Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Hdmi sorunu

wuslat

0
Üye
5 Eki 2012
14
0
1
Hdmi sorunu Kategorisi 2000 HD ( mini )

merhaba
mini 2000Hd calisirken Hdmi kablosunu aletten cektim ve 1 dakika sonra tekrar Hdmi kablosunu geri taktim maalesef tv ye aletten Hdmi kablosunun sinyali gelmiyor yardimlariniz icin tesekkürler

Son düzenleme:

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,598
22,588
113
Adana
merhaba
mini 2000Hd calisirken Hdmi kablosunu aletten cektim ve 1 dakika sonra tekrar Hdmi kablosunu geri taktim maalesef tv ye aletten Hdmi kablosunun sinyali gelmiyor yardimlariniz icin tesekkürler

Tv'nizin kumandasından source tuşuna basarak HDM-1 HDM-2 HDM-3 olarak (hangisine taktıysanız) onu seçtinizmi ??

wuslat

0
Üye
5 Eki 2012
14
0
1
kaptan ustam-8 ögle vardiyasindan dolayi cevap yazma imkanim simdi oldu. tv ye HDM-1 HDM-2 HDM-3 sinyali hic gelmiyor o yüzden secemiyorum baska Hdmi kablosu ve baska tv yede bagladim ayni, amigo plus um var Bunda bir sorunum yok 2000hd yi yeni aldim calisiyordu,calisirken sadece Hdmi kablosunu cekip 1dakika sonra geri taktim ondan sonra sinyal gelmedi alet calisiyor kumandadan acip kapatabiliyorum

wuslat

0
Üye
5 Eki 2012
14
0
1
olmadi ustam

--------------------

baska hdmi ve baska tv yede bagladim hdhm cikisi bir cekmeyle yandimi simdi o Zaman next -nexstardan uzakmi duralim

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,598
22,588
113
Adana
cihaz hakkında fazla bir bilgim yok. bu cihazı tv'ye başka bir yolla bağlanabilirmisiniz mesela scart gibi bağlantılarla tüplü tvlere takmak için bazı cihazlarla birlikte verilen kablo çeşitleri oluyor bunlara benzer bir kablo ile tv'ye bağlana bilseniz direk çözünürlük ayarlarını kontrol edin derim ,,bazen çok düşük veya yüksek çözünürlük olunca örnek 720_p,1080_i, gibi olan ayarları kontrol edebilseniz iyi olurdu bende farklı bir cihazda buna benzer bir durum olmuştu scart takabildiğim için ayarları düzenleyip görüntü alabilmiştim..

wuslat

0
Üye
5 Eki 2012
14
0
1
kaptan-8 ustam next firmasi av scart alete girisini yapmislar yanliz bunu baglamak icin Adapteri aletle beraber ne yazikki vermemisler sadece Hdmi kablosu var onun icin deneyemiyorum bari bir tamirciye götüreyim