Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Iptv donma hk.

cemal07

0
Üye
17 Ocak 2012
21
0
1
iyi geceler arkadaşlar ıptv yi seyrederken 15-20 saniye seyrederken donuyor internettenmi yapıyor dedim evin içindeki kabloları ve ankastreden gelen kabloyu bile cet 7 kablo ile değiştirdim yine sorunu çözemedim acaba makınanın internetinden son 3 yazılımı yükledikten sonra böyle sorun çıktı ondanmı yapıyor diye düşünüyorum yardımcı olurmusunuz. saygılar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
iyi geceler arkadaşlar ıptv yi seyrederken 15-20 saniye seyrederken donuyor internettenmi yapıyor dedim evin içindeki kabloları ve ankastreden gelen kabloyu bile cet 7 kablo ile değiştirdim yine sorunu çözemedim acaba makınanın internetinden son 3 yazılımı yükledikten sonra böyle sorun çıktı ondanmı yapıyor diye düşünüyorum yardımcı olurmusunuz. saygılar.

Sn arkadaşım mesajınızda son üç yazılımdan beri bu sıkıntıyı yaşıyorum diye yazmışınız. Maalesef bu dediğinize üzülerek katılamayacağımı belirtmek isterim. Bende herhangi bir sorun yok. Bence siz size verilen kullanıcı bilgisini pc de bir deneyin derim. Birde aklıma gelmişken yazayım cihaza sonradan girili DNS varmı ? Eğer varsa silin birde öyle deneyin.Belkide sorun sizin sunucuda olabilir.Ayrıca internet hızınızı iyice bir ölçmenizde fayda var. İp tv de sıkıntısız yayın izleyebilmek için hızın 3 mb den az olmaması gerekir. Ben de bile kota 75 i geçince sıkıntısız olan yayınlar aynı sizin gibi donmaya neden oluyor...

Son düzenleme:

cemal07

0
Üye
17 Ocak 2012
21
0
1
Sn arkadaşım mesajınızda son üç yazılımdan beri bu sıkıntıyı yaşıyorum diye yazmışınız. Maalesef bu dediğinize üzülerek katılamayacağımı belirtmek isterim. Bende herhangi bir sorun yok. Bence siz size verilen kullanıcı bilgisini pc de bir deneyin derim. Birde aklıma gelmişken yazayım cihaza sonradan girili DNS varmı ? Eğer varsa silin birde öyle deneyin.Belkide sorun sizin sunucuda olabilir.Ayrıca internet hızınızı iyice bir ölçmenizde fayda var. İp tv de sıkıntısız yayın izleyebilmek için hızın 3 mb den az olmaması gerekir. Ben de bile kota 75 i geçince sıkıntısız olan yayınlar aynı sizin gibi donmaya neden oluyor...

sonradan girilen DNS yok internet hızında problem yok kota 75 i geçik değil pc de izliyorum benimde kafamı karıştıran bu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
sonradan girilen DNS yok internet hızında problem yok kota 75 i geçik değil pc de izliyorum benimde kafamı karıştıran bu

Eğer bu sorun genel olsa idi en başta ben sonrasında arkadaşlarımız farkına varırdı.! O zaman şöyle yapalım cihaza son yazılımı BOOT modunda atalım ve akabinde 1 nolu seçenek ile fabrika ayarlarına dönelim. Duruma sonra tekrar bakınız. Ayrıca cihazla modem arasındaki bağlantı sağlammı anlamak için modemde port değiştirin, yetmedi cihazdan YouTube girin donma falan yapıyormu onuda bir kontrol edin.

