Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina 3D HD & SD RESİMLER

sampiyon

0
Özel Üye
4 Kas 2011
1,595
277
83
ANKARA
di-0KUE.jpg

di-QNRE.jpg

di-AC3F.jpg

di-LMWS.jpg

di-N381.jpg

di-7LKY.jpg

di-NHOX.jpg

di-ZSKS.jpg

di-5OB1.jpg

di-GZIN.jpg

di-WSI3.jpg

di-P43G.jpg

di-R86T.jpg

di-WB9R.jpg

di-P0YA.jpg

di-W3C9.jpg

di-S7FR.jpg

di-C3CO.jpg

di-M7OB.jpg

di-DKM6.jpg

di-7HVY.jpg

hkx8r.jpg

di-0KUE.jpg

di-QNRE.jpg

hkx9v.jpg

hkxbf.jpg

hkxbp.jpg

hkxcf.jpg

hkxd1.jpg

hkxdp.jpg

hkxfc.jpg

hkxfv.jpg

hkxgf.jpg

hkxgu.jpg

hkxhp.jpg

( 2 PARTİ ÖGLEDEN SONRA ÇEKİLEN RESİMLER )

************************************************** ********************************************

Machina 3D HD & SD RESİMLER

03.01.2013. perşembe çeçilen resimler

************************************************** **********************************************

hlv3g.jpg

di-C0QZ.jpg

di-IVRZ.jpg

di-MA13.jpg

di-YJJG.jpg

di-8MU5.jpg

di-GBB9.jpg

di-VMC6.jpg

di-QJ84.jpg

di-RNT4.jpg

di-LMH6.jpg

di-H6G9.jpg

di-EX71.jpg

di-TZ8B.jpg

di-P1F2.jpg

di-2HI8.jpg

di-MU2B.jpg

di-BCSK.jpg

di-5EX9.jpg

di-6HZY.jpg

di-GA01.jpg

di-JRGX.jpg

di-ZFLD.jpg

di-BVC1.jpg

di-MPZT.jpg

di-0KXE.jpg

di-KW05.jpg

di-JE3W.jpg

di-BSFT.jpg

di-02PY.jpg

di-502N.jpg

di-TFTD.jpg

di-PO5O.jpg

di-6473.jpg

di-PH22.jpg

03.01.2013. perşembe çeçilen resimler

************************************************** **********************************************

hl66f.jpg

hl69z.jpg

hl6bk.jpg

hl6cd.jpg

hl6d5.jpg

hl6fj.jpg

hl6gl.jpg

hl6hh.jpg

hl6kt.jpg

hl6ly.jpg

hl6p2.jpg

hl6q8.jpg

hl6r8.jpg

hl6s2.jpg

hl6t6.jpg

hl6ub.jpg

hl6v7.jpg

hl6wf.jpg

hl6xq.jpg

hl6yp.jpg

hl6z9.jpg

hl702.jpg

hl710.jpg

hl738.jpg

di-C60C.jpg

di-TU4R.jpg

di-SB9I.jpg

di-AVFW.jpg

di-2083.jpg

di-689V.jpg

di-P99I.jpg

di-YR1E.jpg

( 3 PARTİ )-AKŞAM ÜSTÜ ÇEKİLEN RESİMLER

Son düzenleme:

alp_21

0
Üye
12 Ara 2011
60
88
18
Sayın Üstat
Emeğine ve bilgine sağlık
Next 3D yi alacağımda bu günlerde nakit sıkıntısı çekmekteyim.
Saygılar

30 Ara 2012
54
0
6
aga siz bukadar şifreli kanalı nasıl izliyorsunuz bende next 18500hd pulusvar yarısını açmıyor nerak ettim bende 19 derece astra var

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
bilinmeyenler buraya

OpenGL ES (İngilizce OpenGL for Embedded Systems 'ın kısaltması) 3 boyutlu grafik API'si olan OpenGL'nin cep telefonu gibi gömülü sistemler için tasarlanmış bir alt kümesidir. Tanımlanması ve tanıtımı, grafik donanım ve yazılım endüstrisi konsorsiyumu olan ve grafik ve çoklu ortam için açık kaynak kodlu API'lerle ilgilenen Khronos Group tarafından yapılır.

Son düzenleme:

efe.hanzade

0
Machina3D VIPClup
11 Kas 2013
5
0
1
Machina 3d hayal kırıklığı

Arkadaşlar sonunda uzun bir araştırma sonucunda machina 3d almaya karar verdim. Bir kaç gün öncede elime ulaştı ama biraz hayal kırıklığı yaşadım açıkcası.

