Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD internet machina V 1.853 (26.02.2020)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karakurt19

0
Üye
13 Ağu 2012
167
181
43
Kumanda seçimi olayı nedir
Cihazın orijinal kumandası ile Next Dijital kumanda arasında seçim Yapılabiliyor. Biliyorsunuz Yeni yazılımlar la mavi tuşun kısayol özelliği kalkmışı.Şimdi bu kumanda seçimi çok iyi olmuş.İstediğiniz kumandayı seçebiliyoruz.Emeği geçenlere teşekkürler ,

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
199
43
İlk çıkan kumanda anne çocuk favori
Mavi tuş çalışıyor. Yeni kumanda ise universal kumanda bu kumanda ile TV ler
Eşleştiriliyor. Kumanda seçimi iyi oldu.

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
Yazilimda emegi gecenlere Tesekkurler birde su internet waifi baglanti olayina baksalar harika olur her baglanmak istedigimde cihazi acip kapatip baglanmadan biktim

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Emek verilmis eyvallah, fakat bir uydu cihazinda olmaz ise olmaz ozellikler nelerdir? Bunu yazilimci arkadaslarin sanirim bilmemesine imkan yok diye dusunuyorum.
Beni mavi, sari nede yesil tus ozelligi fazla cezbetmiyor. Uydu cihazini alan genc nufus kesinlikle internet uzerinden kesintisiz donmadan film, dizi - spor kanallari vs gibi ozelliklerini you tupe ozelliklerini dusunerek satin alir, bazi alicilarda (teknolojiyi pek basaramayan kitle diyelim) kolay kurulum yapabilecegi sistemi ister onlar icin sadece Turksatdaki normal kanallar onemlidir, kolaylikla frekans koyabildigi silebildigi aradiginda TURKSAT uydusunun ilk siralarda oldugu oyle 100 bilmem kacinci sirada olupda siralama yapamadigi sistemi basaramaz. Surekli komsuya ya su benim cihazi ayarlayiver diyen turden sistem olmamali. Cihaza kac adet yazilim yapildi yani gecenlerde frekans duzenlemeye ufak capta el atildi baya sevindim. Simdi gelin su frekans ve uydu duzenlemeyi 10 numara sekle sokalim.
Sari tus ile tek tek frekans siliniyor yada top yekun siliniyor top yekun silmek sikintili durum, sari tus ile silinecekleri tercih edelim kirmiziyla yada maviyle tercih edilen TP leri silelim, ayni sekilde bunu UYDU duzenlemeyede uygulamak cok cok zor olmasa gerek. Biliyorum yazilimci arkadaslarin kesin elinden gelebilecek ufak bir uygulama ama bu konuya kafa yormakdan sanirim uzaklar. Gelecek yazilimda kulaklarimin cinlamasini temenni ediyor, calismalarinizda kolayliklar diliyorum.

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
Emek verilmis eyvallah, fakat bir uydu cihazinda olmaz ise olmaz ozellikler nelerdir? Bunu yazilimci arkadaslarin sanirim bilmemesine imkan yok diye dusunuyorum.
Beni mavi, sari nede yesil tus ozelligi fazla cezbetmiyor. Uydu cihazini alan genc nufus kesinlikle internet uzerinden kesintisiz donmadan film, dizi - spor kanallari vs gibi ozelliklerini you tupe ozelliklerini dusunerek satin alir, bazi alicilarda (teknolojiyi pek basaramayan kitle diyelim) kolay kurulum yapabilecegi sistemi ister onlar icin sadece Turksatdaki normal kanallar onemlidir, kolaylikla frekans koyabildigi silebildigi aradiginda TURKSAT uydusunun ilk siralarda oldugu oyle 100 bilmem kacinci sirada olupda siralama yapamadigi sistemi basaramaz. Surekli komsuya ya su benim cihazi ayarlayiver diyen turden sistem olmamali. Cihaza kac adet yazilim yapildi yani gecenlerde frekans duzenlemeye ufak capta el atildi baya sevindim. Simdi gelin su frekans ve uydu duzenlemeyi 10 numara sekle sokalim.
Sari tus ile tek tek frekans siliniyor yada top yekun siliniyor top yekun silmek sikintili durum, sari tus ile silinecekleri tercih edelim kirmiziyla yada maviyle tercih edilen TP leri silelim, ayni sekilde bunu UYDU duzenlemeyede uygulamak cok cok zor olmasa gerek. Biliyorum yazilimci arkadaslarin kesin elinden gelebilecek ufak bir uygulama ama bu konuya kafa yormakdan sanirim uzaklar. Gelecek yazilimda kulaklarimin cinlamasini temenni ediyor, calismalarinizda kolayliklar diliyorum.
?

