Neler yeni

Kurallara kim uyacak kimler uyaracak ?

uydu3405

Active member
Üye
Katılım
22 Eyl 2013
Mesajlar
1,054
Beğeniler
3
Konum
İstanbul
#1


Forum kurallarının 6.maddesi ne diyor aynı konu veya mesaj varken yazılmamalı.Ancak gelin görünkü forum yönetimi bunları gördüğü halde aynı konu veya mesajı yazanların yazılarını kaldırıp uyarmak yerine mesajlara teşşekür ettiklerini görüyorum.Kurallara uymamalımıyız?
 

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2011
Mesajlar
7,152
Beğeniler
1,995
Konum
İstanbul
#2
Forum kuralları 6. maddesinde konu açma kriterleri belirtilmiştir, aynı konu tekrar açılmasın demekte, aynı mesaj diye bir ibare geçmiyor.! mesaj tekrarlarının yapıldığı durumlarda kişilerin niyetlerine göre değerlendirme yapıyoruz, kimi kullanıcı gerçekten görmemiş olabiliyor,amaçları sadece paylaşım yapmak olabiliyor, kimi kullanıcı görmüş sadece mesaj sayılarını arttırmaya yönelik olarak böyle durumlar takınabiliyorlar. Forumun genel işleyişini çok fazla bozmadığı sürece aynı mesajlarda olsa silme taraftarı değilim,her mesajı her kullanıcı aynı anda görmüyor yada okumuyor, dolayısı ile yazılan aynı bilgi veren mesajlar bazı durumlarda daha çok kişininde bilgilenmesini sağlıyor.

Sizin işiniz yada göreviniz buradaki diğer kullanıcıları uyarmak değil, bu gibi durumlar için mesajların altında moderatöre bildir butonu bulunmakta,bu butonu kullanarak rahatsız olduğunuz durumu yönetime bildirebilirsiniz. diğer kullanıcılar ile polemiğe girmenize gerek yok.

Son olarak Yönetim kadrosuna yapacakları işi öğretmeye kalmayın.Yönetim kadrosu gerçekten tam olarak işini yapsa sizin bu forumda barınma şansınız yok.! size gösterilen toleransları halen suistimal etmektesiniz. Daha önceden bu forumdan BAN edildiniz, farklı kullanıcı ismi ile yine üye oldunuz, belki kurallara uyarsınız diye göz ardı ettik, biz sustukça sizin istekleriniz arttı, yetki istediğiniz yetki verdik, yetmedi BAN edilen üyelik isminizi geri verdik, aldığınız yetki ile siyasi mesajlar yazmaya sizin ile aynı görüşte olmayanlara cephe almaya başladınız, yetkinizi kötüye kullandınız, yetkiniz alındı, diğer forumdan da üyeliğimi silin dediniz, sildik. Daha sonra yine yalvar yakar yakar istekleriniz sonucunda kısmı yetki verdik, bu sefer yine yetinmediniz süpermoderatörlük istediniz, bu yetki verilmeyince de yöneticiler görevlerini yapmıyor diyerek karalama yapmaya çalışıyorsunuz.

Eğer forumun yönetim şeklini beğenmiyorsanız bu foruma katılımcı olmak ve takip etmek zorunda değilsiniz.