Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Ne Nasıl Yaparız ?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Değerli ustalarım malum 7 derece ölünce uydu antenimi azersat uydusuna çevirdik. gelelim soruma merkez azersat olursa aparatla (ortalama 3 lnb multifid tutucu ) populer hangi uyduları alabilirim .

(hotbirt ve türksat var bunlardan ayrı).

not: next minix hd pembe var (powervu yok her şey cccamla 90 cm ofset çanak )

Değerli Ustalarımızdan görüş bekliyorum.

Son düzenleme:

yıldırım

0
Üye
19 Nis 2012
8
0
1
Bursa
Değerli ustalarım malum 7 derece ölünce uydu antenimi azersat uydusuna çevirdik. gelelim soruma merkez azersat olursa aparatla (ortalama 3 lnb multifid tutucu ) populer hangi uyduları alabilirim .(hotbirt ve türksat var bunlardan ayrı).

not: next minix hd pembe var (powervu yok her şey cccamla )

Değerli Ustalarımızdan görüş bekliyorum.

Sayın dost çanak çapınıda belirtirseniz arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,592
57,767
113
izmir çamdibi
dost benim tavsiyem merkez TÜRKSAT çanağın karşısına geçince sağına hellasat soluna azersat olabilir tabiki diğer üstat,ların tavsiyesi olabilir

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
TÜRKSAT hotbir var diyorsun 7 dereceyi azersata çevirdim dedin niye türksata lnb ilave edip azersatı tek çanakla halletmedin en doğrusu bu 7 den çıkanıda haydar ustam en doğrusunu tavsiye edcektir

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sn.Dost mesajınızı dikkatle etüd ettim ve kendimce kafamda bir plan geliştirdim.Bakınız madem AZERSAT uydusunu izliyorsunuz o takdirde size nacizane tavsiyem şu olacaktır.Mevcut 46* bakan çanağı bence sadece o derece için hapsetmeyiniz.Türksat için kullanılan çanağınıza bir aparatla Lnb takarak 46* yi sanki orijinal çanak varmış gibi izlemeye devam edin...Böylece şu anda kullanmakta olduğunuz çanak boşa çıkmış olur,bu durumdada bir başka uydu için yer açılmış olur.Bu uydu bence 19* Astra olabilir.Bu durumda izlenecek uydular 1.Türksat 2.Hotbird 3.Astra19* 4.Azersat46* Tabi bu benim kendi fikrimdir karar yinede size aittir.SAYGILAR.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
dost benim tavsiyem merkez TÜRKSAT çanağın karşısına geçince sağına hellasat soluna azersat olabilir tabiki diğer üstat,ların tavsiyesi olabilir

TÜRKSAT hotbir var diyorsun 7 dereceyi azersata çevirdim dedin niye türksata lnb ilave edip azersatı tek çanakla halletmedin en doğrusu bu 7 den çıkanıda haydar ustam en doğrusunu tavsiye edcektir

Yıldırım kardeşim teşekkürier . Cafi ve kadir ustalarım sistem merkezi anten turksat ve hotbırt ben yüzsüzlük edip araya bireysel anten kurdurdum o yüzden derler ya yerim dar rahat hareket edemiyorum.
şekillenmeye başladı yapacagım hele bi haydar ustamda yazsın ))

Sn.Dost mesajınızı dikkatle etüd ettim ve kendimce kafamda bir plan geliştirdim.Bakınız madem AZERSAT uydusunu izliyorsunuz o takdirde size nacizane tavsiyem şu olacaktır.Mevcut 46* bakan çanağı bence sadece o derece için hapsetmeyiniz.Türksat için kullanılan çanağınıza bir aparatla Lnb takarak 46* yi sanki orijinal çanak varmış gibi izlemeye devam edin...Böylece şu anda kullanmakta olduğunuz çanak boşa çıkmış olur,bu durumdada bir başka uydu için yer açılmış olur.Bu uydu bence 19* Astra olabilir.Bu durumda izlenecek uydular 1.Türksat 2.Hotbird 3.Astra19* 4.Azersat46* Tabi bu benim kendi fikrimdir karar yinede size aittir.SAYGILAR.

Evet haydar ustam aynen dediğiniz gibi mantıklı hem azersata devam hem astra fazladan aparat + 8 dayzekle 19 -23 olursa hellasat bonus.

Teşekkürler Arkadaşlar sagolun.

Son düzenleme:

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Evet haydar ustam aynen dediğiniz gibi mantıklı hem azersata devam hem astra fazladan aparat + 8 dayzekle 19 -28 olursa hellasat bonus.

sayın dost 6080
yanlış anlamayın da yeriniz mekan neresi bilemiyorum ama 90 lık çanakla 28 den pek verim alamazsınız orada ya yanlışlıkla 28 yazdınız sanırsam 28 yerine size 23 tavsiye ederim 19 merkez uydu olupta yanına 23 ü çok rahat alırsınız sinyali kuvvetli bir uydu olu ayrıcada seyredeğer bir uydudur 16 yıda ince lnb ilede alabilirsiniz
türksata yanına 39 ve azeriyi de koydunuzmu işlem tamamdır derim