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Bigayret daha diyelim

nextservis

0
Özel Üye
3 Eki 2011
135
89
28

Merhaba
Öncelikle çoğu kişinin yazdığı gibi genel yazmayın ve isteğinizi tam ve ayrıntılı yazın. Böylece istenilen işlem çok kısa surede gerçekleştirilebilir.
Yazınızdan anladığım kadarı ile kanal ve tp düzenlemesi istiyorsunuz. Ayrıntılarımızı yazın argeye işlem için bilgi verelim. Ama üründe TKGS veya Kör tarama özelliği olduğu için buna gerek var bilemiyorum. Bundan dolayı komşum bunu ayarla diyen pek kalmadı. Bizi arayıp yada danışma hatlarına yazıp nasıl yaparım diye sormak daha kolay.
Bizim yaptığımız ise önce listeniz değişecek bilgisini veriyoruz onay verilirse 3 adımda TKGS ile Türksat uydu kanalları sıralanıyor.
Sıralamayı ben yaparım diyenlere ise 5 adımda KÖR TARAMAYI öneriyoruz. Böylece uyduda olmayan tüm Tp ve ling kanalları eski liste değişmeden listenin sonuna sıralanıyor.

Kör Tarama Kanal Araması:
1-Kumandadan Menü >Kuruluma gelin>Uydu kanal tarama>OK >Tarama Yöntemi>OK>Kör Tarama seçip >OK basın.
2-Tarama Alanı Seçili uydu olsun yazmıyorsa ok basarak seçin.
3-Taranacak Uyduda taranacak uydu adı yazsın yazmıyorsa ok basarak seçin.
4-Kanalları Aramayı Başlat gelip OK ile başlatın.
5- Bittiğinde 3 defa Exit tuşuna basın. Yeni kanalların listenin sonunda görebilirsiniz.

TKGS Taraması
1-Kumandadan Menü >Kuruluma gelin>TKGS Güncellemeye girin.
2- Yukarı aşağı tuşları ile Çalışma Moduna gelin ve OK basıp Otomatik seçin gelen yazıya OK basın.
3- Yukarı aşağı tuşları ile Güncellemeyi başlata gelin Ok basın, gelen yazıya OK basın kanal tarama Sonuçları gelince EXİT tuşuna 3 defa basın kanal listeniz sıralı olarak seçebilirsiniz.

nextservis

0
Özel Üye
3 Eki 2011
135
89
28
Yazilimda emegi gecenlere Tesekkurler birde su internet waifi baglanti olayina baksalar harika olur her baglanmak istedigimde cihazi acip kapatip baglanmadan biktim

Öncelikle çoğu kişinin yazdığı gibi genel yazmayın sorunu tam ve açıklayarak ayrıntılı yazın. Yaptığınız birkaç eksiklikten dolayı sorun sadece sizde yaşanıyor olabilir. Teknik servisimize bu şikayet çok nadir sorulmaktadır.
Modem bilgisi, kullanmış olduğunuz wi-fi antenli mi yoksa antensiz mi, cihaza mı taktınız, yoksa usb kablo ile uzattınız mı? TV arkasında ise modeme uzaklığını ne kadardır.
Usb Ara kullanmadıysanız bunu öneriyoruz wi-fi tv arkasında metal gelen Wi-Fi olduğunda manyetik alan oluştuğundan sinyaller düzgün gelmeyebilir. Wi-fi sürekli cihaza takılı ise sıcaklıktan dolayı kesinti yaşanıyor olabilir.

kurt47

0
Üye
14 Ocak 2018
143
84
28
Emeği geçen herkese teşekkürler.

