Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

merkezi çanak sisteminde en fazla kaç uydu izlenebilir

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
bilindiği üzere yeni binalarda artık merkezi çanak sistemi kullanıyorlar. ve çoğu merkezi sistemde sadece Türksat kullanımı var peki eğer sadece Türksat izlemeyip dt (eutelsat 7e) azerspace hotbird astra thor gibi uyduları izlemek isteyenler ne yapacak çünkü bilindiği üzere sadece Türksat kendi başına yeterli değil çünkü işe yarar elinde 2 3 kanal kaldı gerisi bal kanalları ve kaçak film yayınlayan kanallar var. şimdi soruma gelince merkezi sistemde en fazla kaç tane uydu izlenebilir

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
sağolun verdiğiniz bilgiler için
yalnız şu anda 5 uydudan yayın alıyorum merkezi çanak sistemine geçilirse ve sadece Türksat konursa benim emekler heba olabilir ve tam bir futbol tutkunuyum avrupa liglerini kesintisiz takip ederim o yüzden pek de sıcak bakmasam da merkezi sisteme geçilecek eğer böyle bir durumla karşılaşırsam ıp tv gibi argümanlar verimli olurmu ?

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
sağolun verdiğiniz bilgiler için
yalnız şu anda 5 uydudan yayın alıyorum merkezi çanak sistemine geçilirse ve sadece Türksat konursa benim emekler heba olabilir ve tam bir futbol tutkunuyum avrupa liglerini kesintisiz takip ederim o yüzden pek de sıcak bakmasam da merkezi sisteme geçilecek eğer böyle bir durumla karşılaşırsam ıp tv gibi argümanlar verimli olurmu ?

Öncelikle ben size teşekkür ederim amacımız elimizden geldiğince mesleğimiz olan uyduculuk çerçevesinde herkese yardımcı olabilmek...IP tv durumunda ise elbetteki sağlam bir sunucu bulunabilirse sizin bu isteğinizde işinizi fazlası ile görecektir. Birde bazı bir takım kombinasyonlar kullanılarak santralle diğer bireysel çanak sistemleri birleştirilebilmektedir.Yani 4 ten fazla yayın yine tek kabloda birleşip cihazda izlenebilmektedir fakat burada mesele işini bilen bir uyducu bulabilmektedir.Ne yazikki bırakın 4 uydu yayını santrale verecek uyducuyu hayatında sadece Türksat Hotbird bilen onun dışındada hiç bir bilgisi olmayan bir sürü insan vardır.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
PPVJqv.jpg

vnDWrv.jpg

Not:sistem amatörcedir (Haydar ustamızın farklı şekilde baglantı imkanı mevcuttur( tabiki USTACA ) ).

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Sistem kurulduktan sonra Dayzek seçimini yapmak için cihazın uydu seç bölümüne girdiğinizde dıeseq 1.0 seçmeyip (Kapalı) olacakhemen altındaki 1.1 seçip açık konuma getireceksiniz daha sonra ;
Merkezi Santral Santaralda Türksat- Hotbırt yani 2 uydu yayını var
aparatla yayın aldıgımız üç uyduluk kendi çanagımızdan gelen 3 uydu yayını toplam 5 adet sıralamada 1 Türksat 2 Hotbırt 3 9 derece 4 16 dereceydi ve 19 seçip 1-2-3-4-5 olarak seçimi kaydediyoruz. Anlatım içinde geçmiş gün ufak tefek unuttugum ayrıntılar olabilir ayrıca şu an o apartmanımız dönüşüme girdi kooperatif olarak yaptırmıştık 33 dairelikti ve orada yönetimde oldugum için b blok çatısına asansör dairesi üzerine çanak antenimi kurdum şimdi kiradayım merkezi sistemde 2 uydu var extra çanak kurulmuyor .Şubatta yeni daireler teslim edilecek uydu sistemi , kamera görüntülü kapızili şartnamelerini hazırladım verdim dönüşüm komisyonundayım her odaya ve mutfaga ayrıca büyük balkonada uydu yayını geliyor daaa oturduktan sonra şu an son ayarıyla Thor Sirius 7 derecede kullanılan çanagı kurup kuramayacağım belli degil bakalım gün ne getirecek hayırlısı.