Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Minix HD Serileri İnternet Bağlantısı Sorunları.(Başka Konu Açmayınız.)

consent34

0
Üye
19 Eyl 2012
2
0
1
Next mini hd black internet browser.

Arkadaşlar benim Next mini hd black uydu alıcım var. Ben bununla normal interneti kullanabilirmiyim. Sadece youtube veya hava durumu gibi kısıtlı bir web uygulaması değil. Tümüyle kullanılabilir bir internet erişimi nasıl yapabilirmiyim acaba?

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Normal interneti kullanmak ne demek uydu alıcısı o pc değilki cihazda ne pluginler eklentiler varsa sadece onları kullanabilirsin

_ceza_

0
Üye
20 Eyl 2012
2
0
1
bir türlü internete bağlanmıyor

minix hd cihazım var siteyi baya bi inceledim yazlılanların hepsini yaptım ama dhcp açık yapıp ip yenile diyorum dhcp ayarlanıyor vs. diyor en son dhcp kapalı olarak ayarlandı diyor be bağlanmıyor. nerde yanlış yapıyorum? bilgisayarda kullanıyorum interneti çıkarıp cihaza takıyorum yeşil ve turuncu ışık yanıp yanıp sönüyor, sorun ne anlamadım anlayan arkadaşlar yardımcı olurmu? :confused:

''birde modem tek portlu, switch ile hem pc ye hem cihaza kablo çekili'' modemin çoklu portu olması şart mı?

Son düzenleme:

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
dhcp açık olacak,aynı zamanda serverinizin aktif olduğundan emin olmalısınız.
modemin çoklu portu olması şart değil,çoklu swich aynı işi görür..

_ceza_

0
Üye
20 Eyl 2012
2
0
1
Konu server ile ilgili değil çünkü internet hiç gelmiyor, ne youtube ne hava durumu hiçbiri internete bağlanıyor :(

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Çok portlu modem kullanarak deneyiniz,ayrı cihazlar farklı IP almak durumunda olduğu için çakışma yapıyor olabilir..sadece cihaza ethernet bağlayın,PC ye bağlantı yapmayın bağlanacaktır.

ilkerxx

0
Üye
21 Eyl 2012
12
0
1
Yardım:next minix hd-kablosuz internet kullanımı

ArkadaŞlar mrb.forumda dolaŞirken aklima geldİ,benİm androİd cİhazimda İnternet paylaŞma ÖzellİĞİ mevcut bİlİrsİnİz modem gÖrevİ gÖrÜyo falan derler..telefonumun İnternet paketİnİ kullanip İnternetİ paylaŞtirsam nezt mİnİx hd cİhazima kullandirabİlİrmİyİm?merak edİyorum en azinda youtube dan vİdeo falan İzlerİm..

ilkerxx

0
Üye
21 Eyl 2012
12
0
1
önemli hd minix internete bağlama

arkadaşlar az önce next müşteri hizmetlerine sordum cvp veremediler,cihazıma internet bağladım diyelim bunun kotası nasıl olucak bu bir?ikincisi hotbirdeki şifreli kanları açtığım zaman veya youtube dan video izlersem kotamdan gidicekmi buda iki..özellikle şu an cihazı internete bağlı olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim?teşekürler

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
hiç kapatmazsan en fazla 1gb gider.günde 6 saat izlesen 250 mb gider.tabi sadece şifreli kanallar için.youtubeda günde 1 gb bile gidebiliyo bazen.izlemene bağlı

ilkerxx

0
Üye
21 Eyl 2012
12
0
1
Cvp yazan kardeŞlerİme Çok teŞekkÜrler o zaman 2 gb falan yeter bana heralde..pekİ alacaĞim İnternetİ hem uydu aliciya kablolu baĞlayip,hemde evde kablosuz olarak kullanabİlİrmİyİm?

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Minix'i kablosuz bağlamak için en iyi yöntem

Arkadaşlar bence next adapter lara o kadar para vermeyin. Performansı da okadar iyi değil zaten. Bir süre sonra da çalışmamaya başlıyorlar zaten.

Benim önerim:

TPlink TLwr740n bridge özellikli router.
WDS teknolojisini desteklediği için ana router da hiçbir ayara gerek yok.
Network bilgisi olmayanlar bile kolayca kurabilir.
Şifresini, kanalını, kullandığı şi
şifreleme yöntemini bilin yeter.

- Fiyatı 50TL civarında.
Evdeki router, modem, gateway ne varsa wireless olarak arayıp kaydediyorsunuz. Sonrada bu cikazı cat5, cat6 gibi bir kabloyla minix'e bağlıyorsunuz. Minix e sorunsuz bir bağlantı için en uygun ve ucuz çözüm.

Ben cihazı ısmarladım. İzlenimlerimi paylaşırım kurunca.