LG 47LM660S tv var. kendinden uydu alıcılı. aldığımdan beri kendi uydu alıcısıyla kullandım. sonra bir gün uydu alıcısı almaya karar verdim.amacım yayınların görüntü kalitesini daha da arttırmaktı. sonuçta hiç bir özelliği olmayan tv nin uydu alıcısı bu kadar kaliteli yayın veriyorsa uydu alıcısının yayınını düşünemiyorum dedim. hemde yeni bi uydu alıcısıyla bir sürü de özellik kazanırım diye düşündüm. ve araştırma içerisine koyuldum. ve machinada karar kıldım...

ama gel gör ki machina yı tv ye bağladığımda SD ve HD yayınların tvmin uydu alıcısından kötü olduğunu gördüm.. HD yayınlarda belki çok fark edilmiyor ama inanın SD yayınlarda çok bariz bir şekilde uydu alıcımdan kötü. nerdeyse Tvmin uydu alıcısının SD yayınları machina 3d nin SD yayınlarının yanında HD gibi kaldı...acaba ayarlarda mı bi sorun var ki dedim denemediğim şey kalmadı ama malesef olmadı. şimdi diyebilirsiniz ki çok abartılı anlatmışsınız... ama banada hak verin. sonuçta tek işi uydu alıcısı olan machina 3d ile hiç özelliği olmayan tvnin uydu alıcısını karşılaştırıyorum.

hayal kırıklığımıda foruma yazma gerekçemde belki daha eski machina 3D kullanıcılarının benim gibi görüntü sorunlarına karşılaşmış olabilme ihtimalleri ve bu sorunlar karşısında buldukları çözüm yollarını öğrenmek istememdendir.

sakın yanlış anlamayın amacım machina 3d yi kötülemek değil... çok güzel özellikleri var. şu anda linux tabanlı üst seviye uydu alıcıları saymazsak alınabilecek en iyi uydu alıcısı.. zaten bende onun için machina 3D de karar kıldım...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Söylediğiniz Tv modelini bende bende kendi dahili uydu alıcısı ile gözlemleme şansı bulmuştum fakat tatmin edici bir görüntü kalitesi alamamıştım, görüntü algılaması kişiden kişiye,ortama,iletkenlere,cihaza göre değişkendir..ama Machina 3D ana işlemcisinde görüntü kalitesini özellikler arttırmak için bazı donanımlar bulunmaktadır ve Ana işlemci de tv den bağımsız olarak 4 resim kalıbı bulunmaktadır... siz hem tv den hemde cihazdan kendi göz algılamanızıa ve zevkinize göre ayarlama yapabilirsiniz..

Görüntü kalitesi ile ilgili @doktor'un yazdıkları ;

