Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kabus pencereye kondu!

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,008
12,241
113
ALMANYA
1587488232110.png

Korona virüs salgınındaki vak’aların en çok görüldüğü ABD’de ölü sayısının 40 bini aşmasının ardından New York semaları akbabalar tarafından işgal edildi. Ceset kokusunu 1.5 kilometre öteden almalarıyla bilinen akbabalar virüsün merkez üssü haline gelen ABD’nin New York şehrinde uçmaya başladı. Ceset kokusuna gelen akbabalar şehrin sembolleri etrafında uçuyor. Ceset torbalarının tükenmesi nedeniyle morg işçilerinin cesetleri çarşafa sararak taşımasının ardından akbabaların geldiği belirtiliyor. Akbabalar, Empire State Binası, Özgürlük Heykeli ve Times Meydanı’nda uçtu.

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Tüm dünya sınavda. İkmale kaldığımız kesin de, sınıfta kalmayız inşallah

Haber kaynagi nedir? ( google baktim sabah gazetesi paylasmis, ustelik video gibi gorunen bir fotograf, ciddiyet yok, bu milletin akliyla dalga gecmek gibi zaten alayi ayni, eee akliyla dalga gecilmesine musaade eden toplumlar surunur )
Dunyada bir cok ulke akbaba misali yoksul ulkelerin uzerine coreklendigi ortamlardan ciktik (simdilik) simdide akbabalarin hedefi haline gelinmis olundugunu gormek tuhaf bir durum ama bana pek inandirici gelmedi.
Fezaa dunyada bir cok ulke gelecek nesillerinin rahati icin yoksul ve ger ikalmis ( geri kalmakdanda asla kurtulmayi planlamamis) ulke insanlarinin kanindan beslendi bu asla degismeyecektir.

Son düzenleme:

hüseyin22

0
Üye
9 Mar 2018
135
425
63
bencede kurgu bu...fotoşop..yaaa amerika zaten akbabaların A babası...o yıllardır leş ile kan ile besleniyor...bunu akbabalarda biliyor ..fakat fotoğrafı servis eden bunu ya bilmiyor yada kıt zekalı,...cüret edipte babasının mıntıkasına girebilirmi akbaba...başına neler geleceğini biliyor kuş beyinli...

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,008
12,241
113
ALMANYA
Karantina günlerinde ortaya çıktılar, ABD New York'tan sonra bir başka ülkeden gelen görüntüler dehşete düşürdü.

5ea19f1a55428413004bf281

Dünyanın üzerine karabasan gibi çöken salgında corona virüs bulaşanların sayısı 2 milyon 700 bine yaklaşırken, ölü sayısı 185 bini geçti. Neredeyse tüm insanlığın evlerine kapandığı günlerde bir başka kabus peş peşe göründü.
5ea19f9f55428413004bf2b4

Gökyüzündeki kabusun ilk göze çarptığı yer, dünyadaki vakaların 10'da birinin tespit edildiği ABD New York'tu. Toplu mezar görüntülerinden günler sonra ise akbaba sürüleri kent semalarını işgal etti.

5ea19f9f55428413004bf2b6

Ceset kokusunu 1,5 kilometreden alabilen akbabalar, şehrin sembolleri Özgürlük Heykeli, Manhattan, Empire State ve Times Meydanı gibi yerlerde uçtu.
5ea19faf55428413004bf2ba

Amerikan medyası, akbabaların bir morg içsinin torbaların tükenmesi nedeniyle 80 cesedi çarşafa sararak taşımasının ardından görüldüğünü bildirdi.

5
New York'taki şokun etkisi bitmeden bu kez Güney Amerika ülkesi Şili'de akrabalar pencerelere kadar geldi.
5ea19f2b55428413004bf2a5

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bir çatı katındaki pencerenin önüne konan akbabaların içerideki köpeklere baktığı kayda geçti.

5ea19f2b55428413004bf2a1

Kaydı alan Gabriela Leonardi, akbabaların balkona konmasıyla içerideki köpeklerin heyecanlanıp havladığını aktarıyor.

VIDEO IZLEMEK ICIN

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Bunlar Allahi unutanlar ama Rabbim okadar buyuk ku haddilerini bildiriyor. Anlayana tabiii

Gerceklik payi nedir kurgu olma montaj olma durumu olabilirmi? Hemen oh olsun Allaha inanmayanlar olsun der gibi tutum sergileyen zihniyet olmayalim.
Inanc olaylari uzerinden ders cikartmak farkli durum, depremlerdede bu yasandi dansoz oynatanlar oldu diye ama namazinda niyazinda olanlarda oldu artik bu konulari asmamiz lazim diye dusunuyorum. Her seyi inanan ama inandigi seyleri asla arastirmayan olmamak icin once ilime bileme sarilmak lazim.( collo1 kardesim bu paylasimlari yapmis olman haberin dogruluguna inandigin anlama gelir ki, bence arastirmak ve her konuyu derin dusunmek lazim)
Ayrica abd de olenlerin yada baska ulkelerde olenlerin inancsiz oldugunu siz hakikaten biliyormusunuz ermismisiniz, olenlerin cogu fakir fukara evsiz barksiz garibanlar olabilecegini dusundunuzmu? Lafa geldimi inancli kesilmekle olmaz bu isler, bakin bizimde hergun vatandaslarimiz oluyor, her gun en az 3-5 askerimiz sehit oluyor olenlere rabbim buyuk cezasini veriyor anlayisini dogru bulmuyorum.
Her olumun ve dogumun mutlaka bir sebebi var, ama altinda surekli hadlerini bildiriyor seklinde zihniyet asla olmamali; saglicakla kaliniz. sakin olmeyiniz hakkinizda dinsiz damgasi yemeyiniz pes yahu.

