Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Neden donuyor???

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
Selam arkadaşlar benim kullandıgım paralı serverdeki sinema kanalları son 5 yazılımdan beri donmalar oluyor her yeni test yazılımı çıktıgında hevesle yukluyorum bu yazılımda duzelirmi diye ama hep aynı.
Ha donma derken kanal tumu ile donmuyor resim donuyor ama ses devam ediyor 3.4 sn sonra resim devam ediyor tabi başka bir sahne ile .
aynı kanalları cep telden izliyorum şahane pc den bakıyorum şahane demekki serverden degil cihazdan veya cihaz yazılımından ne yapmam gerek video formatı ne olmalı çunki ses var goruntu donuyor.cevaplarınız için şimdiden tşk.ler.
cihazım:Next 2000 HD & INTERNET MACHINA

foxmen

0
Üye
2 Mar 2017
123
8
18
Selam arkadaşlar benim kullandıgım paralı serverdeki sinema kanalları son 5 yazılımdan beri donmalar oluyor her yeni test yazılımı çıktıgında hevesle yukluyorum bu yazılımda duzelirmi diye ama hep aynı.
Ha donma derken kanal tumu ile donmuyor resim donuyor ama ses devam ediyor 3.4 sn sonra resim devam ediyor tabi başka bir sahne ile .
aynı kanalları cep telden izliyorum şahane pc den bakıyorum şahane demekki serverden degil cihazdan veya cihaz yazılımından ne yapmam gerek video formatı ne olmalı çunki ses var goruntu donuyor.cevaplarınız için şimdiden tşk.ler.
cihazım:Next 2000 HD & INTERNET MACHINA
Bence server sorunu var günlük server deneyin isterseniz.

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
809
1,734
93
France
Sevgili arkadaslar iptvlerde donma olayi sanirim yazilim ile duzelecek sey olmamali. Donanimsal olabilir.
En onemliside kendi cihazimdan ornek veriyorum ayni cihazi 2 ay onceye kadar kullaniyordum sizlerinki gibi donmalar yasiyordum taki apartmana Fibre yani yuksek hiz internet agi eklenene kadar, simdi hic donma olmuyor. Yani internet hizi ile cok alakali bir durum,
1-Kablolu baglanti cok onemli
2-IPTV izler iken evde ayni modeme bagli cok sayida baska seyde calisiyor ise yada PC den birsey indiriyor yada gonderiyor iseniz utorrent programi kullaniyor iseniz kesin donacaktir.
3-Internet ortaminda ortak izledigimiz iptv kesin donacaktir.

Affan

New member
Üye
13 Kas 2020
1
1
3
Türkiye
Öncelikle herkese merhaba.Yaklasik bir aydır next 2053 cihaz ile iptv kullaniyorum ve sürekli yayın donuyordu.Bunun ile ilgili modem ayarları ile çözüm aradım,VPN,DNS ayarları ile uğraştım.100 Mps fiber bağlantı kullaniyorum sorun herhalde ISS kaynaklı, kısıtlama yapıyor diye düşünürken sorunun laptop adaptöründen kaynaklandığını fark ettim.Adaptoru fişten çıkarınca yayın düzeldi.Sizlere tavsiyem fiste takılı cihazlar yaydıkları parazit sinyaller ile donma ve yayının bozulmasının önemli bir nedeni olabilir bilginiz olsun.

Son düzenleme: