Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Microsoft Windows 10’un çıkış tarihini açıkladı

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,268
113
ALMANYA
Microsoft ocak ayında görücüye çıkardığı ve teknik ön izleme sürümünü kullanıcılara sunduğu Windows 10 için kesin tarihi açıkladı. Resmi Windows blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre Microsoft’un yeni işletim sistemi 29 Temmuz’da piyasada olacak.

Sesli asistan Cortana'dan yeni tarayıcı Edge'e, mobil arayüzünden masaüstü deneyimine kadar Windows 10'un neredeyse her şeyini öğrendik. Tüm yeni özellikleri birebir denemek için Windows 10'un final sürümünü merakla bekliyorduk. Şimdiye kadar "yaz aylarının sonunda" şeklinde yapılan açıklamalar karşılığını buldu ve Microsoft arayı fazla açmadan resmi açıklamayı yaptı. Ağustos sonu – eylül başı görmeyi beklediğimiz Windows 10, tahminlerden daha erken geliyor. Microsoft'un bu erken açıklamasına bakarsak, işletim sisteminin neredeyse tamamen hazır olduğunu söyleyebiliriz. Kalan iki aylık süreçte Microsoft ufak tefek iyileştirmelerin yanında yeni işletim sisteminin dağıtımıyla ilgili konulara yoğunlaşacak.

Daha önce de birçok kez belirtildi ancak yeniden hatırlatmakta fayda var. Halihazırda Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 kullanıcıları için Windows 10 ilk yıl ücretsiz olacak. Bunların dışında kalan kullanıcılar için Windows 10'un fiyatı henüz açıklanmadı.

Reservieren almak icin anlatim.

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,268
113
ALMANYA
Windows 10'u "rezerve etmek" artık mümkün!

2015060114420558072.jpg

Windows 7 ve 8 kullanıcıları, bugün ekranlarında küçük bir Windows 10 sürpriziyle karşılaştılar!

Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları, bugün bilgisayarlarını açtıklarında yukarıda gördüğünüz Windows 10 tanıtımıyla karşılaştılar. İlk olarak görev çubuğunda bir Windows simgesiyle gösterilen uyarıya tıkladığınızda, ücretsiz Windows 10 yükseltmesi için kaydolmanızı sağlayan bir pencere açılıyor.

Microsoft, yeni işletim sistemini Windows 7 ve 8 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacağı için, onun tanıtımına önem veriyor. Bunun en iyi yollarından biri, mevcut kullanıcıları işletim sisteminden haberdar etmek olacağından Microsoft, bu fırsatı değerlendirmek istiyor. Twitter'da ekranı gören çok sayıda kullanıcı olsa da, bazı kullanıcıların yeni ekranı görmediği anlaşılıyor. Bunun nedeniyse şimdilik bilinmiyor.
201506011441161972.jpg
Yeni ekranda Windows indirmeye 10 hazır olduğunda uyarı alabilmek için eposta adresinizi girmeniz isteniyor. Tüm bunlar, Microsoft'un Windows 10'un Windows XP'ye dönüşmemesi için elinden gelen her şeyi yaptığını gösteriyor.

2015060114401698872.jpg

Microsoft, Temmuz'un sonunda yayınlayacağı işletim sistemini 2-3 sene içinde 1 milyar cihaza yüklemeyi hedefliyor. Bugünkü hamlesiyle en geniş kitlesini hedef alan firmanın bu hedefi tutturması, muhtemelen pek zor olmayacak.
Bu arada Windows 10'un kesin çıkış tarihinin, 29 Temmuz olarak duyurulduğunu da belirtelim...

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,268
113
ALMANYA
PC'niz Windows 10'a uygun mu?

Bilgisayarınızın donanımları ve yüklü yazılımlarınız, Windows 10'a uyumlu mu? Hemen öğrenin!

29 Temmuz'da geleceği belli olan Windows 10 için muhtemelen PC'nizi, uygulamalarınızı ve cihazlarınızı hazırlamak isteyeceksinizdir. Endişe etmenize gerek yok, çünkü Microsoft, sorunsuz bir geçiş için "Windows 10'u alın" adında bir araç hazırlamış bulunuyor.

Windows 7 veya Windows 8'li bilgisayarınızı Windows 10'a yükseltirken sorun yaşama olasılığınız düşük. Ancak her şeyin hazır olduğundan emin olmak istiyorsanız, sağ altta yeni beliren Windows simgesini kullanabilirsiniz. İşte yükseltmeye hazır olup olmadığınızı anlamanın yolu.

1. Sağ alttaki "Windows 10'u alın" simgesine tıklayın.

2. Sol üstteki menü simgesine tıklayın.

3. Menüden "Bilgisayarınızı kontrol edin" seçeneğine tıklayın.

Yükseltmeye hazırsanız, en tepede bununla ilgili bir mesaj göreceksiniz. Aksi halde desteklenmeyen cihazların bir listesi karşınıza gelecek. Cihaz sorunları, Windows 10'u en yüksek çözünürlükte çalıştıramayacağınız veya bazı hoparlörlerinizin çalışmayacağı anlamına gelebilir. Elbette sürücü güncellemeleri bu sorunları giderebilir, bu yüzden aracı daha sonra tekrar çalıştırmanızda fayda var. Uyumluluk sorunlarıyla ilgili daha fazla bilgiye Microsoft'un web sitesinden ulaşabilirsiniz.