Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina 3D Super IP tvnin Uydu Frekanslarını Kilitlemesi Sorunu

taneralkan

0
Üye
16 Kas 2012
16
5
3
Tüm Kullanıcılara Merhaba,
Kullanmakta olduğum 3D süper cihazımda IP TV üzerinden kanal izledikten sonra , normal uydu yayınlarına döndüğüm zaman bazı frekanslarda sinyal seviyelerinin olmadığını görüyorum. Yeniden başlatmam, tüm frekansları silip tekrar yüklemem,fabrika ayarlarına dönmem bu sorunu gidermiyor. Şu an itibariye ATV HD, BengüTürk,Halk Tv,Cine 5 gibi onlarca tv kanalı izlenemiyor. Cihazın arkasından internet bağlantısını ayırıp tüm kanal yükleme işlemlerini tekrar yapmama rağmen bu frekanslar arama sonucu bulunamıyor. Yardımcı olabilecek tüm yorumlara şimdiden çok teşekkür ederim.

İkinci bir konuda rica niteliğinde olacak ama, yazılım için emek veren değerli ustalarda IP tv üzerinden kanal ismi ile arama yapabilme seçeneği mümkün olabilir mi acaba... Malum 3500 kadar kanal listeleniyor ve favori kanal imkanı da olmadığından , uzun zaman kanalların aranması ve açılması süreci için ayırmak gerekiyor. Tüm kullanıcılara tekrar hayırlı günler dilerim. Saygılarımla Taner

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sn.Arkadaşım öncelikle merhabalar foruma ancak ONLİNE oldum ve mesajınızı görür görmez cevaplıyorum.Bu yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili hiç bir şekilde sıkıntı bildirilmedi şimdiye kadar.Öncelikle yazacağım bir kaç maddeyi kontrol edip bilgi vermenizi rica ediyorum...
1.Öncelikle bu yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile cihazdaki kanal listeniz güncel değil.! CİNE-5 olarak isim vermişsiniz ancak o kanalın yayını yılbaşında sona erdi.Bundan çıkardığım sonuç sizin cihazınıza hazır kanal listesi yüklemenizdir.Maalesef cihazın TÜRKSAT-GÜNCELLEME sisteminden gelen kanal listesinde sorun var.Size tavsiyem öncelikle bulunduğunuz yerin çanak sistemine göre cihazda bulunan dayzek swiç yapılandırmasını yapmanızdır. Mesela TÜRKSAT için A deneyin kalite gelmez ise B olarak deneyin.Genelde A dır bu yapılandırma ama bazı uyanık uyducular kendilerine iş çıkarsınlar diye B olarak ayaralamada yapmaktadırlar.
2.Yukarda yazdıklarımı uygulamadan önce cihazınıza mutlaka en son yazılımı atmayı unutmayınız.

taneralkan

0
Üye
16 Kas 2012
16
5
3
haydar1966 ilginize çok teşekkür ederim. Cihazı bir çanaktan gelen ikili LNB yolu ile kullanıyorum. Cihazı diğer kablodan gelen sinyal ile güncel kanal listesi ve yazılım ile yenileyerek tekrar arama yaptırdım. Tüm kanallarda yaşadığım sorun ortadan kalktı. İlginize tekrar teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar1966 ilginize çok teşekkür ederim. Cihazı bir çanaktan gelen ikili LNB yolu ile kullanıyorum. Cihazı diğer kablodan gelen sinyal ile güncel kanal listesi ve yazılım ile yenileyerek tekrar arama yaptırdım. Tüm kanallarda yaşadığım sorun ortadan kalktı. İlginize tekrar teşekkür ederim.

Sorununuzun çözülmesine sevindim bizler her daim buralardayız,bir sıkıntı halinde yardıma her an hazırız...