Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 10000 UHD Android Hibrit 4K Kullanıcıları

bonur82

0
Üye
18 Ağu 2017
1
0
1
bende de var artık dün aldım, fakat çok acemiyim uydu alıcısı konusuna, öğreneceğiz inş :)

ahkus

0
Üye
22 Mar 2012
5
0
1
Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum gayet iyi ufak tefek yazılım eksiklikleri var ahkus75

32muallim

0
Üye
30 Ağu 2017
3
1
3
Sözde bu işlerden iyi anladığımı düşünürüm, uygun kararlar verebileceğime inanırım ama sanırım yanıldım. Uzun araştırmalar sonucu bu cihazı aldım. Baktım ki, kanal aktarma sanki rötarlı. İnsan adeta "kumanda acaba algılamadı mı?" diye bir kez daha basıyor butona. Kanal silme taşıma büyük sorun. Kafası hemen karışıyor, mesela taşıdığın kanalın nereye gittiğini anlayamadığın zamanlar oluyor, Allah'tan kanal bulma butonu var oradan bulabiliyorsun. Bazen kanal aktarmayı da reddediyor. Yani uydu kısmı başlı başına problem.
Gelelim normal olan ve beğenilebilecek taraflarına. Uydu yayınlarının netliği fena değil. CCCAM sanırım diğer cihazımın performansından daha iyi çalışıyor. Wifi algılama güzel. İnternetten kanal yüklersen eğer, Türksat kanalları gayet güzel sıralanmış. İP TV konusundaki bilgi ve becerim son derece zayıf olduğundan şu ana kadar kanal da yükleyemedim, bu konuda yazacak bir şeyimde yok. Aslında yazacak çok şeyim vardı ama şu anda aklıma gelen bunlar. Cihazı tanımak isteyenlerle fikrimi paylaşayım dedim.

MakB

0
Üye
20 Kas 2017
7
0
1
Bende kaç ay önce nextin markasına güvenerek bu cihazı aldım ama pek doğru seçim olduğunu düşünmiyorum.
1-Kanal tarama ve taşıma bölümünde haddinden fazla sorun var ki arkadaşlar söylemişler.Bazı kanallar taradıktan sonra kanal listesinde yok.Kanalları taşımak çok zor ve bazen nerden nereye gittiğini anlamıyorsun.Bazı kanallarda taşıdıktan sonra başka kanal gösteriyor.(Show TV'yi taşıdım ama TRT4K gösteriyor.)
2-Kanalları taşıdıktan sonra hep ilk kanala dönüyor.
3-Şifreli kanal açma systemi haftada kaç gün kesiliyor.
4-SD görüntü kalitesi aynı çipseti kullanan cihazlardan daha az.(örneğin SpyBox ve ya iStar)
5-Çözünürlük bazen cihazı açtığımda 720p'ye düşüyor.
6-Bide eğer olursa tarama sonunda eski cihazlar gibi kaç yeni kanal bulundu kısmı eklensin.
7-Tarama bölmümüne "Tüm TP ve şebeke arama" ikisi bir arada olsun.

Bunların hepsi yazılım sorunu ve umarım ki gelecekte hepsi düzeltilir.Nextin desteğine kaç yıl güvendim ve hala güveniyorum.

Çok teşekkürler.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Bende kaç ay önce nextin markasına güvenerek bu cihazı aldım ama pek doğru seçim olduğunu düşünmiyorum.
1-Kanal tarama ve taşıma bölümünde haddinden fazla sorun var ki arkadaşlar söylemişler.Bazı kanallar taradıktan sonra kanal listesinde yok.Kanalları taşımak çok zor ve bazen nerden nereye gittiğini anlamıyorsun.Bazı kanallarda taşıdıktan sonra başka kanal gösteriyor.(Show TV'yi taşıdım ama TRT4K gösteriyor.)
2-Kanalları taşıdıktan sonra hep ilk kanala dönüyor.
3-Şifreli kanal açma systemi haftada kaç gün kesiliyor.
4-SD görüntü kalitesi aynı çipseti kullanan cihazlardan daha az.(örneğin SpyBox ve ya iStar)
5-Çözünürlük bazen cihazı açtığımda 720p'ye düşüyor.
6-Bide eğer olursa tarama sonunda eski cihazlar gibi kaç yeni kanal bulundu kısmı eklensin.
7-Tarama bölmümüne "Tüm TP ve şebeke arama" ikisi bir arada olsun.

Bunların hepsi yazılım sorunu ve umarım ki gelecekte hepsi düzeltilir.Nextin desteğine kaç yıl güvendim ve hala güveniyorum.

Çok teşekkürler.

malesef her yazilimdan sonra bu sorunlarin hic birisi duzelmiyip yeni sorunlar artiriliyor :duvar:

ashkan2005

0
Üye
6 Eki 2012
25
1
3
hi
my remote control work but my next receiver not give command from remote control.
i can not recovery or reset receiver because i can not up or down with remote control.
please help me for solve problem.

okan1903

0
Üye
30 Kas 2016
4
0
1
Son yazılımdan sonra miracast uygulaması silindi. Benim eski lcd için çok önemli program. Nasıl geri getirebilirim. Saygılarımla

Ceyhun1980

0
Üye
5 Ara 2016
45
2
8
Son düzenleme:

rehim380

0
Üye
14 Ara 2013
37
0
6
Ankara
merarhaba hocam ben azeri bendede next 10000 UHD var cccamda yene sorun qalib tunere reboot verende yada elektrikden cixaranda cccam qosulmur gerek tezeden oscamin icine girib kayd edim sonra baglasin yada interenetden gunceleme virim ki baglasin buna bir cozerdinizde evelceden tesekurler usdam

bayprado

0
Üye
6 Ara 2016
9
27
13
merhabalar bu bu ciyaza bilgisayarımdan nasıl bağlantı kurabilirim. son yazılımdan olsa gerek google playdan uygulama aratmak istediğimde beni ana memu ekranına atıyor aynı sorun tavşan uygulamasın dada var tavşan uygulamasında video çözünürlüğü görünmüyor.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
merhabalar bu bu ciyaza bilgisayarımdan nasıl bağlantı kurabilirim. son yazılımdan olsa gerek google playdan uygulama aratmak istediğimde beni ana memu ekranına atıyor aynı sorun tavşan uygulamasın dada var tavşan uygulamasında video çözünürlüğü görünmüyor.
cihazin oyle bir imkani oldugunu sanmiyorum