Neler yeni

iPhone Nasıl Hızlandırılır ?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,528
Beğeniler
99
#1
Yavaşlayan iPhone telefonunuzdan şikayetçi misiniz ? O zaman yazımıza mutlaka göz atmalısınız.[/h][FONT=&quot]
iPhone her ne kadar stabil bir işletim sistemine sahip olsa da bir süre sonra yavaşlayabiliyor. Bu yavaşlama sorununu nasıl halledebileceğinizi size anlatacağız. Aşağıdaki adımları uygulamanız iPhone’da epey fark yaratacaktır.
Eski fotoğrafları silin: Uzun süredir telefonunuzda duran ve kullanmadığınız fotoğrafları tutmak telefonu yavaşlatmak ve hafıza işgal etmekten başka bir şey değildir. Bu fotoğrafları bilgisayarınıza atın.
Kullanmadığınız uygulamaları silin: Kullanmadığınız halde telefonunuzda tuttuğunuz uygulamarın telefonu yorduğunu bilin ve bu uygulamalardan kurtulun.
Eski mesajlarınızı silin: Telefonda tuttuğunuz eski mesajlarda telefonunuzda yer kaplamaktadır. Sizin için önemli olan mesajlar dışındaki tüm mesajları silin.
Safari tarayıcısının önbelleğini temizleyin: Safari tarayıcısını kullandığınız sürece her girdiğiniz site için veriler tutulmakta ve bunlar yer kaplamaktadır bu verileri silmek içinAyarlar > Safari > Geçmişi Temizle seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Yazılımızın güncel olduğuna emin olun: Yazılım güncellemeleri birçok iyileştirmeyi beraberinde getirir. Bu yüzden yazılımınızı mutlaka güncel tutun.
Bu işlemleri uyguladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve farkı hissedin.
[/FONT]