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nextservis

0
Özel Üye
3 Eki 2011
135
89
28
Kumanda seçimi olayı nedir

Ürünü Next Dijital yada Eskiden kullanılan Next 2000 HD kumanda ile kullanım farklarını resimde belirtilmiştir. Hangi kumandayı kullanıyorsanız buna göre seçim yapabilirsiniz. Çocuk ve Bayan Fav seçim tuşlarının tekrar kullanılabilmesidir.

Ekli dosyalar

• 4300a894-b15d-492e-ae41-92f66e641ddc.jpg
    4300a894-b15d-492e-ae41-92f66e641ddc.jpg
    181.6 KB · Görüntüleme: 72

jetixxx20

New member
Üye
3 Ocak 2020
2
0
1
nextservis kardeş cihazın ıks serverı thor uydusunu neden destek vermiyor. hiçbir kanal açılmıyor. şu anda en iyi uydu thor uydusu bence. teşekkür ederim.

erceyerek

0
Üye
22 Mar 2016
52
13
8
Öncelikle çoğu kişinin yazdığı gibi genel yazmayın sorunu tam ve açıklayarak ayrıntılı yazın. Yaptığınız birkaç eksiklikten dolayı sorun sadece sizde yaşanıyor olabilir. Teknik servisimize bu şikayet çok nadir sorulmaktadır.
Modem bilgisi, kullanmış olduğunuz wi-fi antenli mi yoksa antensiz mi, cihaza mı taktınız, yoksa usb kablo ile uzattınız mı? TV arkasında ise modeme uzaklığını ne kadardır.
Usb Ara kullanmadıysanız bunu öneriyoruz wi-fi tv arkasında metal gelen Wi-Fi olduğunda manyetik alan oluştuğundan sinyaller düzgün gelmeyebilir. Wi-fi sürekli cihaza takılı ise sıcaklıktan dolayı kesinti yaşanıyor olabilir.
aynı sorun bende de var tp-link Archer MR200 modem kullanıyorum wifi usb antenli direk cihaza takılı modem ile mesafe 10 metre kopma veya modem kapandığında tekrar otomatik bağlanmıyor menüden internet ayarlarına girdiğimde hiç bir kablosuz bağlantıyı görmüyor modem kapanmaz veya kopmazsa sıkıntı yok tv duvarda asılı kabloları gizledim fişi çekip takmak baya mesele en azından cihaza yeniden başlatma seçeneği eklense iyi olur birde iptv de bazı kanallarda ses var görüntü yok büyük olan machina 3d sıkıntı yok

Son düzenleme:

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
199
43
aynı sorun bende de var tp-link Archer MR200 modem kullanıyorum wifi usb antenli direk cihaza takılı modem ile mesafe 10 metre kopma veya modem kapandığında tekrar otomatik bağlanmıyor menüden internet ayarlarına girdiğimde hiç bir kablosuz bağlantıyı görmüyor modem kapanmaz veya kopmazsa sıkıntı yok tv duvarda asılı kabloları gizledim fişi çekip takmak baya mesele en azından cihaza yeniden başlatma seçeneği eklense iyi olur birde iptv de bazı kanallarda ses var görüntü yok büyük olan machina 3d sıkıntı yok

Galiba stanby açma kapama tuşuna 5-10 saniye basınca cihazın yeniden başlaması
Gerekiyordu.

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
"nextservis, post: 158681, member: 23"]Öncelikle çoğu kişinin yazdığı gibi genel yazmayın sorunu tam ve açıklayarak ayrıntılı yazın. Yaptığınız birkaç eksiklikten dolayı sorun sadece sizde yaşanıyor olabilir. Teknik servisimize bu şikayet çok nadir sorulmaktadır.
Usb Ara kullanmadıysanız bunu öneriyoruz wi-fi tv arkasında metal gelen Wi-Fi olduğunda manyetik alan oluştuğundan sinyaller düzgün gelmeyebilir. Wi-fi sürekli cihaza takılı ise sıcaklıktan dolayı kesinti yaşanıyor olabilir.[/QUOTE]