Son düzenleme:

beylun90

0
Üye
10 Eyl 2013
22
11
3
Haydar hocam, 19.05.2016 tarihli yazılımı yükledim. Yaklaşık 2 aydır machina 3D kullanıyorum. X Panel özelliği gayet güzel , free İPTV'lerde denedim. Ancak iptv kanallarının yaklaşık % 70'inde kanal açıldıktan sonra yaklaşık 30 sn içinde donma olayı ben de de var. İPTV genel özelliğimidir? Önceki veya sonraki kanallara geçip tekrar aynı kanalı açsan bile durum aynı ( ki önceki ve sonraki kanallarda da donma var ). YouTube veya VOD'larda gayet güzel hiç bir sıkıntı yok. Ama İPTV genel olarak böyle kanallar donup kalıyor. Limitsiz internetim ve cihaz ile modem arasında ethernet kablosu ile bağlantım var. Bu yüzden İPTV özelliğini bir türlü sevemedim. Next 8000 XCAM, Next 2000 Super Plus CXNET, Next 2000 Super Plus HDMI kullandım. Next Machina3D 'de 4. cihazım. Bazı ufak tefek şeyleri bu tür makinalar da kabulleniyoruz fakat 2 aydan beri iptv'deki bu durum yüzüne cihaza fazla ısınamadım. Bu konu da ilgilerinizi bekliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar hocam, 19.05.2016 tarihli yazılımı yükledim. Yaklaşık 2 aydır machina 3D kullanıyorum. X Panel özelliği gayet güzel , free İPTV'lerde denedim. Ancak iptv kanallarının yaklaşık % 70'inde kanal açıldıktan sonra yaklaşık 30 sn içinde donma olayı ben de de var. İPTV genel özelliğimidir? Önceki veya sonraki kanallara geçip tekrar aynı kanalı açsan bile durum aynı ( ki önceki ve sonraki kanallarda da donma var ). YouTube veya VOD'larda gayet güzel hiç bir sıkıntı yok. Ama İPTV genel olarak böyle kanallar donup kalıyor. Limitsiz internetim ve cihaz ile modem arasında ethernet kablosu ile bağlantım var. Bu yüzden İPTV özelliğini bir türlü sevemedim. Next 8000 XCAM, Next 2000 Super Plus CXNET, Next 2000 Super Plus HDMI kullandım. Next Machina3D 'de 4. cihazım. Bazı ufak tefek şeyleri bu tür makinalar da kabulleniyoruz fakat 2 aydan beri iptv'deki bu durum yüzüne cihaza fazla ısınamadım. Bu konu da ilgilerinizi bekliyorum.

Sn arkadaşım şimdi yoldayım İstanbul'a dönüyorum. Yeni yazılımı ancak yarın yüklerim. Merak etmeyin sorunu çözeceğiz sıkıntı yapmayın...(Eğer kastınız FREE serverler ise onlarda yapabilir yok özel server varsa o zaman duruma tekrar bakarız.)

Son düzenleme:

beylun90

0
Üye
10 Eyl 2013
22
11
3
Free Serverlerde ki kanalları kastediyorum hocam. Teşekkür eder, hayırlı yolculuklar dilerim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Free Serverlerde ki kanalları kastediyorum hocam. Teşekkür eder, hayırlı yolculuklar dilerim.

Anlıyorum o halde bu konuda bir açıklama yapmak ihtiyacı hissediyorum.Bakınız free-serverler adında anlaşılacağı üzere herkese açıktır. Linkler bu durumda olması gerekenin üzerinde yoğunluk oluşur. Eğer sunucuda küçük bir panel ise aynen sizin yazdığınız gibi çakılıp kalmaktadır. Yani bu durum cihazdan kaynaklı olmayıp sistemsel bir sıkıntıdır...

millerr

0
Üye
9 Mar 2015
24
0
1
Tekirdağ
haydar üstadım, aynı sıkıntı bende de oluyor. Machinada takılan free linkler, vu+ zero ve gigablue quad cihazımda hiç takılmadan çalışıyor. Ben de machinanın iptv özelliğini beğenmiyorum. Ama diğer özellikleri hiç fena değil.

beylun90

0
Üye
10 Eyl 2013
22
11
3
Haydar hocam, ben de dün ve bugün PC' de CherryPlayer' de kontrol ediyorum. Machina 3D'de donma yapan free iptv' ler çalışıyor. Donma olsa bile seri bir şekilde yeniden açılıyor. Dün ve bugün iptv menu ayarlarıyla uğraştım. Buffer açık olunca sanki daha iyi gibi oldu ama pc ile kıyaslayınca düzelmediğini farkettim. Son yazılım için emek verilmiş güzel bir özellik cihaza kazandırılmış ama iptv'nin bu genel sorunu gibi gözüküyor. Öncelikle bu konu ile ilgilenilirse çok iyi olacak. Şimdiden teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar üstadım, aynı sıkıntı bende de oluyor. Machinada takılan free linkler, vu+ zero ve gigablue quad cihazımda hiç takılmadan çalışıyor. Ben de machinanın iptv özelliğini beğenmiyorum. Ama diğer özellikleri hiç fena değil.

