Neler yeni

Microsoft'tan Sıra Dışı Bir Patenti!

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,594
Beğeniler
2,927
Konum
ALMANYA
#1

Microsoft'un kalemi Surface Pen'i yıllardır aynı genel amaca hizmet ediyor. Ama görünüşe göre, firma artık bunu değiştirmek istiyor. "Flexible Carpenter's Stylus With Dockable Earpiece" (Yuvalı Kulaklık ile beraber Esnek Marangoz Kalemi) adlı yeni bir patent, kullanıcının kulağının çevresine sarılabilen ve bir ucuna kulaklık yerleştirilebilen bir stylus öngörüyor. Kalem ve kulaklık farklı bataryalara sahip ve kulaklık, kaleme takılı olduğu süre boyunca şarj oluyor.

Bu cihaz, boyunun büyük bir kısmında esnek bir malzeme barındıracak ancak içerisinde bulunan bazı sert parçalar, kalemin düz olarak kullanıldığı sırada daha sert hissedilmesini sağlayacak. Kulaklık kısmı ise, istendiğinde gövdeden ayrılabilecek.
Kalem üzerinde bazı sensörler de bulunacak. Örneğin kalem, düz bir şekilde kullanıldığını algılayabilecek ve eğer kulaklık yuvaya takılı ise kulaklıktaki ses kapatılacak. Kulaklığı kalemden ayırıp iki cihazı aynı anda kullanabileceksiniz veya kulaklığı kaleme takıp kalemi kulağınızın çevresine sararak, kalemin kendisi çalışmaz iken kulaklığı şarj ederek kullanabileceksiniz.