Neler yeni

iPhone Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#1
iPhone uygulamalarının önbellek dosyalarını silerek cihazınızda yer açabilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak? iPhone önbellek temizleme rehberimiz detaylıca karşınızda.

[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]iOS kapalı bir işletim sistemi olduğu için kullanıcıların sistem dosyalarına erişmesini kısıtlıyor. App Store’dan iPhone’a yüklenmiş olan uygulamalar kullanıldıkça önbellek dosya boyutları artmaya başlıyor.
Ancak az önce belirtmiş olduğumuz durumdan dolayı bu önbellek dosyaları direk iPhone üzerinden silinemiyor.
iPhone önbellek temizleme yapılamadığı için hafızayı dolduruyor!

Örneğin; Twitter uygulaması App Store’dan ilk indirildiğinde 53 MB’lık bir yer kaplarken uygulama kullanıldıkça kapladığı depolama alanı 300-400MB’ta kadar çıkıyor. Biz de bu haberimizde iPhone üzerinden direkt olarak silemediğiniz önbellekdosyalarını PC üzerinden nasıl sileceğinizi anlatacağız.
Adım adım iPhone önbellek temizleme

1. Adım: Macgo iPhone Cleaner isimli programını ücretsiz olarak PC’nizeburadan indirin ve kurun.
2. Adım: Macgo iPhone Cleaner programını açın ve iPhone’ununuzu PC’ye bağlayın ve programın iPhone’u görmesini bekleyin.
3. Adım: Macgo iPhone Cleaner’ın açılışında “Scan Your iPhone” seçeneği karşınıza çıkacak. Önce cihazınızı bu seçeneğe tıklayarak taratın.
4. Adım: Tarama işlemi bittikten sonra sol tarafta uygulamaların önbellek dosyalarının ne kadar yer kapladığı ayrıntılı bir şekilde görünecek. Burada önbelleğini silmek istediğiniz uygulamaları seçin.
5. Adım: Uygulamaları seçtikten sonra “Clean Your iPhone” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra iPhone’da, kullanımınıza göre yaklaşık 500 MB ile 1 GBarasında değişen önbellek dosya temizliğigerçekleşecek.

6. Adım: Önbellek silme işlemi bittikten sonra iPhone’u kapatıp açın.[/FONT]