Maalesef bu dediklerinize üzülerek katılamadığımı belirtmek istiyorum.! Nedenmi.!!! Adı üstünde FREE dir ÜCRETSİZDİR aynı anda onlarca cihazdan gelen talep ne ise odur cihaza özel muamele olmaz.Bir cihazda çalışıp diğerinde çalışmayacak böyle garip bir mantığı kabul etmem mümkün değildir.Bakınız AÇIK ve NET söylüyorum yıllardır ÖZEL ıp-server kullanıyorum sunucudan kaynaklı durumlar dışında MACHİNA dan kaynaklı IP-TV sıkıntısı YAŞAMIYORUM.! İllede yazacaksanız yazın DOKTOR üstada anlatın durumu,ama benim yazmış olduğum cümlelere benzer yazacağından adım gibi eminim...

Haydar hocam, ben de dün ve bugün PC' de CherryPlayer' de kontrol ediyorum. Machina 3D'de donma yapan free iptv' ler çalışıyor. Donma olsa bile seri bir şekilde yeniden açılıyor. Dün ve bugün iptv menu ayarlarıyla uğraştım. Buffer açık olunca sanki daha iyi gibi oldu ama pc ile kıyaslayınca düzelmediğini farkettim. Son yazılım için emek verilmiş güzel bir özellik cihaza kazandırılmış ama iptv'nin bu genel sorunu gibi gözüküyor. Öncelikle bu konu ile ilgilenilirse çok iyi olacak. Şimdiden teşekkürler.

Size zaten cevap olarak üst mesajlarımda gerekli açıklamayı yapmıştım onun için diyeceğim pek bir şey ne yazikki yok...Madem illede FREE-SERVERDE donma diye tutturuyorsunuz o halde sizde DOKTOR üstada ÖZEL den yazın durumu anlatın.Bana deseniz işte sizin kendisi ile aranız iyidir siz iletin, ben böyle bir şey yaparsam kendi kendimi inkar etmiş olurum.FREE-SERVER lerden tam performans beklemek benim tüm bildiklerimi bilmediğim anlamına gelir...

elemtrak

0
Üye
5 Şub 2015
52
6
8
ustam bende n nex matine 3d var iptv ler sıkıntılı bilgisayarda deneyüp m3u ya dönüştürdügüm linkler birkaç saniyede donuyorsanırsam cihazla alakalı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
ustam bende n nex matine 3d var iptv ler sıkıntılı bilgisayarda deneyüp m3u ya dönüştürdügüm linkler birkaç saniyede donuyorsanırsam cihazla alakalı

Tamam o zaman biz ne yazıyoruz ne diyoruz yazın [email protected] adresine anlatın derdinizi.! Nasılsa benim herkese ayrı ayrı anlatma mecburiyetim varya.? Benden bu kadar IP-TV ile şikayeti olan gitsin ÖZELDEN Doktor üstada yazsın....