Ha bu arada ben network cihazı falan satmıyorum. Bu bir reklam değil. Ev kullanıcısıyım ve iyi bir network ve bilgisayar uzmanıyım. Onun için önerdim. Yanlış anlaşılmasın.
İsterseniz almadan önce benim cihazı alıp kurmamı bekleyin. İzlenimlerimi paylaşırım sizlerle de.

Kalın sağlıcakla

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
İyide seninki gene kabloyla olmuş o zaman çek direkt modem ana merkezden minixe kablo olsun bitsin yani en hesaplısı ben öyle yapıyorum her odada kablo var tüm evde tek modem üstünden wireless kopma kesilmede yok asla :)

3 Eki 2012
9
0
1
Antalya
Merak etmeyin TPlink'de de sorun yaşayan kişiler var :D

"Bir sorun var 29.09.2012
Merhaba, Öncelikle ürünü siparişten bir gün sonra teslim aldım. Hızlı teslimat için teşekkür ederim. Ancak üründen satın alan diğer arkadaşa bir sorum olacak. Kablosuz ağ açık ve sinyal mükemmel gözükmesine rağmen ne telefondan ne de başka bir cihazdan sayfa görüntüleyemiyorum.
G.F."

Son düzenleme:

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
İyide seninki gene kabloyla olmuş o zaman çek direkt modem ana merkezden minixe kablo olsun bitsin yani en hesaplısı ben öyle yapıyorum her odada kablo var tüm evde tek modem üstünden wireless kopma kesilmede yok asla :)

Hayır kabloyla olmamış: Heryere kablo çekmeyebiliriz:

Daha detaylı açıklayayım.

Minix'in yanına koyduğumuz bu cihazı, interneti sağlayan evdeki ana gateway ile kablosuz olarak görüştürüyoruz. Buna Wireless bridge (kablosuz köprü) denir.
Next'i de kısa bir ethernet kablosuyla bu cihaza bağlıyoruz.
Böylece kablo çekmiş gibi çalışacak bir kablosuz köprü kurmuş oluyoruz.
Sorunuz olursa yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

WDS (wireless distibution system) özelliği olan bütün AP, Router cihazları ile yapılabilir bu iş. Ben bulabildiğim en ucuz ve en güçlüsü olduğu için bunu önerdim.
Ayrıca bu yeni bir teknoloji değil. 10-15 senedir kullanılıyor.
Ethernet teknolojisi çıktığından beri de bilinen bir şeydir.

YE-11G de buna benzer bir iş yapıyor. Ama yalnızca bağlantıyı kablosuz alıp kabloyla veriyor. O kadar. Fiyatı da bu iş için çok fazla. Hızı da 54mbps
ama TP LINK'in yaptıkları bunlarla sınırlı değil. Hızı 150mbps. Ayrıca next'i internete bağladığı gibi aynı zamanda çevreye kablosuz internet de sağlayabiliyor.
Media gateway olarak da çalışıyor. Yani özellikle iptv izlemek için bu tür cihazlar kullanılıyor. Mesela airties ın da böyle çok güçlü cihazları var ama onlar pahalılar.
Superonline IPTV vermeye başladığında bu özellikte cihazlar verecek. Altyapıda Huawei, evlere de huawei ve airties verecektir.

Kolay gelsin

Son düzenleme:

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Merak etmeyin TPlink'de de sorun yaşayan kişiler var :D

"Bir sorun var 29.09.2012
Merhaba, Öncelikle ürünü siparişten bir gün sonra teslim aldım. Hızlı teslimat için teşekkür ederim. Ancak üründen satın alan diğer arkadaşa bir sorum olacak. Kablosuz ağ açık ve sinyal mükemmel gözükmesine rağmen ne telefondan ne de başka bir cihazdan sayfa görüntüleyemiyorum.
G.F."

Aldığınız gibi açlışmaz tabi. İyi bilen birinin ayar yapması lazım tabi ki. Sorunsuz kurulum olmaz. Ama bu sanırım yapılacakları eksik yapmaktan kaynaklanıyor.
Sanırım cihazı bridge client değil de wds yöntemiyle bağladınız.
Bu durumda DHCP yi kapatın. Statik IP verin. Internete ancak o zaman çıkabilirsiniz.

Ama TP link önemli değil. Bu özellikte cihazlar ana gateway arama özelliğine sahiptir. Aratıp işaretleyip kaydettiğinizde başka ağda bile olsa bağlanır ve kablosuz köprüyü kurarlar

Kolay gelsin

Son düzenleme:

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Ne olduğunu biliyorum onu açıklamana gerek yoktu :) sonuçta kablo takıyorsun minixe 2ci aparattan insanlar modemden direkt wireless parça ile almak istiyor yayını ve parçayı istediği yerde cebinde taşımayı usb tarzı olarak olay bu senin dediğin çok eskiden beri var eski sistem yani :)