doktor;' Alıntı:
buraya görüntü kalitesiyle ilgili yazan arkadaşlara ...machinanın işlemcisinin nelere kadir olduğunu bilmeden üstelik buraya örnek koyduğu cihazın daha 1080p desteği olmadığı halde kübradan atanlar...bi zahmet alt bölümü okuyun.....sonra en kaliteli dediğiniz kanalın resmine tv nin 20 cm yanına gibip bakın..birde 50 cm den sonra 5 metreden ..acaba hangisi doğru....aynı çekilişten aynı marka aynı ekran çapında tv kazananlar aynı binada aynı merkezi sistemde kapı kamerasının görüntüsünün bile her kullanıcı tarafından ayrı yorumlanacağını bimiyorlar...herkesin tv si aynı seri ve kalite olmdığına göre NEYİ KIYASLIYOSUNUZ?.TV panel çapı küçüldükçe hatalar küçülür büyüdükçede artar ..KAYNAK AYNI OLSADA..AYNI RESİM 150 CM YE BÜYÜTÜLECEKSE 82 CM TV DE HERZAMAN DAHA KALİTELİ izlenir...kendinize bir sorun 20 cm de suluboya resim 5 metrede nasıl kaymak oluyor diye....35 liralık cihazda naturel gösterir...kötü göstermez...HDMI çıkışında driver yok..ANA İŞLEMCİ içinde oluyor tüm scaling...herkesin gözünün ne gördüğünü kendi bilir..birazda beyinle alakalı...TAKINTILARI olanlar cihazın 100 artısını tartışmaz ama diğerlerinden görüntüde 100 artısınıda görmez...16 kanal canlı gösterimde 16 kanal birden deinterlace yapıyor(akan yazılarda titreşim düzeltme))uygun bir ses işlemcili cihazınız varsa 16 kanalın sesinide aynı anda 16 kanaldan VEREBİLİR MACHİNA hangi cihazla karşılaştıracaksınız??...anlamadığım bişeyde acaba hangi uydu hangi kanal hangi tv v sistemde hangi kafayla test yapıyorsunuz evinizde 10 farklı marka tv mi var..tv panelleri arasındaki farkları biliyormusunuz? ???o kadar düşüncesiz yazılıyorki kimsenin aklına CİHAZDA PANEL OLMADIĞI GELMİYOR..BU TV DEĞİL..tv nin görüntüsünü tartışın cihazın değil..cihaz TV YE GÖRÜNTÜ İLETİR GÖRÜNTÜYÜ TV İZLETTİRİR..açın bir başlık samsungun görüntüsü lg den iyi diye SIVASINLAR size ..bununda bundan farkı yok...tv panellerindeki bu kadar farklılık aynı resmin her tv de farklı gösterimini sağlar...ESKİ CİHAZIM YADA başka marka uydu alıcısı daha iyi gösteriyor diyenler kusura bakmasınlar TV YAYINLARI listedeki 10.000 kanal için 10.000 farklı kalite demek......anten çapından ara kabloya kadar 100 lerce fark var..e .birde bi zahmet
teknosaya vb gidin aynı kaynaktan beslenen aynı duvardaki 100 tv nin birtanesin bile aynı göstermediğini göreceksiniz.TEK KAYNAK VAR..aynısını yapalım machina takalım ana kaynağa 100 tv farklı gösterecek...BUNU BİLE BİLE laf olsun diye yazmayın derim... ....takarsınız 1080p bir mkv film dts...hdd den geçersini tv nin başına ..bakarsınız görüntü ve sese....diğer tüm şartlar değişkendir....uyduda 1080p yayın bile yok..mkv seyrederken bile renk ayarları yapabilirsiniz..3d izlerken GÖZLÜK takıldığında oluşacak parlaklık azalması için 3d özel renk kalıbı seçebilirsiniz..3d kaynak çok az..sd yayını dahi 3d çevirip derinlik ayarı verebilirsiniz.BUNLAR MACHİNADA VAR .cihazın 3d tuşuna basıldığını bile sanmıyorum diğerleriyle karşılaştırırken...onlarıda diğerleriyle karşılaştıralım bakalım ne sonuç çıkacak....
onun ötesi göz değil teknoloji konuşur.....

1)Anti-aliasing
EKRANDAKİ CİSİMLERİN KENARLARINDAKİ KIRIKLIKLARIN GİDERİLMESİ, YUMUŞATILMASI... İŞLEMİDİR BÖYLECE DAHA KESKİN VE GERÇEKÇİ GÖRÜNTÜLER elde edilir.

2)Full scale 4-field motion adaptive de-interlacing algorithm with edge-dependent deinterlacing
and film/still detection (STDI)
Interlaced taramaya sahip görüntünün, progressive taramaya sahip görüntüye çevrilmesi işlemine, deinterlacing adı verilir.. Bu işlem, interlaced görüntüdeki yarım kare halindeki iki görüntünün birleştirilerek, tek ve bütün kare haline dönüştürülmesidir. Oldukça basit görünen bu işlemin arkasında, kaliteyi artırmak amacıyla geliştirilen birçok karmaşık yöntem kullanılır.
Üç farklı temel deinterlace yöntemi vardır: alan birleştirme, alan uzatma ve harekete duyarlı deinterlacing.
Harekete duyarlı deinterlace yöntemi, en gelişmiş ve en iyi görüntü kalitesi sunan tekniktir. Bu teknikte kullanılan algoritmalar birbiri ardına gelen kareler arasındaki hareketi tespit ederek hareketli görüntülerin daha akıcı olmasını ve taraklanma etkisinden kaçınılmasını sağlar. Hızlı hareket eden görüntüler için en uygun deinterlacing yöntemidir.
MACHINADA HAREKETE DUYARLI DEINTERLACE SİSTEMİ KULLANILIR..GÖRÜNTÜLER DAHA NETTİR...