Son düzenleme:

fezaa

Active member
Üye
19 Eyl 2018
296
203
43
bursa
www.next.web.tr.com
Gerceklik payi nedir kurgu olma montaj olma durumu olabilirmi? Hemen oh olsun Allaha inanmayanlar olsun der gibi tutum sergileyen zihniyet olmayalim.
Inanc olaylari uzerinden ders cikartmak farkli durum, depremlerdede bu yasandi dansoz oynatanlar oldu diye ama namazinda niyazinda olanlarda oldu artik bu konulari asmamiz lazim diye dusunuyorum. Her seyi inanan ama inandigi seyleri asla arastirmayan olmamak icin once ilime bileme sarilmak lazim.( collo1 kardesim bu paylasimlari yapmis olman haberin dogruluguna inandigin anlama gelir ki, bence arastirmak ve her konuyu derin dusunmek lazim)
Ayrica abd de olenlerin yada baska ulkelerde olenlerin inancsiz oldugunu siz hakikaten biliyormusunuz ermismisiniz, olenlerin cogu fakir fukara evsiz barksiz garibanlar olabilecegini dusundunuzmu? Lafa geldimi inancli kesilmekle olmaz bu isler, bakin bizimde hergun vatandaslarimiz oluyor, her gun en az 3-5 askerimiz sehit oluyor olenlere rabbim buyuk cezasini veriyor anlayisini dogru bulmuyorum.
Her olumun ve dogumun mutlaka bir sebebi var, ama altinda surekli hadlerini bildiriyor seklinde zihniyet asla olmamali; saglicakla kaliniz. sakin olmeyiniz hakkinizda dinsiz damgasi yemeyiniz pes yahu.
Haber izliyorsanız bu görüntülerin doğru olduğunu göreceksiniz. Asıl konumuza gelecek olursak kimse ABD nin yada batının dinsiz yada müslüman olmadıkları için bunlar başına geldi demedi,bu son yaşananlarda artık herkes ölümü ensesinde hissetti. Yani artık yanlızca ortadoğuda insanlar ölmüyor , yada sömürge ülkelerinde. Artık batının empati yapması için bir neden oluştu ve umarım artık kan dökme sevdasından vazgeçerler,ama benim hiç umudum yok tabi.

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Haber izliyorsanız bu görüntülerin doğru olduğunu göreceksiniz. Asıl konumuza gelecek olursak kimse ABD nin yada batının dinsiz yada müslüman olmadıkları için bunlar başına geldi demedi,bu son yaşananlarda artık herkes ölümü ensesinde hissetti. Yani artık yanlızca ortadoğuda insanlar ölmüyor , yada sömürge ülkelerinde. Artık batının empati yapması için bir neden oluştu ve umarım artık kan dökme sevdasından vazgeçerler,ama benim hiç umudum yok tabi.
Fezaa kardesim haber izliyorum hatta izlemekdende biktim.
Haberi tek kanaldan degil farkli farkli dusuncelere sahip yayin kuruluslarindan olaylara bakis acilari nedir ne degildire kadar bakiyorum, yurt disi haber kanallarindanda takip ediyorum, demek ki ben bu akbaba haberini kacirmisim!!! siz bu akbaba haberini hangi kanalda izlediniz birde onu izleyeyim.
Goruntulerdende anlasilacagi gibi koskoca binalar puslu akbaba net nasil montaj; ciddi tarafsiz haber izleyiniz, buda maalesef ulkemizde az yada hic yok hepsi bir siyasi partiye hizmet ediyor kimi a partisine kimi b alayi tarafli. o zaman siz tarafsiz ve dogruluguna karar verecek bir konuma gelme durumundasiniz.
ilk yorumumda ne yazmistim sanirim fark edilmedi

Tüm dünya sınavda. İkmale kaldığımız kesin de, sınıfta kalmayız inşallah demistim, kan emici ulkelerin ders almalari yanisira ulkemizdede milyonlarca insanin ders cikartmasi lazim, benim senin ders cikartman lazim bakis acilarimizi tek pencereden degil genis alana yaymamiz lazim vesaire.
Bir dahada boyle asli asdari belli olmayan paylasimlara yorum getirmeyecegim, her seye inanip paylasmak dogru degil.... bilgi kirliligi.

Son düzenleme: