniz var ise iyi koruyunuz. Namaz kilan adamlar hirsizlik yapmaz diye dusunuyoruz ama bazilari namaza degil hirsizliga geliyor olabilecegi hic aklimiza gelmeye biliyor.

Son düzenleme: