Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD CX Xpanel Sorunsuz Yazılımı

mehmet.clhh

0
Üye
5 Eki 2016
15
1
3
DOKTOR civanıma KORELİ yazılımcı kardeşlerimize ve bizlere ulaştıran sevgili @KARBON kardeşime çookkk TEŞEKKÜRLER.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yazılım attıktan sonra sisteme reset atma nereden yapılıyor acaba?
Teşekkürler

1.Düzen menüsü.
2.Fabrika ayarları.
3.1-2-3-4 şifre.
4.Karşınıza gelen seçeneklerden size lazım olanın üzerine gelin seçin ve OK leyin.

NOT:1 nolu seçenekte sadece kullanıcı bilgileri silinir.! ( Renk ayarları vs.) 4 Nolu seçenekte ise cihaz KOMPLE reset ile fabrika ayarlarına döner. 2 ve 3 nolu seçeneklerde ise zaten ne yazıyorsa o işlem yapılır.Ben şahsen her yazılım yükledikten sonra muhakkak 1 nolu seçenek ile reset atar o menü ile ilgili ayarları kendime uygun olarak yapılandırırım...

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
Merhaba son birkaç gündür cihazım donuyor kapatıp açmam gerekiyor
bir de ekranda çıkan ses simgesi bazen takılı kalıyor ekranda tekrar sesi açıp ya da kapatmadan gitmiyor.
bir sonraki güncellemede dikkate almanızı rica ediyorum.
bir de sıradaki güncelleme ne zaman çıkacak bilgi var mı acaba?
Şimdiden teşekkür ederim.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,571
57,655
113
izmir çamdibi
bir de ekranda çıkan ses simgesi bazen takılı kalıyor ekranda tekrar sesi açıp ya da kapatmadan gitmiyor.
son iki haftadır sinyali aygılamadığı için bazen bir iki saniyelik donma olayını bendede oluyor umarım yazılımcı arkadaşlar dikkate alır

zetabyte

0
Üye
4 Eki 2017
23
6
3

3 haftadır cihazım hiç öyle donmadı ama ekrandaki ses simgesinin takılı kalması arasıra oluyor. Daha önceden kullandığım Minix Machina'da da görüyordum bu sorunu.

Yazılım şahane. IP TV'deki VOD'ları ileri sarıp, yarıda kalan filmleri baştan izlemek zorunda kalmaktan kurtulduk. XPanele girmek için de sadece mavi tuşa basmak yetiyor artık.

Tandberg konusunda da bi gelişme olursa cihazın eksiği kalmayacak.

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
ip tv de canlı yayını durdurma özelliği gelse benim en çok istediğim o.
daha basit cihazlarda bile var. öyle olunca maç izlerken 1 dk durduruyorum yayını başlatınca bir daha donmuyor süper oluyor.

metabesk

0
Üye
23 Eyl 2017
69
13
8
İptv kategorilendirme otomize edilmeye calisilmis ve iyi olmus fakat iptv saticilarinin hicbirinin bu cihaza gore m3u dosyasi kodlama isiyle ugrasacagini sanmiyorum, kullaniciya da yetki verilseydi daha iyi olabilirdi.
İkinci olarak nispeten kucuk bir durum ama cihazin tarih ve saat ayarlari internetten genellikle alinamiyor. Genellikle diyorum çünkü bazen duzgun alabiliyor.

Bunun dışında iptv performansi gercekten iyilestirilmis, vod simdi super oldu, bu gelistirmeler icin gelistiricilere cok tesekkur ederiz

Son düzenleme:

Enrique75

0
Üye
10 Eyl 2017
2
0
1
merhabalar, 3 aydır 2000hd cx cihazımı kullanmaktayım. genel olarak memnunum. gördüğüm hataları yazmak istiyorum. yeni yazılım ile düzelmedi.
1) yuvarlak volume ikonu ekranda bazen takılı kalıyor.
2) görüntü bazen 1-2 saniyeliğine donuyor, sonra devam edior.
3) çok nadiren rastladığım robotic ses sorunu. kanalı değiştirince düzeliyor.(eski 18000 hdmıFta cihazımda scart ve hdmı çıkışında aynı problem oluyordu, tv-out çıkışında asla olmuyordu) aynı problem ama çok nadir oluyor.
tşkler.