3)Programmable luminance sharpness filters provide 0, 1, 2, and 3.5 dB peaking options at higher video frequencies,
RESİMLERDEKİ YÜKSEK SEVİYELERDE OLUŞAN PARLAMALARI ÖNLER

4)Provides contour smoothing, luminance sharpening & color boosting

resimdeki konturleri temizler...kontrastı az ve yüksek videolarda otomatik balans yapar,, kanal logoları yanında,yüzlerdeki ,görüntü parlamalarını düzeltir , renk kalitesini arttırır...

5)medya player ,ıptv de dahi tv den bağımsız renk ayarları yapılmasına imkan veren ve herbiri bağımsız kullanıcı tarafından ayarlanabilen renk ayarları

BUNLAR DİĞERLERİNDE OLMAYAN ANA İŞLEMCİNİN resim düzeltme özellikleri....bunları ORJİNAL RESİM KALİTESİNİN ÜZERİNE KOYUYOR BU CİHAZ. ama görebilenlere...BU ORJİNAL RESME ARTILARI....İNSANLARIN MÜZiK(SES ) VE GÖZ algılamaları değişik kısacası 2 TANE AYNI GÖZ OLMADIĞINA GÖRE neyi tartışıcaz?2.hdmı dan dts DİĞERLERİNDE ZATEN YOK YADA TEK KANAL ÇEVİRİM..nesini karşılaştıracam diğerleriyle ..görüntü karşılşatırması yapanlar SES karşılaştırması neden yapmazlar merak ederim..aynı resimdeki gibi ..örn FLAC dosyalarını HANGİ UYDU ALICISI oynatabiliyor işlemcisinde hi-fi desteği verecek bant genişliği desteği yoksa daha önemlisi SES İŞLEMCİSİ AYRI hangi cihaz var....flac bir ses dosyası takın usb nize bir dinleyin bakalım tv nizden tv nin hoparlörleri boktansa CİHAZ NEYE YARAR FLAC DESTEKLESE..ama dolby 5.1 destekli bir müzik setinde karşılaştırma yapın...ondada hangi marka hangi hoparlör diye asla dibi bulunmaz..önemli hatırlatma uydu alıcısı PATTERN ÇIKARTMIYOR AYNI KALİTEDE KARŞILAŞTIRIN DİYE yada donk sesi ses kalitesine bakın diye YA Uydulardaki yayınları iletiyor OLDUĞU KALİTEDE yada taktığınız MKV vb dosyaları oynatıyor kendi üzerinden KAYNAĞIN KALİTESİ NEYSE TV NİZDE O KADAR kaliteli gösterir..YAZILIMLA RESİM KALİTESİ ARTTIRILMAZ..DONANIMLADA...ama orjinal resimde BU CİHAZ düzeltme yapabiliyor...denemeside bedava..
herkese kolay gelsin...konu nerden nereye gelmiş..18+ içindeki kategoriler gibi olmuş..orda bile ekranda göreceğiniz resmin orjinalinde düzeltmeler yapıyor ama videonun çözünürlüğü ne ise onu gösterir CİHAZ ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ ARTIRAMAZ.. yoksa tüm yayınlar sd olur hd ye çeviren cihazlar çıkardı...ıncığını çıkarmadan herkes kendi göz kalitesiyle sınırlı...herkesten tek 1 tane var ve işlemci beyin....kimsenin ne gördüğünü bilemem...
kimsede bilemez..denemesi bedava ev halkından 3 kişi alın...önce 5 metreden sonra 3 metreden sonra 1 ve 30 cm den tv nize baktırın...30 tane uydu alıcısı takın....aynı kanalda izletin...
3 kişi aynı sonuca varamaz şimdi 10.000 kişiye 10.000 farklı tv ve sistemde herkesin tv,göz ,izlediği yayın vb onbin değişkeni boşverin oturup yorum yazın...sadece .boşa tartışır dururuz.....herkes GÖZÜNÜN GÖRDÜĞÜNE inanır ama BAŞKALARINI inandırmak çok zor....göz o anda gördüğünü beyine iletir..aynı tp içine 3 kuruş daha az uydu kirası ödemek için 3mhz yerine 1.5 mhz kullanan kanalların toplamın yüzde 90 ını oluşturduğu YAYIN KALİTESİ DÜŞÜK onbinlerce kanal varken..720p ve 1080 i ve 1080 p bir filmi hd ready tv sinde izleyen biri 1080p kaynağı zaten hiç göremeyecek...4k panel sahibi bir tv sahibide türksatta sd standartının 2 kat altında yayın yapan bir kanalı izlerken 100 tl lik bir tüplü tv sahibi olsaydım keşke o daha iyi gösteriyor diye kıyaslama YAPABİLİR...

mehmetkaya1974

0
Machina3D VIPClup
23 Kas 2013
129
1
18
peki kanalın çözünürlüğüne göre otomatik ayarlanabilir menü eklenebilir mi?
yani 576i olunca hemen bu moda geçen 1080i olunca bu moda otomatik dönüşen menü eklenebilir mi?

efe.hanzade

0
Machina3D VIPClup
11 Kas 2013
5
0
1
Arkadaşlar sonunda uzun bir araştırma sonucunda machina 3d almaya karar verdim. Bir kaç gün öncede elime ulaştı ama biraz hayal kırıklığı yaşadım açıkcası.

