Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Hotbird Uydusu Sinyal Sorunu

gokan90

0
Üye
18 Kas 2016
63
13
8
Hotbird uydusundaki kanalların çoğu (şifresiz olanlardan bahsediyorum) açılmıyor. Özellikle Azeri kanallarını takip ediyordum, onlarda açılmıyor. Çok az bir kısmı açılıyor. Tarama yaptırdığımda da kanal sayısı çok az buldu ve yeni kanallar ekledi. Sizler de aynı sıkıntıyı yaşıyor musunuz? Apartmanda merkezi sistem bulunmakta, sorun ne olabilir sizce?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hotbird uydusundaki kanalların çoğu (şifresiz olanlardan bahsediyorum) açılmıyor. Özellikle Azeri kanallarını takip ediyordum, onlarda açılmıyor. Çok az bir kısmı açılıyor. Tarama yaptırdığımda da kanal sayısı çok az buldu ve yeni kanallar ekledi. Sizler de aynı sıkıntıyı yaşıyor musunuz? Apartmanda merkezi sistem bulunmakta, sorun ne olabilir sizce?

Çok garip bir durum daha fazla bilgiye ihtiyaç var bu durumda muallakta kalır probleminiz...
1.Cihaz ne marka ve model.?
2.Daha önce böyle bir sorun varmıydı.?
3.Ne yaptınızda bu durum meydana geldi.?

gokan90

0
Üye
18 Kas 2016
63
13
8
Cihaz modelim: Next 2000 USB HD. Daha önce böyle bir sorun yoktu, sorun olduğunda tüm kanallar açılmazdı. Üç gün önce kanallara bakmak istediğimde "Uydu Sinyal Yok" uyarısı ile karşılaştım. Belki frekans değişikliği olmuştur diye tarama yaptırdığımda çok az sayıda kanal buldu.