metabesk

0
Üye
23 Eyl 2017
69
13
8
merhabalar, 3 aydır 2000hd cx cihazımı kullanmaktayım. genel olarak memnunum. gördüğüm hataları yazmak istiyorum. yeni yazılım ile düzelmedi.
1) yuvarlak volume ikonu ekranda bazen takılı kalıyor.
2) görüntü bazen 1-2 saniyeliğine donuyor, sonra devam edior.
3) çok nadiren rastladığım robotic ses sorunu. kanalı değiştirince düzeliyor.(eski 18000 hdmıFta cihazımda scart ve hdmı çıkışında aynı problem oluyordu, tv-out çıkışında asla olmuyordu) aynı problem ama çok nadir oluyor.
tşkler.

Ayni durumlar bende de bazen oluyor, iptv aldigim adamla bozustum bu yuzden adam yayinda problem yok diyor ama bu sikintilari yasiyorum. Ozel iptv bu cihazda kullananlar deneyimlerini paylasabilir mi?

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
İPTV de bende sorun olmadı. bazen belli bir süre yayın takılıyor sürekli 30 sn oynayıp geri geliyor kanal değiştirince düzeliyor iptv ile ilgili yaşadığım tek sorun bu.
volume yuvarlağı bende de bazen takılı kalıyor.

extra isteğim mesela maç izlerken pause yapabilmek iptv de. o olursa takılma sorunu tarih olacak.

metabesk

0
Üye
23 Eyl 2017
69
13
8
Evet o takilma sorunlarinin benzeri bende de oluyor. Bir de bazi kanallar takilmiyor ama sessiz oynuyor. Bununla karsilasan var mi?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
next ye 2000 hd minix machina + wifi / ( 2017_12_08_v1618_r1230_2000HD yazılım ) 4 Bölümün tümü silindikten sonra TÜRKSAT taranıp kanallar dizildikten sonra herşey normal gözüküyor hatta menü efektli açılıyor. AMAAAAAAA !!! 19.2 Astra uydusu taranıp üzerine eklenince 1 - menüye geçince efektli görünüm yerine düz geçiş oluyor. 2 - Herhangi bir astra uydusunun kanalını izlerken türsat kanallarından birine geçince ( ister zapla ister numarasını yazarak olsun fark etmiyor ) Türksat kanalı açılmıyor SİNYAL YOK! yazısı çıkıyor. Kapatıp açınca düzeliyor. Ayrıca youtube'da arama yapmak için klavye donarak çok ağır ilerliyor onunda çaresi boot ile oluyor. ( Şimdilik bukadar ! Dahasıda var ama sonra yazarım ! )

@msnca

Uydu ayarlarından izlediğiniz uyduları seçip dayzek yapılandırmanızı yapıp (TURKSAT 1-HOTBIRT 2 -ASTRA 3 Gibi )kaydettinizmi sonrasında mı tarama yaptınız .? Ayarlarınızı kontrol edin.

Fab ayarları 4 sonra tüm ayarları yapılandırmanız gerekir.(internet ayarları dahil efendim)

Son düzenleme:

msnca

0
Üye
30 Ağu 2017
5
0
1
Ayarları yapmıştım yazmayı unutmuşum, Diseq Türksat A/OFF - Astra B/OFF

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Anlatımınıza göre : Cihazı Kapat Aç yaptıktan sonra sinyal yok yazan uydu kanalında sinyal gelmesi seçip kaydettiğinizi belirttiginiz için akla gelen ilk ihtimal dayzek seçme yapmıyor gibi (sisteminizdeki dayzeki kontrol etme imkanınız var ise uç degiştirip girişleri C-D yapın uydu seçimindende ayarları C-D yapın sorun düzelir ise seyretmeye devam edin .Devam eder ise dayzek arızalı olma ihtimali yüksek.
Klavye you tube de zor çalışıyor diyorsunuz internet ayarlamanız tammı örnek cihaz bilgisine girdiginizde en altta 4 adet uygulama kare kodu görünüyormu?

Cihazınız
hd cx mi (Kasalı)
next mini internet machinamı