Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

minix hd kanal bulma

mukudi

0
Üye
25 Şub 2012
4
0
1
merhaba arkadaşlar.yeni minix hd kullanıcısıyım.benım problemım kanal bulmayla ılgılı.sanırım suan 2a ve 3a da şifreli şifresiz radyo ve tv kanalı sayısı 460 civarında ama ben en fazla toplamda 327 kanal bulabiliyorum.en basıtı disney channel kanalı çıkmıyor bır turlu elle frekansını gırıyorum listede kayıtlı dıye uyarı alıyorum ama kanal yok.network on konumda olamlı dıyor ama o menuyude bulamıyorum.yardımlarınız için şimdiden saolun.:confused:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Selamlar Menü - Kurulum - Anten ayarları - Tek Uydu Arama bölümüne gelip

Uydu : Türksat 2A,3A
Sadece FTA ; Hayır
Kanal Arama : TV+Radyo
NIT Tarama : Evet
Arama Modu : Oto arama
Şeklinde seçerek arama yaparsanız,çanak ayarlarınızda sıkıntı yok ise tüm kanalları bulacaktır.

Kolay gelsin.

neme

0
Üye
14 Mar 2012
5
0
1
Bazı kanallar bende de çıkmıyor bir kısmı bazen çıkıp bazen çıkmıyor. Antenin ayar bozukluğuyla ilgili olabilir. Çrnek samanyaolu çıkmıyor, skytürk bazen çıkıyor bazen çıkmıyor. Yer Bursa.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Bazı kanallar bende de çıkmıyor bir kısmı bazen çıkıp bazen çıkmıyor. Antenin ayar bozukluğuyla ilgili olabilir. Çrnek samanyaolu çıkmıyor, skytürk bazen çıkıyor bazen çıkmıyor. Yer Bursa.

Selamlar görünüşe göre çanağınızı ince ayarlarında sıkıntı var,

12601 H 4400
12650 H 4250
Bu frekanslardan çanağınıza ince ayar yapınız yada yaptırınız, bu frekanslardan ne kadar yüksek sinyal alırsanız diğer kanallarda o kadar az problem yaşarsınız.

Kolay gelsin.