Neler yeni

iPhone Yükseltme Programı Tanıtıldı

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,528
Beğeniler
99
#1
Apple 9 Eylül günü amiral gemi modeli iPhone 6s modelini duyurdu. Bununla beraber Apple, kullanıcıların her yıl yeni iPhone kullanmasını sağlayan iPhone Yükseltme Programını da tanıttı.

[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Dünyanın ileri gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple, 9 Eylül akşamı düzenlediği etkinlik ile yeni amiral gemi modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini tüm dünyaya duyurdu.
Oldukça ilgi çeken iPhone 6s için ayrıca Apple yeni iPhone Upgrade Program adındaki yeni programını tanıttı.
iPhone Yükseltme Programı Nedir?

Apple'ın gerçekleştirdiği etkinlikte duyurduğu iPhone Upgrade Programyada Türkçesiyle iPhone yükselteme programı, "Daha taksiti bitmeden yenisi çıktı." diyenler için. Zira bu programa katılan kullanıcılar Apple ile 2 yıllık bir sözleşme imzalıyorlar ve her ay en az 32 dolar ödeyerek yeni biriPhone sahibi olabiliyorlar.
12 ayın sonunda ise Apple eski iPhone modelini alarak kullanıcıya yeni tanıtılan iPhone modelini veriyor ve kullanıcı aylık 32 dolar ödemeye devam ediyor. Tabi yeniiPhonealdığınızda sözleşmenizde doğal olarak yenileniyor.
Bu program kapsamında yeni iPhone modellerinin taksitlendirmesi ise şu şekilde belirlenmiş:
16 GB iPhone 6s için 32,41 dolar, iPhone 6s Plus için 36,58 dolar
64 GB iPhone 6s için 36,58 dolar, iPhone 6s Plus için 40,75 dolar
128 GB iPhone 6s için 40,75 dolar, iPhone 6s Plus için 44,91 dolar
Ayrıca bu program ile beraber Apple kullanıcılarına 99 dolar fiyat etiketine sahip Apple Care+ paketini de ücretsiz olarak veriyor. Apple Care+ paketi ise kullanıcılara 2 yıllık garanti, telefon desteği ve ekranın kırılması, suyla temas, yere düşme gibi olası kazalara karşı 2 sefere mahsus olmak üzere sadece servis ücreti ve vergi ödenmesikoşulu ile gerekli desteği sağlıyor.
iPhone Upgrade Program ise şu an için sadece Amerika'daki Apple Store'larda geçerli. Ancak ilerleyen dönemlerde Avrupa'da ve dünya çapındaki bir çok ülkede bu programın başlatılması bekleniyor.

[/FONT]
Görsel: The Verge[FONT=&quot]Apple, bugün iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı tanıttığı etkinlikte iPhone Yükseltme Programı’nı da duyurdu. Söz konusu girişim, kullanıcıların Apple’ın en son iPhone modellerine geçişini kolaylaştırmasını amaçlıyor. Benzer teklifleri özellikle ABD’deki mobil operatörler uzun yıllardır sunuyor.[/FONT]
[FONT=&quot]Cupertino merkezli şirketin iPhone Yükseltme Programı ile yenileme sürecinde daha fazla kontrol sahibi olmayı amaçladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yine de, programın kapsama alanının sadece ABD ile sınırlı kalmayacak olması, Apple’ın daha geniş bir vizyon çerçevesinde hareket ettiğini gösteriyor.[/FONT]
[FONT=&quot]ABD’de iPhone’lar genellikle operatörler tarafından oluşturulan 24 aylık planlar çerçevesinde sayılıyor. Apple’dan Phil Schiller, iPhone Yükseltme Programı ile kullanıcıların kontratları sona ermeden yeni cihazlara geçiş yapmalarını yardımcı olmayı amaçladıklarını ifade etti.[/FONT]
[FONT=&quot]İlk etapta ABD’de uygulanacak olan iPhone Yükseltme Programı için başvurular 12 Eylülden itibaren alınacak. İlgili kullanıcılar randevularını aldıktan sonra değişim işlemi için Apple mağazalarını ziyaret ederek yeni iPhone’larına kavuşabilecek.[/FONT]