Oncelikle cevap icin Tesekkurler!!,
802,11n usb waifi ile mobilden baglaniyorum telefonla cihazin uzakligi 3 mtre falan ama bazen buluyor genelde bulmuyor elektrik aksamini kesip oyle baglaniyor elimde ucliralik cihaz var hangi waifi cihaz aciksa hemen bulup baglanirken benim kalite cihazin neden baglanmasin bunu dile getirmek istemistim.. cihazda surekli takili waifi

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Merhaba
Öncelikle çoğu kişinin yazdığı gibi genel yazmayın ve isteğinizi tam ve ayrıntılı yazın. Böylece istenilen işlem çok kısa surede gerçekleştirilebilir.
Yazınızdan anladığım kadarı ile kanal ve tp düzenlemesi istiyorsunuz. Ayrıntılarımızı yazın argeye işlem için bilgi verelim. Ama üründe TKGS veya Kör tarama özelliği olduğu için buna gerek var bilemiyorum. Bundan dolayı komşum bunu ayarla diyen pek kalmadı. Bizi arayıp yada danışma hatlarına yazıp nasıl yaparım diye sormak daha kolay.
Bizim yaptığımız ise önce listeniz değişecek bilgisini veriyoruz onay verilirse 3 adımda TKGS ile Türksat uydu kanalları sıralanıyor.
Sıralamayı ben yaparım diyenlere ise 5 adımda KÖR TARAMAYI öneriyoruz. Böylece uyduda olmayan tüm Tp ve ling kanalları eski liste değişmeden listenin sonuna sıralanıyor.

Kör Tarama Kanal Araması:
1-Kumandadan Menü >Kuruluma gelin>Uydu kanal tarama>OK >Tarama Yöntemi>OK>Kör Tarama seçip >OK basın.
2-Tarama Alanı Seçili uydu olsun yazmıyorsa ok basarak seçin.
3-Taranacak Uyduda taranacak uydu adı yazsın yazmıyorsa ok basarak seçin.
4-Kanalları Aramayı Başlat gelip OK ile başlatın.
5- Bittiğinde 3 defa Exit tuşuna basın. Yeni kanalların listenin sonunda görebilirsiniz.

TKGS Taraması
1-Kumandadan Menü >Kuruluma gelin>TKGS Güncellemeye girin.
2- Yukarı aşağı tuşları ile Çalışma Moduna gelin ve OK basıp Otomatik seçin gelen yazıya OK basın.
3- Yukarı aşağı tuşları ile Güncellemeyi başlata gelin Ok basın, gelen yazıya OK basın kanal tarama Sonuçları gelince EXİT tuşuna 3 defa basın kanal listeniz sıralı olarak seçebilirsiniz.

Merhaba oncelikle cevap vermis olmanizdan dolayi tesekkurler.
Genel yazmis olabilirim lakin belirttigim sorunda gayet net UYDU ve FREKANS duzenleme manuel sekilde en kolay nasil yapilir?
TKGS - KOR TARAMA veya OTOMATIK tarama gibi ozellikler avrupada yasayan next alicilarina pek hitap etmiyor diye dusunuyorum. Avrupa yayinlari yapan frekans sayisi 39-40 civari geri kalanlari siliyorum, usbye yedek aliyorum. Herkesin ayarlayabilecegini dusunmussunuz yaniliyorsunuz.
Benim icin sorun degil 25 yildir uydu cihazlari konusunda yabanci sayilmam, daha oncede cok kez dile getirdim isterseniz arastiriniz NEXT YE 8000 PLUS 20 yillik cihaz uydu ve frekans duzenlemede inanin bu kullandigimiz cihazdan ustun gorunuyor, dolayisiyla bu konuya el atilmasini dile getirmek istedim.

AytacEknci

Active member
Üye
26 Kas 2018
178
86
28
#Cihazın arada kitlenme durumunda fiş çıkar tak oluyor bunu çözülmesi mümkünmü
#Tv8 fox kanal7 kanalların çekmeme sorunu
#Bazen vodlardakı sıkıntılar yüklenmemesı
#Auto biss özelıgının gelmemesı
#+18 vodların yüklenmemesı bayadır m+ olayı
#Farklı uygulamalar eklenemezmi

Bilgi alabilirmiyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...