millerr

0
Üye
9 Mar 2015
24
0
1
Tekirdağ
Sayın "haydar1966" üstadım. Konu ile ilgili yazdıklarımız size sitem değil. Sadece bir arkadaşımızın tespitleri ile ilgili görüşlerimizdir. Konu içerisinde yazılanlara siz cevap verdiğiniz için, size de durumu görüşlerimizi aktarıyoruz. Amacımız hep beraber üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Ben paralı iptv kullanmıyorum. Yerli platformların hepsine de yasal olarak üyeyim, hatta netten verdikleri hizmetlere de üyeyim. Şu an evimde 10'a yakın HD uydu alıcı var, internetten dizi izlemek istediğimde, zaten bilgisayarımdan yada enigma tabanlı cihazlarımdan izliyorum. Next machina şu an evde ana uydu alıcım durumunda, bu cihazı da ÖZEL (yasal olmayan)! iptv server izlemek için almadım, hiçkimse de ÖZEL server almak zorunda değil bana göre! Uydu cihazı olarak, cihaza lafım yok. Beğenmesem satıp başka cihaz kullanırdım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın "haydar1966" üstadım. Konu ile ilgili yazdıklarımız size sitem değil. Sadece bir arkadaşımızın tespitleri ile ilgili görüşlerimizdir. Konu içerisinde yazılanlara siz cevap verdiğiniz için, size de durumu görüşlerimizi aktarıyoruz. Amacımız hep beraber üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Ben paralı iptv kullanmıyorum. Yerli platformların hepsine de yasal olarak üyeyim, hatta netten verdikleri hizmetlere de üyeyim. Şu an evimde 10'a yakın HD uydu alıcı var, internetten dizi izlemek istediğimde, zaten bilgisayarımdan yada enigma tabanlı cihazlarımdan izliyorum. Next machina şu an evde ana uydu alıcım durumunda, bu cihazı da ÖZEL (yasal olmayan)! iptv server izlemek için almadım, hiçkimse de ÖZEL server almak zorunda değil bana göre! Uydu cihazı olarak, cihaza lafım yok. Beğenmesem satıp başka cihaz kullanırdım.

Hiç problem yok Sn.Kardeşim rahat olunuz doğrudur elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Bazı şeyleri DOKTOR civanıma gerek SKYPE gerek ÖZEL den MAİL yoluyla yazışıyoruz.Bu cihaz için EN-İYİSİ için el-ele ama HEP-BERABER ce sizlerinde fikirlerini gözden geçirmeye çalışıyoruz.Zaten DOKTOR üstat geçenlerde kendisi yazdı topu topu bana şimdiye kadar en fazla 10 kişi yazdı diye.Özellikle kendisi SİZLERDENDE fikirlerinizi bekliyor bana yazın diyor, prensip olarak yazıştığım bir konuda defalarca aynı şeyi söylemenin karşısındaki kişiyi rencide etmekten öteye gitmeyeceği kanaati taşımaktayım. Heleki bana bu nedenleri ile anlatılıyorsa,sizlerden ricam LÜTFEN fikirlerinizi yazın sonuçta kaybedecek hiç bir şey yokki.Herşey bu cihaz için ise o halde HERKES bir köşeden tutmak zorunda böylece herşey daha iyiye mükemmelliyete gider...Sevgiler.

kutay19

0
Üye
7 Eyl 2016
12
0
1
next machina çift tuner bende yaklaşık 1 ay önce aldım. ıptv de kanallar açılıyor ama bir süre sonra donuyor... başkalarındada olduğunu bu konuda görünce sorunun cihazdan kaynaklandığını anladım.. çüğnkü ıptvler pc de çok rahat çalışıyor donma vs yok.. her ne kadar free olsada eğer bi yoğunluk varsa pc de de çalışmaz.. kadıki 20 sn boyunca neredeyse hd kalitede açılan bir görüntü ve her tıkladığınız kanalda yayınlar sorunsuz açılıyor...
sorunu çözen varsa ve yardımcı olursa sevinirim..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
next machina çift tuner bende yaklaşık 1 ay önce aldım. ıptv de kanallar açılıyor ama bir süre sonra donuyor... başkalarındada olduğunu bu konuda görünce sorunun cihazdan kaynaklandığını anladım.. çüğnkü ıptvler pc de çok rahat çalışıyor donma vs yok.. her ne kadar free olsada eğer bi yoğunluk varsa pc de de çalışmaz.. kadıki 20 sn boyunca neredeyse hd kalitede açılan bir görüntü ve her tıkladığınız kanalda yayınlar sorunsuz açılıyor...
sorunu çözen varsa ve yardımcı olursa sevinirim..

Arkadaşım sizin cihazdaki IP tv ler FREE olanlardanmı.?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Pc dede donar örnek vlcde oynatma şeridi sarı olur sonuna kadar dolmadan görüntü ilerlemez smplede bufering yüzde yüz olmadan ilerlemez çok kişi kullanıyorsa mutlaka donacaktır size özel ücretli iptvniz varsa farkı anlarsınız