Neler yeni

LG’den Mobilde Flaş Karar!

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
130
#1
[h=1]LG’den Mobilde Flaş Karar![/h][h=2]Güney Kore'de üretimlerini yapan LG yapılan son hamlelerinde başarıya ulaşılamamasının ardından mobil bölümünde yeniden bir yapılandırmaya gidileceğini duyurdu.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
G5 adının verildiği modeli ile piyasaya çıkan ve bu modeli ile her ne kadar ilgili görse de istenen satış rakamlarına ulaşamayan LG, bu konuda kapsamlı bir değişiklik planlıyor. Konu ile ilgili LG tarafından yapılan açıklamalarda mobil bölümünün yeniden yapılandırılacağı ve pek çok yeni ismin ekibe katılacağı belirtilirken bu yenilik ile birlikte çok daha iddialı modellerin de piyasaya çıkacağı, LG’nin amacına ulaşmaya çalışacağı açıklandı.
Marka için çok önemli bölümlerden birisi olan mobil alanda böylesine bir yapılandırmaya gidilmesi başarısızlığın kabul edilmesi anlamına da geliyor. Bu bakımdan konu ile ilgili gündeme gelen haberlerin ardından pek çok farklı düşünce ve eleştiri de markaya yönetilirken yapılan yapılandırma sonrasında nasıl bir hamlenin yapılacağı ve hangi modelin piyasaya sunulacağı da merak ediliyor.
Baştan Aşağı Yenilecek
Yapılan açıklamalarda baştan aşağıya tüm birimlerin yenileneceği belirtilirken çalışan personellerin durumu da merak ediliyor. Öyle ki tüm kişilerin işten çıkartılması da gündemde. Konu ile ilgili LG tarafından pek çok iş ilanının açıldığı ve kişilere LG’de çalışma fırsatı yaratıldığı da görülürken yapılacak çalışmaların ardından yeni model telefonlar için üretimlere başlanacak. Konuyla ilgili LG’nin önümüzdeki günlerde harekete geçmesi bekleniyor.
[/FONT]