LG 47LM660S tv var. kendinden uydu alıcılı. aldığımdan beri kendi uydu alıcısıyla kullandım. sonra bir gün uydu alıcısı almaya karar verdim.amacım yayınların görüntü kalitesini daha da arttırmaktı. sonuçta hiç bir özelliği olmayan tv nin uydu alıcısı bu kadar kaliteli yayın veriyorsa uydu alıcısının yayınını düşünemiyorum dedim. hemde yeni bi uydu alıcısıyla bir sürü de özellik kazanırım diye düşündüm. ve araştırma içerisine koyuldum. ve machinada karar kıldım...

ama gel gör ki machina yı tv ye bağladığımda SD ve HD yayınların tvmin uydu alıcısından kötü olduğunu gördüm.. HD yayınlarda belki çok fark edilmiyor ama inanın SD yayınlarda çok bariz bir şekilde uydu alıcımdan kötü. nerdeyse Tvmin uydu alıcısının SD yayınları machina 3d nin SD yayınlarının yanında HD gibi kaldı...acaba ayarlarda mı bi sorun var ki dedim denemediğim şey kalmadı ama malesef olmadı. şimdi diyebilirsiniz ki çok abartılı anlatmışsınız... ama banada hak verin. sonuçta tek işi uydu alıcısı olan machina 3d ile hiç özelliği olmayan tvnin uydu alıcısını karşılaştırıyorum.

hayal kırıklığımıda foruma yazma gerekçemde belki daha eski machina 3D kullanıcılarının benim gibi görüntü sorunlarına karşılaşmış olabilme ihtimalleri ve bu sorunlar karşısında buldukları çözüm yollarını öğrenmek istememdendir.

sakın yanlış anlamayın amacım machina 3d yi kötülemek değil... çok güzel özellikleri var. şu anda linux tabanlı üst seviye uydu alıcıları saymazsak alınabilecek en iyi uydu alıcısı.. zaten bende onun için machina 3D de karar kıldım...

arkadaşlar günler önce machinayı ilk aldığımda görüntü kalitesi ile ilgili bu yazıyı yazmıştım... daha sonra forumlarda yazılan yazıları okudum ve herkesin önerilerini denedim..özellikle SD yayınlardaki görüntü kalitesi benim ana memnuniyetsizliğimdi..bunun için tv ayarından machina 3 d ayarlarına hatta HDMI kabloya kadar herşeyi denemedim. ve eskiye oranla görüntü kalitesinde birazcıkta olsa sonuç aldım sayılır...bundaki en büyük payda herkesin üzerinde durduğu SD yayınlarda machina 3d TV/Cihaz uyum ayarları altındaki resim çözünürlüğü ayarındaki mevcut 576p/720p/1080i/1080p seçenekleriydi... ben normalde ayarları 1080P yapıyordum sonra burada yazılanları okuduktan sonra SD yayınlarda 576p yapınca hakikaten görüntü kalitesinde bariz iyileşme oluyor...HD yayınlarda da 1080i/p yapınca iyileşme oluyordu... ama gel gelelim her kanal değişiminde bunu ayarlamak tam bir işkenceye dönüşüyor.. yazılımla kanallardaki yayın formatına göre otomatik olarak değişse yani bu ayarlara otomatik seçeneği de eklense işte o zaman çok daha iyi olacak kanaatindeyim.....tabi bu ayar menü osd lerinden bağımsız olması gerekecek. çünki 576p yapınca menü osd leri bozuluyor... .....buradan DOKTOR hocamızdan naçizane bir isteğim olacak...ayrıca bu sadece benim değil diğer machina 3d kullanıcılarında isteğidir. bir çok arkadaşımız bunu dillendirmiş forumda...DOKTOR hocam bu isteğimizi yeni yazılımlara eklerseniz çok seviniriz....

SAYGILARIMLA....