Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İnternet güncelleme hatası

MuhammedYasir

New member
Üye
13 Ocak 2020
3
0
1
Merhaba,

Eternet kablosu takılı ve cihazda algıladı ama IPtv veya youtube tıklıyınca "İnternet güncelleme hatası" hatası veriyor.

Ne yapmam gerekiyor ?

bvznld.jpg

Musa kuzu

New member
Üye
9 Mar 2020
2
0
1
Arkadaşlar iptv ye bastığımda internet güncelleme hatası diye bir yazı çıkıyor nasıl duzeltebiliriz

Erdal76t

New member
Üye
15 Eki 2021
8
1
3
Uzun zamandır "İnternet Güncelleme Hatası" alıyorum ve internet isteyen menülerin hiç birisi açılmıyor. Ben de access point üzerinden internet alıyorum daha güçlü olması açısından, modem uzakta olduğu için. Fakat daha önce bağlanıyordu, ne oldu da artık bağlanmıyor? Yazılım güncellemeleri buna sebep oldu galiba, 2-3 hafta öncesine kadar hiç problem yoktu. Access Point' şu anda cepten ve bilgisayardan bağlanabiliyorum ama Next 2053 bağlanmıyor. Normal modemden denemedim, deneyemem çünkü uzakta ve az çekiyor. Bu konuda acil yardım gerekli. Yüklü yazılım: V287.

Son düzenleme:

Erdal76t

New member
Üye
15 Eki 2021
8
1
3
Internet güncelleme hatası alıyorum, hala sorun çözülmedi. Uydu alıcıyı kullanamıyorum. Artık şu sorunu çözün. başka cihzlara bakıyorum gayet yüksek çözünürlükte youtube izlenebiliyor. Next bir türlü youtube sorununu çözemedi. Bağlantım yüksek hızlı fiber hiçbir problem yok. Next 2053 bağlanmıyor.

Erdal76t

New member
Üye
15 Eki 2021
8
1
3
Uzun zamandır çıkmayan "internet güncelleme hatası" yine vermeye başladı. Cihaz internete bağlanamıyor, internet gayet hızlı ve problemsiz. Lütfen şu sorunu çözün.

Erdal76t

New member
Üye
15 Eki 2021
8
1
3
Uydu alıcının fişini çek, tak, tekrar dene

Hepsini yaptım, bu uzun zamandır ara sıra olan bir durum, muhtemelen Next'in güncellemelerinden yazılım kaynaklı bir sorun. Next bu Youtube olayını çözemedi, tv den çok Youtube seyrediyoruz. Düzelsin diye bekliyoruz, bakalım ne zaman düzeltecekler. Cihazı aldığıma pişmanım.

34ua2390

0
Üye
4 Şub 2012
56
194
33
İnternet sayfası da DNS ayarı otomatik yerine Yandex seçtim düzeldi arkadaşlar teşekkürler

ramo2

New member
Üye
2 Nis 2023
2
0
1
Aynı hata bende de mevcut yardımcı olursanız sevinirim. Cihaz Sunplus Hitech hd

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
eski yazılıma döndünüzmü bendede olmuştu eski yazılım yükledim düzeldi sanırım yazılmsal sorun bu
cihaz next machina mini fta ve hd 2 cihaz var bu hatayı fta olanda yaptı eski yazılıma dönünce düzeldi hd machinada güncelleme yapmadım o yüzden

FiratMatur

New member
Üye
8 May 2023
4
0
1
Merhaba, bende de aynı sorun var, Deco access point üzerinden bağlanınca cihaz internetten güncelleme yapamıyor ama doğrudan superonline modeme bağlanınca bağlanıyor. Bu durum tüm IP tabanlı uygulamalar için geçerli. Güncelleme anında cihazın hangi web sitelerine bağlandığını birisi söyleyebilirse bunları access point firewall güvenli site listesine eklersem sorunu çözebilirim diye düşünüyorum, bu sitelerin listesini kim paylaşabilir ?

Erdal76t

New member
Üye
15 Eki 2021
8
1
3
Uzun zamandır çıkmayan "internet güncelleme hatası" yine vermeye başladı. Cihaz internete bağlanamıyor, internet gayet hızlı ve problemsiz. Lütfen şu sorunu çözün.

FiratMatur

New member
Üye
8 May 2023
4
0
1
Sonunda sorunun kaynağını buldum . Deco üzerinden şifrelemeyi WPA/WPA2 şeklinde bir defa yapınca , sorun çözüldü. Artık next uydu alıcım da deco üzerinden güncelleme alabiliyor. Bu işlem sonrasında Wi-Fi şifreleme seviyesini WPA3’e çevirince de sorunsuz güncelleme devam ediyor.